Стварање или еволуција

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Стварање или еволуција

Postby Мићара » Mon Mar 27, 2017 10:11 pm

Da se pomolis Bogu nemoras biti doktor nauka niti moras biti glup. Pred Bogom su svi isti.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Стварање или еволуција

Postby Мићара » Mon Mar 27, 2017 10:14 pm

I Bog nije evolucija jebo te darvin da te jebo.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Стварање или еволуција

Postby Мићара » Mon Mar 27, 2017 10:20 pm

I jos nesto za ove velike borce nauke. Zar naucinici ne rekose da je kosmos nastao od praska? Hahaha cuj od praska... A od cega je prasak nastao? Od Boga a od cega je Bog postao? Itd. Itd. Jos jedan dokaz mali covece da si mali i da tvoj stvoritelj nije tebe stvorio da razmisljas kako je on stvoren jer tim pitanjima ne nalazis odgovore ali nalazis odgovor na pitanje ko je tebe stvorio mali covece....
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Marti Misterija
Posts: 31
Joined: Mon Feb 22, 2016 3:52 pm
Location: Washington Mews

Re: Стварање или еволуција

Postby Marti Misterija » Mon Mar 27, 2017 10:45 pm

Pa od neke sile je nastao ovaj svet, to ne sporim. A, nauka postoji jer je čovek sam po sebi radoznao, i traži odgovore, a da ima odgovora na sva pitanja verovatno bi život bio jako dosadan. A ne znam kako se to u školama uči protiv crkve? Darvin nije negirao Boga, već je uveo prirodu kao sekundarni aspekt. I je l' greh biti dr mr? Valjda je normalno da se čovek usavršava tokom svog života, i da teži boljem. Pa što onda izlazite na izbore, ako je Božija volja da Vučić vlada, šta ja onda tu mogu...
All those moments will be lost in time, like tears...in...rain.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Стварање или еволуција

Postby čompika » Mon Mar 27, 2017 10:48 pm

Mićara, nekad su se smejali naučnicima i za tvrdnje da zemlja nije ravna lopta, pa za heliocentrični sistem (tj više su ih spaljivali nego što su se smejali), pa da postoje mali organizmi koji izazivaju kugu a ne da ju je Bog poslao da satre čovečanstvo zbog njegovih grehova.
Izgleda Mićara po tvome da nas nije Bog stvorio uopšte da razmišljamo?
"Uzdaj se u Gospoda svim srcem svojim, a na svoj razum ne oslanjaj se"

Druidid
Posts: 224
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Стварање или еволуција

Postby Druidid » Mon Mar 27, 2017 10:55 pm

Hteo sam ovo da okacim na zanimljivi klipovi, al mozda je bolje ovde.
Skoro sam slucajno naleteo na jedan jako dobar youtube kanal, zove se Vsauce

https://www.youtube.com/user/Vsauce/videos

Nalazio sam dosta slicnih kanala ali ovaj je cini mi se najbolji sto se tici ovih zanimljivih naucnih stvari.

Uopste nema toliko veze sa religijom, covek jednostavno objasnjave neke principe matematike, fizike i jos brdo raznih stvari.

Od ovoga sto sam pogledao najzanimljiviji su mi klipovi gde objasnjava ziroskop i celokupnu rotaciju zemaljske kugle preko njega (spinning), kako se zemlja krece kroz svemir gde isto objasnjava odstupanja kalendara od stvarnog vremena rotacije, kao i razliku izmedju juijanskog i gregorijanskog kalendara i kako su nastali sto ima veze sa religijom (How earth moves), kako izbrojati do beskonacnosti i koje sve vrste beskonacnosti (ne)postoje (How To Count Past Infinity), itd.
Tek sam odgledao jedno dvadesetak klipova i bukvalno svaki je vrhunski, osim mozda poneki gde nesto kenja sa nekim poznatim naucnicima, to zna malo da smara.

User avatar
Сељак
Posts: 9
Joined: Sat Aug 06, 2016 12:10 pm

Re: Стварање или еволуција

Postby Сељак » Mon Mar 27, 2017 11:14 pm

A је ли ти то са мном диваниш Мићо? Или са Богом?

Ако са Богом диваниш, имадем ја за тебе једну песму, написао је Стеван Тонтић, знадем је напамет...

... пази сад...

МИЋО ТОНТИЋ РАСПРАВЉА С ГОСПОДОМ

Ето - каже Господ - створих тај Свет
од трајних материја, дијаманата кристала...
Знаш шта, извини - рече Мићо Тонтић -
пишам ја на материје, ништа то није!

Месечину, звезде, жар - све дадох мрачњацима!
душу подарих блату - викну Господ,
тога што се тиче, брајко - рече отац
којешта! Да не причам!...

Имамо биљке! Богме - и животиње!
Дане и ноћи! Празнике! - и шта сад?!
Имамо, па опет да мремо! -
шину га Мићо Тонтић.

Добре душе не умиру! - упозори,
човече божји, твоје се зна!
Зна се и превише... да, да...
мислиш да је луд Мићо Тонтић!

Е, Мићо, миловане, који ти је враг -
досад си могао свет бити!
Посвећуј знаш кога... мене си нашао...
ја сам одборник! Разумеш!

Теби је комунизам ушо у главу
гордиш се, муво! - лупи га Бог,
И за то те боли... моја ствар!
одбруси власт сељачка....

Слушај - рече Господ - отвори уши
губо једна комунистичка! -
на тебе сам рачунао у селу Грдановци
а ти се, мајци, отпрве одрече!

Рат је доле! Ало! Везе ти горе немаш!
Дао сам реч, шта да радим?!
Закопај у рупу - лаката четрдесет -
залуђен и смуђен, пијан што си срао!

Шта ће рећи људи над рупом:
луд ли сам, издајица?
Цркло ми коњче или свињче! - кажи
букване, не знаш да се снађеш!

Слушај - рече отац - шта да кажем
кад лично ја умрем?
Смрт је, кнеже, моја брига
ствар ћу затајити, или ме неће бити!

Далеко смо отишли - трже се отац - ноћ је
повуци се или скини ми се!
Скинућу ти главу шашаву
повући те за што те ни ђаво теглио није!

Можеш ме повући за страшну једну ствар!
рече отац и заврну кључем...
...Бог с тобом - шапну мајка
куд ће ти душа!

Спавај - шапну отац
брзо ће комунизам!


...Ти си Мићо, видим ја, комуњара, само су комуњаре тако дрчне, осионе, самоуверене, па чак и кад о Богу диване...

...жалосна је количина незнања и глупости у моме народу, и народима осталим, много прдења и буке, канда се и нама дешава и још ће се десити оно Арчибалдово пророштво...

...ма рекао сам ја, чим су почели по Београду да рукама купе кучећа говна по парковима, да смо обрали зелен бостан, да је то врухунац дебилизма овог "модерног" доба, да се град изокренуо и изопачио у супротност значења које је имао антички појам града, да су Срби курац на бициклу, да је човечанство пичкин дим...

... а он мени, јебо те Дарвин! Еј, тај човек препловио океан и отишао на оствро Галапагос да прича са корњачама дивовских димензија! А ти Мићо, ако си до Грдановаца стигао, ја дајем главу... :)
Седим испод прадединог дуда, а ви?

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Стварање или еволуција

Postby brucelee » Tue Mar 28, 2017 7:52 am

Teorija evolucije je naprosto "teorija". Dakle to nije niti dokazano, niti je de fakto, teorija je teorija. I ja imam teoriju da ce Srbija postati prvak sveta u fudbalu, ali to ne mora i verovatno nije tacno.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Стварање или еволуција

Postby prcko » Tue Mar 28, 2017 7:57 am

brucelee wrote:Teorija evolucije je naprosto "teorija". Dakle to nije niti dokazano, niti je de fakto, teorija je teorija. I ja imam teoriju da ce Srbija postati prvak sveta u fudbalu, ali to ne mora i verovatno nije tacno.



To je skroz pogresna interpretacija reci "teorija".

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Стварање или еволуција

Postby brucelee » Tue Mar 28, 2017 8:00 am

Blackadder wrote:
MARKER wrote:Нигде цркву нисам поменуо, немој да ми инпутираш речи. Што се тиче писања о Исусу, врати се уназад и видећеш зашто сам писао. Рођак је питао зашто не тор, сварог, шива, него баш Исус ? Само у том контексту сам писао о Христу и није ми јасно зашто ти то смета и зашто мењаш тај контекст, изврћеш га како теби одговара... Шта кажеш, није православцима пошло за руком да призову Марију или Фатиму ? Ја бих волео да знам ко су ти православци који су покушавали тако нешто, али знам да то нећу сазнати, јер такви и не постоје. Није ти то било превише интелигентно поређење, морам рећи... И шта, ако су људи измислили атомску бомбу, то значи да је благодатни огањ фејк ? Поновићу оно што сам једном написао о Благодатном огњу на старом форуму, није Благодатни огањ пламен који се пали на кандилима и на свећама патријарха који после шири тај пламен присутнима, то је само пропратна појава. Да је то само тај пламен, ни ја не бих веровао, јер се тако нешто може исценирати (бели фосфор). Благодатни огањ је више од тога. http://www.spc.rs/sr/blagodatni_oganj


Pricas o pravoslavnom patrijarhu a on je predstavnik crkve, jel tako? Nesmeta meni Isus i neizvrcem stvari nego sam hteo da skrenem paznju na to da postoji i stari zavet a ne samo novi.

Шта кажеш, није православцима пошло за руком да призову Марију или Фатиму ? Ја бих волео да знам ко су ти православци који су покушавали тако нешто, али знам да то нећу сазнати, јер такви и не постоје. Није ти то било превише интелигентно поређење, морам рећи...

Da li moram ovo da ti komentarisem? Trik je trik, da si katolik ti bi me ubedjivao da je medjugorje prava stvar a ostalo prevara itd..

Uglavnom, necu da se raspravljam o SPC i ostalim pravoslavnim crkvama, vecina pada u ekumenizam i to mi se nedopada.Secam se pre 10 godina kad sam radio u jednoj staklorezackoj radnji, vlasnik lokala je bio pop, voleo sam da diskutujem sa njim o religiji i to, i jednom sam ga pitao zar nije glupo da naplacuju tako skupo "usluge" (tad je bas bila neka frka oko toga). Reko: "Ja sam pravoslavac i trebalo bi da ste vi popovi tu zbog nas, naroda, neki ljudi nemaju toliko da daju ili nemaju nista da daju, itd" , mrtav ladan mi je odgovorio "Tebe niko netera da budes pravoslavac". Doslo mi da mu udarim samar, rekao sam mu da nemoze on meni da odredjuje ocu li ja biti pravoslavan ili ne ali ja mogu njega da nepriznam za svestenika, tako da od tad na SPC gledam kao na neku firmu. A sto se tice ognja, mitarstava,marije, fatime i toga sve su to trikovi raznih crkava. Recimo, ako postujemo 10 Bozijih zapovesti mi nebismo trebali da imamo ikone! Bozije zapovesti su zakon a na te zakone nemozes da prilozis amandman, kao sto je uradila nasa i ostale pravoslavne crkve.


Ti si pravi primer ljudi koji koketiraju sa verom, ne znaju nista o njoj, ali olako osudju ovi pali u ekumenizam, ovi ono, oni ono.

Sto se ikona tice tu imas Vaseljenske sabore, koji su bili vodjeni Duhom Svetim i na njemu nisu bili neki sarlatani, nego ljudi kao sto je sv.Nikola veliki Cudotvorac, car Konstantin, sv. Jovan Damaskin i mnogi drugi.

I onda bi znao da je na sedmom Vaseljenskom saboru doneta odluka o ikonama. Mi klanjajuci se ikonama, ne stavljamo ikone na pijedestal obozavanja, nego naprosto kao postovanje svetitelju izobrazenom na toj ikoni. i pritom svedoci smo mi Pravoslavni da postoje stotine i hiljade cudotvornih ikona pocev od Bogorodice Trojerucice na Hilandaru pa onda i dalje gde se cuda desavaju molitvom Bogu i Presvetoj Bogorodici ispred tih ikona.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Стварање или еволуција

Postby brucelee » Tue Mar 28, 2017 8:05 am

prcko wrote:
brucelee wrote:Teorija evolucije je naprosto "teorija". Dakle to nije niti dokazano, niti je de fakto, teorija je teorija. I ja imam teoriju da ce Srbija postati prvak sveta u fudbalu, ali to ne mora i verovatno nije tacno.



To je skroz pogresna interpretacija reci "teorija".


Pazi da je teorija u potpunosti dokazana, neoborivim cinjenicama ona ne bi bila teorija. Ovako je to teorija, jedna od teorija nastanka coveka, koja ne mora biti tacna.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Стварање или еволуција

Postby brucelee » Tue Mar 28, 2017 8:31 am

Marti Misterija wrote:Године 2005. у демонстрацији уживо на грчкој телевизији, Михаил Калопоулос, писац и историчар религије, је умочио три свеће у бели фосфор. Свеће су се спонтано запалиле после 20 минута, због особине самозапаљивања белог фосфора у контакту са ваздухом. Бели фосфор такође светли беличасто-плавим пламеном. Izvor Wikipedia.

Mislim, kakvo je onda to čudo, ako može hemijski da se objasni?




Blagodatni oganj nisu samo zapaljene svece, nego i neobjasnjiva svetlost u hramu u tom trenutku, do toga da vatra upaljenih sveca ne pece odredjeno vreme. Ljudi se bukvalno vatrom umivaju a ona ih ne pece.

Ako je to tako lako, jednostavno hemijsko objasnjenje, sto ne bi RK to uspeli isto? Posto je poznato da jedna od stvari koja nas i njih razlikuje je izmedju ostalog i Blagodatni oganj, i njihovi biskupi su silazili u grob Gospodnji i nije bilo pojave Blagodatnog ognja.

I da ne idem dalje u pricu, da Izraelska policija dan dva pred veliku subotu stavlja pecat na to mesto da niko ne moze uci ni prici, da se pred veliku subotu patrijarh Jerusalimski koji jedini ulazi detaljno od strane njihove policija pregleda i pretresa i da tek nakon toga mu dopustaju da sidje.

A ne zaboravi da je Izrael drzava Jevreja i judaizma.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Стварање или еволуција

Postby prcko » Tue Mar 28, 2017 8:32 am

Jok brate, nacuna teorija uopste ne znaci to sto ti mislis. Recimo gravitacija je nebrojano puta dokazana pa i dalje kazemo teorija.

Npr, sa jedne strane imas zakon gravitacije, pomocu koga mozes sa 100% uspesnosti da predvidis sta ce se desiti sa nekim predmetom kada ga bacis u vazduh. Strpas sve relevatne parametre u jednu jednacinu i izracunas ishod. To se zove zakon. Zbog cega se objekat ponasa tako kako se ponasa, zbog cega uopste pada, zasto ne nastavi da leti? Na ta pitanja ne moze da ti odgovori zakon, tu dolazi TEORIJA gravitacije koja objasnjava sta se i zbog cega desava sa predmetom.

Dakle da rezimiramo, ne mozemo da koristimo rec "teorija" kako bi diskreditovali nauku. :mrgreen:

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Стварање или еволуција

Postby brucelee » Tue Mar 28, 2017 8:35 am

prcko wrote:Jok brate, nacuna teorija uopste ne znaci to sto ti mislis. Recimo gravitacija je nebrojano puta dokazana pa i dalje kazemo teorija.

Npr, sa jedne strane imas zakon gravitacije, pomocu koga mozes sa 100% uspesnosti da predvidis sta ce se desiti sa nekim predmetom kada ga bacis u vazduh. Strpas sve relevatne parametre u jednu jednacinu i izracunas ishod. To se zove zakon. Zbog cega se objekat ponasa tako kako se ponasa, zbog cega uopste pada, zasto ne nastavi da leti? Na ta pitanja ne moze da ti odgovori zakon, tu dolazi TEORIJA gravitacije koja objasnjava sta se i zbog cega desava sa predmetom.

Dakle da rezimiramo, ne mozemo da koristimo rec "teorija" kako bi diskreditovali nauku. :mrgreen:


Pa Teorija evolucije nije dokazana. Sa druge strane zakon gravitacije je univerzalni zakon gravitacije, nije teorija.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Стварање или еволуција

Postby prcko » Tue Mar 28, 2017 9:05 am

brucelee wrote:
prcko wrote:Jok brate, nacuna teorija uopste ne znaci to sto ti mislis. Recimo gravitacija je nebrojano puta dokazana pa i dalje kazemo teorija.

Npr, sa jedne strane imas zakon gravitacije, pomocu koga mozes sa 100% uspesnosti da predvidis sta ce se desiti sa nekim predmetom kada ga bacis u vazduh. Strpas sve relevatne parametre u jednu jednacinu i izracunas ishod. To se zove zakon. Zbog cega se objekat ponasa tako kako se ponasa, zbog cega uopste pada, zasto ne nastavi da leti? Na ta pitanja ne moze da ti odgovori zakon, tu dolazi TEORIJA gravitacije koja objasnjava sta se i zbog cega desava sa predmetom.

Dakle da rezimiramo, ne mozemo da koristimo rec "teorija" kako bi diskreditovali nauku. :mrgreen:


Pa Teorija evolucije nije dokazana. Sa druge strane zakon gravitacije je univerzalni zakon gravitacije, nije teorija.


Univerzalni zakon gravitacije je u stvari Njutnov zakon gravitacije. Tu vidis sta se desava ali ne i zbog cega. Onda dolazi gospodin Anstajn i sa svoje dve teorije relativiteta konacno pruza odgovor na pitanje: zbog cega.

Nisam pominjao evoluciju.

suburban rebel
Posts: 85
Joined: Mon Apr 25, 2016 10:40 am

Re: Стварање или еволуција

Postby suburban rebel » Tue Mar 28, 2017 1:31 pm

Prcko je fino objasnio, jedno je teorija u nauci, a drugo u svakodnevnom, kolokvijalnom govoru gde se najcesce izjednacava sa hipotezom.

MasterTUFC
Posts: 58
Joined: Thu Dec 08, 2016 1:02 pm

Re: Стварање или еволуција

Postby MasterTUFC » Tue Mar 28, 2017 4:30 pm

Isparanoisali ste me, kome bre da verujem ovde, mrsh.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Стварање или еволуција

Postby prcko » Tue Mar 28, 2017 5:30 pm

MasterTUFC wrote:Isparanoisali ste me, kome bre da verujem ovde, mrsh.


Jbg moras da odvojis malo vise vremena, istrazis i na kraju sam doneses zakljucak. Ovaj nivo rasprave ovde je bas ono...pocetnicki. :mrgreen: Na YT imas gomilu jako ozbiljnih i kvalitetnih debata na ovu temu, pa mozes da pocnes odatle, ali samo izbegavaj emisije gde se cuje iskljucivo jedna strana.

MasterTUFC
Posts: 58
Joined: Thu Dec 08, 2016 1:02 pm

Re: Стварање или еволуција

Postby MasterTUFC » Tue Mar 28, 2017 6:34 pm

A sta ako pogresno zakljucim? :mrgreen:

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: RE: Re: Стварање или еволуција

Postby prcko » Tue Mar 28, 2017 7:19 pm

MasterTUFC wrote:A sta ako pogresno zakljucim? :mrgreen:

Bar znas da te niko drugi nije slagao.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests