Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby ultrastito » Tue Apr 03, 2018 2:59 pm

riper wrote:
Ima intervju onog popa bivseg pajdomana koji se isto navodno kretao u krugovima EKV ekipe i ostalih. On se navukao na pajd u toj ekipi za koju je rekao da su bili toliko istripovani da su neki nenadjebivi umetnici da su poceli da se samoobozavaju. Ono razmazena derista koja kukaju na okruzenje koje ne kapira njihovu ideju, pa se onako, nabedjeno nesrecni, gruvaju heronim i tako traze bekstvo iz te realnosti.


https://www.youtube.com/results?search_query=otac+arsenije
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby pertla » Tue Apr 03, 2018 4:17 pm

Za heroince samo miroljubove metode
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby нема лека » Tue Apr 03, 2018 4:37 pm

Тад је хероин још увек био нова дрога код нас, а веома популарна међу рокерима и уметницима широм света. Вероватно нису били свесни последица које хероин оставља и да је тешко, скоро немогуће скинути се са њега. Мени није јасно зашто већина тих уметничких душа мисли да је несхваћена и онда излаз траже у опијатима. То је тако свуда, има милион примера. Дорси, Џенис Џоплин, Секс пистолси, Пеперси, Џими Хендрикс итд. Ајде да кажемо да у то време нису људи били свесни да је хероин једносмерна улица, некима је то можда и подметнуто, али већина њих су се озбиљно газили чиме су стигли јер су као несхваћени. Шта има да те неко схвати, бог ти је подарио таленат за музику и тиме се бавиш најбоље што знаш, слушају те људи, готиве то што радиш. значи да те ипак људи схватају. Свакоме од тих музичара може да се нађе неко оправдање зашто се одао пороцима, али исто тако онда може и сваком човеку који крене истом стазом. А једина је истина је да је тај неко слаб човек, што не значи да је лош.
ЕКВ је по мом мишљењу добар бенд, који су у то време пратили светске трендове, правили су добру музику, доста људи је то слушало, били су градске фаце тада. То им се не може оспорити. Али исто тако нису ни велики колико људи хоће да представе. Истина је негде на пола

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby pustinjska lisica » Tue Apr 03, 2018 6:37 pm

ЕКВ - најпрецењенији бенд на просторима бивше државе.

Кудрави их је најбоље описао.
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Batke » Wed Apr 04, 2018 4:02 pm

Што се тиче ЕКВ-а слупшао сам их ја раније али нисам био од оних који су их дизали у небеса. Могу да кажем да су имали таленат и неки правац. Што се тиче те неке екс ју сцене мени су се свиђали више Хаустори Рундек док од наших најбољих бендова поред ЗП ставио би и Партибрејкерсе као бенд који је 20 пута бољи од ЕКВ-а Мада ти бенд попут ЕКВ-а мала маца у односу на данашње бендове који људи идолизирају, а музика им је го курац попут ККН-а, САРС-а и Дубиозе Колектив...
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
1958
Posts: 1159
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby 1958 » Sun Apr 08, 2018 11:11 am

Brejkersi su nekako bend za sva vremena. Ekv su mi melodicni zanimljivo zvuce al da ga jebes ako oni tekstovi imaju smisla... sars, dubioza su istripovali neki mtv fazon sada. Prijatelj drzi klub u sofiji i posto tamo luduju za sarsom (sviraju na svadbama ili pustaju njihove pesme, mozete misliti kakve su tek njihove svadbe onda) bili u nekim pregovorima, trazili prevoz, smestaj, klopu, pice i meze i deset somuna jevreja. Evropski bendovi koji su u nekoj vrsti alternative (oi, punk, hc) sa stogodisnjim postojanjem ne traze toliko. Svaka roba nadje kupca, makar u bugarskoj.
Често одем до на село

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby čompika » Sun Apr 08, 2018 11:26 am

Lepo reče onaj pop, a pisao je i knjigu o njima. Treba tu uzeti i vremenski period u obzir, nailazi taj novi talas, oni furali taj neki svoj fazon, mistika neka, pravili maltene rituale od svojih svirki. Tako da se omladina ložila na to. Jebiga, živeli su taj život, zezali se u svom fazonu i postradali na kraju od dopa i side. Tu je najveća tragedija Margita, imala sve, napustila faks da radi ono što joj je bilo zabavno, na kraju skončala baš ružno.
A sars, dubioza, to je meni sve isto i baš bezveze muzika. Mlohava nekako, bljutava.

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Kit_Karson » Sun Apr 08, 2018 2:57 pm

Хајп око ЕКВ-а је људима добрим делом огадио сам бенд. Високе цене улазница за концерт трибјут бенда (онај где пева она спарушена из октобра 1864, а бубњар и басиста су из задње поставе бенда). Давно сам превазишао ЕКВ као фазу у развоју слушања рокенрола, од обожавања бенда од 13. до 18. године и онда лагано сам престајао да их слушам, док нису почели да ми се гаде јер сам провалио њихова политичка уверења, исфурани елитизам итд итд. Вероватно и што има доста људи који покушавају да их повампире (студенти филозофских факултета, данашња "несхваћена" омладина, Горчин Стојановић, Бранко Росић и тако та екипа). Тренутно ми нит смрде, нит миришу, али неко поновно обожавање не долази у обзир, као кад раскинеш с рибом, то се заврши с псовкама и свако даље помирење је немогуће :mrgreen:

User avatar
njasvi
Posts: 925
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby njasvi » Sun Apr 08, 2018 3:39 pm

ma ekv sasvim solidan bend moze se reci skroz ok al praviti od njih neke bogove mislim smesno je, imali su svoju pricu neki svoj pravac i to je to ima pesama koje gotivim i volim da cujem i nista vise od toga, sto neko rece kad vidim neke istripovane likove koji od njih prave neke proroke i bogove roka znaci krene mi pegla na usta, sjebo ih dop i sida kao uostalom i mnoge druge

1958 wrote:Brejkersi su nekako bend za sva vremena.

pa hvala bogu
04 X 1945

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Влада Паликућа » Mon Apr 09, 2018 12:49 am

музички елитизам...Ако ти је ум отворен и у турбо-фолку ћеш наћи јаке поруке. Чак шта више турбо-фолк деведесетих је један од најјачих стубова одбране од новог светског поретка. Да се у српској деведесетих слушао Турим ти Туки (екв, партибрејкерс, ел. оргазам) а не Вуловић Роки данас би преко Дрине имали калифат. Уосталом Рокијева музика је данас планетарни феномен и авангарда, толико о томе да дрога шири видике.




džile
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:01 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby džile » Mon Apr 09, 2018 1:24 am

Ako je to odbrana bila, nije ni čudo što smo tako udarili kurcem o ledinu.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Мићара » Mon Apr 09, 2018 8:02 am

Влада Паликућа wrote:музички елитизам...Ако ти је ум отворен и у турбо-фолку ћеш наћи јаке поруке. Чак шта више турбо-фолк деведесетих је један од најјачих стубова одбране од новог светског поретка.


Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Кудрави Гаучос » Mon Apr 09, 2018 3:04 pm

Влада Паликућа wrote:музички елитизам...Ако ти је ум отворен и у турбо-фолку ћеш наћи јаке поруке.


Брте мени је појава да неко презире одређени правац у музици, ако има више од 17так година, један од најпоузданијих симтопма глувоће. То да је у једном жанру музике по дефиницији све срање, може да тврди само неко ко је глув на музику или је клинац за ког је музичка оријетација део потребе за груписањем. А у ствари, што се музике тиче, људи се деле само на оне који је чују и имају слуха и воле, и на оне који не. А укуса је као и у свему колико и људи.

Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby несуна реса » Mon Apr 09, 2018 7:26 pm

Док си наши морони који су 90тих били јако популарни позивали на "мир брате мир" и дебилисали се , у суседној липој њи'овој исто толико популаран бенд тачније напопуларнији у то време је свирао нешто друго :

https://www.youtube.com/watch?v=hPPaam57tU0


Влада Паликућа:

боље да си овај клип поставио , ретардираности наше нације и људи :

https://www.youtube.com/watch?v=S-TobTR5NdY
Космет је Србија !

mungos
Posts: 339
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:43 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby mungos » Mon Apr 09, 2018 7:56 pm

Кудрави Гаучос wrote: А укуса је као и у свему колико и људи.


исто је и са неукусом. :mrgreen:

User avatar
njasvi
Posts: 925
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby njasvi » Mon Apr 09, 2018 9:07 pm

несуна реса wrote:
боље да си овај клип поставио , ретардираности наше нације и људи :

https://www.youtube.com/watch?v=S-TobTR5NdY

uvek se najezim kad vidim ovaj klip, osecam neku nelagodu, sta znam

ali nisu oni nista krivi, nas su uglavnom vodili potpuno nesposobni ljudi koji su pre svega gledali svoje licno pedu, kao uostalom i danas
04 X 1945

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Влада Паликућа » Tue Apr 10, 2018 4:40 am

džile wrote:Ako je to odbrana bila, nije ni čudo što smo tako udarili kurcem o ledinu.


Па шта да раде људи кад су просвећени рокери, филмаџије, књижевници, скоро цела културна елита тих година била против интереса свог националног корпуса..Из уметничке тачке гледишта турбо-фолк је био нешто као дадаизам.

Дадаисти истражују нове начине изражавања у новонасталој ситуацији користећи се сатиром и иронијом као умјетничким изразом, протестујући, шокирајући и скандализујући публику. Све оно апсурдно и безвриједно у стварности добија ново значење у умјетничком изразу дадаиста, почев од рушења традиционалних умјетничких форми, рикања, фонетске поезије, музичке буке и ремонтаже поломљених предмета из свакодневног живота. Тиме се уноси појам хаоса као пут за ревитализацију устоличеног умјетничког израза.


Знак сужености видика је схватање турбо-фолка по матрици б92 документарца ''сав тај фолк'' и те сензибилне агенде из круга двојке


User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby čompika » Wed Apr 11, 2018 3:41 pm

Turbo-folk nema paralele sa dadaizmom, može samo da liči na njega pojavom, ali smislom, namerom i porukom ne može.
Današnji turbo-folk bi možda i mogao, tj neki od pevača, ali besmisleno je govoriti danas o umetničkim pravcima jer je sve jedno mešano meso.

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Kit_Karson » Fri Apr 13, 2018 12:46 pm

несуна реса wrote:Док си наши морони који су 90тих били јако популарни позивали на "мир брате мир" и дебилисали се , у суседној липој њи'овој исто толико популаран бенд тачније напопуларнији у то време је свирао нешто друго :

https://www.youtube.com/watch?v=hPPaam57tU0


Влада Паликућа:

боље да си овај клип поставио , ретардираности наше нације и људи :

https://www.youtube.com/watch?v=S-TobTR5NdY


Браво, то је суштина приче. И дан-данас ти бендови пуне хале у Србији, чак их и више поштујем од наших љаљана. Е сад да поставимо једно друго питање. Зашто су сви ти елитисти (књижевници, филмаџије, музичари) били против свог националног корпуса, што би реко Паликућа? А у лијепој њиховој сви деловали као Туђманови ратници од рођења

подвала
Posts: 121
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:22 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby подвала » Fri Apr 13, 2018 2:15 pm

Pa tako sto je prosecnom Hrvatu bilo deset puta vise stalo do Knina i Vukovara nego prosecnom Srbinu iz Srbije, nije to samo do elitista, ja na prste mogu da nabrojim ljude koji nisu dezertirali, a koje poznajem.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 111 guests