Светско првенство - Русија 2018

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby riper » Thu Jun 28, 2018 8:42 am

Nisam nesto previse razocaran. Otprilike su igrali kako sam i mislio da ce igrati na jednom ovakvom takmicenju. Jedan mali korak napred, nazad dva, kao i svaki put. Ovde vise nije pitanje ni taktike, ni ne znam cega, ova generacija nema glavu za taj naredni korak, kao sto nisu imale ni mnoge generacije pre njih.

Krstajic i taktika nisu pocetak problema, vec njegov nastavak. Ne znam ko je mislio da ce postavljanjem Muslina nasa reprezentacija uciniti neki pomak. Naravno, plasman je pomak dalje, ali u onakvoj grupi i bez trenera to nije smelo da se dovede u pitanje. Dakle, kakav je to Muslin strucnjak, sta je on to veliko spremao, pa ga je FSS pokosio i postavio Krstajica. I jedan i drugi veliko nista. Postavljas coveka koji je otpusten sa svakog posla koji je dobio i koji i dalje igra onaj muzejski, dekadentni fudbal, kakav postoji na starim snimcima od pre nekoliko decenija. Umesto njega stavis coveka kome je to prvi trenerski posao u kareijeri.

Naravno i ovoga puta pripreme nepostojece, a da ne govorim o onoj psiholoskoj pripremi, profesionalnoj koju je furao Paunovic sa klincima, to je i dalje nesto sto se kod nas ne prihvata kao deo treninga.

Na kraju i ovoga puta se pokazalo koliko je malo potrebno da ti fudbaleri daju da bi izazvali euforiju u ovom narodu. Nisu svesni koliko su povlasceni. Ono sto je u drugim sportovima, za nase potrebno minimum polufinale, ovi dobijaju nakon minimalne pobede nad Kostarikom.

Sada da iskoristim onu izreku koju oni cesto vole da kazu “da se pogledamo u oci”, imali smo minimalac protiv Kostarike, gde smo bili borbeni i gde je najveci kvalitet neko rutinsko privodjenje utakmice kraju. Imali smo propast protiv svajcarskih siptara. Nas narod u svojoj ljubavi prema reprezentaciji taj mec je posmatrao kroz prizmu nedosudjenog penala. Mnogi su svesno i nesvesno prevideli da smo nakon naseg prvog gola mi poceli da igramo ekstremnu defanzivu. Da je protivnik do kraja prvog poluvremena imao skoro 70 odsto loptu u nogama, kao da igramo protiv one Spanije od pre desetak godina, a ne protiv jebene svajcarske. Vecina je zazmurila nad cinjenicom da je gol visio u vazduhu i da je svarno bilo pitanje kada cemo ga, onakvom igrom, primiti. Kukavicluk se placa i placen je u poslednjem minutu. Mi i dalje naravno kukamo za penalom, ali pitanje je da li bi nam i remi bio dovoljan. Jesu svajcarski siptari odigrali remi sa Kostarikom u poslednjem kolu, ali da im je trebala pobeda, pre bi oni pobedili nego sto bismo mi izvukli bod protiv Brazila.

Ovo poslednje protiv Brazila nije za neku dublju analizu. Jednostavno rutinska pobeda bolje ekipe koja je kvalitet na papiru predstavila i na terenu. Kraj price. To je kao recimo mi i brazilci u kosarci. Oni bi se sa nama rvali jedno vreme, imali bi blistave momente, ali zna se sta bi bilo na kraju.

Na kraju, kada se sve ovo prosejalo buranija ide kuci, kako neko rece “okrecemo se klupskim obavezama”, veliki momci nastavljaju takmicenje. Nisam toliiko smoren kao 2006. i 2010. godine, ali opet ne pratim ovo prvenstvo vise sa istim zarom. Do kraja navijam protiv siptara i pokatolicenih govana, za bracu Ruse i mozda Meksikance. Ali, ono bez nekog lozenja.

User avatar
1958
Posts: 1159
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby 1958 » Thu Jun 28, 2018 10:26 am

Ustase ce ovde fino proci, dance ce da deklasiraju i onda ne znam s kim se spajaju, ali to je vec 1/4 tu je svasta moguce. Inace dobro je nisu nas osurili ko argentinci onomad, zbog toga sam jedino zadovoljan, a mogli su.
Често одем до на село

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby pertla » Thu Jun 28, 2018 10:32 am

Ustase ako prodju idu na ponednika spanija-rusija
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Мићара » Thu Jun 28, 2018 11:04 am

Шта дижете говна, усмрдили се немају више од 3 шута по утакмици у оквир гола, изгубе против шиптара, на гузвове Костарику добили не би ни дали гол да није Коларов забио из прекида. И против онако трулог Бразила ништа нису урадили пар вас нешто се дичи овим говнарима од спортиста пу јебем им све да им јебем....
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby pustinjska lisica » Thu Jun 28, 2018 11:13 am

Предлажем да експедицију ФСС по доласку из Русије на аеродрому сачекамо са паролом: ГОВНАРИ, стигли сте!!!
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby fuck_off » Thu Jun 28, 2018 11:21 am

pustinjska lisica wrote:Предлажем да експедицију ФСС по доласку из Русије на аеродрому сачекамо са паролом: ГОВНАРИ, стигли сте!!!
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Rođaci » Thu Jun 28, 2018 11:30 am

Image

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Кудрави Гаучос » Thu Jun 28, 2018 11:57 am

Све у свему, мање више очекиван расплет за нас, није лоше. Синоћ смо имали једно 20 минута доброг фудбала и штета што нисмо изједначили тада, али реално ово нам је лимит у овој постави, са оволиким периодом уигравања и с оваквом одбраном и везом. Момци су се залагали, нису се распали после 1 - 0, тако да све пет.

Овако појединачно играчи- Мустафа и Митар најбољи, мада је Митар могао свакако још који гол да постигне, Муки се иживљавао над Неимаром, лепио му банане лик, Тадић је исто један озбиљан играч и једини прави мајстор фудбала у овом саставу. Жао ми је што Радоња није добио озбиљнију шансу и мислим да је то штета, а исто мислим и за Живковића, фалило нам је брзих играча, али добро.

Од ових са друге стране успешности и квалитета... Нећу нешто сад да их крпим али једну фудбалску појаву морам да споменем, то је дечко са два презимена, скраћеницом а на дресу исписаним именом (какав Бразилијанац), Сергеј Миленковић Савић Барили или како већ, он стварно сваке паре вреди и одлично се самооценио после првенства.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby idemoo » Thu Jun 28, 2018 12:14 pm

Проблем у најави кад оду Коларов и Ивановић. Ко ће на бекове? Штопере рекао бих имао за будућност (Милинковић, Настасић, Вељковић... можда чак и Савић из Звезде ако направи солидну каријеру преко). Фали нам класична десетка коју би СМС требао да игра али то не уме, неће, није компатибилан са остатком. Матић ако буде имао жељу да настави да игра за Србију. По крилима бих рекао да смо најјачи, и можда би будућност игре репрезентације требало заснивати на крилима уместо неком поседу лопте и сличним стварима. Шпиц нам је танак, Митар какав год да је, ипак са разлогом игра у другој лиги Енглеске и то је по мени очигледно. Пријовић није неки залог за будућност, за Јовића не знам шта да мислим, мораће да одигра бар још једну добру сезону да би истакао кандидатуру за првог шпица репрезентације. О Пешићу, Ђурђевићу и сличнима који трпају по нашој лиги нећу да причам.

User avatar
Desnoruki levak
Posts: 242
Joined: Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Desnoruki levak » Thu Jun 28, 2018 12:19 pm

Meni je utisak večeri sinoć bio koliko je bled i bezličan ovaj Brazil. Bez preterivanja, nikad nisam gledao njihovu lošiju igru. Naravno i takav je bio za dva koplja ispred nas. Sad kad se sve privelo kraju, moram da istaknem 3 zapažanja sa ovog Svetskog, a u vezi nas.

1. Naši navijači su me oduševili. Kad smo poveli protiv šiptara i generalno onih prvih 20 minuta žmarci su me podilazili od galame i atmosfere i čak sam se na momenat usudio da poverujem da ćemo i na terenu da vidimo neku drugu Srbiju. Svaka čast svima koji su išli da nas bodre!
2. Krstajić. Mislim da ona sinoćna bizarna selekcija najbolje oslikava o kakvom se smešnom poltronu, marioneti i neznalici radi. Ideje bez, taktika, fleksibilnost, prilagođavanje igre protivniku...zaboravi!
3. Broj ljudi generalno, a i ovde na forumu koji i dalje veruje da je naša javnost najgora što se tiče odnosa prema reprezentaciji. To je kao svojstveno samo nama da dižemo u nebesa posle jedne pobede,a da samo jedan poraz kasnije sahranjujemo te iste igrače.
Ljudi, Rusi su se bukvalno sprdali sa svojim timom pred početak prvenstva. Nisu imali pobedu valjda pola godine, očajno loše su igrali, čak je i Putin u nekom intervjuu pred početak rekao da ne očekuje mnogo od njih. Kad ste čuli nekog političara da tako nešto kaže u javnosti? Naravno, posle prva dva kola potpuno drugu priču su vrteli.
U Nemačkoj su se isto pred početak masovno prozivali Ozil i Gundogan zbog slikanja sa Erdoganom i Low kao trener što nije pozvao Sanea i još par igrača a zvao je njih. Pričamo o aktuelnom šampionu sveta. Kakva ih inkvizicija sad tek čeka, mogu samo da zamislim.
O englezima su mnogi već pričali. Gomila memova, gifova i viceva na temu njihovog rekordno brzog vraćanja sa prvenstva, a sad svi pevaju u glas "It's coming home" .
Trenera Meksika su mnogi hteli da oteraju, imali su prošle godine rekordan poraz od Čilea od 7-0...sad posle pobede nad Nemačkom predlažu ga za predsednika države itd itd
Ljudi su prevrtljiva govna, bez obzira na nacionalnost, a fudbal kao ništa drugo ima tu sposobnost da izazove najširi dijapazon emocija.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Brdja » Thu Jun 28, 2018 12:58 pm

Kad čitam komentare ovde na forumu i ne čudi me što je AV imao preko 60 posto. Koliko su vama sjebani mozgovi jbt.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Rođaci » Thu Jun 28, 2018 1:13 pm

1966
Real Madrid won the European Cup.
Burnley qualified for Europe.
Man City won their League.
Chelsea finished 5th.
England won the World Cup.

2018
Real Madrid won the European Cup.
Burnley qualified for Europe.
Man City won their League.
Chelsea finished 5th.



aaaaaajmo

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Nikodije » Thu Jun 28, 2018 1:20 pm

Brdjo sjebani su ljudi to stoji ali kod nas se svaka kritika odmah dozivljava kao napad ili jos gore kao mrznja prema sopstvenoj reprezentaciji i zemlji. Ja sam znao da smo slabi, znam kao i vecina ljudi kako funkcionise nas fss i nasa vlast i drzava ali opet kada god mogu i kako god mogu podrzavam Srbiju jer sam Srbin prosto. Samo kada napisem da jebem mater SMS jer je usrana balerina koja ajde sto nista nije pokazao nego sto se nije borio. Nije samo on bio bled bili su generalno svi. Igru, taktiku na stranu ja najvise zameram ne zalaganje. Pa pogledajte kostariku kako je igrala sinoc, koreju ili bilo koju reprezentaciju ako nista drugo borili su se, nasi nisu. Setanje na terenu, lopta nazad golmanu svaki drugi pas, bez zustrine, bez volje, sve nesto u grcu. Sta god radili i ko god igrao ja cu navijati za Srbiju i lozicu se kao mali majmun jer to je prosto tako, a verujem da je ista prica i sa vecinom ljudi u Srbiji i rasejanju.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby riper » Thu Jun 28, 2018 1:21 pm

Rodjace brate, da li je moguce da od svih navijas za engleze. Ajde sto si satanista i slusas one ludake, to sam nekako progutao, to sto si grobar, jebiga, ne mozemo svi da budemo normalni :D , ali brate zasto kojkurac za englesko smece. Ko je tu legenda pa da kazes, e zbog njega. Plus su nam stavili sankcije, bombardovali nas, ocepili kosovo a i rovare protiv velikog vodje. Kojtikurac sa tim englezima.

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Кудрави Гаучос » Thu Jun 28, 2018 1:22 pm

Свашта је било те 66... :D

До сад Белгијанци најјачи утисак оставили, мада ћемо их данас видети ствано тек, жао ми је Ирана што нису прошли могли су још мало да ђускају онај њихов бункер с трансформацијом у тоталну освету још мало. Та грана са Енглеском и Белгијом, ту је можда лакше за другопласираног касније, првопласирани се укршта с Бразилом, мада Бразил није никакво чудо, опет боље Шведи или Швајцарци, осмина пре тога је им је лагана на папиру.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Влада Паликућа » Thu Jun 28, 2018 1:29 pm

Од сад па надаље на светском само пратим Дијега у ложи.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby riper » Thu Jun 28, 2018 1:36 pm

Влада Паликућа wrote:Од сад па надаље на светском само пратим Дијега у ложи.


Jebote, Dijego u lozi mi je zanimljiviji od onog midzeta na terenu.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Rođaci » Thu Jun 28, 2018 1:38 pm

riper wrote:Rodjace brate, da li je moguce da od svih navijas za engleze. Ajde sto si satanista i slusas one ludake, to sam nekako progutao, to sto si grobar, jebiga, ne mozemo svi da budemo normalni :D , ali brate zasto kojkurac za englesko smece. Ko je tu legenda pa da kazes, e zbog njega. Plus su nam stavili sankcije, bombardovali nas, ocepili kosovo a i rovare protiv velikog vodje. Kojtikurac sa tim englezima.


uvek brate, na svakom takmičenju, još otkad sam bio klinac :D
zbog engleskog fudbala, engleskih navijača i svega ostalog što okružuje njihov fudbal

kao što ovde ljude rade Argentinci i Italijani i njihove pesme, tako mene prže engleska kratka skandiranja, siledžijski fudbal bez mnogo driblanja, simuliranja i pičkastih frizura na fudbalerima koji izgledaju kao manekeni, to što su klubovi i reprezentativni timovi dugo bili bande pijanaca iz pabova, a ne gospoda u odelima kao Žabari, njihovi sumanuti novinari sa naslovima i tekstovima kao iz scenarija za Mućke, to što nisu trenirali za tuče po livadama kao retardirani Poljaci i Rusi, nego što se batinaju u garderobi koja košta po 2k funti i uglavnom izgledaju kao obični likovi sa ulica i iz kafana, a ne kao zveri kojima su steroidi sagoreli sive ćelije, to što svi kače zastave kako hoće, a ne da mora savet mudraca sa tribine da određuje šta gde ide...

naravno, skoro ništa od toga više ne važi, ali je navijanje za njih na svim takmičenjima ostalo, jebi ga

više volim da vidim pedeset pijanih Engleza kako pevaju neku ludačku pesmu koja im je pala na pamet pre 15 minuta, posle petnaestog piva, nego 3000 Argentinaca kako pevaju one svoje pesmičke

Englezi su stoka i govna, zato se navija za njih :mrgreen:

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Мићара » Thu Jun 28, 2018 1:59 pm



Taко се игра фудбал, а не ко пичке. Тако се гине и плаче и љуби трава за Србију... Ово би ја њима пустио пре утакмице... Да се угледају....

Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

Nexon
Posts: 2412
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Nexon » Thu Jun 28, 2018 2:58 pm

Rođaci wrote:
riper wrote:Rodjace brate, da li je moguce da od svih navijas za engleze. Ajde sto si satanista i slusas one ludake, to sam nekako progutao, to sto si grobar, jebiga, ne mozemo svi da budemo normalni :D , ali brate zasto kojkurac za englesko smece. Ko je tu legenda pa da kazes, e zbog njega. Plus su nam stavili sankcije, bombardovali nas, ocepili kosovo a i rovare protiv velikog vodje. Kojtikurac sa tim englezima.


uvek brate, na svakom takmičenju, još otkad sam bio klinac :D
zbog engleskog fudbala, engleskih navijača i svega ostalog što okružuje njihov fudbal

kao što ovde ljude rade Argentinci i Italijani i njihove pesme, tako mene prže engleska kratka skandiranja, siledžijski fudbal bez mnogo driblanja, simuliranja i pičkastih frizura na fudbalerima koji izgledaju kao manekeni, to što su klubovi i reprezentativni timovi dugo bili bande pijanaca iz pabova, a ne gospoda u odelima kao Žabari, njihovi sumanuti novinari sa naslovima i tekstovima kao iz scenarija za Mućke, to što nisu trenirali za tuče po livadama kao retardirani Poljaci i Rusi, nego što se batinaju u garderobi koja košta po 2k funti i uglavnom izgledaju kao obični likovi sa ulica i iz kafana, a ne kao zveri kojima su steroidi sagoreli sive ćelije, to što svi kače zastave kako hoće, a ne da mora savet mudraca sa tribine da određuje šta gde ide...

naravno, skoro ništa od toga više ne važi, ali je navijanje za njih na svim takmičenjima ostalo, jebi ga

više volim da vidim pedeset pijanih Engleza kako pevaju neku ludačku pesmu koja im je pala na pamet pre 15 minuta, posle petnaestog piva, nego 3000 Argentinaca kako pevaju one svoje pesmičke

Englezi su stoka i govna, zato se navija za njih :mrgreen:


Ношење маркиране робе није нормално већ је био изнуђен потез. Касније је он отишао у неком другом правцу због промене структуре навијача у Енглеској.
Наравно да када је био врхунац хулиганизма у енглеској се није носила маркирана роба већ су долазили сиромашнији слојеви да навијају. Носили су се симболи радничке класе.
Данашњи енглески навијачи су сенка, то је све разбуцано још са рејвом и високим ценама улазница, има неких остатака јер је почетак Премијер лиге био знак велике комерцијализације фудбала. Енглеске клубове данас више занима шта мисле у Кини него у Олдаму, тржиште.

Говорити некоме да је менекен док је енглеска постала родоначелник тога са Бекамом око којег је ишла сва жута штампа са Спајс причицама је смешно.
Енглези су данас међу највећим манекенима са све њиховим ретардираним медијима. Нажалост у Србији се углавном запати све лоше са запада па тако и медији су постали такви какави јесу.
Енглези данас копирају континент што се тиче навијања.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 90 guests