Политика, избори и вести о политици

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Чомбе » Sun Mar 04, 2018 11:51 pm

Сад ће њима београђани да иствитују и изблогују шта мисле, било је зима да изађу да гласају. :mrgreen:

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Ultra Sarma » Mon Mar 05, 2018 12:02 am

I jam i vise nego zadovoljan rezultatima. Znali smo da ce Vucic da pobedi i posle da pravi vlast, verujem da ovde niko nij ni pomislio da ce opozicija da preuzme vlast. Zasto su rezultati odlicni? zato sto je jedan DS dobio 2% u Beogradu. Ko je to mogo da ocekuje ikada? Zato sto su ga radikali opet izduvali i valjda dolazi taj trenutak spasa nacionalne opozicije i njihovog gasenja. Sto se tice dveri za njih mi je zao, ali kaznjena je ta neosnovana koalicija i to je to. Da vidite kako ce na sledecim izborima svi u jednu kolkonu da trce pazite sta vam kazem.
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby ultrastito » Mon Mar 05, 2018 12:11 am

pa vi nemojte da izlazite na izbore, a oni nek vam dovlace ljude iz okoline da odlucuju o sudbini vaseg grada.

45% ljudi u beogradu je boleo kurac, zato bi mi tih 45% od sutra vec placali infostan 100000e, jer ako te boli kurac sta ce biti u lokalu, onda te boli kurac i koliki ce biti rezijski troskovi i ostalo...i tako dalje i tako dalje.

uglavnom, bg na vodi, metro, rusenje, kradja, otimacina, sve je proslo kao noz kroz puter.

a neki ljudi bi zaista trebali da ozbiljno razmisle o daljem bavljenju politikom.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Влада Паликућа » Mon Mar 05, 2018 12:12 am

Дал' је Небојша успео да отвори овај шампањац?

Image

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Rođaci » Mon Mar 05, 2018 12:16 am




prskaj, prskaj

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 756
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Bruno Sulak » Mon Mar 05, 2018 12:26 am

Nemoj da prskas, pisaj po sirotinji.

Vinz
Posts: 256
Joined: Sun Mar 27, 2016 1:40 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Vinz » Mon Mar 05, 2018 12:52 am

Дупла круна Оле :mrgreen:

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby 1958 » Mon Mar 05, 2018 12:57 am

Nece ovde jos dugo biti nista bolje sto se tice politike. pravite temu da se selimo nedje u pm odavle
Често одем до на село

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby tizlabor » Mon Mar 05, 2018 12:59 am

Samo da obavestim za kraj,da smo mi u Sevojnu imali 33%,sto je sobzirom na sve pritiske po meni dobar rezultat,Ali jbg.

User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby навијај » Mon Mar 05, 2018 1:10 am

У Бору Двери ДЈБ 8% СРС 2%, Аранђеловац нема

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Далтон » Mon Mar 05, 2018 1:13 am

AR je 90% Sns... jebi me ako nisam u pravu. Ceo AR je izlepljen sns plakatima i bilbordima. Najvise clanova u stranci itd.. Nema drugih. Ali neka me neko ispravi ko je iz tih krajeva ako gresim.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
dennycrane
Posts: 265
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:27 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby dennycrane » Mon Mar 05, 2018 1:58 am

ima i oskara da uzme nocas...

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby хајка » Mon Mar 05, 2018 3:02 am

Image

Sta je sa dostojanstvom ovih ljudi koji ustanu i aplaudiraju ovom debelom? Ko su ti ljudi?

Misa Vacic i ekipa danas pobedili. Zamislite koliko ce da nam jebu kevu tek sad.

Jel se secate Gorana Davidovica zvani Firer, Nacionalni Stroj, onaj teski debil od lika? Eno ga i on slavi sto je Vucic pobedio.

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby bojan23 » Mon Mar 05, 2018 6:00 am

Ako je ikakva satisfakcija Čeda i LDP 0,1 %.
Kapiram da oni van BG-a ni nemaju glasača, tako da je ovo nadam se katanac na celu njihovu priču.

DSS I SRS polako odlaze u istoriju. Šutanovac i Tadić ga izduvali, ako imaju obraza sami će da odu.
Milica zavetnica odradila posao, 0.7 % čini mi se. :roll:
З В Е З Д А Л Е !

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Кудрави Гаучос » Mon Mar 05, 2018 7:30 am

bojan23 wrote:Ako je ikakva satisfakcija Čeda i LDP 0,1 %.
Kapiram da oni van BG-a ni nemaju glasača, tako da je ovo nadam se katanac na celu njihovu priču.

DSS I SRS polako odlaze u istoriju. Šutanovac i Tadić ga izduvali, ako imaju obraza sami će da odu.
Milica zavetnica odradila posao, 0.7 % čini mi se. :roll:


Искрено се надам да ДСС не иде у историју. Прекјуче сам буквално први пут чуо овог лика, и стварно мислим да би штета било.



Немам неких информација о типу, али ово што прича ми се допада, допада ми се и начин на који прича, а такође ми се допада и кад видим колико му је минуса налупано на Балкан инфу.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Nikodije » Mon Mar 05, 2018 8:01 am

Slusam od sinoc pricu na odredjenim medijima kako je opozicija trebala da bojkotuje izbore?! To bi bio jos veci udarac za politicku scenu. Vucic bi sam napravio sebi 2 partije koje ce biti opozicija i koje bi imali odredjeni broj glasova sve naravno vestacki konstruisano i onda bi bukvalno svi ovi Jeremic,Djilas,Sutanovac,Jankovic,Bosko,Radule mogli da prestanu da se bave politikom. Ovaj poraz je isto tezak udarac ali opet manje boli i manje stete nanosi jer su ipak odigrali utakmicu i primili 5 komada ali su igrali. Da se razumemo siguran sam da su Dveri i DJB imali vise od ovih famoznih 3,9 ali previse su se zaleteli na Vucka i morao je da im pokaze ko je jaci ker. Da nisu toliko prskali mozda bi ih pustio da osvoje 5 posto, ovako je ozbiljno resio da ta dva lika skine ispod cenzusa i samim tim oni vise nemaju nikakav legitimitet. Djilas kao covek koga Vucic moze da kontrolise jer ga ima u fioci i on nije neka pretnja. Tuzno je sto ce ovi da vladaju jos dugo, tuzno je sto gradjani BG i cele Srbije pod strahom,ucenama i pritiskom glasaju za ovaj rezim, slazem se da nema neke alternative ali brate da se prodas za dzak brasna i litru ulja, da se kao plasis da ne izgubis posao ,kako zivis tako? Pa i mene su ucenjivali ali ne moze niko da mi naredi za koga cu da glasam zarad plate od 200-400e , a to tek zastrasivanje kao pa jbt da mi neko posalje poruku sa tekstom ako ne glasas pazi se i slicne fore poljubio bi zenu i decu i govno poslo na urgentni a sebe na 3 godine pauze. JAko sam razocaran i ljut sinoc sam kao klasican mazohista gledao slavlje sns bagre i prskanje, place mi se majke mi...

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Tilt » Mon Mar 05, 2018 8:55 am

Meni ovo sve deluje kao da su uspešno zatvorili još jedno poglavlje unapred pripremljenog plana. Taj plan u konačnici treba da dovede definitivnog razrešenja statusa Kosova i Metohije i to je očigledno i jedini razlog zbog kojeg je AV i potpomognut da dodje na vlast.

Koliko oni zatvaraju krug i koliko imaju razvijene mehanizme, moglo se lepo videti na ovim lokalnim izborima. Prvo, oni su ti koji du podigli rejting ovim izborima i to nije slučajno. Upravo zbog onog osnovnog razloga, to je samo probni balon za egzekuciju koja ide u naredne dve godine. Imaju jaku bazu "sigurnih glasova" i organizacionu strukturu po piramidalnom modelu. Videli ste spiskove sa brojevima u biračkom spisku i to kod izborne komisije. Prate se drugi spiskovi gde su prijavljeni ljudi koji treba njima da daju glas. Ako tipa nisu izašli do 15h oni koji su trebali, onda prave presek. Bukvalno imaju spisak glasača, njihov kontakt i onda cimaju, podsećaju da se izadje, šalju nekoga kolima da ih preveze itd.
Ja ne znam da neka druga stranka ima organizaciju glasackog tela na tom nivou (a po nekoj logici stvari manja stranka bi trebala biti fleksibilnija po tom pitanju i mnogo se efikasnije organizovati u odnosu na ovu glomaznu strukturu koja baš ne može brzo da menja način funkcionisanja).
Kroz ovu kampanju se jasno moglo videti oblikovanje javnog mnjenja putem njihovih medija. Opušteno se prodaju karte za nepostojeći metro, opkoljavaju štandovi, hiljadu i jedna vest o tome šta se sve gradi u Beogradu itd. Milion zicera za "opoziciju", ali i ako je uopšte bilo neke inicijative da se na to udari (ja sam primetio samo kod Boškića) sve je sredjeno bez po muke.
Već sinoć se prešlo u narednu fazu, a to je sad pritisak na one medije koji nisu pod potpunom kontrolom. Tu ne mislim na N1 i medije pod kontrolom iz tog centra, jer su oni tu da vrše pritisak na AV, a kad se krene u glavnu egzekuciju i oni će biti podrška.

Opozicija ne postoji ili ne igra nikakvu ulogu. Napravljeno je puno satelita, sve je pod kontrolom, teren maksimalno pripremljen. I utisak je da svi čekaju da se završi ono što se bliži. Kad se to desi onda će doći u do promena na političkoj sceni jer će se priče koje su pričane dve decenije završiti. Više neće biti za eu, protiv eu. Potpuno će se promeniti političke teme.

Nažalost uopšte ne vidim da neće uspeti u svojoj nameri. Svaka iole ozbiljnija organizacija je u sistemu, mitinge skoro uopšte neće biti moguće održati. Formiranje neke nove organizacije će biti od starta izminirano. Ne znam, ne vidim da će nešto biti drugačije.

I za kraj da kažem da je ovo samo moje lično zapažanje, uz jako tanko poznavanje materije. Voleo bih neko od upućenijih da prokomentarise.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Nikodije » Mon Mar 05, 2018 9:45 am

Beograd ima zvanicno 1.683.962 stanovnika
Pravo glasa na beogradskim izborima 2018.godine ima 1.610.000 stanovnika.
Beograd je u proteklih 25 godina izgubio 70.154 stanovnika - naselje veličine Obrenovca.

Svake godine u našoj zemlji je oko 40.000 manje rođenih od broja umrlih, što znači da će nas za pedeset godina biti manje za oko milion i po. U Srbiji živi 7.181.505 ljudi, a broj upisanih birača je 6.767.324, pa se lako zaključiti da je broj maloletnih svega 414 181 odnosno 5,8 odsto od ukupnog broja stanovnika :?: :!: :D
Iako znam da smo jedna od najstarijih država u Evropi ova igra brojki me je zapanjila pa sam se raspitivao dalje i ponovo na sajtu RZS potražim i dobijem zvaničan podatak da u Srbiji ima 1 433 795 lica starosti od 0 do 19 godina za 2012.godinu. tj. 19,92% od ukupnog broja stanovnika ;)

Ko mi ovo objasni dobija gajbu piva.

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Ultra Sarma » Mon Mar 05, 2018 10:19 am

Кудрави Гаучос wrote:
Искрено се надам да ДСС не иде у историју. Прекјуче сам буквално први пут чуо овог лика, и стварно мислим да би штета било.



Немам неких информација о типу, али ово што прича ми се допада, допада ми се и начин на који прича, а такође ми се допада и кад видим колико му је минуса налупано на Балкан инфу.



DSS sigurno ne ide u istoriju. Izabrano je potpuno novo rukovodsvo, kao i pre obrazovani i ispunjeni u zivotu, samo sada dosta energicnije, a ne neki keramicari, dezerteri.. lik je doktorirao u parizu na sobroni medjunarodno pravo, ima porodicu , radi ovde kao profesor na katedri za medjunarodno pravo i medjunarodne odnose, vojsku sluzio u 63.
Dodao bih samo, DSS nije neka stranka u kojoj ljudi menjajaju frizuru da bi presli cenzus ili ulaze u koaliciju sa nekim ko je usao u vlast sa Vucicem nakon potpisivanja briselskog sporazuma. To je stranka koja je nekada imala ogromnu podrsku medju biracima i dosta poslanika u skupstini, ucestvovala u vlasti. Ja se slazem, losim vodjenjem ljudi su odlazili, ali ova stranka itekako ima potencijala ako ljudi prepoznaju pravu pricu u ovom novom rukovodsvu, vracace se biraci lagano i dolazice novi.

Evo npr predsednik politickog saveta DSS Milos Kovic istoricar fantasticnka glava: od 06:45



Obnavljaju se bratske stranacke veze sa novom srpskom demokratijom i srpskim liderima u Crnoj Gori i Republici Srpskoj.

Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby 1958 » Mon Mar 05, 2018 10:28 am

Mozda je brdo ljudi prijavljeno da zivi u Bg-u, a otisli ko zna gde i ko zna kad. Ne znam sta drugo?
Често одем до на село


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 92 guests