Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby riper » Mon Sep 25, 2017 11:31 am

Ima odlican dokumentarac Olivera Stouna o Drugom svetskom ratu, kao jedan iz njegove serije dokumentaraca o SAD. Svi su vrhunski, kriticki veoma nastrojeni prema Americi. U ovom o Drugom svetskom ratu, on bukvalno razvaljuje mit o saveznicima kao nekoj velikoj sili koja je donela prevagu protiv Nemaca. Dao je neke neverovatne podatke, da je samo u pojedinim bitkama dolazilo do sukoba takvih razmera da je angažovano nekoliko puta vise nemackih jedinica, nego na celom zapadnom frontu. Razmere sukoba na Istocnom frontu i na zapadu se ne mogu porediti. Sada, kada gledamo serije dokumentaraca, gde se daleko vise posvecuje vremena borbama u Severnoj Africi, Italiji, Normandiji, stice se utisak da je u najmanju ruku bilo podjednako na da fronta.

Ko voli da gleda dokumentarce o Drugom svetskom ratu, ne znam da li je primetio taj suptilan nacin na koji oni peru Nemacku i nemacki narod. Dakle, sve vise se govori o tome da su „Nacisti izvrsili invaziju“, da si „nacisti pocinile pogrome“ itd. Kada god je moguce rec Nemci ili nemacki se menja imenicom i pridevom „nacisti“ i „nacisticki“. Tako deluje kao da Nemacka nije ni ucestvovala u Drugom svetskom ratu vec da su ti „nacisti“ pali s neba, kao neki vanzemunci i cinili sve strahote. Dalje, krivica se svaljuje na pojedince. Uvek su Hitler, Gering, Borman, itd, nikad nemci. Mi danas bre znamo maltene prezimena od nemackih porucnika do generala. Dakle ide se maksimalna individualizacija krivice.

Dalje, kada se prica o velikim ruskim uspesima na putu ka Berlinu. Obavezno se povezuje sa strahotama koje su to pratile, gde su Rusi bes iskaljivalil na stanovnistvo. I naravno, tu se obavezno govori o famoznim masovnim silovanjima zena i slicno.

Sve vreme se precutkuje da su silovanja, koja su na zalost delovi svih ratnih sukoba, masovno belezena i na zapadnom fromtu. Sada se postoji nekoliko kniga zapadnih autora koji su pisali o tome. Da to nije bilo striktno individualno govore i pojedina dokumenta francuskog pokreta otpora gde su u pojedinim mestima oni zapocinjali borbu protiv americke vojske koja je masovno silovala francuskinje u oslobodjenim gradovima. Davno sam citao, ali koliko pamtim nesto vise od 130 americkih vojnika je poslato na vojni sud gde su streljani zbog silovanja. Slucajno se pogodilo da su vecinu cinili crnci koji su sluzili u americkoj vojsci. I to u onim trenucima kada se zlocin nije mogao zataskati. U pitanju su promili onih koji su silovanja cinili.

Da ne pomenem da se nijedan zapadni dokumentarac ne bavi balkanom i strasnim zrtvama koje je narod pretrpeo, a ponovo je bilo jedino mesto gde je postojao otpor okupatoru. Slicno kao i za mnoge dokumentarce o Prvom svetskom ratu, totalno je iskljucen nas deo Evrope za bilo sta.

Sa takvom propagandom i ne cudi sto je danas ovakav procenat debila koji veruju da su ih ameri oslobodili. Jer sta znaju oni koji su ziveli u to vreme, bolje znaju ovi koji su o ratu ucili iz medija.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Bunt » Mon Sep 25, 2017 1:04 pm

фикрета wrote:i jedan drugi decko je zastupao nacionalizam pa promenio poglede na svet
isto prelepljivao table...
tako da nemoj da se zamerite coveku
u zemlji pinka
on ce vam sutra biti na vlasti


A i jedan drugi decko je zastupao fasizam pa vise nije decko.

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Влада Паликућа » Mon Sep 25, 2017 5:43 pm

Rođaci wrote:https://en.wikipedia.org/wiki/Gardelegen_massacre


i onda vidiš ljude koji se lože na kukaste krstove ili ovo sranje

Image


neverovatno


Ако је неко до сад био у заблуди да су Немци били исправни, мислим да је са овим википедија линком коначно прогледао и дошао до истине.

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby хајка » Mon Sep 25, 2017 5:48 pm

Jel prosao inace taj trend lozenja na nacizam kod omladine? Bio je u bumu tamo pre 10-15 godina pojavom interneta kao i navijacki pokret, zbog foruma, stormfrontt itd, nacionalni stroj, pa su bili drzavni neprijatelji br 1 pa im je to godilo, sninali se filmovi itd.. pa su ovi labilni, maloumni, nesrecni i nesnadjeni mladici ulazili u te grupe i lozili se da su zajebani. Nesto manje to vidjam danas, verovatno je prosao fazon.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby lost&found » Mon Sep 25, 2017 5:52 pm

Vec neko vreme razmisljam kako su Ameri uspeli da zalude svet (ili bar vecinu) u prethodnih 50ak (ako ne i vise) godina. To je isplanirano od toga da se preuvelicavaju i prekrajaju istorijske cinjenice u svoju korist, pa do najsitnijih detalja - da ceo svet pije Coca Colu ( a ne neki ruski ili kineski proizvod recimo), da kada se prica o nekom filmu 90% su sanse da je Holivudska produkcija itd. Sve te stvari su doprinele da Amerika izgleda kao najpozeljnija zemlja za imigraciju (iako to, ni drustveno ni ekonomski nije, ali ljudi vise veruju sta vide u filmu nego u cinjenice), americki proizvodi bilo koje vrste su po automatizmu bolji od domace proizvodnje, glavni jezik za sporazumevanje u svetu je engleski, popularne americke fraze se koriste gotovo svugde u svetu itd. Zaista fascinantno, svidelo se to nekom ili ne.

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby хајка » Mon Sep 25, 2017 6:20 pm

Imao sam 12 godina kad sam razmisljao o tome i dosao do tog zakljucka :mrgreen:


User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby навијај » Mon Sep 25, 2017 7:15 pm

Jel prosao inace taj trend lozenja na nacizam kod omladine? Bio je u bumu tamo pre 10-15 godina pojavom interneta kao i navijacki pokret, zbog foruma, stormfrontt itd, nacionalni stroj, pa su bili drzavni neprijatelji br 1 pa im je to godilo, sninali se filmovi itd.. pa su ovi labilni, maloumni, nesrecni i nesnadjeni mladici ulazili u te grupe i lozili se da su zajebani. Nesto manje to vidjam danas, verovatno je prosao fazon.

вероватно

Image

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Brdja » Mon Sep 25, 2017 7:40 pm

Ne znam da li ima ljudi ovde koji su ispratili izbore u Nemackoj pa cu cisto kratko...
Pisao sam ranije da je u istocnoj Nemackoj na lokalnim izborima partiji desne opredeljenosti pocelo sve vise ljudi da se priklanja. Sada je to na neki nacin i pokazano time sto je AFD (Alternative für Deutschland) u istocnoj Nemackoj bila na drugom mestu a u zapadnoj na trecem (po ukupnim rezultatima trece mesto). Na vece izbora su u Berlinu bila velika okupljanja protiv AFD, napadan je skup pristalica AFD koji ovaj rezultat slave kao pobedu. Inace, od svih stranackih plakata koje sam video najvise su zvrljani od AFD, ostali jedva da su i dirani. Plakati su uglavnom bili protiv muslimana (npr. na jednom je pisao: Burka? Ne hvala, ja sam pre za bikini). Nisam do sada nikad video da se toliko pljuje u nekoj zemlji rezultat neke partije na izborima. Kacio sam ranije film Er ist wieder da koji po meni dosta govori o mentalitetu pravih Nemaca i ubedjen sam da je to zaista tako kao sto je opisano u filmu. Sve u svemu, podigli su Nemacku na noge sa ovim rezultatima jer se oni godinama opravdavaju od nacista, od malih nogu uce decu da je to losa stvar koja ne sme da se ponovi, zabranjuju da se prica o tome, itd... a odjednom ovakav uspeh desne stranke. Inace, nasi su uglavnom glasali za Angelu, bar po onome sto sam cuo od nasih ljudi.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Scum
Posts: 67
Joined: Mon Jul 25, 2016 4:43 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Scum » Mon Sep 25, 2017 8:12 pm

Pingvin bojsi i odred Beli Krstic su trenutno jedine ns ekipe na sceni. Sto se nekih organizacija tice, tu je SA, mada nisu nesto aktivni. Cuj nesnadjeni mladici... Ima tu brdo nekih poucnih stvari koje se mogu pokupiti citajuci knjige o samoj ideji, nazalost ovi nasi pokupe samo mrznju prema ostalim rasama ili tako neke nebulozne stvari. Koriste drogu, a i valjaju istu, alkoholisu se, kradu, bodu ljude i tome slicno, sto je protiv svih nacela i sto samo govori o tome koliko ustvari nemaju pojma o ideji. Dok druge ns ili ekstremno desno orjentisane organizacije, npr. iz Austrije, Rusije, Italije, Grcke zasnivaju svoje postojanje na pomaganju gradjanima, zbrinjavanju ljudi koji su ostali na ulici zbog dugova prema bankama i drugim akcijama humanitarnog tipa, ovim nasima je glavni cilj sukobljavanje sa anarholevicarima i komunjarama.
There's blood on the streets and the streets are ours.

User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby навијај » Mon Sep 25, 2017 8:25 pm

За НС у Аустрији не знам, ал од Немаца нема веће карикатуре од тих скинса с трегерима и мартинкама. У Русији исто има лудака разних. У Грчкој се сукобљавају с левичарима жестоко. То помагање становништу је највише у Италији, Шпанији, Француској...
Код нас ван навијача не краду и не ваљају дрогу. Има хуманитарних акција, скупљања помоћи, еколошких акција, турнира али то не пренесу медији.
Богу хвала, све трибине код нас су националистичке.

Scum
Posts: 67
Joined: Mon Jul 25, 2016 4:43 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Scum » Mon Sep 25, 2017 8:57 pm

Pa znam, zato i nisam pomenuo Nemacku. Ja postujem te ruse jer su spojili ns sa straight edge-om i stvarno imaju smisla te akcije koje organizuju, mada sa druge strane ima bas sjebanih glava, bilo je ono vreme kad su masovno prebijali migrante, cak neke i odvozili u sumu i ubijali, dakle strasne stvari...
There's blood on the streets and the streets are ours.

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Mon Sep 25, 2017 9:01 pm

Почело?
НПД је у И. Немачкој одавно јак. Нису само националисти јаки већ и комунисти попут Линке(бивши ДДР комунисти), који су на претходним изборима развалили на истоку а и ове године у И. Берлину и околини.
Наравно да нападају АфД јер угрожава окупационе етаблиране странке попут ЦДУ и СПД, заједно имају најгори резултат од 1945.
АфД је нестао као економски покрет око којег су се различите десничарске струје окупљале јер су исправно видели велики потенцијал за раст. Али је последица тога велика шароликост покрета идеолошки. Где имаш екномске десничаре и конзервативце који су некада били уз ЦДУ, који је постао бљутаво либерално говно, до екипе блиске неонацизму у Саксонији. Па чак вође који су хомоси и људе који су отворено против хомоса итд. Иначе је АфД имао одличан резулатат у Баварској(тренутно најбогатија немачка област) не само на истоку, што је директна последица пуштања онолико муслимана од стране Меркелове, пошто је криминал почео да дивља.

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby хајка » Mon Sep 25, 2017 10:14 pm

Nexone, prijavi se na neki kviz opsteg znanja i uzmi im pare.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Brdja » Mon Sep 25, 2017 10:21 pm

Mislim da Linke nisu upali toliko u oci bez obzira na jacinu, AFD su iznenadili sve sa ukupnim rezultatom. Ovde se to najbolje vidi:

Image

Linke su iza AFD ukupno gledano na istoku i iako su bili tu negde, razlika je cini mi se oko 5 posto. Doduse, i na zapadu su iza, negde oko 3 posto razlike. Sto se tice Berlina, nisam naisao na rezultate posebno istok/zapad pa ako imas okaci ih, bas me interesuje da vidim. Ukupno u Berlinu AFD nemaju sta da traze jer je pun stranaca tako da su Linke tu bolji. Sto se tice zapada, imali su u par oblasti, pored Bajerna, zapazene rezultate iako je to zapad.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Mon Sep 25, 2017 10:41 pm

Говорио сам за Линке за прошле изборе 2013, мада су и сада јаки, трећи по снази.
Image

Берлин, Линке розе.
Image

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Mon Sep 25, 2017 10:47 pm

Brdja wrote: Ukupno u Berlinu AFD nemaju sta da traze jer je pun stranaca tako da su Linke tu bolji. Sto se tice zapada, imali su u par oblasti, pored Bajerna, zapazene rezultate iako je to zapad.


Зашто мислиш да неке стране етничке групе у Немачкој не гласају за АфД? АфД је против, пре свега, исламске имиграције и то зато што то повећава криминал, број силовања, тешко се уклапају у немачко друштво, све тачно али није политички коректно за причати. Знам да доста Руса у Немачкој има наклоност ка АфД јер се они залажу за ближе односе са Русијом и против Нато.
Мораш схватити да АфД нису онакви како их представљају либерални медији. То је једна врло шаролика група на десници.

Ево какав они однос имају у Немачкој до стране медија, жена која прича је предводила АфД на овим изборима.



Жена је из оргиналне поставке АфД, када су настајали као економски покрет контра Меркел. Завршила са највишм оценама економију, радила у Кини, Голдман Саксу и хомо је. Какав нациста.
Last edited by Nexon on Mon Sep 25, 2017 10:54 pm, edited 2 times in total.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Brdja » Mon Sep 25, 2017 10:53 pm

Za Linke sam te loše shvatio, mislio sam da pričaš za ove izbore. U principu oni su održali taj neki broj glasača.
Hteo sam da se ispravim ali rekoh nema veze mada vidim sad da je trebalo. Hteo sam da napišem pun muslimana, ne stranaca. A iz iskustva sa našim medijima sam naučio da ne sudim o nekome po njima.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Улични ратник!
Posts: 187
Joined: Thu Dec 29, 2016 1:45 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Улични ратник! » Mon Sep 25, 2017 10:53 pm

Uz dužno poštovanje prema Scum i навијај moram da vam kažem da preterujete i da niste baš upućeni. Kao prvo zlatna zora redovno dobija batina od levičara i to kakve batine masakriranje bukvalno,kokteli na sedišta stranke,upadi,sačekuše itd uopšte je poznato da saradjuju sa murijom pošto i murija mrzi levičare što i nije čudno jer ih anarhisti pale koktelima jednom mesečno i kad nema nikakvih protesta. Što se tiče Nemačke opet je uopšte poznato da na svaki protest/skup/ marš 1000 desničara dodje minimum 10.000 levičara koji prave haos i šibaju se sa murijom,bukvalno nacistima murija spašava živote od ekstremnih levičara što je za nas ovde nepojmljivo ko naučno fantastični film ahah Hamburg je Gulag za desničare bukvalno,žarište crvenih.Tu je i Španija koja je crvena ko zastava SSSR pogotovo Katalonija taj deo mada i Madrid bilo je tu žestokih okršaja ekstremnih levičara i kerova. A što se tiča Italije ona je 50:50 imaju gradovi koji su crveni ali imaju i koji su beli (desničarski). Zatim Francuska, Češka,Švedska,Austrija,Švica... su miks ima i jednih i drugih. U ovakve stvari se odlično razumem i pratim dešavanja na realaciji desnica-levica mada moram priznati da mi je ekstremna levica zanimljiva zbog razbijanja stereotipa o njima kao žrtvama a i te kako mogu biti zajebani i nepredvidivi klasična urbana gerila dok se o desnici gotovo sve zna u fazonu kako su samo oni problem.

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Mon Sep 25, 2017 11:05 pm

Коначно неко да одговори шта се дешавало у Хамбургу. Хамбург је чувени црвени немачки град, чак и за време Хитлера. Очекивао сам да ови зналци немачке навијчке сцене то одговоре али слабо. У Дрездену или Лајпцигу би била малко другачија ситуација. Иначе је Меркелова то свесно урадила да би дискредитовала немачку левицу пред изборе, зато је организовала тамо јер је знала да ће ови да дивљају. Могла је по језерима и дворцима у Баварској али...
Италија је некада била црвена потпуно, као и Грчка. То се мења и све су више десно. Немчка исто. Немачка је у подземној сцени током '60 и '70-их била црвена са различитим фракцијама Црвене армије попут Бадер-Мајнхоф. Ту и тамо се појављивао НПД на улици али их је ЦДУ брзо уништио као конкуренцију на десници. То сада покушавау са АфД. Ово важи и за Скандинавију и Француску, где десница јача. Једино где је дошло до пада деснице је Британија.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests