Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
budalinjo
Posts: 37
Joined: Tue Mar 22, 2016 2:05 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby budalinjo » Thu Apr 28, 2016 7:05 pm

Znam da ne bi trebalo kačiti FB linkove, ali ovo sam zaista morao. Poslao mi drug prije par dana link ovog momka, koga njegova firma sponzoriše. Momak boluje od cerebralne paralize, ali to ga ne spriječava da ostvari svoj san, a to je da postane profesionalni bodibilder, čak je trebao ići na SP u Ameriku, ali su ga oni sjebali za papire, jer su sumnjali da bi čovjek u KOLICIMA mogao ostati tamo raditi na crno... Sada ima neko EP negdje u Portugalu čini mi se. Ova snaga uma i volja je nešto neviđeno, svaki put kad sam pregledao njegove slike naježio sam se.

https://www.facebook.com/nadir.hajro?fref=ts

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Brdja » Thu Apr 28, 2016 10:17 pm

@RS, višak proteina itekako ide u salo i može da dovede do zamašćivanja. Čitao sam neka istraživanja o tome a i probao na sebi.
Što se tiče žumanca, ja ih jedem 1-3 dnevno u zavisnosti od zacrtanog cilja masti za taj dan.
Žumanca su pre bila na stubu srama, sada se govori da nema dokaza da mogu da naprave neki problem. Sve u svemu, za dosta toga se govorilo jedno pa sad drugo a sutra će verovatno nešto treće. Delimično što nekome odgovara da se nešto priča a delimično što i nije baš dovoljno kvalitetno istraženo.
Što se tiče merenja hrane, ja sve merim u gram. Vaga rešava taj problem :-)
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby фикрета » Thu Apr 28, 2016 10:51 pm

:))

ne zameri mi,nista licno,bez da ulazimo u neku svadju,svako radi ono sto voli
ali su me oduvek fascinirali ljudi koji mere sta jedu,postujem svaciji izbor
igrom slucaja treniram u teretani gde je dosta takmicara
poznajem coveka koji se takmici na ibff,sertifikovani trener,nutricionista
cesto ga pitam za savet,pokaze mi kako,ukradem vezbu...kad pricam sa njim i kad citam vas,rekao bih da je on tezak amater

konkretno,imas 100 kilograma
kopka me sta je tvoj cilj?
izgled,apsolutna snaga,da se dobri osecas...

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Brdja » Thu Apr 28, 2016 11:06 pm

Nije on amater već neće da otkriva svoje tajne što je i normalno. Pedja Petrović je jedan od retkih profesionalaca koji hoće zaista da kaže šta je i kako je. Kad imaš lošu genetiku kao ja moraš 10 puta više da paziš od pojedinaca sa dobrom genetikom a pritom imate iste rezultate ako ne i lošije. Kod nas je tabu tema piti protein u svlačionici a kamoli nešto više. Svi ćute i prave se ludi a ovamo se meri svaki gram. Nemam neki specijalan cilj, volim da treniram, predstavlja mi zadovoljstvo da spremam sebi hranu i može se reći da treniram da se dobro osećam. Naravno, svi mi volimo da lepo izgledamo.
Volim da pomognem nekome ako znam pošto sam i ja imao pomoć kada sam počinjao.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby фикрета » Thu Apr 28, 2016 11:27 pm

upitanju je d.paunovic
vrhunski covek i bodibilder.covek hoce da pokaze,posavetuje
imao sam prilike da upoznam i marcusa ruhl
oni kao profesionalci pa se gramazom bave samo pred takmicenje
kad krene secenje
lepo je paziti na ishranu,ali ne treba sad bas biti suroviji od takmicara po tome

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Etaoin » Fri Apr 29, 2016 12:55 am

Ово је сајт Џонија Кандита, у питању сјајан пауерлифтер са одличним програмима за све узрасте. Његови тренинг програми су потпуно бесплатни, а такође има и одличан ЈуТјуб канал.

http://www.canditotraininghq.com/

@Пауза, сигуран сам да ће ти неки од ових програма одговарати, поготово што је скоро сваки од њих намењен онима који тренирају на "суво".

User avatar
blatnjavi
Posts: 184
Joined: Sat Mar 12, 2016 9:19 pm
Location: Србија

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby blatnjavi » Fri Apr 29, 2016 1:15 am

Радим згибове од кад знам за себе, не радим ништа озбиљно (око 50-60 за дан, пар пута у недељи) чисто "из гушта" што се каже.

Занимају ме мишљења вас фискултурних прегалника о овим БАР БРАДЕРС момцима?

Изгледају доста нагрувано. То јесте озбиљан тренинг али не знам да л ово може да се постигне без неких оптерећења...?

По концепту и наступу мало делују ко она "херба лајф" секта :mrgreen:

Имам три кера, два су различита а један је исти.

Република Српска
Posts: 46
Joined: Wed Feb 03, 2016 6:07 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Република Српска » Fri Apr 29, 2016 1:42 pm

Brdjo, nisi mogao nikao na sebi isprobati tu teoriju, nema sanse. Morao si imati 0,000% masti da bi znao da pretjerano unosenje proteina ide u salo. I to samo protein da deres po kilogram, a masti i uh na nulu da svedes. S obzirom da jedan protein sadrzi 4 kalorije ti si morao 500 proteina unositi dnevno da bi samo odrzao tijelo u normali, sto je nemoguce, da ne pricamo o treningu.Protein sam po svom sastavu sluzi za rast, regeneraciju i energiju, kao sto rekoh visak (u nasim uslovima tesko ko da postigne visak) sluzice kao gorivo. Postavim kasnije tekst od Goste koji je profi takmicar iz Bih, koji je dosta detaljno opisivao svoju ishranu tokom mase i definicije, i upravo je pisao o tom visku proteina, da je nekad ranije znao da trpa po 400 proteina dnevno, i da nije postigao nista bolje rezultate nego one kad je duplo manje unosio.
ОД МАЊАЧЕ ДО МАРИБОРА СВАКИ СРБИН У ЧЕТНИКЕ МОРА!

ex клемпави

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Brdja » Fri Apr 29, 2016 6:18 pm

Bio sam na dijeti za mrsavljenje i drzao sam visoko (oko 2.5g) proteine uz rotacije uh. Rezultat je bio da sam se zamastio. Nisam bio u suficitu a kako sam i mogao kada sam imao najveci dan jednom nedeljno 200g uh a imao i 2 nule. Cim sam spustio proteine na 2 pa i malo ispod u danima sa visokim unosom uh poceo sam da smanjujem bf i da super napredujem.

Pedja Petrovic:
I da na kraju kazem jos jednu veoma bitnu stvar….i visak proteina vas moze uciniti debelim…znaci ukoliko se dolcucite na visoko proteinsku dijetu to vam nikako nije garant d ace te da smrasate……zasto….pa evo……..recimo jedan obican prosecan covek koji se rekretavno bavi sprotom ima potrebe za otprilike 1.5-2 grma proetina po kg telesne tezine…..ukoliko taj onso bude veci od recimo tj preptosavimo da je tezak 80 kg…znaci njegov ukupan unos bi trebalo da bude oko 150-160 grama proteina dnevno da bi odrzavao bazalni metabolziam na normalnom novu…ukolkiko.pottrosnja cal nije adekvatan aunos belancevina pojacan,to ce biti signal organizmu da nesto nije u redu I od tih viska proteina on ce da deponuje kao salo…naravno ne vidno I ne u kratkom roku,ali u periodu od mesec dna ocekujte da umesto da mrsate vi ste poceli da dobijate na tezini…..
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

SPU
Posts: 17
Joined: Fri Apr 22, 2016 4:45 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby SPU » Fri Apr 29, 2016 6:29 pm

Ne kazem da ovo sto Brdja pise nema smisla, ali garantujem da 80% ljudi pojma nema sta prica. Previse je komplikovano, i na kraju dana sve zavisi od genetike osobe do osobe i ko kakav zivot vodi, koliko puta nedeljno pije, kakav mu je odmor, da li mu je posao fizicki naporan itd..

Za lika koji je pitao kako da nabaci misicnu masu ja bih rekao samo: jedi kao mecava - treniraj kao zver, pa polako...

Република Српска
Posts: 46
Joined: Wed Feb 03, 2016 6:07 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Република Српска » Fri Apr 29, 2016 9:26 pm

Poenta price je sledeca.

Da bi znao sa sigurnoscu da je visak proteina doveo do zamascenja, moras duzi vremenski period da koncipiras ishranu na nacin da:

Hidrate svesti na 0,
Masti svesti na 0,
Secere svesti na 0,
Protein povecati maksimalno,

Zasto sve svesti na 0, a protein povecati? Zato da bi znali sa sigurnoscu da je protein jedini indikator koji je doveo do zamascenja, a da to nisu masti ili hidrati, jer su ostali na minimumu.

Ne moze se dokazati tvrdnja da protein zamascuje, zasto? Zato sto da bi povecao protein iz kog god izvora da ga uzmes, unjeces i hidrate i masti zajedno sa proteinom. Eto uzmimo za primjer whey, koji se inace "ne preporucuje" kod dijeta jer sadrzi UH od 3-10 po mjerici, znaci ako u prosjeku uneses 400 proteina dnevno samo iz whey-a unio si preko 40 hidrata. A u realnom zivotu niko nikad ni najveci profi ne unosi samo iz praha protein, vec se bazira prevashodno na krutu hranu gdje je unos i hidrata i masti dosta veci nego sto mi mislimo.

Druga stvar, ako bi se samo oslanjao na proteine recimo 400 gr. dnevno jer si smanjio UH i masti na minimum, Kako ti znas i na koji nacin mozes izmjeriti energiju koju si potrosio tokom treninga da bi "poklopio" kalorije unesene preko proteina? Ne mozes izmjeriti, mozes jedino tako sto ces osluskivati svoje tijelo pa pratiti putem tzv. muscle-mind konekcije kako ti tijelo reaguje. Drugim rijecima, moras biti siguran da ti trening po intezitetu odgovara onih 2000 klc (lupam) koje si unio tokom dana preko proteina i da si ih potrosio. Jer zna se desiti u 99% situacija prevashodno kod dijeta, da ljudi unesu tipa 3000 klc, ali mu je trening takav da potrosi 2000 klc, onaj visak tijelo skladisti, i onda se pita zasto ne mrsavi a odrekao se masne hrane i slatkisa.

Trece, da bi ispostovao veci unos proteina, a masti i UH smanjio treba ti love bas mnogo i treba proci jedan dobar period da pratis sta se desava.

Pusti to sto Pedja pise, postujem ja svakoga pa i njega, al nutricionizam i ishrana kod sportista je toliko siroka tema, da postoji milijardu teorija, kao sto je ona da unos masti tokom keto treba biti minimalan, a dokazalo se obrnuto, ili da ujutro odma treba jesti UH jer od treninga nema nista, a dokazalo se obrnuto itd. Treba ici sa logickim zakljucima kod svih stvari a najvise osluskivati sopstveno tijelo kako reaguje i na trening i na ishranu.
ОД МАЊАЧЕ ДО МАРИБОРА СВАКИ СРБИН У ЧЕТНИКЕ МОРА!

ex клемпави

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Brdja » Fri Apr 29, 2016 10:44 pm

Sve što si napisao ima logike ali ima tu i druga strana. Npr. kod keto se upada u ketozu i sa čak 30-50g uh dnevno (zavisi od čoveka do čoveka) tako da se i to može računati kao da ne unosiš uh. Iako se ishrana bazira na proteinima i mastima opet se naglašava da ne treba preterivati sa proteinima jer mogu usporiti efekat keto. Mada mogu i izbaciti iz ketoze. Nutricionizam je još uvek ne istražena tema u potpunosti tako da će se sigurno još menjati neki zaključci. Kao što je žumance bilo na stubu srama a sada je suprotno. Pa i za to oko uh za doručak i dalje postoje različita mišljenja. Ja sam napisao oko proteina iz svog iskustva ali to ne znači da će svakome to da bude. Svi smo mi različiti.
P. S. Koji ti je bio nadimak na prošlom forumu?
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Република Српска
Posts: 46
Joined: Wed Feb 03, 2016 6:07 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Република Српска » Sat Apr 30, 2016 1:09 am

Duboka je generalno to tema da se ulazi, a najbolji nacin da se sazna kako sta sljaka je da se tijelo osluskuje, i ne postoji nikakav recept za uspjeh. Jednostavno sto kaze Jay Cutler mora postojati muscle-mind konekcija glave i tijela. Ja sam npr. slusao ranije staru pricu da se jedu UH prije treninga ujutro (znaci kao prvi obrok) kako bi nakon toga imao snage za trening, a u snazi nisam nista dobijao, cak naprotiv iziritiram pankreas i jednostavno me umrtvi, pa moram odspavati malo prije treninga ili dok sam ucio nema sanse, izgubim volju totalno. Zato sam povecao masti i protein za dorucak prije treninga, pod uslovom da mi je trening prije podne, ako je poslije podne moze i UH prije treninga jer je insulin na svom mjestu u tom periodu. Masti su mi postale cak dosta bolji izvor energije nego UH prije treninga. Takodje izbacio sam velike kilaze iz upotrebe, vise sad nastojim da pogodim misic i postignem kontrakciju uz manju kilazu ali dosta korigovano izvodjenje vjezbi. Jedino se kod deadlifta i cucnja ne stedim :) Pisao sam ranije pod nikom "klempavi"...
PS. pitao si me ranije vezano za keto.
Prvi put ga radim, nisam ranije htio iz raznoraznih razloga, al najvise od prazne price kako psiha pada tokom keta,a nisam to htio sebi dozvoliti zbog ispita, a na kraju se ispostavila prazna prica...Prvih sedmicu dana sam pao 4 kg tacno, kasnije sam sve manje i manje, iako sam imao isti tempo treninga i istu ishranu, da bi posljednjih sedam dana nastupila stagnacija. Povecao sam masti na savjet jednog momka inace profi takmicara, i sve je proslo i vise nego dobro. Sad cu polako da nabacim lean masu koliko se moze, uz zadrzane navike iz keta (bez secera, pretjeranog unosa UH..)
ОД МАЊАЧЕ ДО МАРИБОРА СВАКИ СРБИН У ЧЕТНИКЕ МОРА!

ex клемпави

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Brdja » Sat Apr 30, 2016 10:51 am

Ja uglavnom treniram po podne ali i kad treniram ujutru mnogo mi je bolji trening ako sam u obroku pre imao uh. Čak je i ta muscle mind konekcija naišla na neistomišljenike sa pričom kako naučno ne može da se dokaže da ima bilo kakav uticaj. Ali dobro, svi mi krenemo sa nekim osnovama pa usput vidimo šta je za nas lično najbolje.
Keto... Koliko si izgubio mišićnu masu? Na koliko si držao p i m? Jesi li išao posle rotacija ili low carba ili si odmah keto? Jesi li imao onaj čuveni ukus acetona u ustima? Na koliko si radio punjenje i kako? Mnogo pitanja haha. Srećno kod reverse-a
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Република Српска
Posts: 46
Joined: Wed Feb 03, 2016 6:07 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Република Српска » Sat Apr 30, 2016 12:20 pm

Ne znam za druge al konekcija glave i tijela ima itekako dobru podlogu. Kopiracu samo tekst sa jedne stranice, pa se tu moze vidjeti sta se desava ako glava ne misli, i kad ne postoji fokus u treningu:

12 ponavljaja kao sveti gral u treningu snage.
Pored pravilnog disanja i forme izvodjenja pokreta poslednje sto vam je potrebno su brojke. Težeći ka tom broju, koje je mrtvo slovo na papiru, zanemarujete radnje presudne za napredak i trajanje u ovom sportu. Misic ne broji vec se stimuliše kontrakcijom i razvija od pretrpljenog stresa.
Cilj ce vam samo odvući paznju od kontrole pokreta.
U razgovoru sa profesionalcima na pitanje koliko radis ponavljaja dobicete odgovor "ne znam", na pitanje koliko imas na benchu dobicete "stavljam ploce dok ne napravim potrebnu stimulaciju" (ako nema problem s' egom емотикон smile ).
.

Poenta price je da mora postojati konekcija glave i tijela, moras da osluskujes svoje tijelo kako reaguje na vjezbu, pokret, hranu. Vecina ljudi u teretani trpa na bench desetine kilograma, a nepravilno izvode pa na kraju ne dovedu do potrebne kontrakcije, malo nazuljaju prednje rame i to je to. Bitno im je zadovoljiti ego i precrtati onu brojku na papiru koju su zamislili.
Ja sam tako radio ranije, kopirajuci vjezbe i programe nekih drugih ljudi, dok nisam uvidio da nema efekta, jednostavno grudi su ko palacinke uprkos ogromnim tezinama koje sam dizao (u odnosu na tjelesnu kilazu). Kasnije sam premotavao po glavi i rekao sebi pocni od nule grudi ali radi pametno i prati svaki pokret i izbacaj, tako da na kraju treninga osjetis maksimalnu pumpu. Mjenjaj cim osjetis da je tijelo postalo "imuno" na vjezbu i kilazu, rotiraj, kombinuj, zavaraj misic. Od kad radim tako imam dosta bolje rezultate sa skoro istom ishranom.

Sto se tice keta, zamastio sam se dobro bio od ljeta do aprila. Misicne mase ne znam koliko sam izgubio, mislim da nisam puno, iako nsiam mjerio %masti u organizmu prije i kasnije. Radio sam po savjetu drugara koji se spremao za Jagodinu i Cupriju ove godine. I on je sa ketom poceo nekad u periodu kad i ja, s tim da je on rokao klen da izbaci vodu i dosta bolju je logistiku imao, sto je i logicno za jednog takmicara.
Proteine sam jeo otprilike u omjeru 2-2,5 kako bi sacuvao misicnu masu, s obzirom da sam i kardio radio otprilike 3-4x sedmicno. Masti sam unosio 150-300, s tim da sam kao izvor masti najvise koristio kikiriki,zumanjak i punomasne sireve tipa gauda. Znao sam i majonezu jesti. :mrgreen:
Nisam imao ukus acetona :) Punjenje sam radio po osjecaju, u pocetku je to bilo svako 4-5 dana, znaci nista fiksirano vec po osjecaju kad vidim da sam los, mrzovoljan i sl. tad proteine i masti svedem na minimum, a povecam UH na 4 po kg. Kasnije kako se organizam navikao punjenje sam radio otprilike jednom u 10 dana. Kao glavni izvor UH tokom punjenja sam koristio cornflakes. jer ima 80 Uh na 100gr a secera i masti minimum, a i prilicno je jeftin. Ja sam koristio neki Nestleov od 350 gr. oko 1,60 evra. Izbjegavao sam mlijecne proizvode tokom keta tipa ela sireve, i ove sa malo masti jer imaju dosta laktoze, mlijecnog secera i uzimaos am po potrebi suve sljive i cveklu radi malokrvnosti.

Sve u svemu sem tih par kg koje sma izgubio stekao sam disciplinu u ishrani i treningu. Ranije sam tukao po 40gr secera dnevno (uz kafu, slatkisi, sokovi...) sad pijem kafu bez secera. Ranije kad izadjem u grad da prosetam i prodjem pored fast food radnje nema sanse a da ne svratim, a sad sam oguglao na onaj miris cevapa, lepinja i slicno...dobra stvar sve u svemu.
ОД МАЊАЧЕ ДО МАРИБОРА СВАКИ СРБИН У ЧЕТНИКЕ МОРА!

ex клемпави

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Brdja » Sat Apr 30, 2016 1:36 pm

Koliko kg imaš? Dobro si rokao masti. Ja sam da jedva predje 1g/kg i mislim da mi je tu bila greška mada sam imao ok rezultate jedino što sam izgubio fin deo m. mase. Elu nisam ni ja pa čak ni whey. Uh ovsene i pirinač.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Република Српска
Posts: 46
Joined: Wed Feb 03, 2016 6:07 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Република Српска » Sat Apr 30, 2016 3:32 pm

Trenutno 88 kg. Ima jos da se skida, ali polako, bitno mi je da sam neke stare navike odbacio (pretjeran unos secera, hljeba i slicno) i da mogu sada kontrolisati glad, tacnije da ne jedem iz dosade, nego iz potrebe. Uglavnom ravnao sam se prema ogledalu, a ne prema vagi. Masti sam i ja mislio gram po kg, ali sam se konsultovao sa drugarom, a njega je spremao Gosto, i zakljucak je da masti treba cak i dosta povecati. Kazem ti, cak sam i majonezu jeo, jer iz masti se energija oslobadjala kako su hidrati na minimumu. Ja sam ovsene i pirinac ranije jeo dok nisam na ketu bio, al cornflakes mi je dosta bolja opcija, ne moram kuvati, dosta veci procenat uh na 100gr u odnosu na pirinac, jeftin a i mogu ga uvijek sa sobom ponjeti kao cips.
ОД МАЊАЧЕ ДО МАРИБОРА СВАКИ СРБИН У ЧЕТНИКЕ МОРА!

ex клемпави

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Brdja » Sun May 01, 2016 6:50 pm

O iskustvu sa keto slabo moze da se cuje kod nas pa svaki savet znaci. Naravno ako se nekada odlucim ponovo na to posto nemam skorijih planova. Imam jos malo da zavrsim dijetu, posle toga mali odmor i onda hocu da pokusam nesto, za mene, malo drugacije pa cu videti sta i kako ide.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Србохолик
Posts: 91
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:04 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Србохолик » Fri May 06, 2016 8:41 am

Поздрав! Је л имао неко искуства са тениским лактом и ако јесте нека набаци нешто о тренингу након дијагностификовања? Изгледа да сам га закачио, 3 месеца нисам пипнуо тегове, лекар ми каже у фазону одмори месец-два па настави умерено али ево 3. месец истиче а ја не видим икакву промену у позитивном смислу.
Још иронија јер тенис никада смислити нисам могао :x

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Brdja » Fri May 06, 2016 9:12 am

Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests