Izbori decembar 2023

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Tue Apr 30, 2024 1:10 am

Na kraju ces me naterati da ti izbacim slike grafita za koje se pravis lud, a onda da mi pokazes ista slicno u Beogradu nalik tome. Pri tome je Beograd milionski grad. Vama za dobro doslicu u grad stoje njihovi grafiti. I generalno, daj da se ne lazemo, tu im je steciste i zborno mesto. Sve ostalo bi bilo budalastina pisati.

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Tue Apr 30, 2024 1:15 am

1937 wrote:
Sevastopole wrote:Ti legendo, prvo da uzmes fabrdu pa na ulaz u grad sa njom. Pa kad okrecis one Antifa grafite koji su skoro pa velicine vasih vecih, onda da se javis, posto covek moze da stekne pogresan utasak da ulazi u Livorno ili tako neki grad a ne u Novi Sad, koji je navodno pun Srbenda. Isto tako i po gradu nemoj da vam tagove precrtavaju na svakom koraku ista ova govna. Eto, za pocetak mali korak za covecanstvo. Pa posle da se bavimo visim politikama.



Pa oni u Novom Sadu postoje i funkcionisu isto kao i vi, samo na grafitima i u toku noci... Nek covek pomislja sta hoce, dok god u gradu stoji Miletic, Kralj Petar, Jasa Tomic, i dok god nam se ulice zovu Njegoseva, Cara Dusana, Cara Lazara, meni dobro. I Beograd tih idiota ima koliko hoce, pa ne vidim nesto da se oko toga cimas...

Za grupu koja ne postoji, poprilicno su vas usrali nasi koji ne postoje. Ali da ne mesamo teme sad.

User avatar
1937
Posts: 80
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Izbori decembar 2023

Postby 1937 » Thu May 02, 2024 12:21 am

Naravno da nam ne smetaju njihovi grafiti, manja su steta po bilo sta u ovoj drzavi od vas ali i onih preko puta vas. Ono sto ste vi zajedno uradili ovom narodu kroz razne zajebancije antifa moze samo da sanja :mrgreen:
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby калашњиков » Thu May 02, 2024 1:57 am

1937 wrote:Naravno da nam ne smetaju njihovi grafiti, manja su steta po bilo sta u ovoj drzavi od vas ali i onih preko puta vas. Ono sto ste vi zajedno uradili ovom narodu kroz razne zajebancije antifa moze samo da sanja :mrgreen:


I sta covek da ti odgovori na ovo.... Neka ste vi zivi i zdravi...... za druge stvari plasim se da je kasno.....

User avatar
1937
Posts: 80
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Izbori decembar 2023

Postby 1937 » Thu May 02, 2024 11:45 pm

Sta se ti pravis lud? Pa sta ta grupacija moze u bilo kom gradu ovde da uradi sem da piskara neke grafite? Koji su oni faktor u bilo kojoj sferi drustva? Pitaju se oko necega, ko Vosa oko titule... Mani me tih gluposti, imam mnogo precih stvari u zivotu od toga, I ja i ti kao pojedinci a i kao drustvo. Antifa u Srbiji, vegani, pederi, narkomani, woke omladina ili kako se vec kaze i pise, i po koji obrazovan lik koji je naleteo na marxa i slicne gluposti u citaonici pa se isprimao... Piskaraju se ovde gluposti i vodi polemika oko totalno nebitne stavke u bilo cijem od nasih zivota, a na stvari u koje treba da se upire prstom tu se cuti i pravi mutav... :lol:
Lako je tako
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Fri May 03, 2024 2:24 pm

Ti nisi sposoban da drzis ciste zidove u svom gradu od gamadi, a ne da ipravljas "stvari koje treba". Tj, ti mislis da treba. Pocinjes da licis na komentare Bunt a, prekaljenih ratnika koji od svojih kucnih vrata nisu dalje otisli za bilo sta. Tacnije i da predjes prag, ne bi ni znao gde da ides, sa kim da ides.

User avatar
1937
Posts: 80
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Izbori decembar 2023

Postby 1937 » Fri May 03, 2024 5:33 pm

Sevastopole wrote:Ti nisi sposoban da drzis ciste zidove u svom gradu od gamadi, a ne da ipravljas "stvari koje treba". Tj, ti mislis da treba. Pocinjes da licis na komentare Bunt a, prekaljenih ratnika koji od svojih kucnih vrata nisu dalje otisli za bilo sta. Tacnije i da predjes prag, ne bi ni znao gde da ides, sa kim da ides.



Ali ti veliki Don Kihot vodis borbu na svim frontovima, pa cak i sa vetrenjacama, i dobijas tu borbu. Veliki i svemogucu ispravljacu krivih Drina i svega loseg u ovoj drzavi, neokaljani heroju Srbije i regiona, spasices ti sa svojom sabracom sa tribine Srbiju od posasti zvana Antifa. Ti znas ko sta radi u svom privatnom zivotu. Vrtis pricu kako ti odgovara, preleces sa teme na temu kako ti zatreba i pricas totalne nebuloze, jos pritom vredjas ovde pamet svima tim svojim spin pricama i glupostima. Ti ces nekom da spocitavas za sta je ko sposoban ili ne, ne mozes svoje dvoriste da ocistis od kukolja.

Ti nisi sposoban da zdravorazumski i objektivno sagledas bilo koju situaciju, vec sve ostrasceno delis na zvezdu i ostale ili na delije i ostale, pomalo i na vlast i ostale, tj na tebe i tvoje i na "nas". Za tebe ne postoji svet van tribine i foruma gde sektasis 00-24, ti zivot nemas, vrvtno nemas ni kuceta ni maceta, jer covek koji ima porodicu, posao, obaveze i ostale normalne stvari, nema vremena previse da se bahce forumima i ostalim glupostima, nekim tamo grafitima, i to jos na izlazu ili ulazu u grad. Tako da Veliki Petak je, suzdrzacu se dalje od pisanja posto nema sta sa tobom da se prica, posto si odlican spin majstor i sektas za sve, ja jedno ti drugo, ja opet jedno ti trece i tako u nedogled.

Da ovaj sveti dan provedete u Miru i Blagostanju, sa sto manje mrznje i sto manje problema, da vam sve od ruke krene, puno ljubavi srece i zdravlja vam zelim svima.
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Sat May 04, 2024 1:47 am

Moram da te razocaram ali ovo je navijacki forum, a svi su deo neke grupe, ti konkretno one koje jesi, i ja ne mogu drugacije sa tobom da pricam kad ti krenes da osporavas neke moje stavove. Zovi ti to kako hoces, spin, laz, da nemam zivot, ali ti nisi krocio nogom na ulicu za dobrobit nacionalne price mogu ruku na panj da stavim. Mozda cak nikad. Zato tako olako i pises stvari i nipodastavas sve. Ako ti je totalna nebuloza ovo sto pisem, super, bavi se onda ozbiljnijim stvarima i ti i grupa kojoj pitanje dal vise pripadas ili si simpatizer isto.

Ja nisam nikakv Don Kihot, ali sigurno ih ima i u nasem svetu i pokusavaju da promene nesto na bolje. Mozda ima ljudi koji 00/24 razmisljaju o nekoj ideji, o navijanju o tome kako da kroz navijacki zivot unapredis ljude, od delikvenata napravis coveka normalnog... Svako tvoje nipodastavanje ce UVEK naici na odgovor jer moras da znas sa kim pricas i ko si ti u toj prici i sta predstavljas uopste?

Ne delim ja nikoga i nista, pisem onako kako jeste, napisao sam vec, sve daje rezultate tamo negde. A naravno da cu da branim svoje stavove i stavove tribine sa koje sam ako imam sta da napisem. A kad vidim ko i kako napada itekako cu da branim.

Svako dobro tebi i svima, sto manje mrznje, i vise razuma.

User avatar
1937
Posts: 80
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Izbori decembar 2023

Postby 1937 » Sat May 04, 2024 10:50 pm

Lepo ja kazem, ja jedno ti drugo i tako u krug... Idi sad procitaj opet sve sto smo napisali, pa vidi od cega je pocela konvercacija, i da sam u pravu da si spin majstor. Ja sam spomenuo kako etiketiras ljude da su ove ili one politicke opredeljenosti, a ti meni o grafitima neke mizerne grupe ljudi koja postoji samo na zidu. Pocni da odgovaras bar na ono sta treba a ne kontra pitanje ili neka ovakva proseravanja.

Ti nisi merodavan i objektivan da pricas bilo sta o bilo kome na osnovu tvojih pretpostavki, i da serviras ovde misljenje i pljujes ljude koje ne znas licno. Nisam znao da se patriotizam meri time koliko ces zandara da pogodis, i koliko ces kola da ima zapalis, ili "drzavo reaguj" jel to taj patriotizam sa ulice kojim treba nesto da se menja? Ili je to bas kontra toga, licemerno da licemernije ne moze da bude! To dovoljno govori o tebi i o tome kako rezonujes stvari, i sa cije slavine pijes vodu.
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Sun May 05, 2024 10:06 am

Napisacu ti samo da prodje praznik. Hristos Voskrese!

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Tue May 07, 2024 5:18 pm

1937 wrote:
Sevastopole wrote:
ElPadrino wrote:Ne bih da budem advokat nijedne vlasti (citaj da budem Sevastopole :mrgreen: ), ali bi možda ponekad trebali da pogledamo stvari iz više uglova.


Ko ti drma kavez? To sto si slep kod ociju, sto polako pocinju ovde ljudi da pisu ono sto sam ja pre 6 meseci, zovi ti to advokatom cijim hoces, ali evo mozemo da gledamo sta je ko pisao pa da vidimo ko je u pravu. Nemoj da me stavljas u usta da sam bilo ciji advokat, da je po tvom(vasem), sada bi vec zuti bili i jahali jako. Moj Padrino, ovo je uzas, al ne dao Bog da tebi i meni i svima dodju zuti ponovo. Valjda ces se okanuti tih degeneskih uskocica i pominjati ljude koji su rekli da je belo belo, a zeleno je zeleno, nego gledaj ti sta ti pises i na to se skoncentrisi. Posto vec pocinjes da gledas zivot iz vise uglova, sto duboko pozdravljam, Ali odjebi od mene.



Kao da sam ovo vec citao ili slusao negde, cim nisi za Sns odma si za zute? Zanimljivo.... To je isto ko ovi liberali retardirani sto dele narod kod nas u gradu, sto se tice gradjenja crkve na jednom od Limana. Ovi koji su za crkvu su po automatizmu za sns, a ako si protiv crkve po istom principu znaci da si za opoziciju, gluposti! Bas cudna razmisljanja od ljudi koji na prvi pogled-upis deluju skolovano i obrazovano, i onda takvi jos daju sebi za pravo da drze slovo drugima...



Ajde polako i redom. Prvo, ovo je trenutak kada se ti javljas i izvlacis neke paralele koje se naravno odnose na moje razmisljanje koje se poklapa sa tim liberalima debilima, sto dalje implicira da hoce indirektno da kazes da sam i ja debil. Dakle, samo odavde da krenemo i nema sta dalje da pisemo normalno ja i ti. Ako imas neki argument da bi umesto vladajuceg rezima dosla neka druga opcija osim zute, daj da ih vidim posto ne postoji ni u obrisima pokusaj bilo cega sto lici na normalno da parira ovome danas. Evo, jedva ceka da vidim koja je to opcija, posto izgleda mi koji delimo drustvo na ili sns ili vas "normalne", izgleda negde imamo neki previd ogroman kad ne vidim silu od 51% glasova za nekoga ko bi skinuo ovaj danasnji rezim. Ne razumem sta ti je problem da se kaze da je "car go"? Istina da se kaze?Kad vec pomenu Liberale, ja sam totalno smetnuo sa uma da je i njima Novi Sad sigurna kuca, kao i Antifi.

Super "spin majstor" prica postoji mnogo dugo. Mozda i decenijama. Jebem mu misa, valjda bi ti spinovi se vec jednom srusili. Nije to samo pod ovom vlascu, srali ste svi i o tome i pod zutima, kad god nemate sta da kazete ili je "ciganska istina" ili "spin majstori". Ali ja ne znam kako sami sebi se ne smucite vise sa tim pricama? Okrenite se oko sebe, pogledajte svoje tribine i shvaticete, mada i necete, sta hocu da kazem.
Malo me je sramota da se sa tobom ovde nesto nadmudrujem jer sta ti kao pripadnik ili bivsi pripadnik grupe za koju se izdajes da jesi, mozes i da kazes? Koju ulogu u bilo cemu imate ili si imao ili kako god hoces? A svako ima prostora da radi sta moze da radi.

Ja nisam merodavan i objektivan da pricam a ti jesi? Evo ja nisam merodavan, ali ono sto znam je proslo kolo nije odigrano jer se bojkotovalo na Veliku Subotu godinama, a onda je dosao i jedan derbi koji je odlucivao titulu, na kojem se mi nismo pojavili. Ja necu ici tako daleko da kazem da smo mi izborili to da se za praznik ostaje kuci (dok su drugi tvrdili da ne pisem sta sve kao izgovore), ali danas nemas fudbala na Veliku Subotu, a nasa tribina je platila veliku cenu za to i imala mnogo problema unutar sebe zbog ovoga. Isto tako i neki Alen Omic, pre njega davno i Elmedin Kikanovic, posto je kosarka, grupa se povukla iz hale dok takvi ne odu.

Evo danas, nikad ne reci nikad, ali sanse da nam zaigra neko od susednih nam drzava su bas male ili ih nema, a to je zato STO SMO SE IZBORILI ZA TO! U fudbalu nema sta da se prica tek, mi cistimo dvoriste i od igraca koji su ponikli u Partizanu a kamoli ovo. Ne treba zaboraviti da smo Nikoli Kalinicu pevali sve i svasta kad se vratio u Srbiju sa Turskim klubom da igra protiv Zvezde, zbog sramnih izjava koje je imao na racun nase zemlje. I to smo isli kontra cele hale, ne zanimajuci nas sta ko prica. U Zvezdu je mogao da se vrati samo uz izvinjenje i covek je bilo toliko velikodusan pa se odrekao jedne plate (koja nije mala), zarad pomoci Rasko Prizernskoj Eparhiji. Tek kada se dozvao sebi, i kad je napravio gest za postovanje, onda je mogao da zaigra ponovo u Zvezdi. A covek je po nacionalnosti Srbin!

Fondacija Delije vec nekoliko godina radi, i svake godine broj para koji se skupi za narod na Kosmetu je veci i veci. Rec je o stotinama hiljada evra. Ima i mesto posveceno fondaciji pa svako moze da vidi i koliko i gde je pomoc otisla. Svakako fondacija radi jos mnogo stvari humanih. Ne znam dal je i jedna tribina kod nas u ovih koliko ima deceniju i malo vise, rekla sem istoka Jna, da nece podelu, da nema podele, da je izdajnik ko podeli, da je ista izustio a da nije konotacija istoka Jna, kojima je ova vlast kriva jer ne mogu da uzmu titulu. A njihovu narav smo dobro videli u poslednjih par meseci, koja je to struktura ljudi, sta se skuplja tamo. Mala Jugoslavija bukvalno.

Pored toga, ne znam dal si upoznat sa time da nasi drugari vise nemaju svoje domove gde su ih imali, i to ne mali broj njih? Dal si upoznat sa time da smo izgubili coveka, druga, u obracunu sa Siptarskim teroristima? Ajde da se sklonimo sa ovog polja, da se vratimo na navijanje. Ne znam dal si upoznat sa time da je i Torcida i BBB i Armada i Zrinjski i itd...prosao lose dal tamo dal ovamo, od nekih nasih grupa? A koje su to grupe? Da ne znas mozda? Da ne znas mozda ko je prijateljima nasih neprijatelja uzimao zastave samo zato sto su "u pogresnom drustvu"? Ja sam nacuo da su Napolitanci al mozda ti, posto si objektivan, mozda znas nesto vise?

Ovo drustvo je otislo u kurac ne vezano za jednu drugu ili trecu vlast, jednostavno svet se tako menja i ide u tom smeru. Ljude boli kurac da izadju negde za nesto, a svi vise po internetu. Naravno, kada se ukljuce obojene revolucije to jos uvek moze da navuce neku trenutku masu ali i to je otislo u kurac. Videli smo jalove pokusaje opozicije sa 500 ljudi da osporava kradju izbora. Dakle, ni oni iza cele te histerije, masinerija, ludila koje nabija ljudima tenziju na maskimum, izvedu 500 ljudi da se za nesto bune. To znaci da je prica supalj balon, da je prica iza tastatura a ne da je realana. Nama je stanje onakvo kakvim ga zasluzujemo ili ne zasluzujemo. "Patriotske opcije" ja da sam na mestu ovih sa vlasti, ja bi ih zalivao ovakve kakve su, i da su ti oni neka opozicija. Ovo nije ni smesno, nego zalosno.

E vidis, u takvom drustvu, jeste uspeh izaci i baciti kamen. Ti to verovatno ne mozes da shvatis jer ga nikad nisi ni bacio, ali sam slusao od drugara koji jesu i pre skoro 30 godina i sad, i kazu da uopste nije lako. Nije lako jer si ostao sam. A u toliko je svaka cigla bacena, kao nekada kamion cigli da si istovario. I da, jeste to merilo danas, jedno od, uvek je bilo i bice merilo, barem kada se prica o navijacima.Danas je navijacki svet i ogrezao u sve i svasta (mada deluje da se cisti polako), ali je i sazreo, i nije vise 9. mart, 5. oktobar...ispekli su ljudi "zanat" a i opekli se.

I nece niko da rusi nesto za sta je siguran da dolazi makar isto, ali nije ni isto nego gore. I kad to shvatis, i kada uzmes sve ovo gore u obzir, mozda ti nesto malo vise bude jasnije zasto nema toga sto ti trazis, a recimo tvoja tribina prva ne trazi. Sto se tice vode koju pijem. Ja bi ti pozeleo da ti 10 kolena u napred svi piju tako vodu, tj. imaju para, koliko ja imam. E sad, ako svojim potomcima zelis dobro, onda je to to, nema greske. Samo pazi kad pises ti nagadjas a ja znam.

Promenilo se drustvo, okolnosti, situacije, ali nikada nece reakcija kada si za nesto 100% siguran da ne valja i da ne sme tako. A ja nesto nisam vidjao jos puno takvih, sta vise, mozda u epizodnim ulogama (al svaka im cast i na tome), kako kad. Nekad jedne, nekad druge, ali mnogo je to tanko za ovo sto ti pises i svaljujes krivicu na nekoga ko jedini i radi nesto. A to nesto u danasnjem vremenu, kao sto rekoh, nije malo. Dal ces ti to usvojiti ili shvatiti, ne znam, al nije ni bitno. Treba da stoji i da citaju ostali. Jer vrlo cesto dok ne nabacas na papir stvari taksativno, nekome ne mozes da otvoris oci. E sad probaj da vidis kakvu ti ulogu imas igde u bilo cemu, a i grupa kojoj verovatno jos uvek pripadas, mada imate i vi solidan "zapad Karadjordja".

shark23
Posts: 76
Joined: Wed Aug 16, 2017 3:29 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby shark23 » Wed May 08, 2024 3:15 pm

Sevastopole wrote:Evo, jedva ceka da vidim koja je to opcija, posto izgleda mi koji delimo drustvo na ili sns ili vas "normalne", izgleda negde imamo neki previd ogroman kad ne vidim silu od 51% glasova za nekoga ko bi skinuo ovaj danasnji rezim.


Brate, bukvalno bilo koja druga opcija osim sns i spn (koje su zajedno imale 70-80% glasova na proslim izborima). Vecina ljudi u te dve opcije je odgovorna za stanje u drzavi posto nas jase konstantno zadnjih 25 godina! I to je najveci poraz ovog naroda, sto dozvoljava takve stvari i pokazatelj koliko je nama lako manipulisati.

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Thu May 09, 2024 10:54 am

Tema se zove izbori 2023. Svako ko ima grama mozga, na pocetku je mogao da vidi kako ce skoro sve da izgleda. Evo kreni od pocetka ovih 14 stranica i videces da nema nikakvih odstupanja od onoga sto je pisano. Tako da, razumem ja da neko veruje da deda mraz postoji sa svojih 25-35..koliko vec godina, ali ne treba da ubedjuje ostale u to. Ja svakako zelim da ovoj zemlji bude bolje, ali ne da se menja na nesto sto znam da je gore, ma nema sta da se prica da bi bilo i isto, ne bi bilo ni isto.

Ali da se ne vrtimo u krug, pise vec sve. A kladim se da 80% ljudi i misli ovako nego iz kompleksa nece da kaze. Dakle, sa svim ovim katastrofama koje su nas zahvatile, bilo bi gore. Kad kazes ne moze gore, vidis uskoro da moze. A prave promene nesto sto bi svi zeleli mozda sigurno se ovako ne prave. Sa ovakvim opcijama, sa ovakim nacionalnim grupacijama od kojih su navijacke grupe izgleda najjace, da stvar bude jos zalosnija.

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Thu May 09, 2024 11:42 am

Tribine su isto drustvo, zemlja u malom, jako je tesko odupreti se svemu losem sto ceo novi poredak nosi ili je nosio. Nisam dzabe gore napisao toliki tekst, napisao sam ga da bi otvorio ljudima oci da danas se vise mnoge stvari ne podrazumevaju, da nesto sto si mogao prstima da puknes i bude tako, danas moras da se mnogo pomucis, da su neke najosnovnije stvari vec na mnogim mestima izbusene(Arena najbolji pokazatelj), i da se bukvalno svaka "pobeda', racuna u pobedu. I bolje da postojimo sa tim "pobedama", nekada i stvarno sa pobedama, i da smo svesni da smo u kurcu kao i drustvo i zemlja, i da polako drzimo kurs i da se ne damo sto je najbitnije, jer sad je borba da se ocuva ono najosnovnije sto si mislio da ne moze nikad da iscezne iz ovog naroda.

Nije normalno da Crkva recimo pozove na litije protiv parade, i da dodje mozda 30000 ljudi. Dakle, nije ni stranka ni neka organizacija nacionalno opredeljena, nego Crkva. Nema dalje od toga. I umesto da izadje 100000 ljudi, mi dobijemo jedva trecinu od toga. To su bili retki slucajevi kad je ovaj narod mogao da se dokaze dal mu stvarno smeta premijer, dal mu smeta da Beograd bude centar Evrope taj dan. I nismo se pokazali. E tako i za mnogo manje stvari, vec su mnogi vec pali i poklekli. Nije vise "in" biti ni tvrd, ni nacionalista...odma si ili neciji placenik ili si zatucan, glup, ne znas da gledas u buducnost itd. Zato je svaki "kamen" mnogo bitan. Da svako krene od svog dvorista mnogo bi nam bilo bolje i imali bi sigurno daleko vecu snagu nego sad.

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Thu May 09, 2024 12:01 pm

Covek ne vidi sta je sporno sto je Novi Sad kao Eksarhija u Atini. Pokusali su u Beogradu nesto, pa su dobili odgovor kakvom se nisu nadali. Tako se gase te mutantske tvorevine. A koliko je grafit "beznacajan" govori objava Americke ambasade koja stavlja taj slogan i sliku njihovih vojnika koji dolaze u Srbiju. Znaci da i grafit takav kakav je, ipak zulja. Danasnje vreme se mnogo razlikuje od nekih proslih.

shark23
Posts: 76
Joined: Wed Aug 16, 2017 3:29 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby shark23 » Fri May 10, 2024 3:40 pm

Sevastopole wrote:Tema se zove izbori 2023. Svako ko ima grama mozga, na pocetku je mogao da vidi kako ce skoro sve da izgleda. Evo kreni od pocetka ovih 14 stranica i videces da nema nikakvih odstupanja od onoga sto je pisano. Tako da, razumem ja da neko veruje da deda mraz postoji sa svojih 25-35..koliko vec godina, ali ne treba da ubedjuje ostale u to. Ja svakako zelim da ovoj zemlji bude bolje, ali ne da se menja na nesto sto znam da je gore, ma nema sta da se prica da bi bilo i isto, ne bi bilo ni isto.


Ja ne verujem u deda mraza, 2008 godine kad je sps onako ispalio i umesto sa srs otisao sa zutima, a posle toga ovaj rascepao tad najjacu opoziciju sam prestao da imam bilo kakvu nadu da neka istinska patriotska opcija moze doci na vlast.

Ti sad dajes izbor ovi ili oni, koji su gori i slicno, sto se mene tice izmedju njih znak jednakosti. I jedni i drugi igraju kako im zapada kaze (sto se tice i KiM i ekonomije, svega), lopovcine i jedni i drugi i sto je najvaznije jedni druge stite (ako izuzmemo medijska napusavanja koje sluze za zabavu naroda samo). Dakle, svako ko na bilo koji nacin podrzava neku od te dve opcije je za mene najobicnija jajara.

Opet cu napisem nesto sto sam posle izbora, zamisli da je novi dss, nestorovic, i jos neko od tog slicnih uzeo zajedno 60-70% glasova? Koliko bi zdravija atmosfera bila da svi ovi koji su tu zadnjih 30 godina nestanu vec jednom. Ne mora zatvor, bilo sta samo da odjebu vise!

Nexon
Posts: 2399
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Nexon » Fri May 10, 2024 7:15 pm

Sto se tice Novog Sada mislite da su se oni tek tako razmahali? Ne bih rekao da je slucajnost. I nije tacno da se "levim" grupacijama po NS samo daje prostor. Po BG nikad vise komunistickih i anarho grafita, to slucajnost nije, nekada nezamislivo.
Iz nekog razloga grupe poput UF su prilicno unistene i marginalizovane, slicno kao BU.

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Fri May 10, 2024 11:56 pm

Jeste po Bg u "nikad vise" jer ih nikad nije ni bilo. Ali na svaki pokusaj se odgovara i moze negde stidljivo da se vidi 161 ili afa i to je to. Ovo sto ja pricam za Novi Sad je totalno druga dimeznija. Njima tamo i kada se izlazi na ulice, poprilicno sam siguran da ovih ima vise za bilo sta. I ovo u Beogradu bi trebali da rade kojekakvi nacionalsiti pa cak i desnicari, ali izgleda da sve moraju jedno te isti. Ali, niko se ne zali, desavalo se da se sjebe i grafit vezan za Kosovo, ali se u roku od 45 minuta popravi koliko god da je sjeban i to ga ne popravljaju dvojica. Drugim recima, ovde ne mogu da se trkaju sa brzim vozom.

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Sat May 11, 2024 12:01 am

shark23 wrote:
Sevastopole wrote:Tema se zove izbori 2023. Svako ko ima grama mozga, na pocetku je mogao da vidi kako ce skoro sve da izgleda. Evo kreni od pocetka ovih 14 stranica i videces da nema nikakvih odstupanja od onoga sto je pisano. Tako da, razumem ja da neko veruje da deda mraz postoji sa svojih 25-35..koliko vec godina, ali ne treba da ubedjuje ostale u to. Ja svakako zelim da ovoj zemlji bude bolje, ali ne da se menja na nesto sto znam da je gore, ma nema sta da se prica da bi bilo i isto, ne bi bilo ni isto.


Ja ne verujem u deda mraza, 2008 godine kad je sps onako ispalio i umesto sa srs otisao sa zutima, a posle toga ovaj rascepao tad najjacu opoziciju sam prestao da imam bilo kakvu nadu da neka istinska patriotska opcija moze doci na vlast.

Ti sad dajes izbor ovi ili oni, koji su gori i slicno, sto se mene tice izmedju njih znak jednakosti. I jedni i drugi igraju kako im zapada kaze (sto se tice i KiM i ekonomije, svega), lopovcine i jedni i drugi i sto je najvaznije jedni druge stite (ako izuzmemo medijska napusavanja koje sluze za zabavu naroda samo). Dakle, svako ko na bilo koji nacin podrzava neku od te dve opcije je za mene najobicnija jajara.

Opet cu napisem nesto sto sam posle izbora, zamisli da je novi dss, nestorovic, i jos neko od tog slicnih uzeo zajedno 60-70% glasova? Koliko bi zdravija atmosfera bila da svi ovi koji su tu zadnjih 30 godina nestanu vec jednom. Ne mora zatvor, bilo sta samo da odjebu vise!


Ko brate ovaj tekst da shvati za ozbiljno ti pominjes Nestorovica? A sta mislis i Miroljuba da zovemo pa pod mac? Neozbiljno gledas na stvar, bez ljutnje. To je vredjanje inteligencije da se prica. Kao kad ti kazu "klub treba privatizovati da dodju ljudi sa parama da uloze da se oni pitaju itd" to ti je na nivou te price, stim sto ti sa Nestorovicem jos dodajes i saljiv ton tom poredjenju. Ko da Den Tana dodje sa parama da kupi Zvezdu da vodi. Ja nisam ni za jedne, ali znam ko je gori sigurno. Jel to problem da se kaze? Imas gore i imas jos gore. Dakle to su kategorije.
Ali opet zanemarujemo ceo kontekst koji sam napisao gore, svi se prave ludi na sve to, lakse je pricati o Nestorovicu i da ce on da nas preporodi.

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Sat May 11, 2024 12:17 am

Bili smo pod Turcima ali si imao ljude koji su i pod tim okolnostima vodili zemlju i drzali koliko moze se Srpskih interesa. I danas smo bez sumnje pod okupacijom i nista nije sporno da se kaze da su sve vlasti jednostavno pod patronatom EU, jer smo izgubili rat 1999. mi nemamo drugu opciju, isti slucaj kao i prethodni. U tim okvirima, ako shvatis da je to realnost, da jedna zemlja poput nase mora da "igra" tako, pa sta dobije za Srbiju...dobije, sto pre shvatis da nije to nista pogrdno da se kaze "njih je zapad doveo"...jer nema koga nije, a pre njih jos davno Turci itd...shvatices da je to tako ovde od vajkada jer ni Tito ni Sloba ni ne znam ko, nisu sami dosli, ali da smo se u takvim okolnostima nekada dobro nekada lose postavljali kako je koje vreme bilo.

Ti kao deo naroda imas izbor ako ga vec politicari nemaju, ali opet treba da imas odgovornost da makar sa loseg ne dodje losije. Toliko bar moras da ima su sebi kocnicu. Nista vise. Ovo ostalo...nema sta da se prica, mi smo kolonizovana zemlja od Turaka na ovamo. Mi da se borimo da budemo slobodan narod, mislim da to i oni najoptimisiticniji ne gaje te nade. Da Rusija dobije ovaj rat, zajahali bi nas ovi iz treceg sveta koji ko zna sta tek donosi. Tako da, od nase samostalnosti, tesko da ima sta. Mozes samo unutar toga sto moras da budes, da gledas kako da pridobijes one vece da ti daju slobodu da radis sta ti mislis da treba.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 67 guests