Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby Rođaci » Thu Sep 12, 2019 3:37 pm

ma Gudura nije višak, treba on da ide, ali s njim očigledo treba da radi psiholog
nije sramota, ništa loše nema u tome

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby brucelee » Thu Sep 12, 2019 11:42 pm

Слажем се да ниједна утакмица против њих није вашарска или ревијална.

Са друге стране ми смо имали шутерско вече/подне и шут нас је напокон после 2 утакмице паузе послужио. Међутим, не свиђа ми се што једноставно немамо неку супституцију за тај шут, подсетило ме мало на ону сезону Звезде код Алимпијевића кога сам стално пљувао, где Звезда може да добије Реал у Мадриду ако јој иде шут за 3, а ако он мало стане или буде слабији па нема нас нигде.

Тако и овде, без неких акција, све то на шут и мишиће, али добро победа над Америма опет се пише и памти...и мислим и прогнозирам да ћемо опет ми једино уз моју прогнозу Французе за које верујем да ће освојити злато узети скалп Америма на овом такмичењу.

Боби показао кад се игра подреди њему да је квалитет и да се на њега може рачунати.

Шта остало...немам појма, са једне стране Ђорђевић чини ми се да је достигао неки свој репрезентативни зенит у овом тренутку, можда је и дошло до засићења, дефинитивно као тренер мора још пуно да учи, да ли ово доноси растанак или не, не знам, са једне стране мислим да има јако великог удела у неуспеху против Шпанаца и Гаучоса, са друге стране он је легенда наше кошарке и као тренер иако је мање више на почетку, он нам је вратио медаље и ту неку кошаркашку еуфорију.

Можда не би било лоше да му се да шанса да нас одведе на ОИ уз неко кориговање, можда да добије неко појачање у стручном штабу, да се то мало размрда.

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby vinjakboy » Fri Sep 13, 2019 8:59 am

brucelee wrote:Можда не би било лоше да му се да шанса да нас одведе на ОИ уз неко кориговање, можда да добије неко појачање у стручном штабу, да се то мало размрда.


Кокошков?

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby kocka » Fri Sep 13, 2019 10:23 am

Човек који га је добио на европском да му буде заменик, па где то има :D

Изгледа да је Сале медаље узимао на Теодосићеве креације.


Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby Nikodije » Fri Sep 13, 2019 8:14 pm

Argentinci su dokazali da je kosarka timski sport. Ekipa mora da ima 1 ili 2 van-serijska igraca a ostalo je taktika, hemija, sreca i borbenost do kraja. Ukoliko pobedimo Cesku mislim da ovo SP i nije totalni debakl, prosto Spanija i Argentina dvoje finalista su bili spremniji i srecniji na ovom turniru. Posle ovog SP mislim da Argentina nece imati znacajniji uspeh narednih 10ak godina. Buducnost kosarke svakako vidim u Srbiji, Francuskoj, Grckoj, Italiji

User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby idemoo » Fri Sep 13, 2019 9:07 pm

Друже баш си оптимиста ако видиш будућност у Србији. Наше млађе категорије су у средње жалосном стању.

Nexon
Posts: 2399
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby Nexon » Fri Sep 13, 2019 10:07 pm

Ово СП је лоше за нас јер се нисмо директно пласирали на ОИ.

Ово СП је опак удар на НБА и квалитет дотичне лиге. Аргентина екипа без НБА играча наређала неколико фаворита са НБА звездама.
САД са НБА играчима, Грчка са најбољим играчем НБА прошле године, Србија са Јокићем, као најбољим високим нападачом у НБА, и неколико НБА играча; Француска са најбољим одбрамбеним високим играчем НБА, па и Литванија.
Све се распало.
Већ се то десило на НХЛ и хокејом.

Узгред, финале СП неће имати ниједног црног играча.

Мислим да ће Амери направити одређене промене у НБА и да ће доћи на ОИ следеће године са опаким тимом.

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby савабјан » Fri Sep 13, 2019 11:52 pm

Da, ubilo se koji udarac. Pa da su Ameri dosli sa prvim timom, popisali bi se po svima ovde.

Inace, previse smo poleteli, nalozili se, i onda pad. Jebiga. Igraci su imalo problema sa motivacijom, ocigledno. Plus su podbacili neki bitni momci i sve se skupilo, jebiga. Boban Simon i Birča gudbaj, momci nemaju nikakav kvalitet. Sreca sto se nismo nalozeni naleteli u polufinalu na amere, zgromili bi nas.

Bice bolje, ovo nije smak sveta.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby Nikodije » Sat Sep 14, 2019 12:18 am

Mi smo najuspešnija reprezentacija u kosarci na svetu, rame uz rame sa Amerima. U ovom sportu smo prisutni od samih pocetaka i u kontinuitetu smo u vrhu zadnjih 50godina. Kada kazem u vrhu mislim na prvih 5 zemalja na svetu. Naravno sa povremenim padovima, ali boze moj pa to je sport i to ekipni, kolko stvari treba da se poklopi pa da uzmes medalju, dajte ljudi malo realnosti. Mene vise od ovog rezultata boli cinjenica da nikada ali ponavljam nikada nismo dosli u najacem sastavu na neki turnir da li SP, EP, OI. Barem jedan igrac nam je falio, taj problem imaju i drugi ali brate nas ima 7 milki, mi smo nekoliko desetina puta manji od USA, Brazila, Argentine, Rusije, Italije i po broju stanovnika i po broju igraca naravno. Ja tvrdim da mi u domacoj ligi koja se raspada imamo bolje igrace od Raduljice(koji je bio kapiten), Bircevica, Simonovica, Marjanovica. Znaci nama je problem sto niko nikada nije napravio pravu selekciju i izabrao 12 najboljih nego uvek kao po nekom automatizmu, kao da se svaki put unapred vec zna ko su ti igraci.

Nexon
Posts: 2399
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby Nexon » Sat Sep 14, 2019 8:43 am

савабјан wrote:Da, ubilo se koji udarac. Pa da su Ameri dosli sa prvim timom, popisali bi se po svima ovde.

Inace, previse smo poleteli, nalozili se, i onda pad. Jebiga. Igraci su imalo problema sa motivacijom, ocigledno. Plus su podbacili neki bitni momci i sve se skupilo, jebiga. Boban Simon i Birča gudbaj, momci nemaju nikakav kvalitet. Sreca sto se nismo nalozeni naleteli u polufinalu na amere, zgromili bi nas.

Bice bolje, ovo nije smak sveta.


Мичел, Кемба, један од најбољих одбрамбених високих играча НБА, један од најбољих шутера НБА, нису довољно добри?
Изгледа да им треба да освоје допинговани хибриди уз малу помоћ судија јер су суперзвезде.
Па они једну озбиљну акцију нису имали, све је ишло 1 на 1.

Зато су на СП дошли: најбољи играч НБА лиге прошле сезоне, гомила франуцских играча из НБА са најбољим одбрамбеним високим, ми са доста НБА играча и једним од најбољих нападача итд.
Славно се завршило.
Скола са 40 година се иживљавао над Гобером, атлетом, одбрамбеним зверињем.

Посерем се на цео тај циркус, нарочито током регуларне сезоне. Оно после регуларног дела буде боље.

Тај Бирча, који се прозива из мени непознатих разлога јер ништа није крив за ово што се десило, требао је да игра против Аргентине јер има можда најбољи % шута за 3 у нашој репрезентацији а то нам је фалило. Он не може да игра против САД али против Аргентине, где играчи играју по мексичкој и аргентинској лиги, може да игра.
Е али онда један други играч из НБА на његовој позицији не би могао да шутира 5/17 и да силује до изнемоглости плус је био рупчага у одбрани, где би и Бирчевић био бољи, ако ништа бржи и пожртвовани јер је овај изгледао као мртав и бео.
Нама се Аргентина нудила током 3/4 и могли смо да их преломимо.

Разлог што нисмо ушли у 1/2 финале није састав тима већ опуштање и убеђеност селектора у неке комбинације које немају везе са нпр. Бирчевићем.

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby vinjakboy » Sat Sep 14, 2019 10:18 am

kocka wrote:Човек који га је добио на европском да му буде заменик, па где то има :D

Изгледа да је Сале медаље узимао на Теодосићеве креације.


:mrgreen:

http://www.novosti.rs/vesti/sport.295.html:818198-IZ-KINE-U-LEGENDU-VREME-ZA-KOKOSKOVA-Utakmica-sa-Ceskom-verovatno-poslednja-za-Djordjevica-na-klupi-Srbije

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby brucelee » Sat Sep 14, 2019 6:18 pm

Жао м и је мало Салета, ипак нас је он подигао и под њим смо узели неколико медаља после неколико сушних година. Направио је атмосферу, колектив, али то је то, дошло је очигледно до засићења и јбга.

Видим Кокошков и Сале Обрадовић главни кандидати, верујем да су обојица спремна за ту улогу и надам се да ће бити неко од њих двоје, већу предност дајем Кокошкову.

Све остало, разноразни Гуровићи, Славнићи, Вујошевићи, Ђуровићи...би било два три корака уназад.

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby 1748 » Sat Sep 14, 2019 7:54 pm

Do kraja sveta da reprezentacija ne ubaci nijedan jedini kos a Djordjevic bude trener, nemamo apsolutno nista da mu zamerimo. Bio i ostao simbol kosarke za nas.

Iskreno se nadam da se opet preuzeti reprezentaciju i osvojiti sve sto se moze osvojiti sa njom.
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
zmijuga
Posts: 1826
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:13 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby zmijuga » Sat Sep 14, 2019 11:36 pm

Ovo ljeto nisam pratio mlađe kategorije Srbije, ali sad vidim :o

Evropsko prvenstvo - U16

Image

Evropsko prvenstvo - U18

Image

Evropsko prvenstvo - U20

Image

Svjetsko prvenstvo - U20

Image

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby pertla » Sun Sep 15, 2019 1:26 am

Nisam ni ja pratio, samo sam citao i slusao da su rezultati losi.po meni,rezultat u mladjim kategorijama treba da bude drugi cilj,a prvi stvaranje igraca koji ce jednog dana igrati za prvi tim.ovi rezultati iz gornjeg posta uopste ne moraju da budu losi ako ce iz svaka generacija dati po 1-2 igraca za a tim.

Jako cesto rezultati sa prvenstava za mladje kategorije budu varka,pogotovo u16 i u18.

Naravno da nije dobro da nas gazi ko stigne,i da sve ovo znaci da se u mladjim selekcijama kvalitetno radi,naprotiv,ubedjen sam da to nije slucaj.
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby brucelee » Sun Sep 15, 2019 7:37 am

zmijuga wrote:Ovo ljeto nisam pratio mlađe kategorije Srbije, ali sad vidim :o

Evropsko prvenstvo - U16

Image

Evropsko prvenstvo - U18

Image

Evropsko prvenstvo - U20

Image

Svjetsko prvenstvo - U20

Image



Не мора априори то да значи катастрофу...штавише надам се да је неко у Ксс размислио и схватио да није поента узимати медаље а не направити ниједног играча за репрезентацију.

Ако направимо по 2 играча из сваке ове репрезентације, који ће за 4,5,6 година бити део А репрезентације, то је боље и јаче од свих медаља.

Дешавало се да нека генерација се поузима злата, а да из те исте за а репрезентацију изађе један 11-ти или 12ти играч.

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby Opie » Sun Sep 15, 2019 11:15 am

Malo off topic ;
Ko ide na OI za sad of nasih selekcija, a ko jos treba da se kvalifikuje?
ex-Pop Djujic

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby vinjakboy » Sun Sep 15, 2019 11:23 am

Opie wrote:Malo off topic ;
Ko ide na OI za sad of nasih selekcija, a ko jos treba da se kvalifikuje?


Ако мислиш на све спортове, за сада одбојкашице и ватерполисти, док одбојкаши, кошаркаши, кошаркашице имају прилику преко тих квалификационих турнира, а за рукометашице и рукометаше нисам сигуран да ли имају још неку шансу да се квалификују...

mungos
Posts: 339
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:43 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby mungos » Sun Sep 15, 2019 11:55 am

Dobra stvar kod kvalifikacija je da su ako se ne varam par nedelja pred oi. Dobra stvar je sto na taj nacin sa daleko jacim pripremama ulazis na oi za razliku od konkurenata. Jako je bitna ova pobeda sa amerima jebo medalje toga imamo, al pobeda sa njima jok.
Sto se tice mladih bice dosta gore, pa pogledajte samo partizan i zvezdu, to su neki timovi ujedinjenih nacija, mladih Srba po jedan/dva a ni ne igraju uglavnom.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 71 guests