Izbori decembar 2023

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
svuda.prisutan
Posts: 547
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby svuda.prisutan » Thu Mar 28, 2024 2:04 pm

No al calcio moderno wrote:Zna li neko sta ce predsednik da potpise dok nadju nestalu devojcicu?

Pa jos koliko papira mu je ostalo da potpise?

No al calcio moderno
Posts: 201
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby No al calcio moderno » Thu Mar 28, 2024 5:00 pm

Nemam pojma, videcemo narednih dana.


No al calcio moderno
Posts: 201
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby No al calcio moderno » Fri Mar 29, 2024 11:29 am

Eto...
Inace moram da kazem Sevastopolju svaka cast kako je objasnio da je grobarski kop gost u hali, to se sinoc jod jednom videlo. Kakva sizofrena situacija gde cela hala zvizdi i sikce na kop dok ovi vredjaju gosta iz krvacke, ludilo znaci.

No al calcio moderno
Posts: 201
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby No al calcio moderno » Thu Apr 25, 2024 11:58 am

Vidim da je obrisan upis od Neapolija.

Hteo bih da pitam ove sto kazu da je dobra vlast kako to da nam narod zivi bedno, da nam omladina odlazi, da cemo biti manjina u Srbiji jer ce da nas preplave rusi i kafeni? Kako to da jedan rus ima veca prava i ne placa nikakav porez pa moze da plati stan hiljadu evra, pa nasi stidenti i radnici ne mogu da dodju do istog ni pomocu trikova?

Kako to da nasa beda konobarska mora da ide u hrvatsku da radi tokom leta jer ovde ima bedne dnevnice pa tokom leta kod nas mogu da konobarisu i polu retardirani omladinci?

Kako to da kod nas medicinska sestra ima bednu platu, a u istoj toj lijepoj njihovoj duplo vecu?

Kako to da drzava nije mogla da zadrzi nase ljude da rade kao vozaci nego je uvezla ovu bedu iz Sri Lanke?

Kako to da ne rade nista da sprece odliv stanovnistva nego bukvalno se drzava ponasa kao maceha i tera te da ides?

svuda.prisutan
Posts: 547
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby svuda.prisutan » Thu Apr 25, 2024 12:47 pm

Kako to da imamo bedne plate, a svi puse (makar jednu) paklu cigareta dnevno, svi imaju auto, nikom nije skupo gorivo izgleda.. Da se razumemo, vlast nije dobra, pocevsi od toga sto beogradjani ne placaju vrtic (to mi rece juce drugarica, ne znam koliko je tacno) i knjige za decu, pri tom im je veci standard nego ostatku Srbije. Pogotovo u odnosu na jug... Nama hrvati i nemci stampaju knjige, postoji i neka sesksualna opredeljenost za decu kad se upisuju da l u skolu ili vrtic, ne znam ni ja. Kreni od toga, pa do kupovine grobnog mesta. Situacija je katastrofalna.

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby ElPadrino » Thu Apr 25, 2024 2:15 pm

Ne bih da budem advokat nijedne vlasti (citaj da budem Sevastopole :mrgreen: ), ali bi možda ponekad trebali da pogledamo stvari iz više uglova.

Došlo je neko čudno vrijeme, gdje bi svi da imaju neke nenormalne pare, da imaju stanove, kuće, vile, vikendice.. Niko više nije zadovoljan nekim prosječnim životom, u smislu porodica, pa možda neki manji stan, pa onda neki veći nakon 10-15 godina i slično. Nekako je čitava jedna generacija reprogramirana da samo hoće još još i još i da svi sanjaju za nekim materijalnim dostignućima, da budu nekakve gazde da im "niko ne naređuje" (jer je to valjda poniženje) itd. Svaka bi šuša sada da bude nekakav vlasnik i svako bi bez i dana radnog staža da odmah uskoči u poziciju šefa.

Evo recimo, @No al calcio moderno ti spominješ Hrvatsku kao primjer gdje naši ljudi idu, kako onda objašnjavaš da u tako lijepoj i bajnoj i plaćenoj Hrvatskoj (po nama) imaš nenormalan odliv stanovništa, mnogo veći nego u Srbiji ?
Da je sve tako bajno, valjda bi eto u takvoj, lijepo uređenoj Hrvatskoj trebao narod da ostaje i živi, a sirotinja iz Srbije bi trebala da dolazi, zar ne ?
A kako onda tek objasniti da recimo jedni Njemci masovno se iseljavaju iz države i odlaze u neke druge krajeve, a najviše u Austriju ?

Svako od nas sigurno ima nekog preko, da li vam se stvarno čini da ti ljudi žive dobro ? Meni iskreno ne. Ja sam prije 5-10 godina vjerovao da je "preko" neki idealan svijet, gdje institucije funkcionišu besprijekorno, gdje ima pravde za sirotinju i malog čovjeka, gdje kao radnik imaš prava i 1000 još nekih iluzija, ali jedino od svega toga što tamo imaš jeste nešto više prilika za posao, a i to je pitanje do kada. Nasuport tome, ručak sa porodicom, piće i bleja sa prijateljima i slične stvari za mene nemaju cijenu. Evo ja prvi nemam neku nenormalnu platu, ali živim sasvim pristojno, Ali znam šta želim i znam šta mi je cilj. Za dosta ljudi koji odu preko u potrazi za boljim životom nisam siguran da znaju. Možda tema nije usko vezana za izbore, al svakako je mrtvilo na forumu pa možemo diskutovati i o ovim stvarima, koje su opet i usko vezane uz politiku.

Druidid
Posts: 225
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby Druidid » Thu Apr 25, 2024 3:16 pm

Za konobare mogu odmah da ti kazem da im zarade nisu male. Nije lak posao ako zelis da ga dobro obavljas, ali se i lepo zaradi. A sad sto idu na primorje, ne idu zato sto ovde zaradjuju malo, nego sto u sezoni na moru mogu da zarade daleko vise. Sve je krcato ljudima, ljudi su na odmoru, trose pare, vise se pije, samim tim ide i veci baksis itd.

Ovaj cigan iz Sri Lanke vozi autobus, zato sto sada Srbin vozac D kategorije ne zeli vise da se jebe i drnda sa busem bez klime po gazeli u spicu za 700 evra. A on u Sri Lanci 10 puta gori bus vozi po putu gde moze da izgine sa sve putnicima i to za 100e mesecno. Pa sto ne bi dosao ovde da radi. Uostalom to ti je i znak da, ne mi vec ceo region, polako hvata korak sa Evropom. Ako odes bilo gde po Evropi, i tamo ces videti isto sto i u Beogradu, samo na mnogo vecim nivoima. Ako ti je cudno sto u Stepinom vajatu radi Filipinac koji od srpskog zna priloge i vrste pljeskavica, to ti je kao dobar dan u bilo kojoj brzoj hrani na zapadu.

I ne znam cemu toliko poredjenje sa hrvatima, za medicinu ne treba da gledas dalje od Crne Gore gde lekar specijalista ima drzavnu platu od 2500-3000 eura, sto je u Srbiji misaona imenica (ne ulazim u to sto kod nas rade i po privatnim klinikama pa svakako zarade taj novac).

Vlast nam je svakako katastrofalna i treba je menjati. Ali ove migracije stanovnistva bi se desavale ko god je na vlasti i kakav god sistem imao. Desavaju se i u mnogo uredjenijm sistemima nego sto je nas. Da li je drzava mogla da zastiti svoje stanovnistvo, mogla je, morala je. Ne smes sistemski da dozvolis da cena iznajmljivanja stana skoci duplo za 5 meseci iako je trziste izdavanja nekretnina totalno neregulisano vec decenijama. I sta se desi u tom slucaju, desi se pohlepa, gde neko izbaci porodicu iz stana koji rentiraju godinama samo zato sto se pojavio neko ko moze i hoce da plati duplo vise za kiriju.

Ali ima i svetlih primera, nisu bas svi govna od ljudi, i samo kad se malo zagraebe, nadju se i primeri gde ljudi iako su lagano mogli to da urade, ipak nisu dizali stanarine svojim zakupcima. Samo se o tim ljudima neuporedivo manje prica nego o ovim drugima, i taj akcenat na negativnim stvarima je problem i diskusija sama za sebe

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby ElPadrino » Fri Apr 26, 2024 8:42 am

Druidid wrote:
Vlast nam je svakako katastrofalna i treba je menjati. Ali ove migracije stanovnistva bi se desavale ko god je na vlasti i kakav god sistem imao. Desavaju se i u mnogo uredjenijm sistemima nego sto je nas. Da li je drzava mogla da zastiti svoje stanovnistvo, mogla je, morala je. Ne smes sistemski da dozvolis da cena iznajmljivanja stana skoci duplo za 5 meseci iako je trziste izdavanja nekretnina totalno neregulisano vec decenijama. I sta se desi u tom slucaju, desi se pohlepa, gde neko izbaci porodicu iz stana koji rentiraju godinama samo zato sto se pojavio neko ko moze i hoce da plati duplo vise za kiriju.

Ali ima i svetlih primera, nisu bas svi govna od ljudi, i samo kad se malo zagraebe, nadju se i primeri gde ljudi iako su lagano mogli to da urade, ipak nisu dizali stanarine svojim zakupcima. Samo se o tim ljudima neuporedivo manje prica nego o ovim drugima, i taj akcenat na negativnim stvarima je problem i diskusija sama za sebe


E bas ovo, dobro si ovo poentirao.
Poenta moje priče je da je do nas, do pojedinca. Možda se i sve ovo ovako raspada jer nismo dorasli takvom izazovu, da mora svako od nas da se pogleda u ogledalo i da vidi šta on može da uradi da bi nam svima bilo bolje. Jer država nije zaštitila stanovništvo ni u jednoj Francuskoj u kojoj vidimo svi šta se dešava, ni u Njemačkoj gdje imaš prepuna naselja Arapa i Turaka koji šenluče kao da je džamahirija, evo u Beču mi je burazer i radi sa Austrijancima i on kaže da oni ne mogu da smisle Turke.
U principu hoću reći da je ta državna kurcobolija trend na nivou svijeta i da je to neki cilj da se izmješa stanovništvo i da imamo horde tih nekih stranaca koje boli uvo za uređenje države, političare i sve ostalo - jer je njima vrhunski u toj državi.
Što je sa gledišta tih vlastodržaca i logično, zar će lik sa Nepala u nekoj "vukojebini" od Srbije da se pobuni protiv neke tamo vlasti iz te vukojebine i to mu zavisi od produženja vize ili ukidanja državljanstva ?! Hoće, ali juče.

Na kraju, ova smrdljiva vlast nije ni bitna, jer oni dolaze i prolaze, bitno je da mi ostanemo Ljudi, a gledajući oko sebe ogroman je pad ljudskosti, čovjekoljublja i uopšteno ljudi od obraza i riječi.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests