Dastanje 2016

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Dastanje 2016

Postby brucelee » Fri Apr 29, 2016 5:59 pm

vinjakboy wrote:Сад сам релативно тачно израчунао шта је потребно да ДСС и Двери пређу цензус након поновљених избора. Дакле, ако је Дверима било потребно 188.535 гласова да буду на тачно пет одсто гласова, то значи да је на овим изборима, са све неважећим листићима, било 3.770.700 бирача (не улазим сад у причу колико је међу њима покојника и других чијим су гласовима манипулисали). На 15 бирачких места где се избори понављају има укупно 19.631 уписаних бирача. Ако узмемо у обзир најгори сценарио, да сви они изађу на поновљене изборе (најгори јер мања излазност погодује ДСС и Дверима), то би значило да је укупно изашло 3.790.331 бирача. Пет одсто од тога је 189.517 гласова. Дакле, ове две странке могу да се изборе са најгором варијантом (апсолутном излазношћу) уколико на тих 15 бирачких места узму укупно 982 гласа. У просеку око 66 гласова по бирачком месту. Јесте била крађа и све то, али ако не могу да остваре тај резултат, онда стварно...


Da brate,ali ti polazis od toga da je stvarno sve na izborima i glasovima,a to se pokazuje netacno.

Manji je problem osvojiti 1000 glasova,veci je problem dokazati da si osvojio 1000 glasova i odbraniti svojih 1000 glasova.

Dveri i DSS imaju po

Srs: 6.5%
Dosta je bilo: 5.9%
DS:5.7%
Sps:5.8%
CedaCanakTadic: 5.4%
Cesid:5.4%
Ipsos 5.9%

Samo rik 4.99999999% i Vucic 4.45%

Dakle ta koalicija ne kuburi sa glasovima ako pricamo o cenzusu,vec kuburi sa cinjenicom da svoje glasove ne mogu da odbrane,od trenutka kad se ti glasovi prebroje,do trenutka kad se sacinjava zapisnik pa dalje do trenutka kad ti glasovi dodju u Rik.

Zato prava borba pre svega treba da bude da na tih 15 ili 13 ili koliko vec mesta postave prave ljude,a onda da iskontrolisu svaki dzak i zapisnik od mesta a do mesta b odmah po zatvaranju biralista.

Skroz je bezvezna teorija o tome da sad kao svi razmisljaju pa sta osvojice 5% plus jedan glas na izborima sta se bune,jer su oni to ostvarili i sad na izborima na terenu,ali nisu odbranili.

Jer ne ide vlast u ovu avanturu da nema svoju racunicu da ce uspeti i nije cudno da bas u Nisu su najveci broj mesta za ponavljanje izbora,tamo gde je koncentracija siptara veca.

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Dastanje 2016

Postby vinjakboy » Fri Apr 29, 2016 6:07 pm

brucelee wrote:Da brate,ali ti polazis od toga da je stvarno sve na izborima i glasovima,a to se pokazuje netacno.

Manji je problem osvojiti 1000 glasova,veci je problem dokazati da si osvojio 1000 glasova i odbraniti svojih 1000 glasova.

Dveri i DSS imaju po

Srs: 6.5%
Dosta je bilo: 5.9%
DS:5.7%
Sps:5.8%
Cesid:5.4%
Ipsos 5.9%

Dakle ta koalicija ne kuburi sa glasovima ako pricamo o cenzusu,vec kuburi sa cinjenicom da svoje glasove ne mogu da odbrane,od trenutka kad se ti glasovi prebroje,do trenutka kad se sacinjava zapisnik.

Zato prava borba pre svega treba da bude da na tih 15 ili 13 ili koliko vec mesta postave prave ljude,a onda da iskontrolisu svaki dzak i zapisnik od mesta a do mesta b.


Бураз, потпуно си у праву, баш синоћ се овде мало расправљало о томе, а закључак је тај да је сада када је преостало само 15 бирачких места, не би требало да буде никаквих проблема да се та места преконтролишу како треба. Посебно јер ће сва пажња јавности бити усмерена на та места, а најлогичнији потез ДСС и Двери би био да тамо пошаљу, поред својих чланова бирачког одбора (а велики је плус што су и остале опозиционе странке стале иза њих, па ће и њихови представници бити као додатна контрола), по још десет људи да стоје около и реагују на сваку неправилност. Мислим, када немаш довољну инфраструктуру, онда могу да се десе муљачине на изборима, из једноставног разлога јер ниси имао своје чланове на свим гласачким местима, па они који су присутни могу да раде шта хоће. Али, на само 15 места таква ситуација је прилично немогућа. Ако би се све ово превело у спортске термине, рекао бих да је све у рукама ДСС и Двери, само треба бити паметан.

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Dastanje 2016

Postby B.Centrale » Fri Apr 29, 2016 6:16 pm

Jesu, i te kako jesu! Upravo iz razloga jer je sve mnogo jasnije kada je u pitanju npr. SNS, SRS, DS, a ponajvise LDP i ove budale s njima. Tu je situacija veoma cista, posebno kod Cedomira. On je npr. najveci par exelence sljam ali bez skrivanja iza raznoraznih prica, i oko sebe okuplja one koji apsolutno znaju za sta glasaju. Klasican fer-plej! S Dverima to nije slucaj, i u situaciji kada je izbor i vise nego diskutabilan, ljudima koji su bliski nacionalnim opcijama, ne preostaje mnogo toga vec da zazmure nad gomilom pitanja i ponadaju se da nisu po ko zna koji put prevareni. A jesu, i pre ili kasnije i to ce se saznati.
bologna centrale

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Dastanje 2016

Postby vinjakboy » Fri Apr 29, 2016 6:21 pm

B.Centrale wrote:Jesu, i te kako jesu! Upravo iz razloga jer je sve mnogo jasnije kada je u pitanju npr. SNS, SRS, DS, a ponajvise LDP i ove budale s njima. Tu je situacija veoma cista, posebno kod Cedomira. On je npr. najveci par exelence sljam ali bez skrivanja iza raznoraznih prica, i oko sebe okuplja one koji apsolutno znaju za sta glasaju. Klasican fer-plej! S Dverima to nije slucaj, i u situaciji kada je izbor i vise nego diskutabilan, ljudima koji su bliski nacionalnim opcijama, ne preostaje mnogo toga vec da zazmure nad gomilom pitanja i ponadaju se da nisu po ko zna koji put prevareni. A jesu, i pre ili kasnije i to ce se saznati.


Када оцењујеш да ли је неко лош или не, увек гледаш дела тог неког и њихове последице. Нема теорије да су Двери направиле нешто толико лоше да буде макар близу погубног деловања других партија и покрета до сада.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Dastanje 2016

Postby brucelee » Fri Apr 29, 2016 6:28 pm

Ovo me podseca na to kad se raspravljam sa eurofilima i ljudima koji vole ameriku pa mi onda postave pitanje znajuci da volim Rusiju,pa cekaj sta je ta tvoja Rusija uradila za Srbiju?

I onda im ja kazem,nije nista,ali nas nije ni maltretirala,ubijala,bombardovala,nanosila otrove i to je dovoljno,cak iako nista nije uradila. Pa onda mi kazu da ali to je spoljna politika tako bi i u Rusi da su bili u mogucnosti,onda opet kazem ne znam da li bi,ali znam ko jeste.

Tako isto ta prica,sta Dveri,sta su oni bolji... Pa bolji su jer nisu saucesnici pljacke u prethodnih 26 godina,nisu saucesnici naseg loseg zivota,nisu saucesnici odliva mladih i toga da je svakom drugom danas srednjoskolcu cilj da pali preko,a da ne pricam o studentima,ljudi beze iz Srbije...mene do sad svako ko zna da imam familiju na zapadu pita alo bre sto nisi zapalio,kao da je to nesto najnormalnije,eto tako se to ustalilo u Srbiji. Da li bi Dveri drugacije da su u toj poziciji bili,ne znam,ali to nije dovoljno da ih izjednacim sa onima koji nisu drugacije u poziciji kad su to mogli,dakle za njih se mozda i nadam da bi mogli drugacije,a sa ovima svima sam siguran da nece drugacije.

Da se razumemo Bosku,Dverima ne verujem,ne dajem ruku da ce se ponasati ispravno,jednostavno i ne poznajem ih,ali znam da nas nisu ugnjetavali i da nisu doprineli ni 1% za ovo gde se sad nalazimo od tamo 1990 do dana danasnjeg.

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Dastanje 2016

Postby B.Centrale » Fri Apr 29, 2016 6:33 pm

Pa ti mi reci, jel ti miliji neko s kim odvajkada prezires bez foliranja ili lazni drugari koji namestaju kad se ukaze prilika? I sto se tice Dveri, rekoh vec da su najvise snage ulagali u "zdravlje u telu/bog u srcu/brak je ustanova muskarca i zene/ne damo porodicu"...i slicne budalastine koje su bile ispracene veoma dobrom organizacijom i jos boljom brojnoscu, za razliku od krucijalnih pitanja borbe za KiM, gde je sve ispadalo kao ziv kurac... Nemoj samo da mi kazes da je do ljudi a ne do njih? Pa to je njihovo biracko telo, znas ko su i znas kako da ih animiras i da ih uputis u ono sto je zaista bitno, za razliku od pregrsti idiotizama.
bologna centrale

SPU
Posts: 17
Joined: Fri Apr 22, 2016 4:45 pm

Re: Dastanje 2016

Postby SPU » Fri Apr 29, 2016 6:41 pm

Tacno da je UCK pokraden na izborima trebalo bi ih podrzati i boriti se protiv nepravde. Koji onda koji kurac i imamo izbore, uvedite nam Severnu Koreju i gotovo.

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Dastanje 2016

Postby B.Centrale » Fri Apr 29, 2016 6:41 pm

brucelee wrote:Tako isto ta prica,sta Dveri,sta su oni bolji... Pa bolji su jer nisu saucesnici pljacke u prethodnih 26 godina,nisu saucesnici naseg loseg zivota,nisu saucesnici odliva mladih i toga da je svakom drugom danas srednjoskolcu cilj da pali preko,a da ne pricam o studentima,ljudi beze iz Srbije...


Jesu saucesnici zato su to zandarska organizacija, filijala centra za sirenje neoliberalnog satanizma, jedna od milion ruku globalnih procesa, ispostava onih koji ruse Srbiju i ugnjetavaju ovaj nesrecan narod, jer su moralne nakaze isto kao i svi ostali sa politicke scene Srbije.
bologna centrale

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Dastanje 2016

Postby brucelee » Fri Apr 29, 2016 6:44 pm

B.Centrale wrote:
brucelee wrote:Tako isto ta prica,sta Dveri,sta su oni bolji... Pa bolji su jer nisu saucesnici pljacke u prethodnih 26 godina,nisu saucesnici naseg loseg zivota,nisu saucesnici odliva mladih i toga da je svakom drugom danas srednjoskolcu cilj da pali preko,a da ne pricam o studentima,ljudi beze iz Srbije...


Jesu saucesnici zato su to zandarska organizacija, filijala centra za sirenje neoliberalnog satanizma, jedna od milion ruku globalnih procesa, ispostava onih koji ruse Srbiju i ugnjetavaju ovaj nesrecan narod, jer su moralne nakaze isto kao i svi ostali sa politicke scene Srbije.


Pa ko nije onda zandarska organizacija? Ko je taj,danas si rekao da su Dveri tu da kupe glasove patriota i nacionalista,ko su ti drugi koji zasluzuju glasove ali ne mogu od nametanja Dveri?

Zar nisu svi na listi bili? Srs,zavetnici,preporod,treca srbija...svi nazovi nacionalisti,ko je taj ko nije zandarska organizacija?

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Dastanje 2016

Postby B.Centrale » Fri Apr 29, 2016 6:52 pm

Nisam imao prilike da pazljivije ispratim rad nekih manjih/novijih pokreta/partija, pa ne bi bilo korektno da ih i spominjem. Ali od svih ovih vise ili manje relevantnih, ne postoji niko iza koga iskljucivo stoji ideal koji nema prefiks licnog interesa. Dakle, svi odreda.
bologna centrale

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Dastanje 2016

Postby Rođaci » Fri Apr 29, 2016 6:53 pm

Satanizam može uvek, makar i neoliberalni.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Dastanje 2016

Postby brucelee » Fri Apr 29, 2016 6:55 pm

B.Centrale wrote:Nisam imao prilike da pazljivije ispratim rad nekih manjih/novijih pokreta/partija, pa ne bi bilo korektno da ih i spominjem. Ali od svih ovih vise ili manje relevantnih, ne postoji niko iza koga iskljucivo stoji ideal koji nema prefiks licnog interesa. Dakle, svi odreda.


Pazi i ja smatram da su svi od ovog ili onog,na ovaj ili onaj nacin kontrolisani,medjutim biram manje stetne i na kraju krajeva neuprljane.

A sad po tebi jedino da se svi odselimo iz zemlje,posto ne postoji nista cisto. Sta je alternativa?

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Dastanje 2016

Postby B.Centrale » Fri Apr 29, 2016 7:03 pm

Nisam siguran. Eventualno da pustimo da se desi potpuni slom drustva, u svakom mogucem smislu. Jedino tako moze da dodje do promene svesti, a to je za nas bitnije od bilo cega drugog.
bologna centrale

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Dastanje 2016

Postby 1958 » Fri Apr 29, 2016 7:13 pm

Jel znate vi da su svi oni koji rade na birackom mestu iz neke stranke? Znaci ne moze biti 10 ljudi u komisiji a da su svi iz iste stranke. E sad druga stvar je ko se koliko cima itd.

Ja sam jednom radio na izborima, drugar me ubacio on je bio kod Velje u NS. Posao mi je bio da nadgledam one sto upisuju u spisak, dele listice itd. E sad mene generalno boli kurac i za izbore i za politiku pa su tako da su hteli mogli i da iznesu kutiju i vrate drugu ne bi se bunio. Unuk doveo babu od 120 godina, ne moze da hoda a ne da se potpise i sad unuk potpisuje, zaokruzuje ono tamo i skace neka karakondzula OVO JE IZBORNA KRADJA, NAMESTENI IZBORI, ZOVEM CENTRALU, ja tek tad izvalim da je svako u nekoj stranci, a ta karakondzula bila Tadiceva, tad su oni vodili kolo...

Imale su Dveri svoje ljude na izborima, to sto nemaju dovoljno ljudstva da isprati sve i da se iscima to je njihov problem. Na ovima sto jasu vlast je da kradu, a ovima sto oce da uzjasu je da ih sprece u kradji, i da ih skinu sa vlasti da bi oni uzjahali. To sto nisu bili sposobni ne znaci da sad treba da kukaju...
Често одем до на село

Stepenice
Posts: 19
Joined: Fri Feb 05, 2016 6:05 pm

Re: Dastanje 2016

Postby Stepenice » Fri Apr 29, 2016 7:22 pm

B. Centrale, na koji DSS misliš? Potpuno sam se pogubio pa ne znam misliš na onaj dss koji nije kurcem mrdnuo kad su šiptari proglasili nezavisnost, ili na onaj dss koji je izručio hagu pola države? Ili onaj dss koji je zabranjivao zastave navijačima... i tako mogu još ali mi je muka da pišem.
A sad fino kaži po čemu su Dveri pandurska organizacija i zašto baš imaš pik na njih?! Meni ovo lici na priču psihičkog bolesnika koji je ljubomoran pa samo laže jer nema sta drugo u životu da radi. Posto si ti junak koji se bori za Kosovo, kaži jesi li bio na ratištu 1998/99.

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Dastanje 2016

Postby SAO_Zeljin » Fri Apr 29, 2016 7:29 pm

Zar nisu B Centrale i njegov otac jebali istu ribu negde u Svedskoj u nekom centru za migrante devedesetih. Ili je ovo neki drugi lik. Ne secam se najbolje lika sa starog foruma

User avatar
njasvi
Posts: 924
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Dastanje 2016

Postby njasvi » Fri Apr 29, 2016 7:45 pm

Image
04 X 1945

User avatar
dennycrane
Posts: 265
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:27 pm

Re: Dastanje 2016

Postby dennycrane » Fri Apr 29, 2016 7:52 pm

Image

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Dastanje 2016

Postby Вини Џонс » Fri Apr 29, 2016 8:17 pm

1958 wrote: Na ovima sto jasu vlast je da kradu, a ovima sto oce da uzjasu je da ih sprece u kradji, i da ih skinu sa vlasti da bi oni uzjahali. To sto nisu bili sposobni ne znaci da sad treba da kukaju...


Амин. 50 страна врбовања, препуцавања и објашњавања стало у један пасус.

User avatar
bilipiton
Posts: 176
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:50 pm

Re: Dastanje 2016

Postby bilipiton » Fri Apr 29, 2016 8:21 pm

B.Centrale wrote:Jesu saucesnici zato su to zandarska organizacija, filijala centra za sirenje neoliberalnog satanizma, jedna od milion ruku globalnih procesa, ispostava onih koji ruse Srbiju i ugnjetavaju ovaj nesrecan narod, jer su moralne nakaze isto kao i svi ostali sa politicke scene Srbije.


А јели одакле теби све ове информације? Дај објасни ово све што пишеш, а не само они су говна и то је то, јер ја стварно немам такав утисак...


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests