Kriptovalute

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Kriptovalute

Postby riper » Tue Dec 05, 2017 2:51 pm

Jos jednom hvala.

User avatar
stručnjak
Posts: 115
Joined: Sun May 07, 2017 10:24 pm

Re: Kriptovalute

Postby stručnjak » Wed Dec 06, 2017 12:32 am

Ko hoće da me posluša za Stellar Lumens, morao bi malo da ubrza proces, evo ga na 12 centi...26% rast za 24 sata, market cap otišao preko 2 milijarde USD

https://coinmarketcap.com/currencies/stellar/

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Wed Dec 06, 2017 6:44 am

Mislim da je greska gledati cenu u propalom fijatu (bez obzira koji dinar, dolar ili evro sve je to shit-coin). Ja gledam u btc jer je cilj imati BTC a ne dinar, evro dolar... Tako da ako naprimer XLM skoci u ondnosu na shitkoin dolar a padne u odnosu na BTC po meni je to losa investicija. U ovom slucaju je super investicija ako si naprimer kupio pre par nedelja i prodo juce mogo si da dupliras svoj bitcoin.

Cisto da kazem da sam poceo da gledam ovako nedavno. Pitanje je kako naci shitkoinove koji skacu u odnosu na BTC a ne samo u odnosu na dolar, evro ili bilo koje drugo govance. -2befree
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
stručnjak
Posts: 115
Joined: Sun May 07, 2017 10:24 pm

Re: Kriptovalute

Postby stručnjak » Wed Dec 06, 2017 12:54 pm

Skače Market Cap danas na 3 milijarde USD, a tek u toku noći i sutra ujutru je sastanak u Seulu gde će potvrditi dva velika partnerstva. Raste XLM vrlo dobro u odnosu na BTC.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Kriptovalute

Postby друг члан » Wed Dec 06, 2017 2:11 pm

Manje vise kolko pratim vase pisanje,sve valute skacu. Nebi bilo lose ubaciti neki dinar, samo kupiti i cekati cenu,na fazon akcija
Choose Life

Neapoli
Posts: 112
Joined: Wed Jun 08, 2016 1:11 pm

Re: Kriptovalute

Postby Neapoli » Wed Dec 06, 2017 3:44 pm

Ne skacu bas sve posto ih ima preko 1400, ali ove koje se pominju ovde dobro se kotiraju.
Sa vise mesta sam cuo price za Stellu zadnjih nedelja, ovaj njen rast poprilicno obecava, na vreme sam pogurao kao par kolega sa foruma, pocinje polako da se isplacuje, tako da, kao sto rece strucnjak ko ima u planu da ulaze neki dinar bolje po njega da se ubrza.
Ja sam konkretno Stellu uhvatio na 0.08, sad napada 0.16$, takodje sam sa etereumom solidno prosao, al od njega se tek ocekuje 'bum' u mesecima pred nama.

Takodje o valuti 'monacoin', na par stranih foruma sam citao o njoj, isto belezi povelik rast zadnjih nedelju dana, razlog je navodno da su u japanu svi crypto bankomati pored bitcoina dobili i monakoin. Mozda nekom bude od koristi.

Generalno,vreme je najbolji pokazatelj za kompletnu ovu pricu, sto se mene tice licno, na ulozene pare u tih par valuta sam zaboravio i to je savet za sve koji su novi u ovom i koji bi okusali srecu sa kriptovalutama. Dakle, sve u skladu sa svojim trenutnim mogucnostima, pa dace Bog da se neko i od nas ovde ovajdi 'bez motike' :D

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Wed Dec 06, 2017 3:56 pm

Bum. Za 2 dana 2000$. Bitkoin prešišao 13.000$... Lebe mekani. :shock:
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Desnoruki levak
Posts: 242
Joined: Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

Re: Kriptovalute

Postby Desnoruki levak » Wed Dec 06, 2017 4:58 pm

stručnjak wrote:Ko hoće da me posluša za Stellar Lumens, morao bi malo da ubrza proces, evo ga na 12 centi...26% rast za 24 sata, market cap otišao preko 2 milijarde USD

https://coinmarketcap.com/currencies/stellar/


Jel može pojašnjenje šta je market cap i koji je najpovoljniji način da se kupe ti stelari? Takođe, jel postoji neki limit koliko njih možeš da kupiš ili može kolko oćeš?

niloas
Posts: 45
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:03 pm

Re: Kriptovalute

Postby niloas » Wed Dec 06, 2017 5:16 pm

jel postoji neki minimum uloga?

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Kriptovalute

Postby lost&found » Wed Dec 06, 2017 6:18 pm

https://cointelegraph.com/news/hedge-fu ... st-bitcoin

https://www.coindesk.com/cmes-bitcoin-f ... cember-11/

https://www.youtube.com/watch?v=CC9VeHrI3Es

Dva zanimljiva clanka i youtube link koji objasnjava ideju futures contracta. Nisam ekonomista, tako da se u ovu temu slabo razumem, tek sam skoro poceo da citam o tome, tako da se mozda i izlupam u narednih nekoliko recenica, al bih ipak da iznesem neka svoja razmisljanja. Koliko ja kapiram odavde, veliki hedge fondovi (direktno ili indirektno povezani s bankama, wall streetom) ce iskoristiti futures contacte da shortuju btc i tako razbiju bubble koji se definiitvno pravi. To moze dovesti do velikog pada u ceni BTC. Tada ce ljudi panicno da prodaju svoje BTC i mozda je tu sansa da se kupe BTC za manje pare, i posle trljati ruke kad se oporave. Moguce da totalno masim temu, ali definitivno ce se nesto desiti. Previse je lozenja, ide btc na 20, 30, 50K, i ljudi investiraju ko blesavi ovih dana. Realnost je da to pukne u nekom trenutku, a izgleda da je omoguceno onima zbog kojih je BTC izmedju ostalog i nastao (banke) , da razjebu pricu shortovanjem. E sad, ja ne ocekujem da ce pasti na 0, al tipa da se prepolovili ili jos gore, mislim da nije nemoguce. Stoga - iako je nekoliko puta receno, investirajte samo ono sto mozete da izgubite. Da ne ispadne da ovde plasim ljude ili sam pesimista, i sam cu investirati i u btc i u lumens (a savetujem vam da pogledate i ovaj coin IOTA, pogledajte mu kretanje cene u poslednjih nedelju, dve, koriste sasvim novu i drugaciju tehnologiju u odnosu na Blockchain, i nudi dobre ideje po pitanju scalability problema koji se javlja i kod BTC i kod ETH recimo, tipa sporiji su preko 1000 puta od recimo VISA transakcija ili PayPal). Smor mi je ako se omogucilo bankama da ujebu pricu oko BTC (i dalje se nadam da se to nece desiti, ali..), i cak na kraju paranoisem i pitam se da li americka vlada mozda stoji iza BTC. Jer istorijski, uvek su bile neke pomame za investicijama u Americi, pogotovu 90ih kad se popularizovao internet, pa se pojavile razne Ponzi seme gde su ljudi pucali ko zvecke. Cini mi se da je takav vid histerije i lozenja ljudi da investiraju ko muve bez glave, odlican nacin da se dobije finansijska injekcija kad presusis zbog finansiranja ratova i ostalih pizdarija u svetu. Jebem li ga, u svakom slucaju, ima sigurno stvari koje nisam uspeo pravilno da shvatim, tako da ovo su neka moja trenutna razmisljanja, pa pisite ko se bolje razume u temu vasa razmisljanja. U svakom slucaju ovo je jako zanimljiv period , i ko je pametan i obazriv, moci ce lepo da profitira.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Kriptovalute

Postby Bunt » Wed Dec 06, 2017 6:23 pm

Vidi, s obzirom da sam i ja dao neku lovu za to, cela ta prica puca u roku od 96h. Do sad me tradicija nije izdala...

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Kriptovalute

Postby хајка » Wed Dec 06, 2017 7:29 pm

Pocetkom 90ih je bio softverski bum, tada ko je izbacio neki softver se obogatio, i to proizvode koje sad moze da iskodira 10-godisnjak. Krajem 90ih i pocetkom 2000ih krece dot com era, tada ko je podigao neke nove sajtove obogatio se i obezbedio je unuke. Te sajtove danas isto mogu da naprave 10-godisnjaci na velikom odmoru. Posle dolazi mobile app era, takodje ljudi se obogatili, danas gotovo nemoguce izaci na to trziste od prevelike konkurencije.

A danas je kripto bum. Mnogo prljavija i komplikovanija igra. Ovo je finansijska igra koja gde ti ne kontrolises ni proizvod ni trziste. Ovo je obicna kladionica. Ulozi u jednu od stotinu valuta i sutaj se u dupe. Sto vise citam i analiziram i sto vise mislim da znam, u stvari vidim da sve manje znam. Nemojte se jako zaletati.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Kriptovalute

Postby lost&found » Wed Dec 06, 2017 8:01 pm

хајка wrote:Pocetkom 90ih je bio softverski bum, tada ko je izbacio neki softver se obogatio, i to proizvode koje sad moze da iskodira 10-godisnjak. Krajem 90ih i pocetkom 2000ih krece dot com era, tada ko je podigao neke nove sajtove obogatio se i obezbedio je unuke. Te sajtove danas isto mogu da naprave 10-godisnjaci na velikom odmoru. Posle dolazi mobile app era, takodje ljudi se obogatili, danas gotovo nemoguce izaci na to trziste od prevelike konkurencije.

A danas je kripto bum. Mnogo prljavija i komplikovanija igra. Ovo je finansijska igra koja gde ti ne kontrolises ni proizvod ni trziste. Ovo je obicna kladionica. Ulozi u jednu od stotinu valuta i sutaj se u dupe. Sto vise citam i analiziram i sto vise mislim da znam, u stvari vidim da sve manje znam. Nemojte se jako zaletati.


Potpisujem sve, pogotovu boldovano!

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Thu Dec 07, 2017 3:18 am

(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Kriptovalute

Postby Џими Заказака » Thu Dec 07, 2017 8:21 am

Познајем човека који је пре можда месец и по уложио отприлике 4 сома евра у две рударске макине. На почетку је правио рачуницу да му се отплате за годину дана. Не краде струју, плаћа све регуларно и струја испадне око 50е месечно по машини. На данашњи дан је рачуница да би му се отплатиле за 7 месеци. Има неког типа који му је то све подесио, његова услуга је типа 40-50е по машини. Ја се у то не разумем, али ми је објашњено да машине копају више валута истовремено (тако да буде најпрофитабилније у датом тренутку) које се аутоматски претварају у BTC. Гледа их преко Team View-ера, али се дешава да их физички не обиђе по 5-6 дана. Кад би типа нестало струје (до сада му се није десило), намештене су тако да саме подигну систем и наставе шљаку. Тип хоће да узме још 2 машине да подупла игру. Сад сви који смо у његовом ближем окружењу озбиљно размишљамо о тој дроги, неки су већ ушли у причу. Ја те паре на гомили немам, па думам о кредиту на типа 500.000 дин са роком отплате од 2 године, ту испадне да вратиш негде 580 рецимо. Њему тренутно од те две машине остаје чисто око 600е месечно, мени би рата била 200е. Па јебем му матер нек' изгуби три пута на вредности, опет нећу пропасти. А и да пукне прича после неког времена (рачунам да нисам ваљда толико курате среће да пукне после месец дана), опет остају машине са тим озбиљним графичким картицама које ће се моћи заваљати да се извуче нешто (у комбинацији са зарађеним до те тачке пуцања, можда се извуче и све). Знам пар људи који држе играонице у НС, договорили бисмо се нешто мајку му.Читам овде да неки верују да ће то да вреди 50 сома долара, па појео бих себи муда да нисам пробао. Нисам још преломио, страх ме је, ал' колико знам себе личи ми да ћу се залетети, па нек' иде живот.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Thu Dec 07, 2017 11:17 am

Ja sam pricao jos pocetkom novembra da ce skociti na 15k, kada sam dobio informacije. Ispostavilo se da su sigurne jer vazda sada gledamo taj prizor. Trenutno stanje 15.315$.. pre par dana bilo 10.000$
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Kriptovalute

Postby Brdja » Thu Dec 07, 2017 1:14 pm

Ne bih nikome da mračim ali mi to sa Bitkoinom užasno liči na namerno pumpanje cena da bi što više ljudi uložilo i da bi se neko namlatio para i onda samo hop, ode mast u propast.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Bleya
Posts: 10
Joined: Fri Dec 01, 2017 10:43 am

Re: Kriptovalute

Postby Bleya » Thu Dec 07, 2017 1:54 pm

Nisam ni provalio da si mi izbrisali user-a sa ovog foruma.
Da vam pojasnim malo.
Da kupite bitcoin za kešerinu možete na:
http://www.localbitcoins.com - Može uplatom u banci, ili lično da se nadjete sa nekim ko prodaje (gledajte da korisnik ima sve pozitivne ocene ako uzimate preko banke)
coinmama.com - Može karticom
https://ecd.rs/ - Nisam kupovao preko njih, ali vidim da valjaju

Da udjete na berzu uglavnom vam treba btc ili eth (Etherium).
Za skoro berze treba da se odradi verifikacija. Kada planiate da prebacite pare na berzu proverite da li na njij ima valuta koju želite da kupite.
Lista berza:
https://poloniex.com - treba verifikacija
https://bittrex.com - ne treba verifikacija da se uplati lova i trguje ali treba da se isplati. Preporuka je da ne trgujete dok se ne verifikujete
https://www.binance.com/?ref=11069205 - Korejska berza. Ne treba verifikacija do 2btc dnevno. (nemaju stellar lumen). Stavio sam svoj ref link, ako smeta skinuću.

Ima još binance i bitfinex od većih, ali nisam uspeo tamo da se registrujem, ostale nisu vredne pomena.

Evo još nekih stvari za početak:

1) Market cap - Ne znam kako bih preveo na sprski
Vrednost jednog novčića tj totalno para koje su uložene ili cirkulišu kod pojedinog novčića. Ako npr mislite da je neka valuta jeftina zato što košta 0.5$ a neka druga skupa zato što je 5$. Trebate da proverite market cap i koliko valuta ima novčića u cirkulaciji.
Uzmimo primer stellar lumens što ste ga spominjali. Jeftin je 0.15$ ali ima u cirkulaciji 17 milijardi coina. Kada bi došao na dolar imao skočio bi sa 11. na 4. mesto novčića po veličini market cap-a, tj sa 3 milijarde (koliko trenutno kruži ) na 17 milijardi koliko imaju novčića.

2) Druga stvar na koju trebate da pazite USDT nije dolar. To je tether koji kao ima vrednost jednog dolara ali nee garantuje da će uvek imati tu vrednost. Tako da nemojte da čuvate pare u USDT i da se tripujete da imate dolare. Prebacite ih u dolare ili evre.

3) Ako planirate da trgujete krenite sa nekom manjom lovom. Zato što nije lako. Nikada ne kupujte valutu koj je već imala značajan rast (osim kada imate neke informacije insajderske) zato što tada svi ulaze u kolo u nekom momentu kada prestane rast ljudi koji su kupili na dnu krenu da prodaju. To se zove korekcija. Sve što skoči na berzi mora da ima korekciju cene pre nego što opet krene gore. Kupujte u toj korekciji.

4) Uglavnom se sve valute ravnaju po bitcoinu. i kada on raste uglavnom svi ostali padaju i obrnuto. Ako na kraju trgovine imate više dolara a manje bitcoina znači da niste dobro trgovali :) Npr neko ima 1 bitcoin i kuppi ove sitne valute (zovu se alt coins svi ostali osim bitcoina). u tom momentu je taj njegov bitcoin vredeo 6k $ ikao nešto tguje sa tim malim valutama i na kraju ima 10k$ i 0.8 bitcoina. To nije profit to je minus.

5) videćete po netu da ljudi pričaju da nešto košta 1000 sat ili satoshia. To je fragment bitcoina, kao cent kod dolara. 1 bitcoin ima 100 miliona satoshia.

6) Ne verujte ljudima online i plaćenim grupama za zaradu. Uglavnom svako svoj konja hvali i loše ljude da će da skoči samo da bi podigli cenu i izašli iz neke valute.

7) Spremite se za ozbiljne skokove i padove

8) https://www.youtube.com/watch?v=Zc41H8oqPik - Video o istoriji bitcona

Toliko od mene za početak. Pitajte ako vas nešto interesuje.

ps. Ne znam koja će sledeća valuta porasti, to pitajte vidovitu Zorku. :)

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Thu Dec 07, 2017 3:24 pm

Brdja wrote:Ne bih nikome da mračim ali mi to sa Bitkoinom užasno liči na namerno pumpanje cena da bi što više ljudi uložilo i da bi se neko namlatio para i onda samo hop, ode mast u propast.


Не може се пумпати цена нечега јер није ничије власништво, односно власништво појединца, компаније.. Него је глобално распоређен и не може неко утицати на 'пумпање' нечега јер је то нешто независно колико од мене толико од тебе или трећег лица. Тешко је за објаснити, али њему цена расте након што се више људи укључује у тај круг виртуелних валута.
Међутим, једино могу да утичу на пад цене, а то је да ко поседује велику количину биткоина, нпр она браћа Волтсон, Волтсав како већ, да неко попут њих повуче све своје коине одједном (који су у милијардама), и тако њих неколико. Онда би цена пала.
Зато се и назива децентрализованом валутом, јер нема своје ни средиште, ни власника (као надређеног лица), ни трагова трансакције ни ни ни...
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Kriptovalute

Postby lost&found » Thu Dec 07, 2017 4:12 pm

Pa ocigledno se pravi velika histerija oko btc trenutno, i svi bi da ulazu sad. Amerikanci imaju odlicnu izreku "if you hear your neighbours talking about the investment, in the same market you invested previously, its time to cash out". Sa future contractsima postoji mogucnost da se uradi "The Big Short" (ko je gledao film, razume na sta mislim), e to ce dovesti potencijalno do survavanja BTC.

https://fm.cnbc.com/applications/cnbc.c ... bubble.png

Pogledajte ovaj graf, prilicno je jasno sta ce se desiti, samo je pitanje vremena.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests