Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Thu Jul 19, 2018 3:22 pm

сад испада да нон стоп само ја пишем :mrgreen: Ми смо хтели да одемо за нову годину или први мај , ал нисмо на крају. Ал свакако планирам па ме исто питање интересује , не зајебавам се !
Космет је Србија !

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bunt » Thu Jul 19, 2018 3:32 pm

Tilt wrote:Je l' neko letovao u Albaniji? :mrgreen:
Ovo me podsetilo na dogadjaj od pre par godina. Ambulanta za plucne bolesti u Zemunu u Cara Dusana, majka i sin cekaju pregled kod doktora. Majka izgleda poprilicno slabasno, sin, vidi se da ima neki minus ali ne moze iz prve da se provali kakav. Ima oko 25-27 godina. Ulaze, ostaju neko vreme i izlazi samo sin. Seda na klupu I pocinje da cvili i tiho jeca. Prilazi mu neka zena i pita da li je sve u redu, tu on kaze kako su majci nasli da ima tuberkulozu I da ce morati da ostane u bolnici od ponedeljka. Jecaj se tu pojacava, zena pokušava da ga utesi kao bolje je da bude tamo, pazice na nju, imace svu potrebnu negu itd itd. On kaže "ma nije zbog toga, nego u subotu treba da idemo na more, propasce mi aranzman."

Tu sam se pretvorio u ozbiljnog slusaoca/gledaoca. Zena kaze pa dobro otkazite aranzman.

- Ne mozemo, vec smo sve platili nece hteti da nam vrate pare zbog kasnog otkazivanja. Tu pocinje plač.


Pa dobro ajde, biće prilike samo da mama ozdravi. Gde ste planirali da putujete?

- U Albaniju. Iako mi je vec do tad ozbiljno isao na ganglije, tu je uspeo da podigne lestvicu na jos jedan nivo.


I na kraju vrhunac. Kaze zena, pa dobro ajde ako je vec tako, ako se mama slozi I ne bude ozbiljna situacija, ti idi na more sam, da ne propadne taj aranzman.

- Ne mogu sam, ne znam engleski... I plače kao kiša.

Tu sam izasao napolje, ubio bih skota.

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Opie » Thu Jul 19, 2018 6:06 pm

Bunt wrote:
Tilt wrote:Je l' neko letovao u Albaniji? :mrgreen:
Ovo me podsetilo na dogadjaj od pre par godina. Ambulanta za plucne bolesti u Zemunu u Cara Dusana, majka i sin cekaju pregled kod doktora. Majka izgleda poprilicno slabasno, sin, vidi se da ima neki minus ali ne moze iz prve da se provali kakav. Ima oko 25-27 godina. Ulaze, ostaju neko vreme i izlazi samo sin. Seda na klupu I pocinje da cvili i tiho jeca. Prilazi mu neka zena i pita da li je sve u redu, tu on kaze kako su majci nasli da ima tuberkulozu I da ce morati da ostane u bolnici od ponedeljka. Jecaj se tu pojacava, zena pokušava da ga utesi kao bolje je da bude tamo, pazice na nju, imace svu potrebnu negu itd itd. On kaže "ma nije zbog toga, nego u subotu treba da idemo na more, propasce mi aranzman."

Tu sam se pretvorio u ozbiljnog slusaoca/gledaoca. Zena kaze pa dobro otkazite aranzman.

- Ne mozemo, vec smo sve platili nece hteti da nam vrate pare zbog kasnog otkazivanja. Tu pocinje plač.


Pa dobro ajde, biće prilike samo da mama ozdravi. Gde ste planirali da putujete?

- U Albaniju. Iako mi je vec do tad ozbiljno isao na ganglije, tu je uspeo da podigne lestvicu na jos jedan nivo.


I na kraju vrhunac. Kaze zena, pa dobro ajde ako je vec tako, ako se mama slozi I ne bude ozbiljna situacija, ti idi na more sam, da ne propadne taj aranzman.

- Ne mogu sam, ne znam engleski... I plače kao kiša.

Tu sam izasao napolje, ubio bih skota.




Brate ,kakav crnjak :):):)




Pitanje za temu:

Ako mi je slucajno istekao pasos ,i recimo da sam slucajno to jutros provalio ,sta bi ste vi moji dragi forumasi predlozili da uradim!? :D
ex-Pop Djujic

axkontra
Posts: 176
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:22 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby axkontra » Thu Jul 19, 2018 6:49 pm

Пусти мејл Амабасди у ЈАР тражиће да да им пошаљеш своју слику и платиш путни лист и до детаља им објасниш своју ситуацију, да ти брзом доставом то стигне тамо у земљу где си сада.Видиш јел они нуде неку опцију и Да направиш што логичнију повезницу авионом и да долетиш до Београда и у СРбији завршиш захтев за пасош по хитном у свом граду где си пријављен, типа предаш у понедељак захтев и презмеш га у уторак у Београду јер та варијанта постоји без обзира из којег си града иначе и онда 10 година си миран.

User avatar
друг члан
Posts: 1418
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby друг члан » Thu Jul 19, 2018 8:36 pm

Предложили би да извадиш нови пасош
Choose Life

User avatar
zizou
Posts: 405
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:08 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby zizou » Sat Jul 28, 2018 9:17 pm

Јао Бунт сузе ми кренуше каква сцена хахахахах

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Далтон » Sat Jul 28, 2018 9:58 pm

Opie, gde si ti sada?
(Street Force / Curva Orientale)

NorthSide024
Posts: 96
Joined: Sun Feb 21, 2016 8:26 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby NorthSide024 » Thu Aug 02, 2018 9:37 pm

Da li mozda neko ima informaciju koja je najbolja kombicija prevoza do danske?

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultrastito » Thu Aug 02, 2018 9:44 pm

wizzair do malmea pa onda u dansku. ako gledas za sledeci cetvrtak onda te povratna karta izadje 250e. avion je iz bga, mada nije lose ni pogledati iz budimpeste sta ima da leti za dansku, kontam da je veci izbor, a vama iz subotice dodje maltene svejedno da li cete u bg ili u budimpestu.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Tilt » Thu Aug 02, 2018 10:25 pm

Leti Ryan i znatno je povoljniji.

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Кум Жоржо » Thu Aug 30, 2018 11:09 am

Drugari, treba mi mala pomoć. Nikad nisam išao na putovanja preko agencija, e sad me interesuje ova ponuda. Koliko se realno isplati, koliko variraju te cijene u odnosu na ovu cijenu koja je istaknuta, koliki mogu biti ti dodatni trošovi koji nisu uračunati itd. Nadam se da ima neka dobra duša u Srbina koja će me malo uputiti. Dobar tek.

http://www.bv-travel.me/images/pdf/evropski-gradovi/LISABON_DECEMBAR_2018.pdf
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Tilt » Thu Aug 30, 2018 2:12 pm

Avio karte iz te ponude su ukupno 92eur.
Hotel u Lisabonu 61eur.
Hotel na aerodromu u Berlinu 29eur.
Ukupno 182eur.
Znači oni se ugrađuju 28eur po čoveku. Tj. Ako uzmeš u obzir i neke peovizije koje bi sam plaćao to je još manja razlika.

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Molossi » Fri Aug 31, 2018 11:12 pm

Moze li neka dobra dusa da da kratak tutorijal o kupovini karte za Wizz air preko neta?

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Далтон » Sat Sep 01, 2018 1:03 am

Кум Жоржо wrote:Drugari, treba mi mala pomoć. Nikad nisam išao na putovanja preko agencija, e sad me interesuje ova ponuda. Koliko se realno isplati, koliko variraju te cijene u odnosu na ovu cijenu koja je istaknuta, koliki mogu biti ti dodatni trošovi koji nisu uračunati itd. Nadam se da ima neka dobra duša u Srbina koja će me malo uputiti. Dobar tek.

http://www.bv-travel.me/images/pdf/evropski-gradovi/LISABON_DECEMBAR_2018.pdf


Beograd - Lisabon 7h leta !! Đe je mozak?? Još preko Berlina @_@
Od Londona do Bg sam putovao nešto manje od 3:30h
Elem 210€ je za 3 dana boravka??? Previše novca za premalo odmora! Još dozvoljeno 10kg po prtljagu! :shock: (iako je kod 99% kompanija 22-25kg prtljag)
+ do 10kg je keri on koji nosiš u avion.
Meni ovo toliko smrdi na otimačinu da je bezobrazluk.
Em je Decembar i van sezone. Ali da ne gulim previše.
Ja bih ove zaobišao u širokom luku.

Samo da dodam sa sam 500€ dao za kartu Bg-Frankfurt-Majami + 5 dana u hotelu sa 4* tamo. Pa ti sračunaj i sam

Moja preporuka ti je da nađeš na Cheap - Flight-u jeftinu kartu. Tamo/nazad nedelju dana. Na bookingu ili airbnb jectiniji smeštaj i bog da te vidi. Uklopiš sve u 250-300€ i ostaneš 6, 7 dana ko čovek.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Tilt » Sat Sep 01, 2018 8:40 am

Molossi wrote:Moze li neka dobra dusa da da kratak tutorijal o kupovini karte za Wizz air preko neta?


https://jeftinoputuj.com/detaljno-uputs ... e-i-kluba/

@Dalton

Putuje iz Podgorice. Ta konekcija preko Berlina je ubedljivo najjeftinija i tu nema šta da se priča. Put ne može proći jeftinije. Može kraće, a skuplje.

Za direktan let, ovo je najbolja opcija :

https://jeftinoputuj.com/lisabon-od-36e ... vio-karta/

Tatanka
Posts: 22
Joined: Thu May 12, 2016 9:30 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Tatanka » Mon Sep 03, 2018 9:57 am

Кум Жоржо wrote:Drugari, treba mi mala pomoć. Nikad nisam išao na putovanja preko agencija, e sad me interesuje ova ponuda. Koliko se realno isplati, koliko variraju te cijene u odnosu na ovu cijenu koja je istaknuta, koliki mogu biti ti dodatni trošovi koji nisu uračunati itd. Nadam se da ima neka dobra duša u Srbina koja će me malo uputiti. Dobar tek.

http://www.bv-travel.me/images/pdf/evropski-gradovi/LISABON_DECEMBAR_2018.pdf


od 9. do 16. avionske karte su ti 88.5e x2 = 177e. Smjestaj mozes naci za 217e(ja nasao neki potpuno korektan) i ispadne ti isto koliko bi platio agenciji ali za mnogo manje dana. Mogu ti pogledati i za ovu njihovu opciju takodje..

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Opie » Fri Sep 07, 2018 4:20 pm

Kako do Praga za malo para ?
Da li neko planira da ide ovog meseca pa da podelimo troskove ?

Gledam letove za UK ,i iz praga za 20 -30 evra za razliku od okoline i Beograda . Buda,Timiosara sve oko 150-250e za period koji mi treba .
ex-Pop Djujic

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Rođaci » Fri Sep 07, 2018 5:24 pm

oko 3000 dinara ti je povratna karta vozom BG - Budimpešta, a iz Budimpešte do Praga idu autobusi za koje povratna karta košta oko 20 evra, bar je tako sve bilo pre tri godine kad sam poslednji put išao na taj put

al to je ako ćeš da se cimaš sa dva spora prevoza, ne znam kako je za avione

User avatar
друг члан
Posts: 1418
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby друг члан » Sat Sep 08, 2018 12:19 am

Из Београда бусом прошле године се уклапало са гостовањем, 3 ноћења са доручком преко аргус турса 90€
Choose Life

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Opie » Sat Sep 08, 2018 12:35 am

Hvala ljudi !!!
ex-Pop Djujic


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests