Серије

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
bilipiton
Posts: 176
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:50 pm

Re: Серије

Postby bilipiton » Wed Jun 15, 2016 11:28 am

riper wrote:Sto se mene tice Martin vise ne mora da napise nijednu rec. Jeste da se radnja ne odvija po istom sablonu u knjizi i u seriji i da tu ima ozbiljnih odstupanja, ali prosto mi je neverovatno da ce ovi da pre zavrse seriju nego sto debeli gmaz zavrsi jebenu knjigu. Skoro je napisao da mu je zao sto je razocarao fanove i nije ispostovao neke najavljene rokove. Inace dok sam citao knjige, lik je opusteno napravio pauzu, pa nije nista objavio od nastavaka od 2003. do 2009. godine. Dakle punih sest godina. U medjuvremenu sam citao povremeno njegov blog gde je sporadicno izbacivao odlomke buduce knjige. Ali vecinom je na blogu pisao da je proveo divan vikend u Litvaniji, a da onda putuje malo u Finsku, pa onda u neku sledecu picku materinu. E sada neka jede govna, dok se zajebavao po svetu, godinama je drzao citaoce u neizvesnosti. Sada kada ga je serija pregazila, vise nema iskupjenja. Ovi su u seriji u stanju da za nekoliko meseci urade scenario za celu sezonu, a ovom treba ponovo nekoliko godina da izda jebeni nastavak.

Inace kada je Stiven King pisao svoje remek delo "Revolveras", napravio je visedecenijsku pauzu. Onda mu je naka baka u starackom domu rekla da bi volela, dok ne umre da procita sta se dalje desava sa glavnim likom. To mu je bilo otreznjenje, pa je onda u roku od nekoliko godina napisao, po mom skromnom misljenju, najbolji deo svog bogatog opusa i zavrsio remek delo.


Брате лик је кренуо да пише те књиге још деведесетих. Тада никоме није сметало што је правио паузу а сад кад се емитује серије је фрка. Реално боли га курац, треба доста времена да се онаква књига напише, знаш и сам ако си читао колико је комплексно све оно и колико ликова има и прича... Мислим пробај да напишеш две стране неке приче па ћеш извалити о чему се ради. У овој новој сезони се баш види да није његов сценарио са мноштвом неких глупих и невероватних сцена које се дешавају на пример

Spoiler:
у задњој епизоди сад са Арјом коју она избоде десет пута и која се опорави за дан па убије ону малу или кад се Денерис појављује право ниоткуда, само улеће у палату а њих 5 као блеји ту нешто.


То је само из задње епизоде да се сећам али доста неких глупих сцена....

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Серије

Postby riper » Wed Jun 15, 2016 12:43 pm

Brate pa meni smeta upravo zbog toga sto je poceo da ih pise tako davno. Jos dok se nije ni raspravljalo o seriji, od 2003. do 2009. godine nije izdao nista. Ne pise on kao pokojni Teri Pracet, svaka knjiga za sebe, pise delo koje nije zavrseno. Kazem ti, iznerviralo me je sto sam mu jedno vreme citao blog gde je putovao i zajebavao se, a da ne zaboravim da je novu knjigu najavljivao uvek za par meseci. Kao ostalo mu je jos nesto da dotera.

Sada je serija pregazila knjigu. Pretpostavljam da si citao knjigu, znas da se radnja razlikuje vec sada i to na nekim bitnim delovima. Sada ce mi vec biti mucno da citam ukoliko sada Martin sa knjigom krene u nekom drugom pravcu. Vremena je imao i previse. Jos samo fali da rikne pa nikada da ne zavrsi, a nije ni u cvetu mladosti, niti puca od zdravlja.

User avatar
bilipiton
Posts: 176
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:50 pm

Re: Серије

Postby bilipiton » Wed Jun 15, 2016 1:16 pm

Хах и ја мислим да ће да баци кашику пре него што заврши. :mrgreen: Ал шта знам у принципу његова ствар, мислим не могу сад да замерам човеку нешто. Капирам да сад више не зна ни он како да заврши па тупи ту годинама нешто. Све се више и више замрсила радња, уопште не води ка неком завршетку још увек... Не знам да ли ће ово бити последња књига или ће бити још после ње?

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Серије

Postby prcko » Wed Jun 15, 2016 1:29 pm

Negde sam naleteo na informaciju da je rekao ovima koji rade seriju kako treba da je zavrse, u slucaju da capne.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Серије

Postby riper » Wed Jun 15, 2016 1:35 pm

Pa kao sto si rekao, radnja je toliko zamrsena, posebno u knjizi gde je dodao jos nekoliko zapleta, da nekako mislim da je malo jos jedan nastavak da to resi. Dakle ima on tu jos knjiga da pise. A da, u medjuvremenu je uspeo da objavi "Vitez sedam kraljevstava", pricu koja prethodi ovoj koja je trenutno, iako nema direktnog uticaja na radnju. Uglavnom, ovakve serije su opasnost same sebi i one mogu da izdrze jos nekoliko sezona, pre nego sto ce ih sam uspeh urusiti. Postojale su serije koje su krenule sa skromnim budzetima, pa su svake sezone glavni glumci bili sve placeniji, dok se nije doslo do trenutka kada serija, ma koliko popularna, nije mogla da opravda budzet. Postoje i serije koje, iako uspesne, zbog zahtevne scenografije, nisu mogle da traju sezonama, vec su nekako prerano gasene. Primer je serija "Rome". Negde sam citao da je ovaj GoT, nakon ove, predvidjen da traje jos dve sezone i to krnje dve sezone, gde bi jedna imala sedam, druga sest epizoda. Dakle ukupno 13.

Imajuci u vidu da i u seriji radnja ne ide toliko brzo, a treba da se daju odgovori na mnoga pitanja, postoji opasnost da serija zbrza sa krajem i da ne odgovori na sva pitanja, ili da to ucini traljavo.

Druidid
Posts: 225
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Серије

Postby Druidid » Wed Jun 15, 2016 1:37 pm

bilipiton wrote: Не знам да ли ће ово бити последња књига или ће бити још после ње?


Bice jos jedna posle Winds of winter i trebalo bi da se zove Dream of spring. Mislim da je negde rekao da ce ove dve biti ubedljivo najduze knjige u serijalu.
Bas danas procitah da opet pravi pauzu u pisanju knjige jer se razboleo na nekom putovanju :D Tako da Winds of winter nece izaci ni ove godine.

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Серије

Postby Кум Жоржо » Sun Jun 19, 2016 7:38 pm

Je li gledao ko The Strain?

http://www.imdb.com/title/tt2654620/
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Серије

Postby riper » Sun Jun 19, 2016 10:32 pm

Gledao sam prvu sezonu "The Strain", jos nisam stigao drugu. Serija nije losa, radjena je po knjizi Giljerma del Tora. Knjiga ima tri nastavka, isto tako nije lose, borba sa vampirima, mada se serija i knjiga naravno razilaze u nekim bitnim stvarima. Mislim da se neces pokajati ako budes gledao.

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Серије

Postby Кум Жоржо » Sun Jun 19, 2016 11:59 pm

Fala buraz, počeh pa što bude. Ipak je to Del Toro.
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

User avatar
Пери
Posts: 445
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:53 pm

Re: Серије

Postby Пери » Mon Jun 20, 2016 12:29 am

Ja sam probao to da gledam, ali mi nije nesto drzalo paznju

Mali Apu iz Parks and recreations- glumi u principu istu takvu budalu, skroz ok komedija

http://www.imdb.com/title/tt4635276/



Vrhunska ekipa, ali drama u picku materinu. Imaju par momenata kad razbiju sa nekim forama, ali inace crno da crnje ne moze biti

http://www.imdb.com/title/tt5425186/


User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Серије

Postby fuck_off » Mon Jun 20, 2016 3:40 pm

Game of Thrones S06E09 - Battle of the Bastards
10/10 ocena na imdb-u

Game.of.Thrones.S06E09.HDTV.x264-KILLERS[ettv]

https://rarbg.to/torrent/gefd1z8

prevod

http://titlovi.com/titlovi/game-of-thrones-235734/

za one sto vole kvalitetniju sliku

Game.of.Thrones.S06E09.1080p.HDTV.x264-BATV[rartv]

https://rarbg.to/torrent/zcdpgt3

gore postavljeni link za prevod pasuje i za ovu verziju
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 848
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Серије

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Jun 20, 2016 7:50 pm

Kakva epizoda igre prestola majku ti krvavu jebem! :shock:

User avatar
H-30
Posts: 82
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:49 pm

Re: Серије

Postby H-30 » Mon Jun 20, 2016 8:58 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:Kakva epizoda igre prestola majku ti krvavu jebem! :shock:


Prejebena je vizuelno.

Spoiler:
Malo mi je bila predvidljiva ova epizoda, a i Deneris mi ide na kurac, iz svakog sranja ona uvijek jaca izadje, bas je favorizuju.
незнам

User avatar
rizzler
Posts: 155
Joined: Fri Feb 05, 2016 9:03 am

Re: Серије

Postby rizzler » Mon Jun 20, 2016 9:39 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:Kakva epizoda igre prestola majku ti krvavu jebem! :shock:


Pa red je i bio. Smarali su 8 ep. ove sezone morali su malo krvi prosuti :mrgreen:

Inace ko je preporucio peaky blinderse ovde alal mu vera. Odgledah prvu sezonu u cugu juce i skidam drugu upravo.
dok slušamo fank lagano praznimo šank

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Серије

Postby Очајник » Mon Jun 20, 2016 11:38 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:Kakva epizoda igre prestola majku ti krvavu jebem! :shock:


Оном балавцу нико није рекао да може и цик-цак да трчи? Да попиздиш. :roll: :lol:

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 848
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Серије

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Jun 20, 2016 11:59 pm

Ocajnik to je i meni palo na pamet. Ja sam im sa ovom epizodom oprostio sve prethodne koje su bile smor, doduse i prosla mi je bila dobra, ali ova je bolest.

User avatar
ZoranKalezic
Posts: 122
Joined: Sun Feb 07, 2016 1:26 am
Location: поред Дунава

Re: Серије

Postby ZoranKalezic » Tue Jun 21, 2016 12:20 am

Чије овце тога и планина

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Серије

Postby Кудрави Гаучос » Tue Jun 21, 2016 7:46 am

Разбибригица, препоручујем :)

http://www.imdb.com/title/tt3230454/
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Серије

Postby Кум Жоржо » Tue Jun 21, 2016 12:13 pm

Opet ja, nije ovaj The Strain za mene :( Prva epizoda mi dade nade, jer me podsjeti nekako na Pekićevo Besnilo, ali posle krah.

A el gledao neko The Leftovers?

http://www.imdb.com/title/tt2699128/

Pošto sam veliki ljubitelj Losta, vidim da je ovu radio isti scenarista, pa možda može proći.
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Серије

Postby pertla » Tue Jun 21, 2016 12:21 pm

ja sam pogledao prve tri epizode i batalio.i sam se kunem u lost, ali ove dve serije imaju malo toga zajednickog.the leftovers je vise drama i prica o tome kako se ljudi nose sa tim sto se desilo.ne znam kako dalje ide radnja ali me nije privuklo da nastavim
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests