Политика, избори и вести о политици

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
bilipiton
Posts: 176
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:50 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby bilipiton » Mon Apr 10, 2017 11:37 pm

brucelee wrote:i dalje mi nije jasno...

zene u crnom, lgbt, pederske zastave, ds, sutanovac,ldp,ceda,anarhisti,marksisti,komunjare,proleteri,ateisti,nvo,djuricko,marcelo,baljak,patkica,ljudi iz USA ambasade, britanske ambasade,migranti itd itd itd


Ово што си набројао је можда 500 људи...

User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby навијај » Tue Apr 11, 2017 12:32 am

Image

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby lost&found » Tue Apr 11, 2017 12:34 am

navijaj brate, iskuliraj malo sa ovim slikama kojim oces da pokazes kakav sve "olos" ide na proteste. Ni ja nisam neki fan tih protesta, al ti bas pokusavas na neki glupav nacin da odvratis ljude, ili sta ti je vec cilj.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Rođaci » Tue Apr 11, 2017 12:37 am

brate ovo nema veze sa protestom, ovo je koncert benda Mayhem održan u Domu omladine, s kojeg sam upravo došao kući

nemo' dezinformacije

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby čompika » Tue Apr 11, 2017 12:44 am

navijaj - zaboravio si i Bruna, i on je bio na protestu. pih, kakva se masa okuplja, strahota
Image

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Rođaci » Tue Apr 11, 2017 12:49 am

evo ovaj je večeras pevao, taman bi se uklopio u masu na protestu


Image

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby lost&found » Tue Apr 11, 2017 12:50 am

Rođaci wrote:brate ovo nema veze sa protestom, ovo je koncert benda Mayhem održan u Domu omladine, s kojeg sam upravo došao kući

nemo' dezinformacije

ja se izvanjavam, navijaj je postavljao do sad uglavnom slike s protesta ovih "karikatura", svakako poruka njemu ostaje ista, iako ova poslednja slika nema veze s protesto

EDIT: nego Rodjo, jel se i ti ovako mazes po faci, taman crno-belo, dva u 1 :mrgreen:

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Чомбе » Tue Apr 11, 2017 12:51 am

Рођа дрогош :mrgreen:

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby lost&found » Tue Apr 11, 2017 12:54 am

ultrastito wrote:заправо је поента у овоме што је овај човек рекао, са поприличном дозом сете коју носи у себи:
https://youtu.be/5s1NyhzA4QE?t=1m41s - немојте да вас мрзи, послушајте човека на 10ак секунди.



Moram priznati da sam malo promenio misljenje o ovim protestima, ne zbog ovog klipa, ovo je samo "slag na tortu" , posto vidim iskreno nezadovoljne ljude , uz par zalutalih (kao i svugde) . I dalje sam misljenja da bi bilo efektnije da je sve ovo pocelo pre izbora, ali , (av av av) avaj, nikad nije kasno.
Nego ovaj psiho sto prica posle dekice, takvih treba vise na protestu, i nema zime (uz molotvoljeve :D )

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Rođaci » Tue Apr 11, 2017 12:54 am

narkomane, lopove, kradeš da bi se drogiro :mrgreen:

User avatar
Лудак из луднице
Posts: 162
Joined: Wed Mar 02, 2016 7:14 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Лудак из луднице » Tue Apr 11, 2017 1:38 am

Ако су икада ови протести имали потенцијал, више немају. Прва 4 дана је организација била спонтана и "анархична" док су касније причу "преузели" ликови из лево-либералних организација. кад кажем преузели мислим на то да су једноставно дошли и повели причу која њима одговара, јер нико на самом протесту није био ко би им се супроставио ( с обзиром да 99% навијача и "десних" ликова бојкотује протесте) .

У принципу мени лично не смета да се узму неки уопштени захтеви и циљеви који окупљају левицу, десницу , либерале, центар, социјал демократе и све остале пичке материне које постоје у овој земљи - попут криминала, корупције, слободе у медијима , сиромаштва, незапослености, лажних диплома и свега осталог што би свако нормалан подржао небитно дал је леви десни или неки трећи. Дакле узети те заједничке захтеве и држати се њих до краја, уз стављање свих разлика по страни.

Али проблем настаје када одређена идеолошка струја покуша да протест привуче потпуно на своју страну - не капирајући да ће тиме уништити целу причу и учинити услугу режиму. Као што би протест сјебала екипа од 50 ликова са келтским крстовима, исто тако ће овај протест сјебати 50ак ликова са "refugees welcome" "che gevara" , живео абортус , смрт национализму , црква је криминал - триповима. И већ су сјебали, људи је већ доста мање а цео интернет бруји о "црвеном преузимању протеста". Дакле уколико се желе озбиљне промене , потребна је свеопшта сагласност по питању најбитнијих тема - јер свако друго циљање на САМО ЈЕДНУ - ОДРЕЂЕНУ циљну групу , води све у пропаст. Небитно дал су у питању леви или десни.

Ја нисам био на протесту јер сам од самог старта то гледао као протест лево-либералне грађаније , што се на крају и испоставило. И тврдим да ниједном националисти није место на протестима, зашто? зато што ће свако погрешно каналисање енергије довести до нове апатије у периоду од 20 година. превише пута смо изиграни у задње 2 деценија и сходно томе морамо себе да "дајемо" само онда када је права прича. дакле када буде протест против вучића због сиромаштва , незапослености, диктатуре, али и бриселског споразума и шуровања са Натоо-ом онда ок, и треба изаћи. до тада не будите дебили , немате шта да тражите са ликовима који опонашају анти-трамп протесте у србији.

Не треба их саботирати, нека раде шта желе (мислим на људе са протеста) али немојте нас убеђивати да је то наша прича. Јер једноставно није.

Симпатизер
Posts: 4
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:46 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Симпатизер » Tue Apr 11, 2017 1:50 am

u Novom Sadu na protestima vise autonomaskih i crvenih zastava nego srpskih....

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby brucelee » Tue Apr 11, 2017 7:00 am

ultrastito wrote:иако сам написао да ћу покушати да се искључим са ове теме, хтео бих само да питам - када излазе они ПРАВИ на демонстрације? преведено, зашто се жалите како има оваквих или онаквих на тим протестима? ово је била идеална и јесте још увек шанса да се ПРАВИ појаве на демонстрацијама и да поведу причу...не капирам. можда не знам нешто што други знају, ал' колико се овде може прочитати овде је све сам изговор до изговора. молим вас да не мешате причу са паткарима који су се после две три шетње већ декларисали ко су и шта су и за шта су и то врло јасно са јасним ознакама.


Ali koja je ideja demonstracija?
Sta se tacno desilo dan posle izbora?
Sta je to povezalo zene u crnom i npr Pocucu ili marksiste i komunjare i desnicare ili pedere i Boska Obradovica?

Znas, kad ides i povedes demonstracije protiv "diktature" to ucinis tako da ti obrazlozis tako nesto a onda i pokazes koja je ideja tih demonstracija i sta zelis da postignes.

Patkari su se deklarisali? A ovi nisu? Naravno u masi ima dosta ok ljudi, normalnih, ali oni su u zapecku i realno su nebitni, iskoriscavaju se samo.

Ti imas Tesu Tesanovica koji 4 dana govori kako nije istina da su ovi protesti anti srpski i onda navodi, da je na prvom skupu bila zastava Srbije, da je na drugom neko iz mase otpevao Mars na Drinu, da je na trecem ne znam sta...kao da smo u Istanbulu, pa kao ju da vidite srpska zastava eto vam nja nja nja... a onda posle 4 dana objasni da je mleko prosuto i da ipak ti protesti realno nisu srpski.

Sustina je sledeca, ideje nema, povoda pravog nema, jer ti ako organizujes proteste posle izbora protiv lika koji uzme 60% a te proteste podrze njih 150 politicara koji sve zajedno kad se skupe nemaju 40%, ti kad to tad ucinis realno samo dodajes tom liku koji je bio ubedljiv i samo ga ucvrscujes na tronu, naprosto znam mnogo ljudi koji su anti Vucicevski bili raspolozeni, a danas ga brane.

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Џими Заказака » Tue Apr 11, 2017 7:25 am

Bio sam u nedelju u Novom Sadu da vidim kako to sve izgleda, zvao me drugar koji je poneo 3-4 srpske zastave sa pričom "dođi da malo posrbimo komunistički skup". Te 3-4 srpske zastave ujedno behu i jedine takve, odnosno bila je još jedna na nekom štapu za pecanje da ne grešim dušu. Možda po prvi put sam u punom obimu spoznao značenje fraze "prase u Teheranu". Osećao sam se kao Kartmen kada ga Baters pušta u onom ronilačkom odelu u San Francisko. Što je najgore, kad se malo zagledaš u masu vidiš da ima tu i pristojnog sveta, samo su komunjare i libtardi iskusno usmerili skup onako kako njima odgovara. Utisak je da bi grupa od maksimalno 20-30 dobro organizovanih ljudi mogla bez problema da skupu da skroz drugačiji ton, samo pametno i malo perfidnije (ne mora baš u prvi red Sloboda ili smrt, iako lično ne bih imao ništa protiv). Činjenica je da skup koji je u osnovi nacionalistički ne može da privuče kritičnu masu, tako da je verovatno jedini način latentno "posrbljvanje" već formiranog skupa. 10-ak državnih zastava u prvim redovima, nekoliko patriotskih parola u kombinaciji sa opštim antisistemskim (samim tim i marginalizovanje gluposti poput Kineske četvrti, tačno napalm da bace na nju boleo bi me kurac), ćirilizacija transparenata i parola... Potencijala ima, samo je pitanje ko bi za tako nešto imao kapaciteta, volje i vremena, Eto mlađima povoda za razmišljanje. Još veće pitanje je ono ima li sve to smisla i postoji li makar promil šanse za ikakav dugoročni efekat. Nije priča za jednom, ko se uhvati ovoga mora da gura s njima po gradu bar 10-ak dana.

Baklja
Posts: 48
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:59 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Baklja » Tue Apr 11, 2017 8:27 am

Jos jednom apelujem na seljake da uzmu lopate, vile i sekire i da se najebu majke prvim redovima pa da onda protestujemo k`o ljudi.

niko
Posts: 512
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:48 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby niko » Tue Apr 11, 2017 9:22 am

patriote se nikad nece ujediniti dok god postoje DB-ove patriote poput Seselja, Vacica, Srbskih Casti, Zavetnika i jos pun kurac organizacija od 3-5 coveka.
apatija je vec na maksimumu, ne znam mozemo li jos vise da se ustondiramo od ovog kakvi smo danas, bas lepo su primetili protivnici protesta da je pre ovoga bilo jos 300 hiljada drugih razloga da se izadje na ulicu, pa ne izadjosmo.
ali dobro, ko ima vremena, neka ceka.

Мента
Posts: 84
Joined: Sat Feb 06, 2016 2:59 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Мента » Tue Apr 11, 2017 9:38 am

Наводно једни од организатора протеста

(само за најтврђе) :shock:
http://imgur.com/a/0sOJK

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Rođaci » Tue Apr 11, 2017 9:53 am

te slike kruže Internetom trista godina i svaki put kad se organizuje nešto gde nema kojekakvih Zavetnika ide priča da ekipa sa slika organizuje

i da dodam - bolje i ovi sa slika nego Nebojša Stefanović

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby brucelee » Tue Apr 11, 2017 10:11 am

Rođaci wrote:te slike kruže Internetom trista godina i svaki put kad se organizuje nešto gde nema kojekakvih Zavetnika ide priča da ekipa sa slika organizuje

i da dodam - bolje i ovi sa slika nego Nebojša Stefanović


Ne ulazim brate u to da li su ovi organizatori ili nisu, vrlo je moguce da nisu, a mozda neki i jesu, nije ni bitno.

Ali kako moze da mi Ratibor Trivunac onaj sto je hteo da zapali grcku ambasadu, covek koji je vatreni zagovornik pedera, covek koji se slika u odezdama svestenika SPC, koji ismeva crkvu, svetitelje, covek koji pravi raznorazne karikature od patrijarha Pavla pa do drugih, pravi slike gde krst pravoslavni predstavlja kao vibrator, da mi takav u bilo kojoj prici/argumentu/soluciji bude blizi ili bolji od bilo koga.

Neverovatno.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Rođaci » Tue Apr 11, 2017 10:14 am

ne znam brate, meni je svako na svetu bolji od Nebojše Stefanovića

njega kad vidim, odmah dobijem proliv


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 72 guests