Европско првенство у кошарци 2017.

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby B.Centrale » Mon Sep 18, 2017 8:20 pm

I to sto kazes. Znaci, situacija je jos teza.
bologna centrale

User avatar
Grobar do groba
Posts: 245
Joined: Sun Feb 07, 2016 12:42 pm
Location: Barajevo

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby Grobar do groba » Mon Sep 18, 2017 8:22 pm

B.Centrale wrote:I to sto kazes. Znaci, situacija je jos teza.


Ti si nepopravljivi kompleksas.Ako nemas sta pametnije da pises na ovoj temi posle osvojene srebrne medalje,koja je i vise nego uspeh,odjebi.
Do neba volimo te mi,i pevamo ti svi,da jedini si klub na svetu celom....PFK

User avatar
Jason Fly
Posts: 89
Joined: Sun Feb 07, 2016 11:43 pm
Location: Трибина

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby Jason Fly » Mon Sep 18, 2017 8:39 pm

Klasican strucnjak....

User avatar
stručnjak
Posts: 115
Joined: Sun May 07, 2017 10:24 pm

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby stručnjak » Mon Sep 18, 2017 9:22 pm

B.Centrale wrote:I to sto kazes. Znaci, situacija je jos teza.


Jedan si od onih koji drkaju na poraze reprezentacije. Da smo bili četvrti, ti bi danas cvetao, ali pošto smo uzeli medalju, ćuti i crkni :mrgreen:

User avatar
penzos
Posts: 83
Joined: Sat Jan 30, 2016 7:13 pm

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby penzos » Mon Sep 18, 2017 9:42 pm

Ma šta vam je, čovek samo ima drugačije mišljenje (o npr Đorđeviću) od većine, ne znači odmah da navija protiv reprezentacije, Đorđevića...

Mene zanima zašto misliš da je Pešić loš trener? Razumeo sam šta zameraš Saletu, mada se ne slažem baš, ali za Karija stvarno nikad nisam čuo neku konstruktivnu kritiku. Kad nemaju šta konkretno da kažu protiv njega, obično bude "eto sin mu je igrao za Nemačku". :roll:

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby B.Centrale » Mon Sep 18, 2017 9:49 pm

Verv me nisi razumeo ili ja nisam bio dovoljno jasan, htedoh da kazem da je situacija jos losija po Djordjevica jer ni pored jednog Pesica ne uspeva da pokaze dovoljno znanja.
Kari je ozbiljna glava, ima struku u malom prstu!
bologna centrale

santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby santamarija » Mon Sep 18, 2017 10:04 pm

B.Centrale wrote:Vidi ovako... Dragic pocinje lose da se krece, na izmaku je snage. Isto kao i Bogdan, koji jeste polivalentan kvalitet, ali nema toliko goriva pa da menja Jovica, igra dobru odbranu, bude bek suter i preuzima sve na sebe. Ne ide, i to je to. Nasuprot Djordjevicu, Kokoskov vadi Dragica jer zna da nakon par promasaja i faula u napadu moze da upropasti sve ono sto je uradio tokom citave tekme. I to posle povrede Doncica, pritom znajuci da je Dragic jedini planetarni kvalitet koji im je ostao, dok je sve ovo drugo neka sasvim druga prica. To je bio veliki rizik, a za to treba imati velika muda. Pobeda s rotacijama u poslednjih nekoliko minuta. Za razliku od njega, Djordjevic ostavlja Bogdana u igri i dolazi do izrazaja njegov umor. Bogdan sve masi, udaraju mu bananu, pada mu koncentracija i to je to. Potpuni opozit razmisljanju Kokoskova, koje se ispostavilo kao pobednicko. Morao je da pokusa i duze sa Guduricem, bez obzira na katastrofalne greske koje je pravio, jer se vec zna da ima muda, moze da pogodi kad je to najpotrebnije i da preuzme odgovornost. Nije tu bilo preterano opcija, pa da se sad naglaba kako i zasto neko kao indisponirani i neiskusni Guduric...
Na kraju svega, ako je vec bilo kako jeste, morao je i da pokusa sa Bobanom, Slovenci su usli u bonus, a ovaj je jedan od sigurnijih izvodjaca. Istina je da su ga prebijali i bili previse brzi za njega, al' kao sto rekoh, u ovakvom timu nismo mogli preterano bolje da probamo.
Mozda ovo jeste c tim Srbije, al' da pogledamo Slovence, osim dva prava asa, ko je tu kvalitetan za zlatnu medalju? Niko. Jednostavno, ljudi igraju brzo, moderno, ubijaju u tranziciji, i imaju trenera koji je sve to doveo na svoje mesto.
Za poraz je kriv i sudijski kriterijum, nema sumnji, ali to nikako ne abolira lose odluke selektora.


Ne znam da li si ovo pisao sto mrzis Djordjevica i sto te ovi napadaju pa udaras kontru, ali naglasicu da ja volim Saleta ko Boga. Zbog svih izjava pre prvenstva i oko otkaza i zbog trojke i jos milion kavliteta koje covek poseduje , ali moram se sloziti sa tobom. Nisam pametan, zato nisam selektor, nemam medalje i sam ne znam sta bi u datom trenutku uradio. Ne osudjujem ni tebe, ni Saleta, ali posle odigrane utakmice i ja mislim kao i ti,ali verujem i da Sali ima vidjenje da je Guduric dao dve veoma bitne trojke u stizanju rezultatskog minusa i verujem da ,kada bi sad trebalo da odluci , da bi sad odlucio i bez muda i sa mudima da odlucujucu trojku ili sut , suta Guduric. Nemojmo ove momke dirati, nemojmo dirati selektora..napravili su sjajan rezultat a dolaze iz zemlje koja je po svemu najgora. Kapa dole momcima uz jedno lico izvinjenje JOVICU sto sam mislio da je los igrac,gadno sam pogresio i sad molim Boga da okaje moje gresne misli.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby Rođaci » Tue Sep 19, 2017 11:45 am

Kokoškov jeste stavio na klupu Dragića, iako nije imao Dončića, ali on je to mogao da uradi zbog toga što je imao raspoložene igrače. Prepelič nas je urnisao, a mi nismo imali nikoga ko bi mogao da ga prati, niti da odmeni glavne igrače. Sale je probao da igra na centre, ali to prosto nije bilo održivo, jer su bili prespori za akcije Slovenije. Oterali su nas od koša, a u napadu su pravili rusvaj i ulazili do pola reketa, gde naši centri nisu izlazili, pa davali lagane koševe odatle, više puta. Čim smo igrali sa visokom petorkom, Slovenci su prelazili na nižu, tako nismo ništa mogli. Plus je Vidmar bio odličan na obe strane terena.

Dragić je NBA plej vrhunske klase, mnogo bolji od Šveda, recimo. Ajde šut, to mnogi imaju, a nije ni imao neki monstruozan procenat na kraju, ali njegova kretnja i ulaženje pod koš sa loptom je nešto fenomenalno. Videli ste kako uvek pred skok na ulazu sam sebi napravi prostor protiv igrača koji ga čuva, tako što se izvije i blokira pristup svom telu. Monstruozan igrač za evropske uslove.

Mi smo tokom celog prvenstva imali probleme sa odbranom, primali smo previše trojki na skoro svakoj utakmici. Nismo imali dovoljno brze igrače za jurenje otvaranja krila i bekova protivnika, osim dvojice-trojice koji nisu mogli tako da igraju svaki minut.

Ono što mi je jako drago je to što se ispostavilo da nisam tek tako pričao da Lučić mora igrati u reprezentaciji i mislim da je igrom na ovom prvenstvu zatvorio vrata Simonoviću, koji je svakako stariji od Luče 3 godine.

Razočarao me je jedino Gudurić, jer je imao nekoliko baš neinteligentnih poteza. Jebeš strah, to je uobičajena stvar, ali on je dva puta pravio namernu ličnu grešku nakon što je glupo izgubio loptu, plus ono nestvarno diranje lopte koja je otišla preko pola. Neverovatno, nikad nisam video da neko to uradi. Ne znam šta mu je bilo, ali sigurno će mu se Željko najebati mile majke i napraviti makar dobrog napadačkog igrača od njega.

Ostali skroz očekivano, taman onoliko koliko se i smatralo da mogu. Šteta što se Bogdan trošio na prevođenju lopte i čuvanju protivničkih plejeva, nije to njegov posao, ali eto. Dečko je imao neverovatnu sezonu od kako se zimus vratio posle povrede. Bio je najbitniji igrač reprezentacije i Fenerbahčea, osvojio je tursku ligu i Evroligu, sada i medalju sa reprezentacijom i nigde nije odustao ili tražio bilo kakve izgovore. Ono što je jako dobro kod njega je to što se uopšte ne plaši kontakta, već ga upravo traži konstantnim ulaženjem u telo igrača koji ga čuva ili kojeg on čuva, a pritom ne da ne gubi loptu, nego je vodi na način koji mu omogućava da jako lako u trenutku promeni pravac i zbuni čuvara. Majstor.

Velika je ovo medalja. Posle dva srebra u finalima u kojima ni reprezentacija svemira ne bi mogla ništa protiv Amera, ovo je izboreno na fantastičan način.

Nastavljamo da cepamo.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby ultrastito » Tue Sep 19, 2017 12:06 pm

ovo je po mom misljenju gudurina losija sezona od prethodne. ista prica i u zvezdi...imao je dosta faulova, delovao je malo pogubljen, izgubio neku ostrinu u napadu koju je imao ranije. mislim da ce to zeljko sve da vrati na mesto i da napravi od njega kidalicu i nazad i napred.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле


scampia
Posts: 67
Joined: Fri Apr 07, 2017 2:21 pm

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby scampia » Tue Sep 19, 2017 6:17 pm

carski :lol:



Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: niloas and 34 guests