Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Nexon
Posts: 2401
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Tue Aug 02, 2016 5:34 pm

Пошто видим да овде има доста гласача Двери заинтересованих за ставове Двери, ево једне занимљиве приче, пре свега рагионалне, али и домаће, од једног члана ГО Двери. Предлажем да одслушате ако сте већ гласали аз Двери


Nexon
Posts: 2401
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Wed Aug 03, 2016 11:05 pm

Усташе појачале притисак на Србе у усташошонији, нападају: цркве, људе, хапсе по лажним оптужницaма. Покушавају остатак Срба да застраше. Држава, странке(небитно на позицију), и ми као појединци морамо на сваки начин да помогнемо тим људима и да смањимо осећај притиска. Мора више да се путује у Вуковар, и друге крајеве где Срби опстају, да се даје помоће на различите начине. Да се реагује и јавно дигне гласе када хапсе људе по измишљеним оптужницама.

maxen
Posts: 50
Joined: Wed Feb 24, 2016 2:15 pm

Re: Вести

Postby maxen » Thu Aug 04, 2016 10:31 am

…Пала је ноћ, топовска канонада је утихнула.
Пао је Книн. Пао је Двор на Уни и Војнић је пао, кажу и Глина је пред падом. Све пада а народ на путевима у три колоне, у једном правцу…
Све помешано, деца, старци, жене на тракторима, војска на тенковима, све стоји. Зировац се још није догодио али догодиће се сутра после подне… Када би барем знали шта ће се десити тамо и колико ће нам деце поклати на тракторима па да нагомиламо снаге и да се одупремо… Да изгинемо и ми, као ратници… Али то нисмо урадили…
Свима је у глави одзвањало „Окружење“ „опкољени“ какву ће нам сутра судбина смрт да приреди… Хоће ли болети… Ма само нека се заврши што пре.. Да не боли много…
Између нас и хрватске војске нема више никога.. Задње јединице су се повукле током вечери из правца Слуња и оставиле празан простор… Хрватска војска може доћи до јутра… До тада можемо по последњи пут очи да склопимо пре поласка према Двору, према спасу или према смрти…
Под на коме су лежала ратом и борбама исцрпљена браћа био је мекан као кревет… Сви су нашли свој кутак у мраку и покушали да узму мало сна до јутра. Радио је свирао, једина Српска станица која се чула, једини глас Крајине је био Радио Петрова Гора. Последња станица која је емитовала у етар…
Вести више није било, чула се само музика… Кроз полусан уснули ратници су слушали песму Тамо далеко… После ње је почела последња песма која је емитована у етар Српске Крајине… Песма „Креће се лађа Француска“…
Песма је утихнула, уморна војска је утонула у сан и радио Српске Крајине је прекинуо да емитује програм… Настала је тишина… Настала је тишина и ехо те песме која траје и дан данас…

Image

Nexon
Posts: 2401
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Thu Aug 04, 2016 3:07 pm

Није све падало, нарочито не на Кордуну, сектор Север, прва три дана, али то сада није ни битно, ту се више ништа не може променити већ се мора почети активно деловати за будућност: од економских односа, до правних односа, помоћи итд.
Него уместо да стојимо јединствено будале из тзв. дјб(Радуловићеви) преиспитују да ли треба или не треба дигнути споменик оном усташи што је убио Роловића(који свакако није неки узор и за понос али је убијен од зна се кога и зашто).

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Sun Aug 07, 2016 5:18 pm


brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Mon Aug 08, 2016 1:35 pm


Nexon
Posts: 2401
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Mon Aug 08, 2016 2:04 pm

Дакле, избачен је једини поштен човек у врху снс, Никола Селаковић, на страну што међу њима нико није нешто способан да уради, али овај бар није крао, јер је то тражио запад, а убачена је отворено декларисана лезбејка која ради за САД владу, USA Aid, која је муљала са оним ветропарковима итд.

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Вести

Postby Kit_Karson » Mon Aug 08, 2016 2:38 pm

Sastav nove Vlade Srbije:
- premijer Aleksandar Vučić
- prvi potpredsednik i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić
- potpredsednik i ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović
- potpredsednica i ministarka građevine, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović
- potpredsednik i ministar trgovine, turizma i telekomunikacija Rasim Ljajić
- ministar privrede Goran Knežević
- ministar finansija Dušan Vujović
- ministar odbrane Zoran Đorđević
- ministar poljoprivrede i zaštite životne sredine Branislav Nedimović
- ministar rudarstva i energetike Aleksandar Antić
- ministarka pravde Nela Kuburović
- ministarka državne uprave Ana Brnabić
- ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Mladen Šarčević
- ministar zdravlja Zlatibor Lončar
- ministar rada, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Aleksandar Vulin
- ministar omladine i sporta Vanja Udovičić
- ministar kulture i informisanja Vladan Vukosavljević
- ministri bez portfelja Jadranka Joksimović, Slavica Đukić-Dejanović i Milan Krkobabić

Добар интервју од јуче: http://www.blic.rs/vesti/politika/intervju-djorde-vukadinovic-vucic-pravi-farsu-opozicija-u-rusevinama/e43yc6c

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Mon Aug 08, 2016 2:45 pm

Nexon wrote:Дакле, избачен је једини поштен човек у врху снс, Никола Селаковић, на страну што међу њима нико није нешто способан да уради, али овај бар није крао, јер је то тражио запад, а убачена је отворено декларисана лезбејка која ради за САД владу, USA Aid, која је муљала са оним ветропарковима итд.


slazem se...Selakovic je ok, i nije to ono sad nije na tom mestu pa sad je super,nego je ok covek,tradicionalista,vernik,cetnik... Najjace mi je sto Vucko pravda to kako Selakovic hoce da doktorira,pa kao zato ne moze da bude ministar,iskidao sam se.


User avatar
dag
Posts: 100
Joined: Tue Feb 23, 2016 10:18 am

Re: Вести

Postby dag » Mon Aug 08, 2016 4:18 pm

cek' malo, kako moze selakovic da bude ok?ne on, bilo ko ko ucestvuje u unistavanju ove zemlje i ovog naroda?cetnik?tradicionalista?vernik?!?pa kako ce pred boga ako je vec vernik?pa kalabic, djujic, djurisic, se verovatno prevrcu u grobu ako je i ovaj nikola selakovic cetnik kao sto su i oni bili.dobro, nije bas vojvoda.

User avatar
MARKER
Posts: 740
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Вести

Postby MARKER » Mon Aug 08, 2016 4:28 pm

brucelee wrote:
Nexon wrote:Дакле, избачен је једини поштен човек у врху снс, Никола Селаковић, на страну што међу њима нико није нешто способан да уради, али овај бар није крао, јер је то тражио запад, а убачена је отворено декларисана лезбејка која ради за САД владу, USA Aid, која је муљала са оним ветропарковима итд.


slazem se...Selakovic je ok, i nije to ono sad nije na tom mestu pa sad je super,nego je ok covek,tradicionalista,vernik,cetnik... Najjace mi je sto Vucko pravda to kako Selakovic hoce da doktorira,pa kao zato ne moze da bude ministar,iskidao sam se.


Ја такође могу да похвалим Селаковића. Једном сам био оптужен и осуђен на првостепеном суду за нешто са чим нисам имао никакве везе. У питању је била текма у Крушевцу, младе репрезентације Србије и Енглеске, када је било оних оптужби, сада већ бившег премијера Камерона, за расизам. Пошто су ту одиграли улогу и полиција и тужилаштво и судско веће, ја кренуо након првостепене пресуде да шаљем мејлове и то Дачићу (тада је био министар полиције) по фазону ево шта ваша полиција ради, конструкције, лажна сведочења, фабриковање доказа и тако то, а слао сам и Селаковићу као министру правде исто по фазону ево шта раде судије, осуђују ме без доказа, фабрикују аргументацију са тужилаштвом и полицијом, не дају ми да изнесем ниједан доказ, нити желе да позову ниједног од више предложених мојих сведока, ускраћују ми уставом загарантована права и сл. Пријатно сам се изненадио када ми је стигло са апелације да је поступљено по мом захтеву и да се тај предмет преиспитује и разматра, што ће рећи да Селаковић није искулирао те моје наводе, стао је на страну правде, иако се око те утакмице дигла прашина на политичком и и међународном нивоу. Тада сам стекао утисак да се ради о поштеном човеку и то се до данас није променило.

Nexon
Posts: 2401
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Mon Aug 08, 2016 4:37 pm

dag wrote:cek' malo, kako moze selakovic da bude ok?ne on, bilo ko ko ucestvuje u unistavanju ove zemlje i ovog naroda?cetnik?tradicionalista?vernik?!?pa kako ce pred boga ako je vec vernik?pa kalabic, djujic, djurisic, se verovatno prevrcu u grobu ako je i ovaj nikola selakovic cetnik kao sto su i oni bili.dobro, nije bas vojvoda.


Оно што ја знам да он није крао и важи за поштеног, што је изузетна појава на политичкој сцени Србије. Ограђујем се да можда нешто не знам. То не значи да га подржавам, штавише. Његова неспособност да уреди правни систем је лоша, али ту је кривица и његовог надређеног. Али на његово место је доведена његова помоћница, па ако он нешто није добро радио није ни она. Како је сада она министар?
Са друге стране, Вучић са лезбејком ради неколико ствари, али проблем са њом није само што лиже, већ што је Вучић њу оптуживао да рекетира Србију преко САД фирме, плус она је била у оној причи око Блера, диливери јунита и сличних глупости за извлачење новца из буџета. Отворено ради за US Aid.

Međutim, kako Danas nezvanično saznaje od izvora iz vrha vladajuće koalicije, šef "deliveri junita" izabran je još pre nekoliko nedelja i čeka se samo njegovo zvanično imenovanje. Reč je, prema rečima jednog visokog funkcionera, o Ani Brnabić, direktorki ogranka američke firme u Srbiji "Continental Wind Serbia", koju je premijer pre nekoliko dana optužio da pokušava da "reketira" Srbiju. U kabinetu premijera, s druge strane, već nedeljama ćute na pitanje Danasa ko će


Како је сад она постала министар?
Last edited by Nexon on Mon Aug 08, 2016 4:49 pm, edited 1 time in total.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Mon Aug 08, 2016 4:46 pm

искрен да будем мени је Селаковић ок јер сам имао прилике пре пар година са њим неколико пута да комуницирам и знам му ставове. Притом ко што Нексон рече није неко ко се таљагао у блату,нити има неке афере,нити је крао...Притом један од ретких тамо јесте са правим образовањем и са правим стеченим знањем.

Уосталом што би он захваљујући западу био смењен са места министра...а то је једино због запада овако урађено. Да се разумемо не величам га,политичар је,али у мору оваквих и онаквих тамо код њих он је заиста исправан.

ciksi
Posts: 47
Joined: Sat Apr 16, 2016 3:08 am

Re: Вести

Postby ciksi » Mon Aug 08, 2016 4:49 pm

MARKER wrote:
brucelee wrote:
Nexon wrote:Дакле, избачен је једини поштен човек у врху снс, Никола Селаковић, на страну што међу њима нико није нешто способан да уради, али овај бар није крао, јер је то тражио запад, а убачена је отворено декларисана лезбејка која ради за САД владу, USA Aid, која је муљала са оним ветропарковима итд.


slazem se...Selakovic je ok, i nije to ono sad nije na tom mestu pa sad je super,nego je ok covek,tradicionalista,vernik,cetnik... Najjace mi je sto Vucko pravda to kako Selakovic hoce da doktorira,pa kao zato ne moze da bude ministar,iskidao sam se.


Ја такође могу да похвалим Селаковића. Једном сам био оптужен и осуђен на првостепеном суду за нешто са чим нисам имао никакве везе. У питању је била текма у Крушевцу, младе репрезентације Србије и Енглеске, када је било оних оптужби, сада већ бившег премијера Камерона, за расизам. Пошто су ту одиграли улогу и полиција и тужилаштво и судско веће, ја кренуо након првостепене пресуде да шаљем мејлове и то Дачићу (тада је био министар полиције) по фазону ево шта ваша полиција ради, конструкције, лажна сведочења, фабриковање доказа и тако то, а слао сам и Селаковићу као министру правде исто по фазону ево шта раде судије, осуђују ме без доказа, фабрикују аргументацију са тужилаштвом и полицијом, не дају ми да изнесем ниједан доказ, нити желе да позову ниједног од више предложених мојих сведока, ускраћују ми уставом загарантована права и сл. Пријатно сам се изненадио када ми је стигло са апелације да је поступљено по мом захтеву и да се тај предмет преиспитује и разматра, што ће рећи да Селаковић није искулирао те моје наводе, стао је на страну правде, иако се око те утакмице дигла прашина на политичком и и међународном нивоу. Тада сам стекао утисак да се ради о поштеном човеку и то се до данас није променило.


UF.
Vratimo stari duh Tribina foruma!

User avatar
Лудак из луднице
Posts: 162
Joined: Wed Mar 02, 2016 7:14 am

Re: Вести

Postby Лудак из луднице » Mon Aug 08, 2016 4:53 pm

Na stranu ova prica oko Selakovica, ali postoji mnogo ljudi na bitnim funkcijama koji su nekada bili iskreni nacionalisti ,tradicionalisti , cetnici sta god.
Naravno, rade to sto rade zbog novca ali su upravo zbog te nacionalisticke proslosti ( koja sto posto i dalje cuci u njima) ucinili i dosta dobrih , patriotskih stvari ispod zita, a nekad i javno . Dosta toga sto recimo likovi iz DS i njihovih satelita nikad ne bi uradili. Ovo nisu nagadjanja nego 100% proverene informacije.

Naravno, sustinski i sns i zuti su isti kao i njihove vlade, nema tu spore. I jedni i drugi isti sljam, ali da postoje te razlike u sitnicama - postoje.

User avatar
dag
Posts: 100
Joined: Tue Feb 23, 2016 10:18 am

Re: Вести

Postby dag » Mon Aug 08, 2016 4:58 pm

jebe m li ga, ja nekako kontam da ko sa vladajucom garniturom ima talove ili je deo njih, ne moze da bude ok i da zeli dobro zemlji i narodu.to sto nije menjao pravni sistem, ne verujem da je u pitanju nesposobnost, vec je stvar u tome sto nije ni postavljen na to mesto da bi to radio.mislim da su pravila igre jasna-ako si poslusnik, spreman da radis striktno sta ti se kaze i da ne talasas, mozes u igru.ako dobro radis to sto ti je zadatak, i ti ces izaci dobar iz cele price.pa ako si dobro uradio domaci, ceka te neko mesto savetnika u nekoj jakoj firmi ili banci, ili mozda novi zadatak.bitno je da nastavis da igras po pravilima.ako isfantaziras da ti se ne svidja igra, ili jos gore, krenes da talasas,-ima da bude sanader fazon. ne pricam ovo konkretno za selakovica, mislim da je tako na globalnom nivou.e sad, moguce je i da ja fantaziram svasta, kako god...

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Mon Aug 08, 2016 5:34 pm

znas kako neko ima neki cilj tipa da menja ono sto je u njegovom vidokrugu, nisu njega Ameri smenili zbog toga sto im se ne svidjaju njegove kravate.

Pritom da ponovim ne treba da se velica on i njegov udeo u svemu tome,ali sam ja iskreno stekao utisak da je on zaista patriota i skroman covek. I pritom odaje utisak pristojnog coveka,covek je mlad,zavrsio je pravni fakultet,bio jedan od boljih studenata,tamo i predavao...dakle susta suprotnost onim njihovim vazduhoplovima,evo sad i lezbejkama ili onima sto su zavrsavali u Boru fakultete u 45 godina za tri meseca ili oni koji su diplomirali u nedelju npr.

Nexon
Posts: 2401
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Mon Aug 08, 2016 5:38 pm

Не бих ја писао хвалоспеве о Селаковићу, само је чудно да је он зглајзнуо а неки други остали или убачени. Видећемо шта ће бити са Селаковићем.

Космет је Србија
Posts: 430
Joined: Thu Feb 18, 2016 1:28 pm

Re: Вести

Postby Космет је Србија » Mon Aug 08, 2016 6:03 pm

brucelee wrote:Да се разумемо не величам га,политичар је,али у мору оваквих и онаквих тамо код њих он је заиста исправан.


Џони мој имењак једини са нормалном дипломом и онако није се много разбацивао чак је и дочекивао неке из хаге и о истом говорио све најгоре. Уствари ово му је награда јер није имао афере и ево дошла је ова нека квочка сплаварска. Мислим да није крао е сад да ли ће испливати нека афера ако се неком негде замери видећемо.

Видим да су ово чисто козметичке промене и да ђармама нису дали макар једног министра него неке леве помоћнике... упада ми баш у очи да је доктор смрт преживео али су шутнили вербића и мртвог вељу. Из ког шешира је извукао овог шарчевића?? Ко је човек?


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 111 guests