Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Desnoruki levak
Posts: 242
Joined: Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

Re: Вести

Postby Desnoruki levak » Mon Jun 04, 2018 4:50 pm

Jel ima neko ideju šta bi se desilo kad bi svi malinari odbili da prodaju po toj ceni? Da li bi ti govnari sa hladnjačama i ostali koji manipulišu tržištem malina uopšte bili pogođeni time?
Mislim, zdrav razum nalaže da niko normalan neće da ulaže tone znoja, patnje, i mukotrpnog rada u nešto što se ne isplati...

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Вести

Postby fuck_off » Mon Jun 04, 2018 7:17 pm

Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Вести

Postby Чомбе » Mon Jun 04, 2018 8:34 pm

Desnoruki levak wrote:Jel ima neko ideju šta bi se desilo kad bi svi malinari odbili da prodaju po toj ceni? Da li bi ti govnari sa hladnjačama i ostali koji manipulišu tržištem malina uopšte bili pogođeni time?
Mislim, zdrav razum nalaže da niko normalan neće da ulaže tone znoja, patnje, i mukotrpnog rada u nešto što se ne isplati...



Пропала би им малина јер је лако кварљива роба. Једино решење је да се организују у неке задруге и да направе сами своје хладњаче. Али ту је ваљда колико сам схватио проблем што опет не би могли да их извезу јер власт неке курчеве извозне дозволе даје само својим другарима. :)

херц
Posts: 170
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:10 pm

Re: Вести

Postby херц » Mon Jun 04, 2018 8:55 pm

Ma ljudi ista prica bila i sa jagodama, uvezli su jagode iz Grcke prepakovali i izvozili za rusiju, a nase jagode trpali u hladnjacu i obarali cenu. Mafija na nivou.

User avatar
Kockalone
Posts: 288
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Вести

Postby Kockalone » Mon Jun 04, 2018 10:11 pm

Не знам да ли има какве везе са тим протестом малинара, али вјеровали или не у Херцег Новом је кило малина у највећем и најефтинијем маркету округло 14 еура.

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Вести

Postby Swallow » Tue Jun 05, 2018 12:30 am

Чомбе wrote:
Nikodije wrote: А овим говнарима је скупо да нашим произвођачима плате 250-300 динара.



Što je najgore niko se ni ne zalaže za tu cenu, naravno da bi bilo ispravno i normalno ali sa tom cenom državni sektor bi mogao da se ugasi bez problema, narod hoće samo sigurnu i konstantnu cenu koja ne sme da ide ispod 1,5e za 1kg maline, jer srpska malina je daleko najkvalitetnija malina u svetu i nevezano za to jednostavno bagra je uzjahala i neće čak ni na pošteno da te pusti da radiš i da zaradiš neki dinar seme im jebem odvratno! Sve je to usko povezano, hladnjače, država klasična kriminalna mreža i naravno to pršti po poštenom čoveku, evo da ukratko objasnim jednim primerom.Npr proizvođač očekuje 5 tona maline po aktuelnoj ceni od 100rsd bruto zarada je 500.000 din.Odbij na prskanje i đubrenje odmah skoro polovinu, na obradu zemljišta 5 ljudi po 3.000 rsd puta 5 izlazaka to je 75k, zatim 5 ljudi da bere bar 20 dana znači 5x3000 to je 15 soma po danu, puta 20 dana MINIMUM to je 300k.Gde je tu proizvođač onaj koji je uložio kapital i koji je poginuo radeći dok nije podigao svoj malinjak ? Gde su sistemi za navodnjavanje, gde je protivgradna ? Gde je mali milion sporednih stvari.... Da ne idem u širinu i tek da pričam o toj proceduri, zatim otplata mehanizacije itd itd itd mogao bih do sutra, zatim rad sopstveni niko čak i ne pominje, znači sa ovom cenom ne samo što ne možeš da zaradiš već si u gadnom kanalu, a drugi leži i bogati se na tuđoj muci.Ovo sam najplastičnije moguće objasnio da me neko sada ne citira sada ovde da ne ispravljamo krive Drine, ovde na forumu ima još prozvođača maline koji mogu da objasne u detalje ako je nekome potrebno, mada računica je jasna, više se ne radi o zaradi već o ulasku u debeli minus, zašto ? Odgovor je prost.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Tue Jun 05, 2018 11:18 am

мени је смешно апропо малине, тако смешна цена, а са друге стране на мојој пијаци која приде није најскупља у Београду малине у једној чашици која контам нема више од 100-150гр, кошта дупло више од килограма које добијају малинари за 1 цео килограм малине.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Вести

Postby Nikodije » Tue Jun 05, 2018 11:33 am

Kaze Brnabicka pa sto malinari ne razbiju taj kartel hladnjacara i ne ujedine se i sami skladiste i izvoze malinu? Haha. Jbt to isto kada su je pitali za viletinu na pancicevom vrhu koja je bila tema insajdera a ona rekla sta ja treba da uzmem cekic i da rusim taj objekat. Jadna zena, shavite te je ceo zivot joj fali neki kurac.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Tue Jun 05, 2018 11:38 am

zato što ti za izvoz treba dozvola koji ćeš da dobiješ juče ako nisi u šemi

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Вести

Postby Tilt » Tue Jun 05, 2018 11:41 am

Mislim da smo već više puta diskutovali na ovu temu.
Da se ne bih ponavljao. Posao sa malinom najviše liči na ovo:

Grilo otkriva da kolumbijski seljak za "koku" s jednog hektara dobije 80 dolara. Plantaže su pod kontrolom Kolumbijaca, ali Meksikanci pokušavaju nametnuti uvjete uzgoja.

Kada "koka" prođe prvu kemijsku preradu i postane "čagra", prerađuje se u "pastu" koja se u Kolumbiji prodaje za 800 dolara po kilogramu.

"Pastu" otkupljuju laboratoriji za proizvodnju kokaina. Tamo prolazi proces kristalizacije i prerađuju je u "cigle" od kilograma čistog kokaina, koje se transportiraju na sabirna mjesta.

Kolumbijska mafija prebacuje ih u glavne luke za transport u Meksiko. "Cigla" čistog kokaina u Kolumbiji vrijedi 2.147 dolara.

Glavna luka za ukrcavanje kokaina je Buenaventura, najopasniji grad u Kolumbiji, koji kontroliraju "Urabenjosi" - pravojska narko mafije sa sjevera zemlje.

Na američkoj granici cijena kokaina "skače" čak za 17 puta! Onog trenutka kada narkokarteli uspiju prebaciti pošiljke kokaina preko granice SAD-a, njihov biznis ispunjava plan profitabilnosti.

"Cigla" čistog kokaina koju su platili 2.000 dolara u SAD dolara dostiže cijenu od 34.700 dolara.

U New Yorku "cigla" kokaina vrijedi 120.000 dolara, jer se u "epicentru" prodaje kokain prerađuje, razrjeđuje i odmah ide u maloprodaju, bez dodatnih troškova i rizika transporta.

U SAD se droga prebacuje cijelom lancu ljudi koji se brinu za transport, skladišta, kamione i dilersku mrežu. Iako svi uzimaju dio zarade - oni ne znaju tko su distributeri.

Da bi zakomplicirali posao policiji i osigurali manevarski prostor, Meksikanci namjerno organiziraju višestruku preprodaju i lance posrednika koji se preklapaju.

Istražiteljima je zato gotovo nemoguće utvrditi točan trag pošiljki.

Kako je navedeno u knjizi, kokain kartelima donosi ukupno 150.000 posto profita. Od toga, promet i distribucija kokaina meksičkim kriminalcima donese 6.000 posto profita.

Radi se o najprofitabilnijem biznisu na planetu.


Tako je nešto I sa malinom, samo je zanimljivo što je legalna :D

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Вести

Postby Ultra Sarma » Wed Jun 06, 2018 4:42 am

Jel neko ispratio da je Seki svako jutro kod Marica u jutarnjem programu? i to u istoj majici? Koje guranje crvenog vojvode kuma i lazne opozicije, sve njegove glupe i besmislene akcije dobijaju najvecu mogucu medijsku paznju od gazenja hr zastave koje niko nije video, ovo u Hrtkovcima, Mirdita, ovo sa Zabelom i jos nekih stvari koju bukvalno svi rezimski mediji guraju.. pa mozes misliti eej cetnicki vojvoda za stolom sedi tik do onog pedera koji promovise ideologiju homoseksualizma Azdejkovica, sa Nedjom ,,beli mag" vradzbinom, Miroljubom Petrovicem (dovoljno ko opis), Maricem udbaskim novinarom i voditeljkom starletom... prosto da se covek zapita sta njih sve spaja? mislim ako nije udba?

postavicu da se vidi samo prizor ovaj, ali ne preporucujem gledanje

Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Вести

Postby Batke » Fri Jun 08, 2018 5:58 pm

Ovaj protest u vezi goriva mi pokazuje da i dalje ima otpora. Studio B da je snimak kako nema gužve, a u gradu totalni haos čak su i gradske kamere isključili.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Вести

Postby јахач магле » Fri Jun 08, 2018 8:02 pm

7 News Sydney (@7NewsSydney) је твитовао/ла:
Celebrity chef Anthony @Bourdain dead aged 61 after reportedly taking his own life. https://t.co/vD3du7Orw2 #AnthonyBourdain #7News https://t.co/DT9Q53PwSq https://twitter.com/7NewsSydney/status/ ... 22402?s=17
...Сијају звезде као очи конобарице...

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Вести

Postby Tilt » Sat Jun 09, 2018 12:03 am

Videh to danas i baš sam se šokirao. Čovek je bio totalni hedonista, nikad ne bih rekao da će da počini suicid.

Pročitao sam njegovu knjigu "Poverljivo iz kuhinje" i mnogo zgotivio čitav taj njegov trip. Posle čovek proputovao sveta, koliko sam mu samo zavideo gledajući te silne emisije što je radio i šta je sve proputovao... Rekao bi čovek, da je baš uživao kroz sve te emisije, da je sve nekako radio rutinski.
Mada bio je uvek na tankoj liniji sa opijatima.

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Вести

Postby фикрета » Sat Jun 09, 2018 12:14 pm

tuzan dan za sve navijace partizana na kojoj god tribini stajali
https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2018&mm=06&dd=09&nav_id=1402262

User avatar
enbidzi1
Posts: 111
Joined: Thu Feb 04, 2016 1:08 am

Re: Вести

Postby enbidzi1 » Sat Jun 09, 2018 12:28 pm

Tuzan nego sta.
Ponosni na njegove partije u crno-belom dresu!

User avatar
нуклеарни удар
Posts: 296
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:17 pm

Re: Вести

Postby нуклеарни удар » Sun Jun 10, 2018 5:22 pm

Добар играч био,али добро да је рано крепо !проклети шиптар ,и још као прецедник тзв.савеза фудбалског,пу!

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Вести

Postby fuck_off » Sun Jun 10, 2018 7:57 pm

Kažu mi da ćutim i da gledam svoja posla.

Pa kako da ćutim kad mi se zemlja raspada, kako da ćutim dok deca plaču od gladi i bez perspektive, kako da ćutim dok svi pobegoše iz rodjene kuće za neki "bolji život".
Kako da gledam svoja posla, kad komšija pored mene nema hleba da jede, kako da gledam svoja posla dok mu sudski izvršitelji iznose stvari iz kuće.
Dokle da ćutim, dokle da gledam svoja posla?
U šta smo se to pretvorili? U ljude bez emocija, u ljude bez sažaljenja, u ljude bez duše.
Političari gaze po nama ko po najvećem smeću, ubijaju svaki ljudski osećaj u nama.
Lažu nas, obmanjuju, kradu, otimaju decu, sterilišu na rodjenju, kao da smo stoka.

LJUDI DOSTA JE BILO
Dajte da bar jednom stavimo tačku na sve i svi složno zgazimo one koji nas polako i postepeno ubijaju. Taktički nam čupaju srca iz grudi. Dajte jednom da stvorimo našu narodnu državu, u kojoj će narod da odlučuje u kojoj će se ljudi smenjivati kad god urade nešto protiv interesa svoga naroda. Ko god da je krao od naroda, da sve trostruko vrati narodu, da jednom za svagda raščistimo sa lopovima i špijunima. Ako treba za primer i javno vešati svaku barabu koja je krala, da da primer drugima da nikada više od naroda ni ne pomisle da kradu. Bez milosti za one koji hoće našu decu da unazade, koji hoće da loze pogase. Ljudi, preklinjem vas i molim, uzmite stvari u svoje ruke i ne pustajte niti jednog političara da vodi našu zemlju. Jer nemate koga postaviti na čelu države sem naroda.

Izvinite ako sam koga uvredio, sem ovih prljavih političara, koji milosti nemaju nad nama, izvinite ako sam koju ružnu reč upotrebio, samo želim da znate da mi je dosta svega i da ću se boriti za svoju zemlju, za svoju decu, za njihovu budućnost. Boriću se dok sam živ, da živim u zemlji bez političara i lopova. Neka je večna naša zemlja SRBIJA.

ŽIVELA SRBIJA I NJEN NAROD.
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Вести

Postby Далтон » Mon Jun 11, 2018 3:22 am

(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
друг члан
Posts: 1410
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Вести

Postby друг члан » Tue Jun 12, 2018 8:41 am

Izdade Koreja
Choose Life


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 73 guests