Политика, избори и вести о политици

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby SAO_Zeljin » Mon Jun 22, 2020 12:33 pm

CamoSurprise wrote:Mlad, obrazovan, omderenog nastupa, nacionalno orijentisan, novo lice...sve ono što dobar broj ljudi priča da želi od političara...na izborima u Srbiji ne može da dobaci do 3% i je.benih 100.000 glasova.

Koji ti je taj?

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Rođaci » Mon Jun 22, 2020 1:03 pm

verovatno Miloš Jovanović

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby савабјан » Mon Jun 22, 2020 1:13 pm

Nije trebao sa izadje na izbore ako je sve to.
Jednog dana će se izučavati vladavina snsa, kao što je gebels izučavan. Ovakva navlakuša sa cenzusom od 3% a onda obaranjem svih tih listi koje su imale šanse da predju cenzus raznim levijatanima, zavetnicima, ujedinjenim demokratama i poksom, mislim da to nikad nije vidjeno. Pa 1od5 miliona, pa Čedica, lepo je samo što Šešelj zbog svega toga nije prešao cenzus. Jesu jebeni moroni prešli u Vojvodini cenzus ali valjda će uskoro i tamo da ga popuše.

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby CamoSurprise » Mon Jun 22, 2020 2:13 pm

Rođaci wrote:verovatno Miloš Jovanović
Tako je...76.godište, završio pravo na Sorboni, magistrirao, doktorirao, služio vojsku u 63.padobranskoj, možda i jedini poslanik koji je svojevremeno vratio mandat stranci, za razliku od raznih preletača...Odmeren, elokventan, pristojan...ali jbga, ne prolazi to kod našeg naroda. Njegoš napisa davno - "pučina je stoka jedna grdna".

Njegovih 2,5%, POKS 2,7%, radikali 2%, Zavetnici 1,5%, čak i taj Levijatan 0,5%, kao marionetske partije...uz dodatak Boška i Dveri koji nisu izlazili, daje u zbiru nekoh 10-12% šarene, rasturene, nacionalne opcije.

Isti je slučaj i sa građanskom opcijom. Da je ostao stari cenzus od 5%, ne bi ni Šapić ušao. Ovako, ajde, njegovih 4%, Radulović 2,6%, Sergej 2%, UDS 1%, 1 od 5 miliona 1%, opet nekih 10-12%.

Ovi što su bojkotovali su tek posebna priča. Izlaznost 50%, a za prošle izbore, izlaznost je bila 56%. Šta su postigli bojkotom?

Rasturili su se u 100 kolona i master ih je lagano sve pre.jebao.
Gilajdza RIP

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Мићара » Mon Jun 22, 2020 2:15 pm

Имала сам више јебача него Чеда гласача.... :lol:
Изрод погани, чим је у задње вријеме нон стоп био по емисијама знао да је готово говно...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby савабјан » Mon Jun 22, 2020 2:24 pm

CamoSurprise wrote:
Rođaci wrote:verovatno Miloš Jovanović


Ovi što su bojkotovali su tek posebna priča. Izlaznost 50%, a za prošle izbore, izlaznost je bila 56%. Šta su postigli bojkotom?

Rasturili su se u 100 kolona i master ih je lagano sve pre.jebao.

Videćemo kolika je izlaznost, nema još zvaničnih podataka.
Ali i opet, svi veliki gradovi su na 35-40% tako da je svima jasno o čemu se radi. Lako je nabiti 75% u surdulici.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Мићара » Mon Jun 22, 2020 2:38 pm

Па брате омудина спава већ 20 година, тешко му је копати у Србији али у Германији није. И тешко им је устати и гласати јер су у суботу славили уз милија и марлона, криминалци репери клошаријада тешка, амбис омудине балкана, јала буба беровићи ролекси расте. Ја сам јуче видио просјек гласача у годинама 50... Зато се и не прелази 50 курчевих посто... А и вала боље ти је овај него Жељка Цвијановић и Баја да ти изађу и жвале и алачу уз све за српску ствар!
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
MARKER
Posts: 738
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby MARKER » Mon Jun 22, 2020 3:01 pm

Ови избори су обична фарса, пичкоусти је баш чврсто зацементирао свој престо, бојим се да ћемо га гледати 30-ак год, слично као мила у ЦГ. Није он толико јак, колико је опозиција слаба, и то је кључ његовог останка на власти. У скупштини више неће бити неких њушки које су тамо биле редовне у задњих 20-30 година, попут радикала, разних жутих, што ће рећи да је прегруписавање тотално на страни снса. Страшна ствар, зависити искључиво од самовоље једног човека, а то ћемо изгледа ускоро видети по питању КиМ.

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby савабјан » Mon Jun 22, 2020 3:14 pm

Мићара wrote:Па брате омудина спава већ 20 година, тешко му је копати у Србији али у Германији није. И тешко им је устати и гласати јер су у суботу славили уз милија и марлона, криминалци репери клошаријада тешка, амбис омудине балкана, јала буба беровићи ролекси расте. Ја сам јуче видио просјек гласача у годинама 50... Зато се и не прелази 50 курчевих посто... А и вала боље ти је овај него Жељка Цвијановић и Баја да ти изађу и жвале и алачу уз све за српску ствар!

Pa naravno da će neko da ide za većim kešom, ne zajebavaj. Ne nego će ovde da radi za 50 soma, ili ako hoće pristojan život da bude krimos lopov političar.

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby CamoSurprise » Mon Jun 22, 2020 3:19 pm

Ali i opet, svi veliki gradovi su na 35-40% tako da je svima jasno o čemu se radi. Lako je nabiti 75% u surdulici.

Surdulica je isto deo Srbije i tamo žive ljudi koji imaju pravo glasa. Bojkot je verovatno uspeo u tviter zajednici, ali realno stanje je da bojkot nije imao šanse, niti je bilo šta donosio, jer bi izbori bili regularni i sa manjim procentom izlaznosti. Više je odraz nemoći opozicije koja je gurala tu priču.
Šabac, a ni opcija koja je bila do juče na vlasti u gradu mi nije bliska, isto je pao zbog okolnih sela, gde ih je SNS potukao.
Demokratija nije savršen sistem, svačiji glas vredi isto - doktora nauka, radnika, seljaka i narkomana iz parkića.

бојим се да ћемо га гледати 30-ак год, слично као мила у ЦГ. Није он толико јак, колико је опозиција слаба

Ovo sam još za prošle izbore govorio, sada se samo potvrđuje u još drastičnijoj meri.

Страшна ствар, зависити искључиво од самовоље једног човека

Tako je, idemo ka severno-korejskom modelu.
Gilajdza RIP

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Мићара » Mon Jun 22, 2020 3:26 pm

савабјан wrote:Pa naravno da će neko da ide za većim kešom, ne zajebavaj. Ne nego će ovde da radi za 50 soma, ili ako hoće pristojan život da bude krimos lopov političar.


Овде сасвим пристојно се живи ако двоје имају плату по 600-1000€ са факсом и двоје дјеце. Плус уз то могу дићи кредит по 60.000€ обоје. И овдје главе попут овог фикрета мисле да ће му Вучић или Милош Јовановић помоћи да живи боље, неће брате њему ће бити боље а теби исто. Све је до човјека самог како радиш тако ти се и враћа, што посјеш то и пожањеш...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Moltisanti
Posts: 32
Joined: Thu Feb 16, 2017 10:51 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Moltisanti » Mon Jun 22, 2020 3:36 pm

CamoSurprise wrote:
Rođaci wrote:verovatno Miloš Jovanović
Tako je...76.godište, završio pravo na Sorboni, magistrirao, doktorirao, služio vojsku u 63.padobranskoj, možda i jedini poslanik koji je svojevremeno vratio mandat stranci, za razliku od raznih preletača...Odmeren, elokventan, pristojan...ali jbga, ne prolazi to kod našeg naroda. Njegoš napisa davno - "pučina je stoka jedna grdna".


Moje misljenje je da je to stvar jako slabe promocije, uz jos par faktora. Kome god sam recimo rekao da glasam za njih bukvalno niko nije znao ko su a kad kazes DSS prva asocijacija i dalje Kostunica. Milos je dosta puta rekao da ne voli drustvene mreze, da nema tviter i da se tu ne mogu voditi neke ozbiljne rasprave sto je u pravu al na zalost promocija na internetu i drustvenim mrezama je jako bitna(osim ako si Sergej pa to ima kontra efekat).
Nadam se samo da nece odustati posle ovog slabog rezultata.

User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby навијај » Mon Jun 22, 2020 3:44 pm

CamoSurprise wrote: Bojkot je verovatno uspeo u tviter zajednici


https://www.blic.rs/vesti/politika/izbo ... st/92dry9r

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby савабјан » Mon Jun 22, 2020 4:00 pm

Мићара wrote:
савабјан wrote:Pa naravno da će neko da ide za većim kešom, ne zajebavaj. Ne nego će ovde da radi za 50 soma, ili ako hoće pristojan život da bude krimos lopov političar.


Овде сасвим пристојно се живи ако двоје имају плату по 600-1000€ са факсом и двоје дјеце. Плус уз то могу дићи кредит по 60.000€ обоје. И овдје главе попут овог фикрета мисле да ће му Вучић или Милош Јовановић помоћи да живи боље, неће брате њему ће бити боље а теби исто. Све је до човјека самог како радиш тако ти се и враћа, што посјеш то и пожањеш...

Mnogo maštaš

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Мићара » Mon Jun 22, 2020 4:09 pm

Ђе сам маштао? Конкретно напиши.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

trigger
Posts: 61
Joined: Tue Jun 07, 2016 7:04 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby trigger » Mon Jun 22, 2020 4:11 pm

Фазон је што људи овде не верују никоме и објективно не можеш да их кривиш због тога. Ето тај поменути Јовановић недељама не силази са Хепија, гостује са Шекијем Војводом, Ђуком бизоном и осталом снс булументом, ублажио је реторику максимално, мало мало па похвали добре ствари које је урадила власт итд и онда чак иако ниси поборник теорија завере, просто знаш да су политичари у глобалу говна и појави ти се црв сумње да ће опет неко да те извоза као будалу.

Докле год се странке истих/сличних идеологија буду цепале на сто страна, стављале его и лични интерес изнад националног, немамо чему да се надамо. Дсс, Двери па ето и луди Радуле када је већ оваква ситуација морају бити у једној колони, уз циљ да скупа нагурају неких 10ак % и буду некакав фактор на тој политичкој сцени. Чак и неко шире окупљање је пожељно јер је то једини начин да овај болесник евентуално падне.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Мићара » Mon Jun 22, 2020 4:21 pm

Да падне па да Двери дсс и радуле и метле устану?
Дал си ти мићо мој свјестан да су они сви курчева прашина, и шака јада и будала?
Њега само може скинути временом неко његов ко буде уз њега а да је млађи доста, као по његовом рецепту, био је уз Воју од Воје покупио добро лоше избацио и ето шта је направио...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Moltisanti
Posts: 32
Joined: Thu Feb 16, 2017 10:51 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Moltisanti » Mon Jun 22, 2020 4:45 pm

trigger wrote:Фазон је што људи овде не верују никоме и објективно не можеш да их кривиш због тога. Ето тај поменути Јовановић недељама не силази са Хепија, гостује са Шекијем Војводом, Ђуком бизоном и осталом снс булументом, ублажио је реторику максимално, мало мало па похвали добре ствари које је урадила власт итд и онда чак иако ниси поборник теорија завере, просто знаш да су политичари у глобалу говна и појави ти се црв сумње да ће опет неко да те извоза као будалу.

Докле год се странке истих/сличних идеологија буду цепале на сто страна, стављале его и лични интерес изнад националног, немамо чему да се надамо. Дсс, Двери па ето и луди Радуле када је већ оваква ситуација морају бити у једној колони, уз циљ да скупа нагурају неких 10ак % и буду некакав фактор на тој политичкој сцени. Чак и неко шире окупљање је пожељно јер је то једини начин да овај болесник евентуално падне.


Ja nisam stekao utisak da je on ista ublazavao, od kako je dosao na celo DSS on manje vise prica isto, bar od kako ja pratim. Al slazem sa tvojim vidjenjem stvari verujem da je za mnoge takav utisak iako je kod mene bas to bio razlog sto sam glasao, nije mu se politika svodila samo da prica protiv Vucica non stop, davao je neke konkretne predloge i promene pa cak i promenu izbornog sistema kako bi se bar po njemu razbila moc stranaka kod nas i slicne stvari. Jedino mi se ta gostovanja kod Marica nikako nisu svidjala jer ne mogu da ga smislim a cak je i on pricao da su mu njegovi iz stranke zamerali sto ide tamo kod njega ali kad razmislis i ovako se slabo promovoisao da nije isao po televizijama tek onda niko ne bi cuo za njih.

Prosle izbore su Dveri i DSS izasli zajedno, tad je opozicija bila razjedninjena a sad je jos i gore pa su poceli jedni druge da optuzuju izdajnike a sve zbog tog bojkota koji meni nije imao logike. Juce Djilas na konferenciji kaze kako ce Vucic da pogura Metlu i Zaverenike da preguraju cenzus i udju u skupstinu a to su bas ozbiljne optuzbe protiv dva pokreta sa kojima bi mozda i postojala neka sansa da saradjuju u buducnosti, ovako ne vidim kako ce ista konkretno da se desi u naredne 4 godine sto se opozicije tice.

Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Смех младића » Mon Jun 22, 2020 7:01 pm

Мићара wrote:
савабјан wrote:Pa naravno da će neko da ide za većim kešom, ne zajebavaj. Ne nego će ovde da radi za 50 soma, ili ako hoće pristojan život da bude krimos lopov političar.


Овде сасвим пристојно се живи ако двоје имају плату по 600-1000€ са факсом и двоје дјеце. Плус уз то могу дићи кредит по 60.000€ обоје. И овдје главе попут овог фикрета мисле да ће му Вучић или Милош Јовановић помоћи да живи боље, неће брате њему ће бити боље а теби исто. Све је до човјека самог како радиш тако ти се и враћа, што посјеш то и пожањеш...


"Ako" dvoje imaju...

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Мићара » Mon Jun 22, 2020 7:45 pm

По еуроопи сви у кући раде, па чак и средњошколци имају онај мини џоб, а посла има ко хоће да ради вазда било... Него је проблем што смо ми нерадини у генима.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests