Урбане легенде, паранормалне појаве и теорије завере

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
MARKER
Posts: 740
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Урбане легенде, паранормалне појаве и теорије завере

Postby MARKER » Sun May 05, 2019 8:45 pm

Препорука за љубитеље нло тематике, а и оне који то нису. Наслов емисије је глуп, али је генералова прича одлична за чути.


User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Урбане легенде, паранормалне појаве и теорије завере

Postby Batke » Sun May 05, 2019 9:57 pm

Пре неки дан је преминуо Суад Хамзић. Један од најбољих пилота ЈНА и један од првих који је изашао у јавност са причама о сусретима Пилота ЈНА и НЛО. Чак авиација ЈНА имала посебну шифру која је гласила "вук" када се угледа НЛО на небу. Ради се о човеку који је држао авијатику у малом прсту пошто је летео на свим типовима авиона ЈНА до 1990

Мој колега са посла је служио у ЈНА 1987 у Дрнишу код Шибеника где је њих 12 (по казни) чувало радар и поред зграду планинарског дома и сада они су имали смене од по 12 сати у том подземном радару. ЈНА официри су им се јављали за везу на сваких сат времена као по тацни све прелете авиона (Који тип и намену тог летења) док током једне смене нису кренули јавили по два три пута у року од сат времена тражећи им хитно командира пошто је он знао како функционише радар.

Када су се окупили око радара (који је у то време био најмодерније технологије) видели су авион на радару како сам лети да би после неког времена рекли да су сами његови другови војници на стражи видели црвени објекат како пролеће назад у близини Шибеника. Наиме то је био НЛО који је пратио тај "галеб" где ни у Загребу ни у Љубљани нису успели да га виде на радару док су околини Опатије и у северној Далмацији стотине људи сведочило да је видело црвени елипсасти објекат како прати авион.

Наравно одмах после догађаја строга контрола, проверавали и испитивали све дванаесторо шта се дешавало у току те ноћи и наравно ако некоме зуцну о ономе што су видели отишли би у затвор (Пошто су били кажњеници болео их је курац за диспциплину, што би рекао мој колега пола те казне са одслужио у папучама и мајици јер је командир био опуштен и он се смарао са нама :mrgreen: ) али после те ноћи каже на сваких два три дана контрола...
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
MARKER
Posts: 740
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Урбане легенде, паранормалне појаве и теорије завере

Postby MARKER » Sun May 05, 2019 10:53 pm

Е нисам знао за Суада, штета, деловао ми је као одличан лик.


riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Урбане легенде, паранормалне појаве и теорије завере

Postby riper » Mon May 06, 2019 1:58 pm

Pretpostavljam da je vecina nas imala povremeno nocne more i slicna sranja i da su pojedini iskusili horor koji se zove „paraliza sna“. Inace da prenesem neka sopstvena iskustva. Da napomenem da ne verujem u snove kao neke najave dogadjaja, kapiram da je sve sto sanjamo neka reakcija na ono sto smo doziveli u svakodnevnom zivotu i slicno, dakle namam taj odnos prema snu.

Povremeno, kao i svi, imam nocne more i tu ubrajam ono kao horor filmove da te jure neke vestice, demoni, djavoli i slicno. Dakle nije toliko cesto, mozda jednom u dve nedelje se desi tako nesto. Ono sto mi se cesto desi u snovima (ne samo nocnim morama vec i obicnim snovima) je neko saznanje da sam u snu svesan da je to san i imam neki stepen kontrole. Mislim da to nije ono sto se zove „lucidan san“, gde osoba koja spava ima apsolutnu kontrolu nad snom, vec neka polusvesnost.

Sad, u nocnim morama desi se da sam svesan da je to san. Nekad se ne uplasim, vec namerno da kazem provociram, psujem i slicno. Nekad kada se uplasim onda se derem. Naravno to je samo u snu, jer moj glas retko odzvanja, da je tako zena bi me probudila. Doduse desilo se nekoliko puta da me je budila jer sam stenjao u bas zajebanim morama.

U takvim snovima ja osetim paralizu tela. Dakle nekada kada je nocna mora, kada zelim da se probudim a nekako nemam snage ni prst da maknem, bas neki skroz cudan osecaj. U tim slucajevima se ponekad budim kada pocnem namerno vilicu da mrdam levo-desno, pa mi to nekako razbudi i ostatak tela.

Uglavnom ne plasim se ni kada su nocne more, jedina stvar koje me je zao sto snove nisam zapisivao. Upisao sam samo nekoliko horor snova koji su mi dugo ostali u secanju nakon sto sam se probudio. Inace ako san ne upisem odmah po budjenju on vec izbledi.

Ipak ovde cu ispricati dva svoja sna od kojih sam se bas onako, potresao. U nocnim morama, kada sam svesan da sanjam, ponekad pokusavam namerno da otvorim oci. I desi se kao da otvorim oci, vidim sobu u kojoj spavam i tu jos neke strasnije stvari. Nije to pravo budjenje, da kazemo da to sanjam da sam se probudio. Ali tada sam nekako video najzajebanije stvari koje me potresu.

Jednom tako, dok sam sanjao neka sranja, spavao sam pored cerkice koja je tada imala oko dve godine. U toj nocnoj mori sam namerno hteo da nekako otvorim oci. I ja u tom snu otvorim oci, vidim cerkicu pored mene, a kod njenih nogu neko belicasto bice, slicno kao onaj duh kasper, samo skroz belo. Tu, iako sam imao tu paralizu sna, nisam se uplasio, jer nekako to nije izgledalo pretece prema mom detetu.

Ali jednom kada sam isto imao neku nocnu moru i kada sam isto bio svesan, ili polisvesan toga dok sam sanjao, pokusao sam da na silu otvorim oci. I u snu kao otvaram oci, nemam snage da pomerim telo iz lezeceg polozaja, ali vidim sobu u kojoj sam nekada ziveo sa porodicom dok se nisam odselio. Sve vreme ne nesto zakacinje po nosu i faci dok lezim na ledjima, nesto sto se klati. Nekako pogledam, kada gore iz plafona neka zena obesena, a to sto me zakacinje po nosu su djonovi obuce koju nosi. Tu sam pokusao da se derem u snu jer sam mislio da mi je to keva.

Ne znam kako sam se probudio, bilo je negde oko 5 ujutru, ali znam da nisam spavao, cekao sam negde 7 sati da nazovem kevu da vidim da li je sve ok. Cuo se sa njom, naravno, sve ok, ona se istripovala zasto ja nju zovem tako rano. Da kazem da me je taj san, odnosno ta nocna mora bas onako potresla zestoko.

Brat od tetke koji je ziveo sa nama nekoliko godina, on je dugo imao jos strasnije snove. Znam da sam ga ja ponekad budio kada cujem kako stenje u snu i kada ga probudim hvatao se za vrat. Cesto se nije secao sta je sanjao, ali nekoliko puta kada se seti, njegovi snovi mogu da zajebu horor filmove.

Znam da se jos ranije on krstio bas zbog nekih nocnih mora koje je imao. Secam se, pre nego sto je ziveo sa nama, pricao mi je da ponekad sanja da mu neko sedi na grudima, neki coveculjak koji ga gleda u oci. Kaze u tim trenucima je nepokretan, jedva dise i preplasen. Pokusava da se dere, ali sestra koja spava u drugom delu sobe ga ne cuje. Bukvalno horor tada prezivljava. Kaze uspe nekako u snu da se trgne i onda kao sledi pravo budjenje. Nakon nekog duzeg perioda takvih snova se krstio i to mu se mnogo manje desavalo.

Uglavnom znam dosta objasnjenja medicinskih o paralizi sna, zasto se ona javlja i sve to. Ima dosta dobrih dokumentaraca o tome. Ima i druga strana koja zastupa stav da su takvi „budni snovi“ neka vrsta paranormalnih napada. Ja sam neko ko voli dobre horor price, ali ko ipak prednost daje razumu i ko je prilicno skeptican prema svim tim zajebancijama. Ali najblize paranormalnom sto sam u zivotu doziveo su upravo takvi snovi.

Evo par linkova, ovo su onako, prilicno jezivi dokumentarci, bez obzira da li fenomen paralize sna objasnjavao sa medicinskog stanovista ili iz tog nekog paranormalnog ugla.

Ovo je jedan dobar i kratak klip gde iz tog medicinskog ugla objasnjavao te neke stvari o paralizi sna i zasto je to tako zastrasujuce iskustvo.



Ovo je dokumentarac koji je radjen iz tog paranormalnog ugla. Ono sto jeste zanimljivo je cinjenica da su ti "nocni terori" koji se javljaju kod osoba sa takvim poremecajem sna cesto slicni za ljude i kulture koje su udaljene. MNogi ce svedociti o "Old Hag", kao nekog matoroj vestici koja se pojavljuje, ili nekom djavolikom bicu koje ti sedi na grudima, ili nekom strasnom tankom senkovitom bicu sa zastrasujucim ocima. To moze biti jedna vrsta histerije koja se prenosi brzo, ali dokumentovani slucajevi javljali su se i prethodnim vekovima i u doba pre interneta kada ljudi nisu bas delili i opisivali svoje nocne more drugima.



Ovo su ispovesti ljudi koji imaju bas jak poremecaj sna i koji cesto dozivljavaju tu paralizu sna.


User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Урбане легенде, паранормалне појаве и теорије завере

Postby Batke » Mon May 06, 2019 2:10 pm

Одличан пост Рипер

Имао сам можда два или три пута у животу ту парализу сна. Како зајебано поготово што сам ја у сну тих два три пута увек видео лика обученог као будистички монах али скроз црног, са црном кожом и црном одором и плавим очима, најчешће је лебдео поред мог кревета.

Док је рецимо моја сестра на сваких недељу дана имала такве ноћне море и да ствар буде такође занимљива њој су такође те ноћне море спласнуле поприлично када се крстила. Она је поготово триповала због огледала које се налазило у њеној соби и где ми је она тврдила да јој лица и црне жене излазе из њега. То је било толико често да је пред спавање окретала огледало према зиду. Један пут сам ја спавао у њеној соби и имао сам баш непријатан сан. Не то толико страшан колико стварно непријатан и све то кроз призму осећаја да ме неко посматра.

Огледала су се увек сматрала пролазима у други свет или свет духова тако са ми је то увек било занимљиво. Такође постоје многи случајеви такозваних "двојника" вашег човечијег наличја које долази из паралелног света али о томе нешто касније.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Урбане легенде, паранормалне појаве и теорије завере

Postby prcko » Mon May 06, 2019 2:59 pm

Lucidni snovi su mnogo dobra fora. Na netu imaju citavi forumi posveceni samo tome, cak postoje i aplikacije za mob. Ja ne pamtim kada sam zadnji put imao nocnu moru, a dok sam ih povremeno imao, to je bila klasika: neko me juri a trcim u mestu, padam a nikako da udarim od tlo i slicno. Lucidni snovi su za mene nesto skroz drugo. Sanjam normalan san o bilo cemu da bi u sledecem trenutnku shvatio da sam u snu. Uvek mi je prva reakcija uzbudjenje i ogromna zelja da se ne probudim odmah, sto se najcesce i desi.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Урбане легенде, паранормалне појаве и теорије завере

Postby Bolesni^od^ljubavi » Tue May 07, 2019 12:10 am

Pricalo se o ovim stvarima mislim na starom forumu a posle toga su usledile price o raznoraznim strahovima. Secam se da mi je najupecatljivije bilo kada je neko pisao kako ima strah od dugmeta. Ako mozete da mi iskopate tu temu bio bih vam veoma zahvalan.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Урбане легенде, паранормалне појаве и теорије завере

Postby Мићара » Mon May 13, 2019 11:28 am

Мислим да су ноћне море уско везане са тренутним статусом и миром самог бића. Уколико се да кажем секирате или стално сте у неким бригама, тада долази до тешког сна, и до парализа из чистог разлога замора саме психе. Барем је мени тако, ретко када ми се указивала нека приказа, али доживљавао сам то да не могу да се померим једноставно не могу, и док то траје као да сав трним и чујем неке одвратне гласове попут вриштања и драња.... Јебено је то.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Урбане легенде, паранормалне појаве и теорије завере

Postby Batke » Mon May 13, 2019 6:30 pm

Да ли се неко сећа ових несрећника што су били у Новом Саду? :mrgreen:

https://www.dailymotion.com/video/x6spkuc
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Урбане легенде, паранормалне појаве и теорије завере

Postby Batke » Thu Aug 15, 2019 10:28 pm

Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Урбане легенде, паранормалне појаве и теорије завере

Postby čompika » Fri Aug 16, 2019 1:03 am

moze se javiti kad nekog obese kako valja, ali kad se besis u celiji tad se ugusis pre nego sto sebi polomis vrat.
buraz, uopste ne treba da se cudimo ovakvim stvarima, svi znaju da je lik bio pedofil, bio je i poznat javnosti, a CIA nije mogla da ne zna za to i za njegove ortake sto tamo idu. Bukvalno sve sem direktnog priznanja, ej vodio sam Klintona da jebemo decu, je njima dovoljno. Obesio se pre nego sto je ikome rekao da je Klinton isao sa njim vise od 20 puta na to pedofilsko ostrvo, iako postoje zapisi letova. Bole ih kurac, odlicno, nije receno direktno i to je njima dovoljno.
Istina na ovom svetu ne igra ama bas nikakvu ulogu. Ljudi su prakticno otpisali svoje zivote odavajuci vikiliks, panama papers i ostalo, sta se desilo. Nista... a novinari neki ubijeni, neki se kriju.
Vreme istine je davno proslo.

User avatar
Kockalone
Posts: 287
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Урбане легенде, паранормалне појаве и теорије завере

Postby Kockalone » Fri Aug 16, 2019 6:38 pm

То исто сам помислио кад су ухапсили онога Асанжа. Жртвовао је себе за истину, а на крају ће крепати ка псето у неком затвору.

User avatar
MARKER
Posts: 740
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Урбане легенде, паранормалне појаве и теорије завере

Postby MARKER » Sat Aug 17, 2019 11:00 pm

čompika wrote:ej vodio sam Klintona da jebemo decu

Image

Можда је и јебао или макар дркао на Клинтона, ко ће га знати шта је у мозговима тих пацијената... Овај портрет је нађен у његовој канцеларији...


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests