Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Nexon
Posts: 2412
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Fri May 13, 2016 7:51 pm

Мило лопове!



Наравно, никако не можемо занемарити ни прилике у Београду. После весељака радикала, који су се силно обрадовали због власти са жутима на Старом граду, по речима њиховог човека задуженог за Београд, и велики борац против партократије воли да обмањује

Двери: Нисмо учествовали у формирању власти на Старом Граду

Покрет је саопштио и да није подржао кандидатуру Марка Бастаћа из Демократске странке за председника општине.

“Подршку Бастаћу дали су одборници ДСС-а, који од четири одборника који припадају коалицији Двери-ДСС на општини Стари град имају три, док је један мандат припао Дверима”, наводи се у саопштењу и додаје да одборник Двери није ни присуствовао седници, тако да није ни могао да учествује у раду седнице.

Двери напомињу да су одборници ДСС-а самостално одлучили да "експресно" уђу у власт подршком Бастаћу.

Они су поводом навода покрета Доста је било да су Двери део власти питали руковдеће органе тог покрета да ли су сигурни да њихови одборници са те општине нису дали гласове за формирање власти.

"Формирање власти на Старом граду сматрамо исхитреним потезом. Двери остају на позицији политичке доследности, а не на позицији партитократске поделе плена и уласка на власт по сваку цену. То свакако не значи да дајемо подршку делу опозиције из СНС-а на овој општини, јер су они сигурно желели само да се дочепају власти на општини у којој никад нису владали", истичу Двери.

Српска радикална странка је коалицијом с ДС у Старом граду направила најбољи потез, изјавио је председник београдског одбора радикала Миљан Дамјановић.

(Бета)

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Вести

Postby јахач магле » Fri May 13, 2016 8:04 pm

А што не прокоментаришеш подршку твоје партије жутима?
...Сијају звезде као очи конобарице...

stara pizda
Posts: 140
Joined: Tue Feb 02, 2016 4:25 am

Re: Вести

Postby stara pizda » Fri May 13, 2016 8:56 pm

Primili siptare u fifu, kada nama retardi vode savez koji ne znaju ni da procitaju tekst na engleskom...

User avatar
zmijuga
Posts: 1858
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:13 pm

Re: Вести

Postby zmijuga » Fri May 13, 2016 9:27 pm

maxen wrote:ima li ko od brace preko Drine da napise sta se tamo desava.Koliko je ozbiljno to sto organizuje opozicija, prica seda ce i dosta muslimana biti sutra na strani opozicije...


Lideri opozicije su na spisku. Bosić, Vučurević, Petrović (SDS) i Čavić (NDS), a ovaj Babalj kome je upućen odgovor je funkcioner SDS iz Srpskog Sarajeva, bivši vođa Sokolova, a danas se liže sa muslimanima.

Image

To za muslimane je senzacionalizam.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Fri May 13, 2016 10:32 pm

Чуо сам да дају 50КМ ...

Image
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

Nexon
Posts: 2412
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Sat May 14, 2016 2:08 pm

zmijuga wrote:
maxen wrote:ima li ko od brace preko Drine da napise sta se tamo desava.Koliko je ozbiljno to sto organizuje opozicija, prica seda ce i dosta muslimana biti sutra na strani opozicije...


Lideri opozicije su na spisku. Bosić, Vučurević, Petrović (SDS) i Čavić (NDS), a ovaj Babalj kome je upućen odgovor je funkcioner SDS iz Srpskog Sarajeva, bivši vođa Sokolova, a danas se liže sa muslimanima.

Image

To za muslimane je senzacionalizam.


A, шта тражи онда СРС Републике Српске на том митингу? Ево, управо председник СРС у РС причао.
Шта тражи новоформирано одељење напредњака у РС на том истом митингу? Изгледа да је Вучић бацио око и на Републику Српску.
Заставе СРС и СНС на бини опозиције у РС

Image

Наравно, ово форсирање протеста у Бањалуци у медијима Србије је све скретање пажње са преговора са Петреусом око продаје државних предузећа људима из САД, са хаоса у Савамали...

User avatar
bilipiton
Posts: 176
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:50 pm

Re: Вести

Postby bilipiton » Sat May 14, 2016 2:14 pm

:lol:


User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Sat May 14, 2016 2:25 pm

Бог Отац!
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Вести

Postby Влада Паликућа » Sat May 14, 2016 4:42 pm

Nexon wrote:Ја сам мој дуг за 2012 вратио, извињавам се свима које сам замарао и нервирао током претходних 2 месеца.


: (

User avatar
zmijuga
Posts: 1858
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:13 pm

Re: Вести

Postby zmijuga » Sat May 14, 2016 5:53 pm

Nexon wrote:A, шта тражи онда СРС Републике Српске на том митингу? Ево, управо председник СРС у РС причао.
Шта тражи новоформирано одељење напредњака у РС на том истом митингу? Изгледа да је Вучић бацио око и на Републику Српску.
Заставе СРС и СНС на бини опозиције у РС

Image


Nisi to baš dobro shvatio. U Srpskoj postoje dve radikalne stranke, jedna je SRS RS (lider Mihajlo Mihaljica, cirkusant, 15-ak godina su posebna stranka i on je jedini njihov predstavnik u parlamentu), a druga je SRS - Dr Vojislav Šešelj. Prvi su na strani opozicije, a Šešeljevi u parlamentu podržavaju Dodika, i lider stranke je govorio na mitingu vlasti.

Za naprednjake je isto zbrkana situacija. Nije to novoformirano odeljenje, postoji par godina, ali su se podjelili. Postoje dve napredne stranke, jedna je Napredna stranka Srpske, a druga Srpska napredna stranka.
U prvoj je vođa Adam Šukalo koji je preko kompenzacione liste ušao sa par stotina glasova u skupštinu i podržava SDS, i nema nikakvu stranačku infrastrukturu, svi odbori su ga napustili, nema glasačku bazu, i sad služi opoziciji zbog tog svog jednog mjesta u parlamentu, i na sledećim izborima će ga odbaciti jer nemaju ništa od njega, ne može uzeti 100 glasova. A drugi malo jači naprednjak je Jovan Mitrović iz Zvornika i on ima neko glasačko tijelo do 5 000 - 10 000 ljudi na nivou Srpske, i on mislim da neformalno podržava Dodika.

A sad koju od te dve stranke podržava SNS iz Srbije, ne znam, mislim da se i ne cimaju oko njih jer su minorne i stranke bez neke perspektive, a Vučić se možda ne želi direktno mješati u izborni proces u Srpskoj, jer želi dobre odnose sa Dodikom. Mislim da su ipak ovi Mitrovićevi zvanična filijala SNS-a jer i nose isto ime, kako sam sad guglao.

Dakle, te zastave na skupu opozicije su bile od radikala koji nemaju veze sa ovima čije je sjedište u Zemunu i Napredne stranke Srpske koja bukvalno ne postoji, jer svako malo ih napuštaju svi odbori, a i nemaju veze sa SNS-om iz Srbije:

http://www.herceg.tv/politika-hercegovina/2372/regionalni-odbor-stranke-napredna-srpska-presao-u-dns?lang=lat

http://pressrs.ba/info/vijesti/sukalovi-presli-hadzi-jovanove-naprednjake-06-03-2016

A taj njihov predsjednik Šukalo, znači, ušao je u parlament Srpske sa 260 glasova:

Image

подвала
Posts: 121
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:22 pm

Re: Вести

Postby подвала » Sat May 14, 2016 6:53 pm

Био је данас на РТСу у студију неки чикица са брадом и наочарама, поред оног дебила Лазанског и осталих, баш је било милина за чути га, бар онај део који сам ухватио, не знам ко је. У суштини, што он рече, још од времена Пашића власт опозицију назива издајницима, а опозиција власт лоповима, ништа ново.
Али ово не може нам нико ништа је такав пакао да сваки коментар који бих написао би био крајње ружан и неприкладан.
Надам се да ће наши људи остати колико је могуће нормални и јединствени, а политичарима далеко лепа кућа, с обе стране Дрине.

Република Српска
Posts: 46
Joined: Wed Feb 03, 2016 6:07 pm

Re: Вести

Postby Република Српска » Sat May 14, 2016 7:49 pm

Прво оно што већина људи не зна или неће да зна јесте то да опозиција у Рс (СДС,ПДП,НДП и компанија) није класична опозиција, као што је то у случају Србије. Та иста "опозиција" чини преко трећине власти у РС и више од половине власти на нивоу БИХ (од српских представника). Фактички они су позиција у многим општинама, а просипају причу како је тренутна власт лоша. Сами себи ускачу у уста. Значи пљујеш власт а ти чиниш преко 30% власти :lol:

Тај СдС има доброг кадра да се не лажемо, али појединци из те странке и странака које су они окупили су уништили било какво повјерење у њихову исправност. Ето данас је тужилаштво БИХ и министарство безбједности тренутно у жижи јавности због све учесталијег хапшења Срба за ратне злочине, а пуштање или нехапшење муслимана, па упадање СИПЕ (агенција за истрагу и заштиту на нивоу БИХ) у станице полиције РС (што аутоматски значи да рушиш институције једне земље). Иронија свега тога је да је министар безбједности С-Р-Б-И-Н Драган Мектић (СДС кадар) за кога се вежу многе афере. и кад тај министар нема муда да хапси терористе из БиХ који по Сирији сијеку главе све вам је јасно. Та иста смрадина изјави да су равногорци=вехабијама и исламским терористима, и да терористи долазе из Србије. Ви из Србије стварно нисте свјесни са каквим исламским фундаментализмом се суочавамо ми у Бих, а нико на томе ништа не ради. Још већа иронија свега тога је када министар полиције позива народ на протесте, умјесто да умири и помири народ!?????????????

Горе је неко окачио сорошеву платну листу, један од агената је и Обрен Петровић, градоначелник Добоја (кадар СДС-а). Тај исти смрад је тренутно главни свједок у оптужници против Срба са подручја Добоја за ратне злочине. Смрад који се представља као Србин укопава Србе. Тај исти градоначелник је хтио да се Добој који је (95% српски град, одбрањен у рату) приступи заједници турских градова. Никога за то ништа није питао, па се народ дигао у граду. Дао је најбољу локацију у граду да се гради џамија (ко фол ће бити највећа у Бих) а ту никад није била џамија (немам ништа против богомоља, али градити нешто тамо гдје не припада-имам). Какав је то све шљам издајнички, довољно говори чињеница да је човјек из врха (топ 10 људи СДС-а) Ненад Стевандић изашао из те странке самовољно под изјавом да неће да буде дио издајничке и поданичке политике. О тзв. опозицији се стварно може данима написати.

С друге стране, и СНСД Милорада Додика има путера по глави. Постоји много ствари које им замјерам, али генерално мислим да је политика Додика добра и да ради у интересу Рс. Проблем су поједине мафијашке породице које је окупио око себе (тј. зависи он од њих, а они од њега) и које блате углед СНСД-а. Било како било, опозиција је посљедњих 15година изгубила све изборе (довољно говори о њиховој снази), свјесни су и да ће ове локалне у октобру изгубити јер су се расули након пораза од прије 2 године на републичким, зато кроз протесте настоје да промијене ствари, али мислим да је Додик увијек корак испред њих што се и данас показало.
ОД МАЊАЧЕ ДО МАРИБОРА СВАКИ СРБИН У ЧЕТНИКЕ МОРА!

ex клемпави

Република Српска
Posts: 46
Joined: Wed Feb 03, 2016 6:07 pm

Re: Вести

Postby Република Српска » Sat May 14, 2016 8:18 pm

Koliko govno novinarsko moras biti da ovo prikazujes na TV... (slika lijevo je opozicija, desno sat vremena nakon mitinga vlasti).

Image

a realnost je malo drugacija...

Image

Image
ОД МАЊАЧЕ ДО МАРИБОРА СВАКИ СРБИН У ЧЕТНИКЕ МОРА!

ex клемпави

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Вести

Postby reziser » Sat May 14, 2016 8:59 pm

Једино што могу,као појединац,је да позовем браћу из РС да не наседају ни на шта што им се споља нуди.Све те нво,сви ти "демократски борци""разне фондације""удружења"и сл.Исти,више пута виђен,сорошев образац.Отворите четворе очи.

Жао ми је сдс-а то је странка настала из самог бића Срба у РС,у најтежим тренутцима стала је на његово чело,и има велики удео у стварању РС.Кољевић,Караџић,Крајишник,сви ти кључни људи у тим временима били су уз сдс.Тада је Миле лешинарио по Босни.Његов ратни пут је пут којије заобишао ров,борбу и сл.

Сада,парадоксална ситуација,снсд води националну одговорну политику,а славом овенчани сдс се лиже са којекаквим маргиналцима.

Суштински,решење је у заједничком деловању,прихватању одговорности,и заједничкој борби за Српске интересе.Без странчарења ,политичарења и сл.Али Срби из РС,су ко и Срби у Србији ипак само Срби,па очекујем на жалост наставак ове рашомонијаде.

Нема разлике,Бања лУка,Кикинда,Приједор,Подгорица,Неготин,Херцег Нови,Пакрац,Звечан.Где год је срппска душа која...Мислите браћо о томе...док не буде касно....Свако добро.

Република Српска
Posts: 46
Joined: Wed Feb 03, 2016 6:07 pm

Re: Вести

Postby Република Српска » Sat May 14, 2016 9:17 pm

Mozda nisi u toku, ali SDS koji je nastao kao prva stranka u Srba u Bih je rascjepan na dva SDS-a...ovaj izdajnicki koji drzi opoziciju i novoformirani IZVORNI SDS koga mahom cine članovi prve skupstine RS, i clanovi SDS-a 90tih, sem par pojedinaca koji su i dalje u ovom prvom SDS-u. Taj novoformirani izvorni SDS nema veze sa ovim opozicionim, koga ne podržavaju podrzavaju "stari" poslanici i stvaraoci. A sto se Dodika tice, jbg njemu mnogi zamjeraju da nije rova vidio, sto je tacno jer je poslanik bio u skupstini. Onda tom logikom ni Karadzic nije vidio. Ali nije on jedini SNSD. Evo sadasnji ministar policije RS Lukač (kadar SNSD-a) je bio komandant banjaluckog odreda spec. brigade policije tokom rata. Kadra ima i na jednoj i na drugoj strani...
ОД МАЊАЧЕ ДО МАРИБОРА СВАКИ СРБИН У ЧЕТНИКЕ МОРА!

ex клемпави

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Вести

Postby reziser » Sat May 14, 2016 10:07 pm

Слажем се,истина је негде између.Једно је сигурно:Наш најбољи кадар је изгинуо,или је склоњен,или је прогоњен попут Славка Алексића.Под овим најбољи кадар подразумевам људе које је огањ рата ставио на чело народа:Алексић,Видовић,Мандо,Војвода Радовић ,Корњача и многи други.Овако,народу народу се као месије нуде,они који су се кад је требало склонили у страну,или још горе директно радили против свог народа.Остаје само нада да ће народ поново као 92-изнедрити оне који ће му предано служити.До тада ће бити на жалост она стара 2 Србина 3 партије.Свако добро.

Република Српска
Posts: 46
Joined: Wed Feb 03, 2016 6:07 pm

Re: Вести

Postby Република Српска » Sat May 14, 2016 10:29 pm

Meni su se brate i jedni i drugi zgadili, iste glave 20 godina. Mislim da su ovo sve problemi koji se od ranije vuku i prije prokletih 90tih, i dok se god budu gurali pod tepih napretka nam nece biti. Drago mi je da je danas proteklo sve bez ijednog moguceg incidenta, a vidim da su poturad i zapadni placenici jedva cekali da bude nesto. Najvise bi volio da dodju iskreni srpski rodoljubi i patriote, ali mislim da se novac uvukao u sve nas, i da cemo jos dugo cekati, jer nam vecina mlade intelektualne elite ode preko, a i ovi koji su ostali nemaju snage nakon svih ovih ratova, kriza i mucenja.
ОД МАЊАЧЕ ДО МАРИБОРА СВАКИ СРБИН У ЧЕТНИКЕ МОРА!

ex клемпави

МГП
Posts: 503
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Вести

Postby МГП » Sat May 14, 2016 11:01 pm

Док су год на челу опозиције главе као што су Иванић, Чавић и слични они неће бити озбиљна пријетња власти. Што Република Српска спомену Обрена Петровића из Добоја, треба додати ту и Мићу Мићића из Бијељине који је дозволио да се мијењају имена улица у Јањи (можда и у Бијељини, нисам сигуран) која су имала српске предзнаке или везе са Србима да би се удовољило Бошњацима, Чавића који је док је био предсједник РС потписао неки документ да је у Сребреници извршен геноцид (ако је ко боље упућен нека ме исправи), Иванића који је не знам колико пара покрао из "Шума Српске" па је платио да не иде на робију. Док је таквих људи у опозиција владајућа гарнитура (Додик и остали) немају чега да се плаше.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Sat May 14, 2016 11:32 pm

reziser wrote:Слажем се,истина је негде између.Једно је сигурно:Наш најбољи кадар је изгинуо,или је склоњен,или је прогоњен попут Славка Алексића.Под овим најбољи кадар подразумевам људе које је огањ рата ставио на чело народа:Алексић,Видовић,Мандо,Војвода Радовић ,Корњача и многи други.Овако,народу народу се као месије нуде,они који су се кад је требало склонили у страну,или још горе директно радили против свог народа.Остаје само нада да ће народ поново као 92-изнедрити оне који ће му предано служити.До тада ће бити на жалост она стара 2 Србина 3 партије.Свако добро.


Потпуно си у праву, на позицијама је сада највећи олош српског народа у српској.... Изоставио си кључног човјека Љубишу Савића Маузера који је уклоњен од тих истих шљамова који данас држе митинге...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
zmijuga
Posts: 1858
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:13 pm

Re: Вести

Postby zmijuga » Sun May 15, 2016 3:20 am

Република Српска wrote:Mozda nisi u toku, ali SDS koji je nastao kao prva stranka u Srba u Bih je rascjepan na dva SDS-a...ovaj izdajnicki koji drzi opoziciju i novoformirani IZVORNI SDS koga mahom cine članovi prve skupstine RS, i clanovi SDS-a 90tih, sem par pojedinaca koji su i dalje u ovom prvom SDS-u.


Dobro, ovaj sadašnji SDS nije izgubio sa osnivanjem tog izvornog SDS-a na članstvu i glasačima, ali jest na toj nekoj simbolici, jer je dosta tih što su bili u prvom sazivu parlamentu sad u izjavama stalo na stranu Dodikove politike, a i ove vođe tog SDS-a Krajišnik i Radovan su u korektnim odnosima sa njim.

U glasačkoj bazi će izgubiti odlaskom nekih bitnih pojedinaca, kao što je Stevandić koga si pomenuo i koji je osnovao svoju stranku Ujedinjena Srpska (i ušao u koaliciju sa filijalom Istočne alternative koju je u Srbiji formirao bivši radikal Todorović), i sada u Bijeljini gdje ih je napustio doktor Maksimović, koji je osnovao Pozitivnu Srpsku.

Република Српска wrote:sadasnji ministar policije RS Lukač (kadar SNSD-a) je bio komandant banjaluckog odreda spec. brigade policije tokom rata.


I par puta ranjavan. I tačno za plakati kad vidiš na nekom sastanku ministra policije RS koji je prošao sva ratišta i ministra policije Srbije, koji je slina i ulizica.

reziser wrote:Слажем се,истина је негде између.Једно је сигурно:Наш најбољи кадар је изгинуо,или је склоњен,или је прогоњен попут Славка Алексића.Под овим најбољи кадар подразумевам људе које је огањ рата ставио на чело народа:Алексић,Видовић,Мандо,Војвода Радовић ,Корњача и многи други.Овако,народу народу се као месије нуде,они који су се кад је требало склонили у страну,или још горе директно радили против свог народа.Остаје само нада да ће народ поново као 92-изнедрити оне који ће му предано служити.До тада ће бити на жалост она стара 2 Србина 3 партије.Свако добро.


Što se tiče narodnih heroja dosta ih je u ratu i poslije rata sklonjeno jer su smetali SDS-u. Veljko Milanković je mislim od lakšeg ranjavanja podlegao, Vojvoda Rade je ubijen mučki sa leđa, Mando je poginuo u saobraćajci nakon rata, a kritikovao je tadašnju vlast. Mauzer se borio protiv kriminala i kao takav je smetao, legendarni Srđan Knežević je takođe ubijen na Palama. Njih dvojica su tih poslijeratnih godina davali, baš kao i vojvoda Aleksić, podršku Biljani Plavšić koja je izašla iz SDS-a, pobjedila na predsjedničkim izborima i podržala Dodika za premijera.
Ove Šešeljove vojvode Brne, Vaske, Kornjača su napustile Srpsku nakon rata takođe.

Jedan od rijetkih viđenijih heroja i oficira koji je živ ili na slobodi, Milan Jolović je danas držao govor na skupu Dodikove koalicije:



Uglavnom, ni jedni ni drugi ne valjaju, ali trenutno je nesposobna opozicija koja je skupljena sa koca i konopca i pod sumnjivim motivima, velika opasnost za Srpsku.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 45 guests