Стварање или еволуција

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Стварање или еволуција

Postby Мићара » Tue Mar 28, 2017 8:19 pm

Сељак wrote:

...Ти си Мићо, видим ја, комуњара, само су комуњаре тако дрчне, осионе, самоуверене, па чак и кад о Богу диване...
а он мени, јебо те Дарвин! Еј, тај човек препловио океан и отишао на оствро Галапагос да прича са корњачама дивовских димензија! А ти Мићо, ако си до Грдановаца стигао, ја дајем главу... :)


Важно је да си ти ошио по мени, да сам ја комуњара а горе си написао све у свему комуњарску пјесмицу.
А изгледа немаш друге одбране осим напада?!
Још једанпут понављам написао си Бог-еволуција, ја сам ти одговорио на то јебо те Дарвин...

@Marti Misterija
То што сам ја написао да не мораш да будеш доктор наука да би се помолио богу и да би вјеровао и проповједао оно што је творац.
@Сељак
То сам написао из разлога што је овај сељак написао да су наши попови били неписмени и тупоглави 1800 а иначе Христови апосотли су били сви начитани и сви доктори наука...
Није прочитао 2 реда Светог Писма, а зна овде да слаже комуњарсе пјесмице и да мене назива комуњаром...
И да помиње како неко купи говна псећа рукама...
Наравно да ће да покупи рукама да сутра не би неко дјете угазило у то говно или неко стао то је одраз културе, ти изгледа не сереш сељак а?
И што би то тебе болио курац уопште на основу 10.000 људи који имају љубимце ти закључујеш по томе каква је нација?! И тај си пример баш нашао у Београду гдје је највећи шљам Србије...
А ти свом дјетету слободно када те буде питало, како је човек настао, ти му реци од мајмуна....
НЕМОЈ ДА ПЉУЈЕШ ПО СРПСКОМ НАРОДУ! СЕЉАК!
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Сељак
Posts: 9
Joined: Sat Aug 06, 2016 12:10 pm

Re: Стварање или еволуција

Postby Сељак » Wed Mar 29, 2017 7:25 pm

Мићара wrote:
Сељак wrote:

...Ти си Мићо, видим ја, комуњара, само су комуњаре тако дрчне, осионе, самоуверене, па чак и кад о Богу диване...
а он мени, јебо те Дарвин! Еј, тај човек препловио океан и отишао на оствро Галапагос да прича са корњачама дивовских димензија! А ти Мићо, ако си до Грдановаца стигао, ја дајем главу... :)


Важно је да си ти ошио по мени, да сам ја комуњара а горе си написао све у свему комуњарску пјесмицу.
А изгледа немаш друге одбране осим напада?!
Још једанпут понављам написао си Бог-еволуција, ја сам ти одговорио на то јебо те Дарвин...

@Сељак
То сам написао из разлога што је овај сељак написао да су наши попови били неписмени и тупоглави 1800 а иначе Христови апосотли су били сви начитани и сви доктори наука...
Није прочитао 2 реда Светог Писма, а зна овде да слаже комуњарсе пјесмице и да мене назива комуњаром...
И да помиње како неко купи говна псећа рукама...
Наравно да ће да покупи рукама да сутра не би неко дјете угазило у то говно или неко стао то је одраз културе, ти изгледа не сереш сељак а?
И што би то тебе болио курац уопште на основу 10.000 људи који имају љубимце ти закључујеш по томе каква је нација?! И тај си пример баш нашао у Београду гдје је највећи шљам Србије...
А ти свом дјетету слободно када те буде питало, како је човек настао, ти му реци од мајмуна....
НЕМОЈ ДА ПЉУЈЕШ ПО СРПСКОМ НАРОДУ! СЕЉАК!


Мићо, то је антикомуњарска песма, писана у време комуњара, па мало закукуљена замумуљена, да изгледа да је и овако и онако... тада се због песмица могло у затвор ићи...

А попови јесу били неписмени и неуки, неуки у хришћанској догми, нису познавали Свето писмо, то је историјска чињеница... додуше, ми културнији Срби, из Срема, Баната и Бачке, имали смо сплетом историјских околности учене и образоване попове, али несрећа са њима је била што су махом били винопије.

Сад, све је релативно, може да бидне, а и не мора... рецимо, и тај Дарвин је од Бога, као што је био и Тесла, и Њутн, и браћа Рајт, и Нил Амрстронг... не проговара ли Бог кроз њих, да би нам преко њихових "открића", открио самога себе?

Сад, оно што ја као сељак знам, а што грађанери не знају, то је да животиња, па ни кер, није играчка, да животињи треба простор и слобода, а не ланац и мали станчић, и вечерња "шетња"... најтрагичније је кад играчка досади, па заврши на улици, па после грађанери кукају како им је град пун "паса луталица", који воле да "уједу", да "у чопорима нападају"... купити кучећа говна у парку није ствар никакве кулутуре (прво, некулутурно је и нехигијенски држати животињу у кући, али грађанери то не знају), то је део једног матрикса у којем савремени човек живи, програмираног живота, симулације живота, пародије живота, будалаштине... да их дедови виде шта раде по Београду, они ђедови сељаци и чобани са Дурмитора, Динаре, Проклетија и Романије, јебали би им мајку... Београђани, Крагујевчани, Новосађани, као што сам ја Парижанин...

Сад, зашто би веровање да је човек настао од мајмуна негирало постојање Бога? Ја верујем у Бога, Мићо, али не верујем у "благодатни огањ" и "чудотворне иконе", па зар треба да веру сведемо на чудо Госпе из међуножја... пардон, Међугорја?

А по народу ћу да пљујем.
Народ без будућности, као и већина народа.
Покварен народ, као и већина народа.

То чак и није народ, већ маса грађанера, конформиста, ухлеба...

И сад, крив Сељак... што сам ја крив, нама се само десило оно на шта нас је упозоравао Арчибалд Рајс, ништа више и ништа мање...

...ови кандидати за које ћете да гласате у недељу, нису пали с Марса, него су дошли из народа...
Седим испод прадединог дуда, а ви?

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Стварање или еволуција

Postby kocka » Thu Mar 30, 2017 7:16 am

prcko wrote:
brucelee wrote:
prcko wrote:Jok brate, nacuna teorija uopste ne znaci to sto ti mislis. Recimo gravitacija je nebrojano puta dokazana pa i dalje kazemo teorija.

Npr, sa jedne strane imas zakon gravitacije, pomocu koga mozes sa 100% uspesnosti da predvidis sta ce se desiti sa nekim predmetom kada ga bacis u vazduh. Strpas sve relevatne parametre u jednu jednacinu i izracunas ishod. To se zove zakon. Zbog cega se objekat ponasa tako kako se ponasa, zbog cega uopste pada, zasto ne nastavi da leti? Na ta pitanja ne moze da ti odgovori zakon, tu dolazi TEORIJA gravitacije koja objasnjava sta se i zbog cega desava sa predmetom.

Dakle da rezimiramo, ne mozemo da koristimo rec "teorija" kako bi diskreditovali nauku. :mrgreen:


Pa Teorija evolucije nije dokazana. Sa druge strane zakon gravitacije je univerzalni zakon gravitacije, nije teorija.


Univerzalni zakon gravitacije je u stvari Njutnov zakon gravitacije. Tu vidis sta se desava ali ne i zbog cega. Onda dolazi gospodin Anstajn i sa svoje dve teorije relativiteta konacno pruza odgovor na pitanje: zbog cega.

Nisam pominjao evoluciju.

онда прође маса година и људи скапирају да то што је господин ајштајн објаснио и није баш тако

https://en.wikipedia.org/wiki/History_o ... nal_theory

"теорија" гравитације има колико хоћеш и сваки дан се појављује нека нова, свака служи да објасни феномен гравитације, али се после сваког новог открића увиђа да је теорија непотпуна и да не ради баш у сваком случају.

тако да закон гравитације каже да се два тела, привлаче силом која је пропорционална њиховим масама, а обрнуто пропорционална њиховом растојању и то је тако, то је закон. Али не зна се, зашто је то тако и шта стоји иза тога.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Стварање или еволуција

Postby prcko » Thu Mar 30, 2017 8:18 am

kocka wrote:онда прође маса година и људи скапирају да то што је господин ајштајн објаснио и није баш тако


Tu gde "nije bas tako", ne funkcionise ni jedan poznati zakon fizike, da ne banalisemo dalje. Njegove teorije su jedno od najvecih intelektualnih dostignuca u istoriji covecanstva.

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Стварање или еволуција

Postby kocka » Thu Mar 30, 2017 10:40 pm

prcko wrote:
kocka wrote:онда прође маса година и људи скапирају да то што је господин ајштајн објаснио и није баш тако


Tu gde "nije bas tako", ne funkcionise ni jedan poznati zakon fizike, da ne banalisemo dalje. Njegove teorije su jedno od najvecih intelektualnih dostignuca u istoriji covecanstva.

ај да цитирам моћну википедиу, мада је она буђав извор

General relativity has emerged as a highly successful model of gravitation and cosmology, which has so far passed many unambiguous observational and experimental tests. However, there are strong indications the theory is incomplete.[196] The problem of quantum gravity and the question of the reality of spacetime singularities remain open.[197] Observational data that is taken as evidence for dark energy and dark matter could indicate the need for new physics.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Стварање или еволуција

Postby Далтон » Mon Jan 01, 2018 4:05 pm

Дуго сам размишљао где тачно да поставим овај видео. Гледам теме које су адекватне или нису, али ипак сам се определио за ову.
Желим вам у овој Новој години, по америчком датуму, да вам честитам и пожелим све најбоље и најлепше вама и вашој породици. Не бих да исписујем есеје јер би њих оставио за нашу Нову годину.

Оно што је битно свакоме од нас, а што нас је кроз историју пратило и оно на шта је свако од нас поносан је што никада нисмо заборавили своју историју нити од ње одступили. Оно што нас чини јаким народом, непокоривим који је стотинама година и хиљадама увек јуришао на страни правде желим да свима нама буде животна водиља и понос на оно шта смо и одакле смо.

Не знам да ли бих ово назвао "фетишем", али по обичају после св.Николе, у овим данима имам тренутке када се присећам свега што нас је кроз историју пратило у последњим годинама и оним давним. И тако случајно налетех на овај видео, препоручен, који ме баци у плач. После првих неколико минута нисам могао издржати и исти делим са вама. Живели и Бог вам помог'о.

(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Стварање или еволуција

Postby Занемарујем тактику » Tue Jan 02, 2018 11:30 pm

Занимљив текст.

http://bioloska.blogspot.com/2015/01/kreacionizam-evolucija-pravoslavni-casopis-teolog.html

Ovo je prvenstveno stoga što Oci Istoka, uopšteno govoreći, nisu zauzimali fundamentalističku tačku gledišta po pitanju odnosa biblijskog opisa stvaranja sveta i prirodnog poretka s jedne strane, i naučnih istraživanja s druge strane. Kako je to rekao Vladimir Loski, „Crkva se uvek i sa mnogo slobode služila filosofijom i naukom u apologetske ciljeve, i nikada nije branila relativne i zamenljive istine, kao što brani neizmenjive istine svoje dogme... Nama je Crkva otkrila tajnu našeg spasenja, a ne tajne vaseljene koje sasvim sigurno nisu ni potrebne za spasenje“.[21] Crkva kroz istoriju nije napadala nauku i nije se bavila pitanjima da li je neki naučnik verujući ili ateista, niti je na osnovu religioznih stavova naučnika osuđivala ili prihvatala naučne teorije.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests