Светско првенство - Русија 2018

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby riper » Sun Jun 24, 2018 12:04 am

ultra mentalitet wrote:
riper wrote:
ultra mentalitet wrote:Gde su oni sto rekose da su Nemci umereni u slavlju? Eto otpade i ta teorija zbog cega smo izgubili sinoc


Ja sam rekao. Ali daleko manje su se majmunisali nego oni zvalavi smetlari sinoc, a dadose gol sa igracem manje u poslednjoj sekundi meca. A kada su izgubili protiv Meksikanaca nije bilo onog padanja na zemlju, fatalistickih izjava i slicno. Samo je bilo u fazonu, idemo dalje (u smislu sledece utakmice a ne da prolaze dalje).


Ja sam te skontao da se mi previse radujemo, ne znam da li si ti to napisao no nebitno. Normalno da nema fatalistickih izjava kad imaju dve utakmice protiv losijih ili egal protivnika. Bice fatalistickih izjava kad Svedska pobedi Meksiko, samo polako :D


Dobro si me skontao. Mi se i previse radujemo i fatalno reagujemo na poraze. Kako bi moj kum rekao, da postoji tajm-aut u fudbalu, trebalo bi da ga uzimamo cim damo ili primimo gol. Mi (ovde mislim i na klubove i ,na reprezentaciju), ne znamo normalno da se ponasamo posle toga.

Nemci su najjaci mentalno i nema predaje, to smo se mi bezbroj puta uverili. Mogli su da igraju sa tri igraca manje i da gube, kod njih nema poraza dok sudija ne odsvira kraj. Mi znamo da gubimo utakmice jos u tunelu, a kamoli kada primimo gol. Sa druge strane najvecu koncentraciju i takmicarski fokus imaju zabari. Oni su jedni od retkih koji su u stanju da vise od 90 minuta cuvaju minimalnu prednost i da to opusteno odrade.

Brazil je uvek bila ekipa gde imas fubdalske vanzemaljce koji se ne drze neke posebne taktike i discipline. Kod njih je uvek sve bilo poezija (do pojave ove raspale generacije sa ovim stakorom Nejmarom), dok je Argentina prica za sebe. Argentina je Maradona, kao sto su sada neuspesno pokusali da Argentina bude Mesi. Ali jedan je Dijego.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Мићара » Sun Jun 24, 2018 9:35 am

Ко нам суди против Бразила?
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Кудрави Гаучос » Sun Jun 24, 2018 11:00 am

Контам неки Португалац. Или натурализовани Португалац шиптарског порекла ако имају таквог, неки Бисмаил Да Кошта
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Далтон » Sun Jun 24, 2018 11:21 am

Ukoliko bi nas Bog pogledao i prošli grupu sa Šiptarima. Ko bi nas kačio u osminama? Kako idu grupe onda? Jel postoji mogućnost da se sretnemo sa Ujacima iako su prvo-plasirani u grupi?
(Street Force / Curva Orientale)

axkontra
Posts: 176
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:22 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby axkontra » Sun Jun 24, 2018 11:34 am

други у групи иде на мексико

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby riper » Sun Jun 24, 2018 11:42 am

Кудрави Гаучос wrote:Контам неки Португалац. Или натурализовани Португалац шиптарског порекла ако имају таквог, неки Бисмаил Да Кошта


U duhu "postenj" FIFA je za ovo prvenstvu sprovela sledecu logiku. Ukolko su protivnici sa istog kontinenta, sudi im sudija sa tog kontinenta, samo, naravn, iz razlicite drzave. Sto se videlo da je nama i siptarima sudio nemac. Ako su protivnici sa razlicitih kontinenata onda sudi sudija sa treceg kontinenta. Protiv Kostarike nam je bio onaj crnac, sada protiv Brazila ne znam ko ce, da li Azija, Afrika, Australija.

Mada isti kurac, da li ce nas jebati svapski ili crnacki kurac.

Jedina stvar koju je trebalo da imamo u vidu a to je da igraci i strucni stab manje trose vrerme na sudiju i siptare a vise na pripremu protiv brazila. Kako je Gagi Jovanovic divno rekao, "istorija se ne pise protiv svajcarske, vec protiv Brazila".

Nasi imaju neverovatnu priliku koja samo od njih zavisi, a to je da konacno udju medju pobednike. Svi nasi sportovi su imali situacije kada su bili na zemlji, kada je sve bilo protiv njih, gde su se uzdigli i postali pobednici. Put je tezak ali ga je moguce savladati. Sada je to pred fubdlaaerima. Nije vise pred njima Australija, pa ono balkansko "imamo motiv, nemamo motiv", vec jebeni brazil koji je uz sve nedostatke vladajuca fudbalska aristokratija. Ako ih vec ne motivise dovoljno dres koji nose, ako ih motivise protivnik, evo protivnika boljeg i atraktivnijeg od ovoga nema.

santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby santamarija » Sun Jun 24, 2018 12:29 pm

Мићара wrote:Ко нам суди против Бразила?

https://www.youtube.com/watch?v=zRu5WqiDS8c

braco,pustimo sudije, nisu sudije krive. kako radimo u nasoj ligi,sta rade celnici saveza,nije ni cudo sto nas jebu na svakom koraku,nismo bolje ni zasluzili. niko se ne osvrce na promasaj i sansu tosica. ne krivim ga naravno,ali majstore, daj gol pa neka sudi ko kako oce....

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Мићара » Sun Jun 24, 2018 1:21 pm

Судија - 50% ток утакмице, не можеш поредити СП и нашу лигу то је огромна разлика, али сецкање и вађење жутих тако лако, да у року од 7 минута поделиш 3 жута картона везним играчима, а другој екипи ни један током читавих 90 мин... Ја не знам да ли треба даље нешто да објашњавам шта се ту деси, ако си икада играо велики фудбал, знаш о чему причам... Погледај утакмицу поново и видећеш колико се они ударају 2 полувреме... И мислим да можемо много добро да одиграмо против Бразила, а на ову шиптарију да заборавимо...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Brdja » Sun Jun 24, 2018 2:17 pm

Šta mislite o ekipi Engleske? Svi obraćaju pažnju na ove standardne reprezentacije a ne zna se ko od njih lošije igra. A Englezi, nekako mi deluju kao da mogu nešto ozbiljnije da urade na ovom prvenstvu.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Moskri
Posts: 211
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:53 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Moskri » Sun Jun 24, 2018 2:25 pm

Brdja wrote:Šta mislite o ekipi Engleske? Svi obraćaju pažnju na ove standardne reprezentacije a ne zna se ko od njih lošije igra. A Englezi, nekako mi deluju kao da mogu nešto ozbiljnije da urade na ovom prvenstvu.

Још нису играли са озбиљном репрезентацијом, јебеш Панаму и Тунис, видећемо против Белгије од чега су.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Rođaci » Sun Jun 24, 2018 2:34 pm

Mlada ekipa, deluju dobro. Nadam se da mogu barem do polufinala.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Мићара » Sun Jun 24, 2018 2:45 pm

Ево управо је досуђен пенал енглезима оно што није досуђено србији чак је гори прекршај био над митровићем...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Brdja » Sun Jun 24, 2018 2:50 pm

Znam da nisu igrali protiv nekih preterano dobrih ekipa ali mi nekako deluju skladno, ozbiljno... Nisu dugo tako delovali...
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

mungos
Posts: 339
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:43 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby mungos » Sun Jun 24, 2018 2:56 pm

Jebace ih belgija ruzno. Nece oni dalje od 1/8 finala. Inace ovo sa akrepima huseinima iz gnjilane je kao kad bi neko nasim igracima zabranio da dignu tri prsta. Realno

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Кудрави Гаучос » Sun Jun 24, 2018 3:30 pm

Ахахахах, је л реално шта се ради с овом ЧМАР технологијом, ево аминују гол за крезаве из офсајда.. ахаххаха
Ем се примењује селективно кад судији дуне, ем грешака маса донесена уз помоћ тога све на фрку, све ад хок, кога бре они зајебавају, ево из главе- није био пенал за Француску- ВАР одлука, није био пенал за Египат- ВАР одлука, офсајд гол сад за Енглеску- ВАР аминовао, Аргентина - Исланд бар 4 спорне одлуке ВАР се не оглашава, или судија игнорише, Србија- Репрезентација у белим дресовима, чист пенал, судија игнорише ВАР и ником ништа...

Е па господо, СЕРЕМ ВАМ СЕ У ВАР ФИЛМ

Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Rođaci » Sun Jun 24, 2018 3:39 pm

čist gol, Panamcu ostala noga

andro saner
Posts: 85
Joined: Tue Aug 09, 2016 8:46 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby andro saner » Sun Jun 24, 2018 3:52 pm

Ovih dana sam se nagledao i naslusao komentara kako su se nasi vukli i igraliko picke! Meni to tako nije izgledalo i mislim da su izginuli koliko su mogli! Nisam bio lenj i nadjem na zvanicnoj fifinoj statistici sledece podatke: mi pretrcali 115, a Svica 112km, SMS pretrcao najvise od svih preko 12km, Saciri s druge strane pretrcao ispod 10km! Chaka pretrcao 11,5, a Behrami 10 i nesto!
Dakle zalaganje definitivno nije bio problem! Problem je mozda postojao u taktickim zamislima, ali u zalaganju ne! Sto se mene tice ovo 100 puta izgleda bolje nego u kvalifikacijama

Celavac
Posts: 112
Joined: Thu May 31, 2018 6:09 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Celavac » Sun Jun 24, 2018 5:31 pm

Тек се сад види колико би било боље да је Костарика издражала против Бразила. Реалније би било да одиграмо нерешно него овако.

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Кудрави Гаучос » Sun Jun 24, 2018 5:35 pm

andro saner wrote:Ovih dana sam se nagledao i naslusao komentara kako su se nasi vukli i igraliko picke! Meni to tako nije izgledalo i mislim da su izginuli koliko su mogli! Nisam bio lenj i nadjem na zvanicnoj fifinoj statistici sledece podatke: mi pretrcali 115, a Svica 112km, SMS pretrcao najvise od svih preko 12km, Saciri s druge strane pretrcao ispod 10km! Chaka pretrcao 11,5, a Behrami 10 i nesto!
Dakle zalaganje definitivno nije bio problem! Problem je mozda postojao u taktickim zamislima, ali u zalaganju ne! Sto se mene tice ovo 100 puta izgleda bolje nego u kvalifikacijama


Буразеру знаш шта је ту фазон. Ја уопште не мислим да се наши нису трудили, него ово за трчање. Ти и ја сад и неки трећи форумаш станемо на нашу половину и променимо три паса, померамо се сваки по два метра у полупречнику, а тројица ових што се у том тренутку бране прате те пасове, након тога неко од нас тројице потажи некога у вези, ова тројица опет јуре, а он прима лопту, окреће се и гледа док се цела наша веза поново креће и прати пас.... И тако даље... Ко ту више трчи? Не можеш ти никад да претрчиш онолико колико лопта може да прелети.

Намерно нисам хтео да коментаришем игре појединаца, јер не сумњам да се сваки од њих трудио, али трчати се може и од Клисе до Телепа јбг

Караћемо кариоке
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby riper » Sun Jun 24, 2018 7:06 pm

Ni ja ne vidim da je problem bio u zagalanju, ali jeste u psihi, gde smo mi bili ti koji smo se povukli posle datog gola. I ne bi ni to bilo problem da smo dali gol u nekom 70. minutu, ali mi smo to ucinili posle 5. minuta. Sa druge strane trcanje je jedna od onih varljivih statistickih kategorija.

Osim toga sto kretanje sa i bez lopte treba da ima nekog smisla, zamislite recimo jedno probijanje po strani,gde jedan igrac pretrci drugog i centrira. Obojica su presla isti put, u metar se razlikuje ko je koliko pretrcao, samo sto je jedan bio korak brzi od drugog sto je bilo dovoljno da zavrsi akcijiu. Dakle ovde nije samo pitanje koliko je ko pretrcao, vec i koliko je brzo i pametno trcao.

Inace i ja sam ranije bio uveren da nasi klubovi i reprezentacija trce upola manje od protivnika, one utakmice kada se demonstrirala "kurcobolja", ali nije. I tada nisu razlike drasticne, samo sto smo nekad izgledali kao zivi mrtvaci na terenu, nekad kao borben i ozbiljan tim.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests