Политика, избори и вести о политици

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Далтон » Fri Feb 23, 2018 10:32 pm

Imali bi besplatne sendvice kod b.centralea :mrgreen:

Ps. Znam ko je ovde glasao za Vucica. :D
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby čompika » Fri Feb 23, 2018 10:50 pm

Da li imamo nekog ekonomistu ovde da pojasni malo ovo o čemu Pernar vrti priču non stop? Pogotovo o tom delu da novac za kamatu ne postoji? Ne kontam, jel na svetu postoji konačna cifra novca? Da li novi novac može da se stvori uopšte (sem njegovog štampanja)?
Odgledah par emisija, i neku kod Malagurskog gde je bio i neki bankar iz R. Srpske kao gost. Meni se čini da mi smrtnici u stvari nemamo uopšte ideju o novcu kakav on sada postoji, barem ja.
I da li je sve u fazonu, ako postoji samo određena količina novca, očigledno da se neki krediti vraćaju. Da li to znači da ako si ti nekako se snašao za te pare da vratiš kredit da je neko drugi morao da zglajzne? Odnosno što Nexon reče kada sam pitao da li je moguće da svi žive na planeti normalnim standardom, da je nemoguće, odnosno zero-sum game.

I zamisli kako može da te prcaju te banke, odnosno državu.
Eto naprimer su naveli država ima dug, i kada dođe na naplatu, oni ti daju novi kredit da ga otplatiš. I zašto ti daju uopšte, ne razumem dokle to vodi, da ti jednostavno daju pare u nedogled i da se sve više zadužuješ? Pretpostavljam da bi imali onda polugu da političari rade šta oni hoće, ali šta im ostaje još da uzmu? Da ti upadnu u zemlju i zauzmu resurse, kao što rade fizičkim licima sa uzimanjem stana?
Nemam pojma, iskreno nisam uopšte razmišljao puno na tu temu, sad sam zbunjen ko mali majmun. Kontam da i političari samo gledaju da spasu svoju guzicu jer vide da spasa za ostale nema, a narodu govore samo lagano, biće sve ok.

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby B.Centrale » Fri Feb 23, 2018 10:59 pm

Za nexona misomor i alpsku, a vendija gotivim, njemu biftek i krem od gorgonzole i parmezana :mrgreen: Fedayn je crveni kao i ja, ne dozvoljava mi vera da ga trujem 8-)

Ko je glasao za vucica?
bologna centrale

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby tizlabor » Fri Feb 23, 2018 11:01 pm

Pa ti.

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby B.Centrale » Fri Feb 23, 2018 11:03 pm

Ja? Pa meni je svaki upis oko sns-a i vucica u teskom minusu. Ja sam glasao za milosa j.
bologna centrale

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby 1958 » Fri Feb 23, 2018 11:32 pm

njasvi wrote:
fedayn82 wrote:Vendi hoce li Nbgd vecinski za Gangulu ili?
Lepo je namazao govnima ekipu iz beogradske hronike.

nije upuceno meni al da kazem da mislim da ce sapic ubedljivo dobiti na nbgd, i na zadnjim izborima imao je najvise na novom beogradu, medjutim mislim da ce u svim ostalim opstinama imati namanje mislim manje i od pickoustog i djilasa i demokrata....


Nemam pojma iskreno, sns ga lomi jako od pocetka kampanje, moguce iz nekog inata da ljudi glasaju za Saponju ili su svesni da on radi par godina sto ovi rade zadnjih dana zbog izbora... Mislim da bi bilo ok da zadrzi nbgd naravno ukoliko se ne utali sa snsom.


Za nexona misomor i alpsku, a vendija gotivim, njemu biftek i krem od gorgonzole i parmezana :mrgreen: Fedayn je crveni kao i ja, ne dozvoljava mi vera da ga trujem 8-)


Normalno :mrgreen:
Често одем до на село

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Nexon » Fri Feb 23, 2018 11:55 pm

Није лепо ово што се ради.
У исто време са овим локалним у Београду има још локалних избора широм Србије. Најзанимљивије ће бити код Тизлабора а о томе нико не говори.
РТС који је национална тв и плаћају је сви у Србији прави специјале о београдским изборима као да су на националном нивоу. Ја се не сећам да је то икада овако било.
То треба да ради Студио Б, градска тв,и/или нека приватна.

Не ваља тај посао ништа.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Далтон » Sat Feb 24, 2018 1:22 am

Iako politiku sve manje pratim u poslednje vreme imam pitanje za ove malo upucenije.
Elem, koliko se secam onomad je vecina forumasa glorifikovala Belog na, jelte, predsednickim izborima.
Sada naletim na neke komentare po ćubu i na fejsu da ga masa pljuje da se prodao i za izdaju.
Takodje da se podelio i nije sa prilepkom koliko sam mogao da skontam.
Pa ako neko moze da pojasni sta se izdesavalo u bliskoj proslosti sa njegovom partijom.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
njasvi
Posts: 921
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby njasvi » Sat Feb 24, 2018 1:52 am

B.Centrale wrote:Ja? Pa meni je svaki upis oko sns-a i vucica u teskom minusu. Ja sam glasao za milosa j.

brate to ti je isto :mrgreen:
04 X 1945

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby tizlabor » Sat Feb 24, 2018 1:56 am

Nexon wrote:Није лепо ово што се ради.
У исто време са овим локалним у Београду има још локалних избора широм Србије. Најзанимљивије ће бити код Тизлабора а о томе нико не говори.
РТС који је национална тв и плаћају је сви у Србији прави специјале о београдским изборима као да су на националном нивоу. Ја се не сећам да је то икада овако било.
То треба да ради Студио Б, градска тв,и/или нека приватна.

Не ваља тај посао ништа.

Toliko sam aktivno u kampanji,da ne zelim ovde da mracim pricu.
Meni se ovde neke stvari ne svidjaju,ali je ovo lokal jebes ga okreces glavu na drugu stranu,i boris se.
Bice jebeno.

trigger
Posts: 61
Joined: Tue Jun 07, 2016 7:04 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby trigger » Sat Feb 24, 2018 2:37 am

A jeste Ksendza i Ceda bez glasova, jel sam ja to promasio forum :)

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Batke » Sat Feb 24, 2018 1:57 pm

Само војна хунта.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.


prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby prcko » Sat Feb 24, 2018 3:10 pm

Далтон wrote:Iako politiku sve manje pratim u poslednje vreme imam pitanje za ove malo upucenije.
Elem, koliko se secam onomad je vecina forumasa glorifikovala Belog na, jelte, predsednickim izborima.
Sada naletim na neke komentare po ćubu i na fejsu da ga masa pljuje da se prodao i za izdaju.
Takodje da se podelio i nije sa prilepkom koliko sam mogao da skontam.
Pa ako neko moze da pojasni sta se izdesavalo u bliskoj proslosti sa njegovom partijom.




Sve objasnjeno u prvih 5 minuta emisije.

Steta, da su napravili neku vrste koalicije sa patkarima, sigurno bi prosli cenzus. Ovako i jedni i drugi ce biti ispod i ti glasovi ce se preliti Vucicu.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby brucelee » Sat Feb 24, 2018 3:55 pm

Морам само да кажем да учествујемо у просто пропаганди два табора и да пошто нам је АВ мрзак постајемо лицимери. Не обраћам се никоме лично или овде, него генерално, причам и за себе.


Кад је Прелетачевићу онај Мироје близак СНС-у оборио листу на исти начин, сви смо говорили аууу АВ хоће да га елиминише
Данас кад том истом Прелетачевићу обара листу Ђилас, сад смо сви у фазону уааа АВ хоће да буде на изборима јер је његов сателит

Ту сам себе ухватио да причам оно што напросто другосрбијанци причају и да без неког размишљања узимам такве ставове здраво за готово те се и уједох за језик.

Иначе коме је више Бели занимљив, ок они први избори, нешто ново, бум, трагикомично, али брате он сад фактички не постоји, не знам коме је то сад занимљиво.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby prcko » Sat Feb 24, 2018 4:13 pm

Za predsednicke izbore je pokusano obaranje liste od strane SNS-a, jer Vucicu nije odgovarala veca izlaznost. Procenjeno je da ce Beli privuci neke apstinente.

Za ove izbore koliko sam razumeo, nije Djilas taj koji je pokusao da obori listu, vec neko iz "Ne davimo Beograd". Sada AV uskace u pomoc Belom i sredjuje promenu imena i izdavanje nove licne karte u rekordnom roku, tako da je GIK proglasio listu. Takodje mu daje prostor u najokorelijim rezimskim medijima. Procena je da ni Beli ni "Ne davimo BGD" (u slucaju da obe liste ucestvuju na izborima) nece prece cenzus i da ce se ti glasovi Dontovim sistemom preliti Vucicu.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby brucelee » Sat Feb 24, 2018 4:32 pm

Па добро и... Значи ми сад ту убрајам и себе учествујемо у маркетингу жутих, кад им одговара да Бели излази викаћемо ау Вучићу недемократко не даш да Бели изађе изборе, а кад им одговара да ипак не изађе онда вичемо уааа Вучићу ти га намерно пушташ да изађе.

Иначе истоветан али истоветан аргумент за обарање листе је поднео и тада Мироје близак Снсу, као и овај сада колико знам Ђиласов/ први пут чујем да је из НДБГ, пошто су већ објавили ко је у питању и близак је Ђиласу. Исто је био проблем име непостојећег Љубише Прелетачевића, тада је волшебно и без ЛК на то име прихваћена кандидатура, данас је исто прихваћена али сад уз ЛК на то име.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby prcko » Sat Feb 24, 2018 4:58 pm

Mislim da nije bio isti argument. Miroje je podneo prigovor zato sto valjda nije pisalo puno ime pokreta, ili tako nesto. Ovde je podnet prigovor zato sto ne postoji osoba sa imenom Ljubisa Preletacevic Beli, pa je neki lik blizak Luki Maksimovicu promenio svoje ime.

Ne pravdam nikoga, samo iznosim ono sto znam (ili bar mislim da znam). Ja sam na predsednickim glasao za Belog. Nisam glasao za njega kao njega, vec za pokret i ideju koja je stajala iza njega. Seselj je zbog Beloga ostao ispod 5%, tako da po mom misljenju i nisam bacio glas. Na ovim izborima najslicniji toj ideji je pokret "Ne davimo Beograd". Da se nije desilo sve ovo sto se desilo i da su nastupili zajedno, velika je verovatnoca da bi SPS bio ispod cenzusa, tako da opet ne bi bio bacen glas. Al to je sve: sta bi bilo kad bi bilo. I jedni i drugi idu ispod cenzusa, osim ako se nesto spektakularno ne dogodi.

Koliko sam uspeo da ispratim istrazivanja i matematiku, Vucic najverovatnije dobija ove izbore. S druge strane veliko je pitanje sta ce se sve dogadjati na sam dan izbora i na sta ce to liciti.

Druidid
Posts: 224
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Druidid » Sat Feb 24, 2018 5:25 pm

prcko wrote:Ja sam na predsednickim glasao za Belog. Nisam glasao za njega kao njega, vec za pokret i ideju koja je stajala iza njega. Seselj je zbog Beloga ostao ispod 5%, tako da po mom misljenju i nisam bacio glas.


Da, samo sto su to bili predsednicki izbori i isto je dal seselj imao 3% ili 13%, uzeo je 7% na parlamentarnim i boli ga guzica.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby brucelee » Sat Feb 24, 2018 5:31 pm

prcko wrote:Mislim da nije bio isti argument. Miroje je podneo prigovor zato sto valjda nije pisalo puno ime pokreta, ili tako nesto. Ovde je podnet prigovor zato sto ne postoji osoba sa imenom Ljubisa Preletacevic Beli, pa je neki lik blizak Luki Maksimovicu promenio svoje ime.

Ne pravdam nikoga, samo iznosim ono sto znam (ili bar mislim da znam). Ja sam na predsednickim glasao za Belog. Nisam glasao za njega kao njega, vec za pokret i ideju koja je stajala iza njega. Seselj je zbog Beloga ostao ispod 5%, tako da po mom misljenju i nisam bacio glas. Na ovim izborima najslicniji toj ideji je pokret "Ne davimo Beograd". Da se nije desilo sve ovo sto se desilo i da su nastupili zajedno, velika je verovatnoca da bi SPS bio ispod cenzusa, tako da opet ne bi bio bacen glas. Al to je sve: sta bi bilo kad bi bilo. I jedni i drugi idu ispod cenzusa, osim ako se nesto spektakularno ne dogodi.

Koliko sam uspeo da ispratim istrazivanja i matematiku, Vucic najverovatnije dobija ove izbore. S druge strane veliko je pitanje sta ce se sve dogadjati na sam dan izbora i na sta ce to liciti.


Не знам, могуће да грешим, али чини ми се да је приговор био сличан... није ни битно.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests