Душевна болница

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Душевна болница

Postby навијај » Wed Mar 06, 2019 1:12 pm

Која паника јбт, шта би тек било да је ратна мобилизација , радили би подруми тавани пасоши

ево један мотивациони клип https://www.facebook.com/Kameflash/videos/2077253065676365/

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Душевна болница

Postby Brdja » Wed Mar 06, 2019 1:24 pm

Hvala @prcko, znači nikad :D

Nego mene iskreno zanima jel ide Mićarica ili će da se prijavi kao da ne živi u Srbiji?
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.


Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Душевна болница

Postby Далтон » Wed Mar 06, 2019 3:40 pm

Takođe sam zguzio sa opasnim poslom, tako da mi je svaki dan bitan. Nemam ja vremena za te budalaštine. Da su me tako pitali pre 10 godina, kad sam završio srednju i lelemudo, onda bi otišao bez razmišljanja. Sada, to je prosto ne izvodljivo.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Душевна болница

Postby ultrastito » Wed Mar 06, 2019 3:43 pm

"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

Nexon
Posts: 2401
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Душевна болница

Postby Nexon » Wed Mar 06, 2019 3:51 pm

Патријарх Павле и Тесла у кецељама: Необична акција женских организација у Београду

https://rs.sputniknews.com/vesti/201903061119063232-patrijarh-kecelja/


Image

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Душевна болница

Postby bojan23 » Wed Mar 06, 2019 5:57 pm

Čekaj jel abortus zabranjen u Srbiji? Koliko ja znam nije, tako da je ova "akcija" bespotrebna. Vole ovdašnje nvo da glume ugroženost.
З В Е З Д А Л Е !

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Душевна болница

Postby reziser » Wed Mar 06, 2019 6:34 pm

bojan23 wrote:Čekaj jel abortus zabranjen u Srbiji? Koliko ja znam nije, tako da je ova "akcija" bespotrebna. Vole ovdašnje nvo da glume ugroženost.


Што су "угроженије"више капље са свих страна.

User avatar
njasvi
Posts: 925
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Душевна болница

Postby njasvi » Wed Mar 06, 2019 8:22 pm

reziser wrote:Што су "угроженије"више капље са свих страна.


sustina svih nvo
04 X 1945

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Душевна болница

Postby 1748 » Wed Mar 06, 2019 11:46 pm

Bio sam danas u vojnom odseku, ovo sto nam je sada stiglo je obavestenje a ne poziv. Nista drugo ne znaju, ni kada ni kako na koji nacin koliko njih/nas. Totalna dezorijentisanost oni ovo vec salju preko godinu dana obavestenja. Poenta je da muskarci koji nisu sluzili vojni rok 2x15 dana u 2 godine prodju neku vrstu ubrzanog kursa oko vojske. Ja bih licno isao i podrzao da mi ne ugrozava posao.

@riper

probacu da ti odgovorim na tvoje pitanje/misao.

Ja patriotizam ispoljavam na druge nacine pomazem sirotinji, lecim sms-om, hranim lutalice po ulici, placam redovno porez, glasam itd. Sve u okviru zakonskih normi (osim lutalica :) ).

Jezim se od patriotizma koji se brani puskama slusao sam price u Krusevcu 99' godine, puna kafana svi brane Kosovo, dosla armija po njih svi pobegli. Armija morala nekog da posalje natrpali decu neku u kamione, dali im puske nakljukali ih nacionalizmom - svi do jednog su poginuli o roku od par dana.

Cuo sam jos par slicnih prica.

Rodjeni stric mi je 90ih godina imao sina od 3 i drugog na putu kada je ostao opkoljen Hrvatima u sumi. Danas je ziv zdrav covek, prezire srbovanje i slicne gluposti, seselja, nacionalizam itd.

Ono meni najbitnije: za koga bih ja ratovao i koga bih branio? Ove supke koji te prodaju gde stignu, pocevsi od slobe, preko zutih do ovih azdaja danas. Nasi najveci umovi su svoj intelektualni rad unovcili u inostranstvu. Svi se ponosimo Teslom, Pupinom ali njima ova zemlja nije nista pruzila.

Verovatno su bili smatrani za kretene jer su bili ispred svog vremena. Sportisti takodje. Novak je jedan od nasih najbojlih sportista ikada, kakvu je on pomoc imao dok se formirao kao teniser od drzave? Sta ima bilo ko od nas kao podsticaj ovde da se bori za zemlju a ne iskljucivo za sebe kao pojedinca? Niko nema jebeno nista, ne racunam tu one kombinacija likove koji su u stranci, rade u nekom jkp i menjaju stranku koja je na vlasti.

Drzava koje na sve nacine "stimulise" ljude da odu iz svoje rodjene zemlje i ne radi nista za dobrobit svog naroda nema prava da trazi od ljudi da je puskama brane jednog dana. Mogu jos da piskaram mada sam iovako smorio :) ako hoces mozemo nastaviti na pm.
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Душевна болница

Postby čompika » Thu Mar 07, 2019 12:22 am

de da propustiš priliku da služiš sa Vulinom, jesi lud.

Vi se stvarno zajebavate, kad dođe vreme da oslobadjamo? Pa mi u narednih bar 50-100 godina nismo spremni ni da branimo ako još nešto pokušaju da nam uzmu. Naravno da bi trebalo da odrastao čovek ima osnovno znanje i obuku, nikad ne znaš.

Baš pitam pre neki dan kolegu, dobio poziv, mobilizacija i u Vukovar, nije se bunio. Proburazio ga metak po dijagonali. Reko jel bi išao ponovo? Kaze bi kurac da sam znao za koga sam ratovao.

Nexon
Posts: 2401
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Душевна болница

Postby Nexon » Thu Mar 07, 2019 1:15 am

1748 wrote:probacu da ti odgovorim na tvoje pitanje/misao.

Ja patriotizam ispoljavam na druge nacine pomazem sirotinji, lecim sms-om, hranim lutalice po ulici, placam redovno porez, glasam itd. Sve u okviru zakonskih normi (osim lutalica :) ).


Добар део наведеног није никакав патриотизам већ грађанска обавеза без које држава не може да омогући здравство, образовање итд.
Можеш бити националист, комуниста, анархиста-небитно.

1748 wrote:Ono meni najbitnije: za koga bih ja ratovao i koga bih branio? Ove supke koji te prodaju gde stignu, pocevsi od slobe, preko zutih do ovih azdaja danas. Nasi najveci umovi su svoj intelektualni rad unovcili u inostranstvu. Svi se ponosimo Teslom, Pupinom ali njima ova zemlja nije nista pruzila.

Verovatno su bili smatrani za kretene jer su bili ispred svog vremena. Sportisti takodje. Novak je jedan od nasih najbojlih sportista ikada, kakvu je on pomoc imao dok se formirao kao teniser od drzave? Sta ima bilo ko od nas kao podsticaj ovde da se bori za zemlju a ne iskljucivo za sebe kao pojedinca? Niko nema jebeno nista, ne racunam tu one kombinacija likove koji su u stranci, rade u nekom jkp i menjaju stranku koja je na vlasti.


Тесла није ни могао да нешто направи у Србији која није ни била независна, нити је имала институције из историјских разлога. Али је зато наш највећи научник Милутин Миланковић дао много тога Србији која није имала ништа пре њега из историјских разлога.

Е то је већ нешто.

Зато Новак Ђоковић плаћа порез у Монаку, додуше понекад породично одраде по коју акцију извлачења новца из буџета Србије. Али нећемо нашег Нолета да нападамо јер му ништа нисмо дали.


1748 wrote:Drzava koje na sve nacine "stimulise" ljude da odu iz svoje rodjene zemlje i ne radi nista za dobrobit svog naroda nema prava da trazi od ljudi da je puskama brane jednog dana. Mogu jos da piskaram mada sam iovako smorio :) ako hoces mozemo nastaviti na pm.


Не стимулише држава већ власт.

Власт није једнако држава.

Без државе би био циганин црни којег свако гази, то да знаш.

Не дао ти Бог да будеш национална мањина, желећеш и најгору своју државу само да је твоја и независна, као они Курди што се већ вековима боре за независност, или можда су ти ближи Каталонци или Палестинци. Лако је бити у Београду и НС па глумити лудог анархисту и комунисту по црним кућама. Буди Србин у Вуковару и Сарајеву па да те видим да ли ћеш да лудујеш да ти држава није важна.

Тренутна власт и њена политика је нешто друго.

А немање осећаја и одговорности за оне који су погинули да би имао своју државу је посебна тема. Сви они који су прешли Албанију и који су у бројним ратовима у последња два века дали животе за КиМ, РС, РСК...на крају целу Србију а ради се милионима, такав однос уништава сваку вредност и значај те урушава државу јер све ралативизује.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Душевна болница

Postby čompika » Thu Mar 07, 2019 1:38 am

Zadnji pasus ti je korektan, i slazem se.
Drzava jeste vlast nekima od nas citav zivot, nekima starijima mozda nije.
Kako omladinac da dozivi ovu drzavu kao svoju i da je razdvoji od vlasti, vrlo teško osim ako ovo ne shvati kao jedan maleni deo istorije. Ali ako si u dvadesetim ili tridesetim, jako teško da ćeš moći da od ove drzave vidiš išta više nego bahatosti vlasti i osećaja da u stvari jesi gradjanin drugog reda, ciganin crni što bi ti rekao.
Znači taj odnos prema drzavi je u neku ruku opravdan jer drzavu nisu urušili pojedinci, već u nekoliko navrata masa ljudi oko vladajućih klika. Tako da iskreno, jako je teško voleti ovaj narod i ovu drzavu danas.

Nexon
Posts: 2401
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Душевна болница

Postby Nexon » Thu Mar 07, 2019 1:49 am

Ова државу није само рушена изнутра. Највећа страдања су долазила споља попут 1914, 1941 или 1459.
Е сада је онај неписмени Ђорђе Петровић назван Карађорђе био будала што је повео Србе у страдање да би имали независну државу.
Боље да су остали да их набијају на колац и одводе дечаке у јаничаре. Што су устаници имали идеју да од неписмене раје направе нацију са факултетима и универзитетима.
Размислите мало.

Што се тиче унутрашњег урушавања. Ту ми као појединци играмо улогу јер нисмо довољно солидарни и спремни да одрадимо притисак и променимо када не ваља. Него свако гледа појединачне интересе.
То тако не може.
Не можеш да крадеш путне знакове, жицу јер си ти баја много јак. То се плаћа, то не ваља јер то плаћа цела заједница а онда се заједница руши.

Nexon
Posts: 2401
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Душевна болница

Postby Nexon » Thu Mar 07, 2019 1:59 am

А ми Србимо смо први кренули у успешно ослобађање не само на Балкану већ целој централној и источној Европи.
Те 1804, осим Срба који су кренули да стварају своју независну модерну државу само су постојале 4 велике царевине на Балкану, централној и источној Европи-Османлије, Аустрија, Пруска и Русија. Нема Мађара, Пољака, Словака, Румуна, Чеха, Бугара, Грка не дај Боже хрвата и словенаца о комунистичким измошљотинама типа црногороац и муслиман/бошњак да не говорим. Нема чак ни уједињених Немаца и Италијана. Него неке одвојене кнежевине/краљевине и градови државе типа Баварска, Пруска, па су најпознатији швапски фудбалски клубови и данас под тим именом познати попут Бајерна(Баварска) и Борусија(Пруска).

Знате ли да је Србија по оснивању једна од најстарих држава у Европи која и даље постоји?!
Ми смо основали државу пре Енглеза, Немаца, Аустрије, Шведске, Португала, Русије, Пољске, Турске, Мађарске, Холандије, Швајцарске, Норвешке...

Ко сам ја или ви да сада рушите нешто што је стварано преко миленијума и где су пале огромне жртве?!

Власт је пролазна, држава је вечна.

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Душевна болница

Postby 1748 » Thu Mar 07, 2019 2:15 am

Тесла није ни могао да нешто направи у Србији која није ни била независна, нити је имала институције из историјских разлога. Али је зато наш највећи научник Милутин Миланковић дао много тога Србији која није имала ништа пре њега из историјских разлога.
Е то је већ нешто.
Зато Новак Ђоковић плаћа порез у Монаку, додуше понекад породично одраде по коју акцију извлачења новца из буџета Србије. Али нећемо нашег Нолета да нападамо јер му ништа нисмо дали.


Pitanje je šta bi bilo da se nije školovao u Beču nego ovde kod nas.
Da li misliš da bi Tesla nešto napravio u Srbiji da je bila nezavisna?


Не стимулише држава већ власт.
Власт није једнако држава.
Без државе би био циганин црни којег свако гази, то да знаш.
Не дао ти Бог да будеш национална мањина, желећеш и најгору своју државу само да је твоја и независна, као они Курди што се већ вековима боре за независност, или можда су ти ближи Каталонци или Палестинци. Лако је бити у Београду и НС па глумити лудог анархисту и комунисту по црним кућама. Буди Србин у Вуковару и Сарајеву па да те видим да ли ћеш да лудујеш да ти држава није важна.
Тренутна власт и њена политика је нешто друго.


Molio bih bez katalonaca/palestinaca. Možda se iz mog upisa stekao utisak da sam komunista anarhista šta već, po crnim kućama ne idem.
Za vlast nije jednako drzava se ne slazem, ne znam bas kakav osecaj imaju ljudi u manjim mestima gde su uslovi zivota mnogo gori nego u BG/NS. Da li se drzava ophodi prema njima kao prema crnom ciganu ili ih tretira kao građane zbog kojih su na vlasti.

EDIT: Ja ne mrzim svoju zemlju, naprotiv. Ja nemam trip da palim odavde, jebem grebem snalazim se, rešio sam da ostanem. Ja govorim o odnosu koji ta država ima prema sopstvenom narodu i kao rezultat toga ja prosto ne vidim nijedan jedini razlog da bilo ko da život ratujući za njihove račune u inostranstvu.
Last edited by 1748 on Thu Mar 07, 2019 2:20 am, edited 1 time in total.
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Душевна болница

Postby 1748 » Thu Mar 07, 2019 2:18 am

Nexon wrote:Знате ли да је Србија по оснивању једна од најстарих држава у Европи која и даље постоји?!
Ми смо основали државу пре Енглеза, Немаца, Аустрије, Шведске, Португала, Русије, Пољске, Турске, Мађарске, Холандије, Швајцарске, Норвешке...


Pa to onda mnogo govori o nama.
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

Nexon
Posts: 2401
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Душевна болница

Postby Nexon » Thu Mar 07, 2019 8:28 am

1748 wrote:
Тесла није ни могао да нешто направи у Србији која није ни била независна, нити је имала институције из историјских разлога. Али је зато наш највећи научник Милутин Миланковић дао много тога Србији која није имала ништа пре њега из историјских разлога.
Е то је већ нешто.
Зато Новак Ђоковић плаћа порез у Монаку, додуше понекад породично одраде по коју акцију извлачења новца из буџета Србије. Али нећемо нашег Нолета да нападамо јер му ништа нисмо дали.


Pitanje je šta bi bilo da se nije školovao u Beču nego ovde kod nas.
Da li misliš da bi Tesla nešto napravio u Srbiji da je bila nezavisna?


Не стимулише држава већ власт.
Власт није једнако држава.
Без државе би био циганин црни којег свако гази, то да знаш.
Не дао ти Бог да будеш национална мањина, желећеш и најгору своју државу само да је твоја и независна, као они Курди што се већ вековима боре за независност, или можда су ти ближи Каталонци или Палестинци. Лако је бити у Београду и НС па глумити лудог анархисту и комунисту по црним кућама. Буди Србин у Вуковару и Сарајеву па да те видим да ли ћеш да лудујеш да ти држава није важна.
Тренутна власт и њена политика је нешто друго.


Molio bih bez katalonaca/palestinaca. Možda se iz mog upisa stekao utisak da sam komunista anarhista šta već, po crnim kućama ne idem.
Za vlast nije jednako drzava se ne slazem, ne znam bas kakav osecaj imaju ljudi u manjim mestima gde su uslovi zivota mnogo gori nego u BG/NS. Da li se drzava ophodi prema njima kao prema crnom ciganu ili ih tretira kao građane zbog kojih su na vlasti.

EDIT: Ja ne mrzim svoju zemlju, naprotiv. Ja nemam trip da palim odavde, jebem grebem snalazim se, rešio sam da ostanem. Ja govorim o odnosu koji ta država ima prema sopstvenom narodu i kao rezultat toga ja prosto ne vidim nijedan jedini razlog da bilo ko da život ratujući za njihove račune u inostranstvu.


Није могао да се школује јер Турци и Грци нам нису баш оставили школе и универзитете да учимо.
Више су волели неомашћене кочеве.
Не знам да ли баш Тесла успео али знам да је Милутин Миланковић итекако успео да створи основу природних и техничких наука у у Београду плус да избаци неке веома вредне научне теорије, неке од најважних у климатологији уопште, што је и НАСА препознала(NASA GA UVRSTILA MEĐU 10 NAJVEĆIH NAUČNIKA: Godišnjica smrti Milutina Milankovića-https://earthobservatory.nasa.gov/features/Milankovitch/milankovitch.php). И не само он. Београдски Унивенрзитет је у неким областима технике, попут роботике, био међу првима у свету што се тиче проналазака.
Дакле, могуће је.

Што се тиче државе и њеног значаја, то је наш субјективни осећај због лошијег живота који је последица многих догађаја како на унутрашњем тако и спољнем плану у последњих 200 година.
Власт никада није једнако држава. Држава је много старија и значајнија од власти.

Nexon
Posts: 2401
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Душевна болница

Postby Nexon » Thu Mar 07, 2019 8:30 am

1748 wrote:
Nexon wrote:Знате ли да је Србија по оснивању једна од најстарих држава у Европи која и даље постоји?!
Ми смо основали државу пре Енглеза, Немаца, Аустрије, Шведске, Португала, Русије, Пољске, Турске, Мађарске, Холандије, Швајцарске, Норвешке...


Pa to onda mnogo govori o nama.


Па говори да смо имали свест о државности пре њих. Додуше под утицајем Источног Рима тј. Византије.
Дакле, пре неких 1 400 година.
Што значи да власт није држава.

revolucija
Posts: 32
Joined: Wed Jan 16, 2019 12:56 pm

Re: Душевна болница

Postby revolucija » Thu Mar 07, 2019 9:25 am

od te price kako Srbija nikom nista nije omogucila jednostavno nije tacna. Tesla i Pupin, budite iskreni i recite da oni nigde u Evropi tj nigde u svetu nisu imali sanse osim u SAD, tad je SAD bija jedina zemlja na svetu koja je mogla naucinicima da obezbedi finansiska sredstva. Ta prica vidi kakvi smo cak smo i Teslu izbacili iz zemlje je realno glupa i nije tacna.

Njega su cini mi se da li u Gracu ili u Pragu izbacili sa faksa jer profesor nije razumeo sta prica. Pruzila je njemu zemlja isto koliko i Ajnstajnu njegova. Slusam pre neki dan brata ok jednog naseg fudbalera koji ne igra za reprezentaciju, kaze i kad bi ga zvali ne bi igrao...sta je njemu pruzila drzava.

Nista samo sto je trenirao za 1000 din ili cak mozda i besplatno, nista osim sto nije morao da placa zdravstvene preglede i sta vec jos kod lekara. ima dosta ljudi koji su zavrsili neke fakultete i ne mogu da nadju posao(mada i ne mora da znaci da svako ko je zavrsio faks najpametniji i mora da radi za dobru plati) ali zato ima vise onih koji rade i kod nas i preko grane.

Jel hoce neko da mi kaze da njima drzava nije pruzila nista, pa rade ljudi u inostranim firmama za opasnu lovu i zaposlili su se odmah posle fakasa, pa jel to nije omogucila drzava. meni se cini da mi ocekujemo previse u najmanju ruku da padaju zlatne poluge sa neba. to so je neko propustio priliku da mu drzava nesto omoguci to je druga stvar


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests