Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Вести

Postby 1958 » Fri May 20, 2016 12:00 am

Kockalone wrote:
1958 wrote:Sto bi se on stideo bilo cega, razmislja isto kao i ostali kamenjari.


Само се ти пудеру не јављај. Замисли одеш на трибину, глумиш неког нацисту, а живиш у блокове које су ти комунисти саградили :D


Mogu da zivim samo u blokovima
Често одем до на село

Stepenice
Posts: 19
Joined: Fri Feb 05, 2016 6:05 pm

Re: Вести

Postby Stepenice » Fri May 20, 2016 12:07 am

Kockalone je patološki lažov i stvarno ne shvatam zašto se prepirete sa njim. Riknuo je prošli forum pa ne mogu tačno da objavim njegove laži.

User avatar
Kockalone
Posts: 288
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Вести

Postby Kockalone » Fri May 20, 2016 12:02 pm

Barra Brava wrote:
Kockalone wrote:Јашта, Момчило Ђујић умјесто што је сарађивао са италијанима да би сачувао народ од сигурног нестанка требао је и на италијане да крене, само што би онда било питање би ли српског увета остало тамо. Иста ствар је са Павлом Ђуришићем. Повиновао се италијанима и њемцима, добијао неке повластице од њих, али исто тако штитио народ од муслиманских и шиптарских кољача. Ал добро, требао је да крене и на ове прве, само не знам шта би се онда десило са народом на сјеверу ЦГ?

У данашње вријеме кад постоји доступност информација и кад знаш каква је сила нато треба Црна Гора од 600 хиљада становника, са све 2000 војника да се бори за правду у свијету? Као да друге земље у свијету нијесу свјесне шта је нато и за шта служи, него смо ми најпаметнији па смо једини сконтали :lol:


Није ти баш добра компарација прика..Није овде реч о томе да ЦГ треба да крене у рат против нато,може се бити и војно неутралан.


Прочачкај мало по нету па види колико земље троше за наоружавање, а ми који живимо у оваквом окружењу треба да глумимо ђецу цвијећа и будемо неутрални. Опет кажем, ЦГ има двије хиљаде војника, нема модерну технику, а ни пара да купујемо по свијету, тако да се морамо приклонити некој сили и имати какву корист од њих, а једина сила на нашем подручју је нато, свиђело се то нама или не. Ено била је прича прије неких пола године како Хрватска тражи од Америке чини ми се неке балистичке ракете које имају домет 300-400 километара. Сјутра да они то набаве могу сву Црну Гору( према којој имају претензије) сравнити са Ћилипа. Ови моји србаљи овуда причају како ће се шиптари дигнути да праве фрку, а после минут кажу да треба да будемо војно неутални :roll: . Што се тиче безбједности о одбране државе, Црна Гора има свој интерес да уђе у нато, једино разлог што неко може да буде против уласка је моралне природе због бомбардовања и ни један други разлог не постоји.

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: Вести

Postby kajzersoze » Fri May 20, 2016 1:18 pm

ЦГ има двије хиљаде војника, нема модерну технику, а ни пара да купујемо по свијету, тако да се морамо приклонити некој сили и имати какву корист од њих, а једина сила на нашем подручју је нато, свиђело се то нама или не. Ено била је прича прије неких пола године како Хрватска тражи од Америке чини ми се неке балистичке ракете које имају домет 300-400 километара. Сјутра да они то набаве могу сву Црну Гору( према којој имају претензије) сравнити са Ћилипа. Ови моји србаљи овуда причају како ће се шиптари дигнути да праве фрку, а после минут кажу да треба да будемо војно неутални :roll: . Што се тиче безбједности о одбране државе, Црна Гора има свој интерес да уђе у нато, једино разлог што неко може да буде против уласка је моралне природе због бомбардовања и ни један други разлог не постоји.


Ово показује колико слабо знаш о функционисању НАТО , сад ће те морати да купујете њихово наоружање хтели не хтели, имали пара или не, новац ће те морати да позајмљујете од ММФ-а , Светске банке итд. Од НАТО нећете имати никакву корист, само ће НАТО имати корист од вас. Зар заиста мислиш да НАТО зове Црну Гору јер жели да је заштити? :lol: Грчка и Турска (обе чланице НАТО) су водиле рат међусобно и НАТО није мрднуо прстом, они једино штите своје истакнуте чланове, ове остале приморавају да уђу једино због огромне финасијске користи и могућности коришћења територије држава чланица
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

Nexon
Posts: 2401
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Fri May 20, 2016 1:28 pm

Данима слушаш

БЕЖИ ОД ШЕШЕЉА? Николић ће одабрати мандатара без консултација

05/08/2016 19:56 Србија Политика

Председник Србије Томислав николић ставио је тачку на медијске наводе о могућем сусрету са лидером СРС-а Војиславом Шешељем.


А, онда

Ništa od susreta Nikolića i Šešelja

Autor: MONDO/Beta

Vojislav Šešelj neće kod Tomislava Nikolića na konsultacije o Vladi Srbije.
20.05.2016. | 12:06
Srpska radikalna stranka saopštila je da je toj stranci stigao poziv predsednika Srbije Tomislava Nikolića na konsultacije o dodeli mandata za sastav nove Vlade Srbije i da će SRS predstavljati potpredsednik stranke Nemanja Šarović i generalna sekretarka Nataša Jovanović.

"Na vanrednoj sednici Predsedničkog kolegijuma Srpske radikalne stranke jednoglasno je doneta odluka da izbornu listu Srpska radikalna stranka - dr Vojislav Šešelj na konsultacijama predstavljaju zamenik predsednika stranke Nemanja Šarović i generalni sekretar Nataša Jovanović", navodi se u saopštenju.

Tatanka
Posts: 22
Joined: Thu May 12, 2016 9:30 am

Re: Вести

Postby Tatanka » Fri May 20, 2016 1:32 pm

Kockalone wrote:
Barra Brava wrote:
Kockalone wrote:Јашта, Момчило Ђујић умјесто што је сарађивао са италијанима да би сачувао народ од сигурног нестанка требао је и на италијане да крене, само што би онда било питање би ли српског увета остало тамо. Иста ствар је са Павлом Ђуришићем. Повиновао се италијанима и њемцима, добијао неке повластице од њих, али исто тако штитио народ од муслиманских и шиптарских кољача. Ал добро, требао је да крене и на ове прве, само не знам шта би се онда десило са народом на сјеверу ЦГ?

У данашње вријеме кад постоји доступност информација и кад знаш каква је сила нато треба Црна Гора од 600 хиљада становника, са све 2000 војника да се бори за правду у свијету? Као да друге земље у свијету нијесу свјесне шта је нато и за шта служи, него смо ми најпаметнији па смо једини сконтали :lol:


Није ти баш добра компарација прика..Није овде реч о томе да ЦГ треба да крене у рат против нато,може се бити и војно неутралан.


Прочачкај мало по нету па види колико земље троше за наоружавање, а ми који живимо у оваквом окружењу треба да глумимо ђецу цвијећа и будемо неутрални. Опет кажем, ЦГ има двије хиљаде војника, нема модерну технику, а ни пара да купујемо по свијету, тако да се морамо приклонити некој сили и имати какву корист од њих, а једина сила на нашем подручју је нато, свиђело се то нама или не. Ено била је прича прије неких пола године како Хрватска тражи од Америке чини ми се неке балистичке ракете које имају домет 300-400 километара. Сјутра да они то набаве могу сву Црну Гору( према којој имају претензије) сравнити са Ћилипа. Ови моји србаљи овуда причају како ће се шиптари дигнути да праве фрку, а после минут кажу да треба да будемо војно неутални :roll: . Што се тиче безбједности о одбране државе, Црна Гора има свој интерес да уђе у нато, једино разлог што неко може да буде против уласка је моралне природе због бомбардовања и ни један други разлог не постоји.


U postu iznad imas vise manje odgovor. Nevjerovatno je kako se ljudi okrenu zapadu, kapitalizmu. Za sve ce naci dobru stranu.
Osim ovoga sto ti je kajzer rekao zar stvarno mislis da ce da te nato brani od siptara? Od onih koje oni podrzavaju toliki niz godina, one koji ne smiju da mrdnu dok im se ne klimne glavom iz amerike?

O tome ako Hrvati krenu trebao si da mislis 2006. godine. Da se CG nije odvajala od Srbije(ne da bi je Srbija branila jer vidis da su ti oni braca a ostali pretedenti na tvoju teritoriju) ne bi Hrvati imali nikakve pretenzije al' ljepse ti bilo da imas svoju malu, napacenu, postenu i hrabru drzavu. Umjesto toga dobio si drzavu koja je sve samo ne drzava pa bi da se prilagodjavas.

Masis poentu od pocetka.. Ti gledas kako da prodjes sto bolje a ja mislim kako je ispravno. Ti vidis i znas sta radi nato/amerika/eu ali jbg ipak bi se njima priklonio zarad svoje zadnjice. Ti vidis sta Milo radi al' opet jbg, tebi nije toliko lose.. To je osnovna i nepremostiva razlika izmedju mene i tebe tj. ljudi kao ja i ljudi kao ti..

Nexon
Posts: 2401
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Fri May 20, 2016 1:33 pm

Kockalone wrote:
Barra Brava wrote:
Kockalone wrote:Јашта, Момчило Ђујић умјесто што је сарађивао са италијанима да би сачувао народ од сигурног нестанка требао је и на италијане да крене, само што би онда било питање би ли српског увета остало тамо. Иста ствар је са Павлом Ђуришићем. Повиновао се италијанима и њемцима, добијао неке повластице од њих, али исто тако штитио народ од муслиманских и шиптарских кољача. Ал добро, требао је да крене и на ове прве, само не знам шта би се онда десило са народом на сјеверу ЦГ?

У данашње вријеме кад постоји доступност информација и кад знаш каква је сила нато треба Црна Гора од 600 хиљада становника, са све 2000 војника да се бори за правду у свијету? Као да друге земље у свијету нијесу свјесне шта је нато и за шта служи, него смо ми најпаметнији па смо једини сконтали :lol:


Није ти баш добра компарација прика..Није овде реч о томе да ЦГ треба да крене у рат против нато,може се бити и војно неутралан.


Прочачкај мало по нету па види колико земље троше за наоружавање, а ми који живимо у оваквом окружењу треба да глумимо ђецу цвијећа и будемо неутрални. Опет кажем, ЦГ има двије хиљаде војника, нема модерну технику, а ни пара да купујемо по свијету, тако да се морамо приклонити некој сили и имати какву корист од њих, а једина сила на нашем подручју је нато, свиђело се то нама или не. Ено била је прича прије неких пола године како Хрватска тражи од Америке чини ми се неке балистичке ракете које имају домет 300-400 километара. Сјутра да они то набаве могу сву Црну Гору( према којој имају претензије) сравнити са Ћилипа. Ови моји србаљи овуда причају како ће се шиптари дигнути да праве фрку, а после минут кажу да треба да будемо војно неутални :roll: . Што се тиче безбједности о одбране државе, Црна Гора има свој интерес да уђе у нато, једино разлог што неко може да буде против уласка је моралне природе због бомбардовања и ни један други разлог не постоји.


Па приклоните се, тако се и Петровићи настрадали, и они су мислили да је једина сила Аустрија у једном тренутку.
Немој да ми продајеш ту Милогорштину овде, Ђукановић то ради јер је уцењен и једино у томе види спас да не заврши у Спужу. Ви уопште не морате у нато. Не само да терате Русе од вас, који су били највећи инвеститор у вашој земљи, значи имате директно огромну штету у економији, већ правите огромне поделе у друшту али је ваш вођа нахије убеђен да се Срби неће дигнути, нарочито ако је у нато. Не иде ваш сердар Мило у нато због племена на југу већ због Срба. Милу су независност дали албански мафијаши, који се хвале да су довозили људе са Косова и Метохије да гласају на чувеном, покраденом, референдуму.

User avatar
Nikada Agencija
Posts: 100
Joined: Sat Feb 06, 2016 1:22 am

Re: Вести

Postby Nikada Agencija » Fri May 20, 2016 2:56 pm

Kockalone wrote:. Ови моји србаљи овуда причају како ће се шиптари дигнути да праве фрку, а после минут кажу да треба да будемо војно неутални :roll:


Ne, nego cemo se odbranit od sipatara,tako sto cemo da udjemo u vojni pakt koji iste te siptare podrzava ? :roll:
Vojno neutralni i treba da budemo, to ne znaci da cemo da pustimo siptare da nas kolju jednom kada krenu to da rade,nego da ne treba ljudi iz CG da ginu po Avganistanu, Siriji, Iraku, u nekim americkim ''mirovnim misijama".
''Penal bio, crveni je bio zbog psovanja sudije i igrača, tako da je sve čisto.'' PFC

User avatar
Kockalone
Posts: 288
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Вести

Postby Kockalone » Fri May 20, 2016 3:50 pm

Ај да пробам да одговорим.

Кајзерсозе. Гледај, ја сам свјестан да нато није ту због нашег добра, већ због своје користи, али сам мишљења да требамо наћи заједнички интерес, јер ми реално нијесмо у ситуацији да бирамо. По мени је однос нато - Црна Гора сличан односу послодавац - радник. Радник ради и слуша и на крају добија неку плату, значи није чашћен него је зарадио. Исто тако ми као држава ћемо вјероватно морати зарадити код тих најјачих држава да би од њих добиле неке бенефите. Нијесу они хуманитарна организација него управо СИЛЕ које су ође зарад својих интереса.

Татанка. Ја не сматрам да ће нас нато бранити од шиптара, већ сам мишљења ако би сјутра окренули леђа западу да би они дигли шиптаре ође. Као што ти сам кажеш они не смију да мрдну док им Америка не каже, па бих ја волио да до тога не дође, не што ме је страх од њих, него зато што сам мишљења да рат не доноси ништа добро, а и бих да више гледамо како да се развијамо економски, а не да ратујемо. На крају крајева не може се ни ратовати ако нијеси економски стабилан. Што се 2006те године тиче могу само да кажем да нико на овом форуму, а ни шире мени нема право да нешто спотиче због референдума, знам на коју страну сам био и ђе ми је била сва фамилија. То што се ЦГ одвојила од Србије не значи ништа. И кад је била битка на Мојковцу били смо посебне државе, па се црногорска војска жртвовала на начин који се вјероватно никад у историји није десио. Ми би се цимали од Хрватске и Албаније подједнако, били у заједници са Србијом или не, тотално је небитно то,а нијесмо добили државу 2006те него смо ту државу имали вјековима!

И за још овај задњи пасус да одговорим. Кад кажем да нијесам против уласка у нато, не гледам ја своју гузицу, јер је мени исти курац оћемо ли бити у нато, него гледам како да моја држава опстане, разумијеш? Ја да сам такав као што ти желиш да ме представиш не бих ишао на протесте против власти, а био сам СВАКИ пут кад је фрка била. Замисли каква сам ја будала, солидно живим, чак би се смио опкладити да моја фамилија живи боље него макар 70% остатка ЦГ који се бави поштеним послом, и опет идем на протесте и правим проблем самом себи, а свјестан сам да било ко дође на власт да нећу боље живјет, свјестан да 90% људи који су око мене на протесту да имају услове као ја не би ту били него неђе друго.

Нексон, ево да те приупитам, да ми једну ствар објасниш. Због чега су Руси уложили силне паре у ЦГ? Како рече један професор са факултета за безбједност у Београду, округло 13 милијарди еура? Је ли за то што су они једини извалили да је Црна Гора рај за инвеститоре или због тога што су на тај начин покушали да купе власт у ЦГ и добијају своје савезнике и могућност изласка на Јадранско море? Мислиш ли да је Мило гадљив на руске милијарде да му нијесу добро пале? Због чега он не би наставио сарадњу са Русијом, дао им пристаниште на мору и музао колико може?

И немој брате мили да спомињеш Петровиће у неком негативно контексту, јер ако је према коме направљена неправда онда је то према њима 1918. а то ти сигурно знаш.

Никад Агенција. Ајде мој мозгу ти ми речи ко то гине по Афганистану и Ираку? Јеси ли причао кад са неким од људи који су били у мировним мисијама тамо? Јеси ли их питао како им је било, колико су пара донијели, би ли опет отишли. Прво мало попричај са њима па онда прдњави, а што се шиптара тиче, они ће кад дође вријеме да нас рокају и кољу савременим наоружањем што ће купити од најјачих сила са запада, а ми ћемо да се брани танџарама од прије 100 година, или пак као војно неутрални да их дочекамо са цвијећем у рукама :roll:

Barra Brava
Posts: 91
Joined: Thu Mar 17, 2016 4:36 am

Re: Вести

Postby Barra Brava » Fri May 20, 2016 5:56 pm

Онда би било најбоље да уђете у савез са шиптарима па вас неће напасти

Nexon
Posts: 2401
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Fri May 20, 2016 6:16 pm

Kockalone wrote:Нексон, ево да те приупитам, да ми једну ствар објасниш. Због чега су Руси уложили силне паре у ЦГ? Како рече један професор са факултета за безбједност у Београду, округло 13 милијарди еура? Је ли за то што су они једини извалили да је Црна Гора рај за инвеститоре или због тога што су на тај начин покушали да купе власт у ЦГ и добијају своје савезнике и могућност изласка на Јадранско море? Мислиш ли да је Мило гадљив на руске милијарде да му нијесу добро пале? Због чега он не би наставио сарадњу са Русијом, дао им пристаниште на мору и музао колико може?

И немој брате мили да спомињеш Петровиће у неком негативно контексту, јер ако је према коме направљена неправда онда је то према њима 1918. а то ти сигурно знаш.


Је л знаш шта је српској војсци био мото када је из Грчке кренула према Србији?-Бежите живи иду мртви.
Ово ти помињем зато што је део породице Петровић помислио 1916 да је Србија и Срби стварно мртви јер је Аустрија прогласила Србе за мртву нацију 1916. Је л вас уче у школама о принцу Мирку Петровићу, који је потписао, са делом ЦГ владе, капитулацију Аустрији, чиме је пребацио ЦГ на страну Аустрије? Вероватно не, сада је у моди нешто друго, па су људи из Будве и околине, који су учествовали у ослобађању тог места 1918 проглашени за српске агресоре и окупаторе. Је л си ти свестан да је Антантна гледала на Петровиће као на породицу која је играла на обе стране током рата?

Што се тиче Руса и Мила, они су давали новце јер је Мило криминалац па су могли део новца да оперу преко ЦГ, купујући некретнине. Ради се углавном о олигархијском слоју Руса. Али је касније дошло до продора руских туриста на ЦГ приморје и ви сечете себи грану са причом око нато. Али је запад стиснуо мошнице Милу. Сигурно знаш како су Вијести почеле да нападају Мила, иако су били за Мила, мислим да су око покраденог референдума били 100% за Мила, а они су за ЦГ независност и ЦГ у Нато, они су под контролом запада.

Руси су можда желели да им понеки брод стане у Бару за сервисирање али Јадранско море више није битно за њих јер Отранска врата контролише нато са истока и запада. За њих су занимљивије луке које директно излазе на Медитеран, попут Сирије, Египта или Кипра. Непрецењујте свој значај, Јадран је био најзначајније море пре 1000 годину када је Млетачка република почела да се шири на рачун(пљачка, углавном) Источног Рима(Византије), као зора онога што сматрамо западом, данас је небитно са стратешке стране.

Мислим да правите грешку али на вама је избор.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Fri May 20, 2016 8:34 pm

Прије би да ме објесе за вјерност, него да ме награде за издају... А ту причу што продајеш да треба сарађивати хаха. Друже мој са западом се не сарађује него се повинујеш и љубиш.курац... Вас су Руси подигли, а ви уводите санкције. То је доказ какав сте ви народ постали од 2006. Ма да је исто тако и у Србији... Ми смо народ којем је забрањено да напредује.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

Република Српска
Posts: 46
Joined: Wed Feb 03, 2016 6:07 pm

Re: Вести

Postby Република Српска » Fri May 20, 2016 8:56 pm

Ne bi da kenjam, ali mislim da je Nato neminovnost vecini zemalja sa Balkana. Samo je pitanje trenutka kada ce i Srbija uci u Nato. Da me ne shvati neko pogresno, zelim sve najgore Nato paktu i brzi raspad, al nacekacemo se mi do tad, a i suvise smo nebitan kurac u svim tim pricama da mi odlucujemo bilo sta, pogotovo sto se u Srbiji (i Bih) narod nista i ne pita... Eto da je neko 99te pricao da ce Toni Bler krociti u Srbiju a ne da ce postati savjetnik proglasili bi u najmanju ruku ludim, nakon 15tak godina sta se desava...
ОД МАЊАЧЕ ДО МАРИБОРА СВАКИ СРБИН У ЧЕТНИКЕ МОРА!

ex клемпави

User avatar
Лудак из луднице
Posts: 162
Joined: Wed Mar 02, 2016 7:14 am

Re: Вести

Postby Лудак из луднице » Sat May 21, 2016 3:03 am

Највећа демагогија и глупост на коју могу да наседну само људи без имало мозга је "Или Нато или тотална пропаст" .

И коцкалоне , ако ЦГ уђе у НАТО тек ће се "борити за правду у свјету" . Не смем ни да замислим колико ће мајки из Мојковца, Никшића , Будве, Подгорице бити завијено у црно јер им синови гину по Ираку , Авганистану , Џибутију и осталим пичким материнама.

Не штите они тебе, напротив. Ти ћеш гинути за њих, бићеш им топовско месо, експлоатиће ти све војно-безбедносне ресурсе које имаш, окупираће ти земљу а све јер си ти то тако желео. Притом, о морално-етичким принципима које си успут прегазио и да не причам, види се да ти није битно то но мантра - " МОРАМО БИТИ РЕАЛНИ.."

Набијам ја на курац све вас , реалне .

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Вести

Postby Ultra Sarma » Sat May 21, 2016 4:33 am

U nato paktu se nalaze svi neprijatelji srpskog naroda, kome i ti burazeru pripadas. Clanice nato pakta su nanele nasem narodu nemerljivu stetu kroz vekove, a bogami i dalje nas uspesno unistavaju... ono sto mi pamtimo je dovoljno da na njih gledamo sa gadjenjem. Oteli su nam sve teritorije koje su mogli, ukljucujuci naravno i Kosmet, koji je vlast kod vas dolje(mada i nasa ovde), koju ti podravas u odluci da vas uvede u najodvratniju tvorevinu novijeg doba, priznala pa ne znam da li to uopste ima tezinu neku za slicne tebi.. umiremo idalje od njihovog o.uranijuma, ubijali su nas ustvari gde god su stigli... to ne rade samo nama, vec i drugim drzavama i narodima kojima bi sigurno lakse bilo da je manje zentara koji cuvaju sopstveni solidan zivot, umesto da neguju slobodarske vrednosti i kazu ne demokratiji koja dolazi puskama i tenkovima. Moracete da finansirate nato, od amera da kupujete oruzije, decu iz solidnih zivota da saljete da se borie u kurdistan, sa turcima, u libiju itd.. cisto robovanje, ali vidim da se zarad malog materijalnog boljitka sve to jednostavno ne vidi..

Ja razumem da treba izneti drugacije misljenje, ali ovo je preterano, kroz ovoliki broj postova promovisati nato i siriti strah pod izgovorom da nema druge je nekorektno. Nato je sve slabiji, sta pricate vi, samo amera da nema u nato-u bili bi kerov rac, pogledajte druge vojske nato clanica, njihove avione, tehniku, broj istih, zastarelost, nato jednostavno nije ono sto je bio za vreme bombardovanje tvoje zemlje... sem amera, jos 2,3 zemlje vredne u vojnom smislu, a ostale? Da li bi ceo nato bez amera mogao da se suprotstavi npr samo rusiji? Bilo bi cupavo.. sa sve izvesnijim propadanjem amerike za mozda koju desetinu godina, propade ti i nato, a ondacete da trcite kod velikosrpskog agresora da vas stiti od vase brace iz nato pakta, ujaka i siptara..

Treba reci sta imas, tu ti zavidim na hrabrosti, ali ovakvo forsiranje promocije nato pakta i sirenja straha i neistine administracija treba da ogranici, a pojedince koji to rade da opomene. Ne treba dozvoljavati da se toliko forsiraju teme kao ova, promocija nato-a gde jedan bukvalno na provokativan nacin namece drugima neistinu. Dakle ok je reci, ali ovoliko forsiranje ne ide. To isto sem za tvoju promociju najveceg zla sadasnjice, treba primeniti i za konstantno pljuvanje po SPC, velicanje zandara, vucica, i ostalih tema koje neprilicu SRPSKOJ TRIBINI. dozvoliti da se iznese stav, ali ne i da se forsira toliko, vec ograniciti i opominjati..

Ziv bio srpski brate, zelim da se sa ulaskom u nato solidan zivot pretvori u bogat i raskosan, a videcemo kako ce ispasti na kraju.
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Вести

Postby kopriva » Sat May 21, 2016 6:07 am

Sarma, da pridodam da je posle SAD, najjaca vojna sila u NATO-u Turska. Dakle taj NATO je go kurac, i jedina svrha postojanja NATO-a je da sprovodi interese SAD-a. I mislim da Kockica ne promovise NATO, nego je jednostavno potpao pod uticaj medija, sto u ostalom ceka i nas. Vucic je rekao da je licno za ulazak Srbije u Nato, i kada krene kampanja ova nasa polu-zombi nacija ce isto tako kao i Kockalone da na svakakav moguc nacin nalazi dobre strane NATO-a i tako ce odjednom postati realni i shvatiti kako je nas interes u stvari da udjemo u NATO. (Kockalone, ne mislim da si zombi, imas svoje misljenje i cenim to, samo si u zabludi). Da podsetim da je premijer Srbije nedavno rekao nesto tipa kako je Euleks jedini garant i zastitnik Srba na Kosmetu. Siguran sam da prosecan glasac SNS-a isto misli.
I ne bih se slozio Sarma sa tobom brate, ne forsira on NATO, jednostavno nas 20 pise na njega jednog nije to lako. Ima covek svoje misljenje i treba to ceniti, on misli da je tako najbolje i sta sada. Jebiga vreme ce pokazati.

User avatar
bilipiton
Posts: 176
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:50 pm

Re: Вести

Postby bilipiton » Sat May 21, 2016 11:20 am

kopriva wrote:Sarma, da pridodam da je posle SAD, najjaca vojna sila u NATO-u Turska.


Чекај бре, а Немачка, Француска, Енглеска?

User avatar
Kockalone
Posts: 288
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Вести

Postby Kockalone » Sat May 21, 2016 11:44 am

Нексон, да будем искрен нијесам превише упућен у лик и дјело Мирка Петровића, само сам мишљења да је 1918. начињена велика неправда Петровићима и Црној Гори. На крају крајева резултат те 1918. је и почетак стварања црногорске нације, касније је у комунизму то само настављено. Што се Русије тиче, немој ми рећи да озбиљно мислиш да су они дошли ође чисто што је Мило кримос и што је поткупљив? Мислиш не би их у Србији или РС примили на исти начин као Мило ође, чак би и боље били прихаћени од народа. Прича иде да је Путин стиснуо руске олигархе, да их држи у шаци и да они раде оно што им он каже, тако да то поткрепљује моје мишљење да су они због некога интереса државе Русије послати ође. Иако ми уђемо у нато мишљења сам да ће број руских туриста бити исти као до сада. Они имају своје некретнине ође у које су уложили брда пара и то не само на приморју ЦГ, већ и унутрашњости, па сумњам да ће тек тако заборавити на ЦГ, а и руски туристи масовно иду на љетовања у друге земље које су чланице нато савеза. За Вијести што си споменуо да ти покушам одговорити. Гледај, у Црној Гори постоји термин ''прва и друга фамилија''. Прва фамилија су ти Ђукановићи, а друга ти је фамилија Мишка Перовића, власника Вијести. Теби Мило сигурно представља издајника и злотвора, али вјеруј да је ова друга фамилија гора од њега 5 пута, барем по нас Србе. Мило није преко ноћи од Србина постао антисрбин зато што је он тако желио, него зато што је морао. У његову странку имаш доста прикривених Срба, маса њих је при СПЦ, пола њих вјероватно није ни за нато, него се тако декларативно залажу зато јер морају. Док су ти ови из Вијести антисрби 100%, то су наследници политике Славка Перовића. Они се залажу за све што се залаже и Мило, чак иду и даље од тога, само што Ломи иде због интереса, а ови из чистога убјеђења. Они су за вријеме рефенрендума, као што ти кажеш били на истој страни са Милом, али сада када је ЦГ самостална вјероватно жеља да самостално владају их води у борби против власти, то је једини њихов интерес, а сигурно је да имају и добре везе на западу и ја претпостављам да кад дође вријеме да се Мило миче са власти, да ће неки њихов пик бити главни кандидат за Миловог наследника.
Да укратко одговорим и осталим. Мени лично не занима оће ли неки наш војник погинути у Авганистану или Ираку. Они тамо иду да ''уводе демократије'' за дебеле паре, значи класични су плаћеници, па ако некога рокну ја се сјекирати нећу, јер је ишао тамо за свој џеп, а не за мој џеп или моје добро. Друга би ствар била да из убјеђења иду тамо, што ође није случај. Мада тих случајева да неко погине од наших није било, шаљу их на нека лаганија мјеста и пар људи који су били тамо, а са којим сам ја причао кажу да би опет отишли само ли им се укаже прилика. Наравно, једини разлог су паре и чисти лични интерес. Ово што кажете да постоји пар јаких држава у нато савезу, а да су остали го курац, са тим се углавном слажем, али морате схватити да је Америка 90% снаге тога савеза, а њој Европа служи само за то да им даје легитимитет за интервенције по свијету. Ја не пропагирам нато, нит бих подржао неку кампању за нато, мене више занима развијање у економску смислу, ако је то више уопште могуће, али сам само свјестан да смо са свих страна окружени нато државама, да Русија и њихови савезници нијесу на нашој источној граници, него много даље. И што неко рече да нам је све узето задњих ратова. То није истина, јер смо добили Републику Српску, нажалост без Сарајева, али ипак оваква каква је вриједи сувог злата.

Nexon
Posts: 2401
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Sat May 21, 2016 12:29 pm

Немам сада пуно време али какава неправда начињена ЦГ у Краљевини Југославији када је створена Зетска Бановина, која је далеко већа од данашње ЦГ?

Image

Додуше, 1939 су кнез Павле и Драгиша Цветковић дозволили да ујке узму Пељешац и Дубровник(први пут у некој фомираној хрватској области), Конавле али је Зетска Бановина, као што се види горе, имала Рашку област, добар КиМ, центар бановине је било Цетиње.
Што се тиче Петровића, на њих се гледало као на породицу која је покушала да игра на обе стране у рату. Матори Никола оде у Италију, са делом владе, син му остане на трону у ЦГ, са делом владе, и потпише споразум са Аустријом.
Ако нађем времена одговорићу на ово остало.

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Вести

Postby reziser » Sat May 21, 2016 1:12 pm

Kockalone wrote:Нексон, да будем искрен нијесам превише упућен у лик и дјело Мирка Петровића, само сам мишљења да је 1918. начињена велика неправда Петровићима и Црној Гори. На крају крајева резултат те 1918. је и почетак стварања црногорске нације, касније је у комунизму то само настављено. Што се Русије тиче, немој ми рећи да озбиљно мислиш да су они дошли ође чисто што је Мило кримос и што је поткупљив? Мислиш не би их у Србији или РС примили на исти начин као Мило ође, чак би и боље били прихаћени од народа. Прича иде да је Путин стиснуо руске олигархе, да их држи у шаци и да они раде оно што им он каже, тако да то поткрепљује моје мишљење да су они због некога интереса државе Русије послати ође. Иако ми уђемо у нато мишљења сам да ће број руских туриста бити исти као до сада. Они имају своје некретнине ође у које су уложили брда пара и то не само на приморју ЦГ, већ и унутрашњости, па сумњам да ће тек тако заборавити на ЦГ, а и руски туристи масовно иду на љетовања у друге земље које су чланице нато савеза. За Вијести што си споменуо да ти покушам одговорити. Гледај, у Црној Гори постоји термин ''прва и друга фамилија''. Прва фамилија су ти Ђукановићи, а друга ти је фамилија Мишка Перовића, власника Вијести. Теби Мило сигурно представља издајника и злотвора, али вјеруј да је ова друга фамилија гора од њега 5 пута, барем по нас Србе. Мило није преко ноћи од Србина постао антисрбин зато што је он тако желио, него зато што је морао. У његову странку имаш доста прикривених Срба, маса њих је при СПЦ, пола њих вјероватно није ни за нато, него се тако декларативно залажу зато јер морају. Док су ти ови из Вијести антисрби 100%, то су наследници политике Славка Перовића. Они се залажу за све што се залаже и Мило, чак иду и даље од тога, само што Ломи иде због интереса, а ови из чистога убјеђења. Они су за вријеме рефенрендума, као што ти кажеш били на истој страни са Милом, али сада када је ЦГ самостална вјероватно жеља да самостално владају их води у борби против власти, то је једини њихов интерес, а сигурно је да имају и добре везе на западу и ја претпостављам да кад дође вријеме да се Мило миче са власти, да ће неки њихов пик бити главни кандидат за Миловог наследника.
Да укратко одговорим и осталим. Мени лично не занима оће ли неки наш војник погинути у Авганистану или Ираку. Они тамо иду да ''уводе демократије'' за дебеле паре, значи класични су плаћеници, па ако некога рокну ја се сјекирати нећу, јер је ишао тамо за свој џеп, а не за мој џеп или моје добро. Друга би ствар била да из убјеђења иду тамо, што ође није случај. Мада тих случајева да неко погине од наших није било, шаљу их на нека лаганија мјеста и пар људи који су били тамо, а са којим сам ја причао кажу да би опет отишли само ли им се укаже прилика. Наравно, једини разлог су паре и чисти лични интерес. Ово што кажете да постоји пар јаких држава у нато савезу, а да су остали го курац, са тим се углавном слажем, али морате схватити да је Америка 90% снаге тога савеза, а њој Европа служи само за то да им даје легитимитет за интервенције по свијету. Ја не пропагирам нато, нит бих подржао неку кампању за нато, мене више занима развијање у економску смислу, ако је то више уопште могуће, али сам само свјестан да смо са свих страна окружени нато државама, да Русија и њихови савезници нијесу на нашој источној граници, него много даље. И што неко рече да нам је све узето задњих ратова. То није истина, јер смо добили Републику Српску, нажалост без Сарајева, али ипак оваква каква је вриједи сувог злата.


Апсолутно тачно.Заправо,данашња Црна Гора је један велики парадоск где познејем масу Срба који не гласају странке са префиксом српски,јер цене да је та опција заправо гора по Србе него дпс.Сложићу се са тим.Срби у ЦГ,немају опцију,постоји неформална група Српских интелектуалаца махом окупљена око српских нво,али исте без помоћи матице не могу играти никакву улогу у ЦГ.Треба да будеш луд да гласаш вечитог лузера Мандића,превејаног Кадића,Милића који се не сме чак ни изјаснити као Србин.Све те назови "српске "опције су све само не српске.На жалост,појединачне иницијативе,попут угашеног Српског Гласа Боке,пројекта РАстко и сличних,без помоћи матице бивају угушене услед притиска режима,и пре свега недостатка средстава.Са друге стране,оне имају медије,новац,положај,везе и залеђину.У таквим условима највећа наша победа биће наше очување националне свести и чекање промене консталације снага у Србији,Балкану и свету.Бојим,се само,да овим темпом ако једног дана до тога дође Срба у ЦГ,Македонији,и окупираним деловима РСК неће бит.А како је кренуло питање да ли ће нас бити и у Србији.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 117 guests