Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Nexon
Posts: 2412
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Sun Oct 09, 2016 5:07 pm

B.Centrale wrote:
Занемарујем тактику wrote:Класична замена теза, али и онако само то умеш да радиш, нико не мисли да су највећи проблем, а и на сваку тему се може неко убацити и рећи да је већи проблем Косово или НАТО. Уосталом шиште ми јајца, што се мене тиче насели их где хоћеш, најбоље у рубним деловима према Косову, да се здруже са браћом исламистима или у РС, да се диве државотворном документу Исламска декларација, који је написао велики државник Алија Изетбеговић, а ти у Београду изигравај квази левичара. На крају лицемерно је да ти говориш против ''наших евроатланстских пријатеља'', ти који си тамо зарађивао хлеб.


Ne kenjaj mnogo. Nije nikakva zamena teza, vec konkretna prica. Sistematizacija mora da postoji, kao i prioritetna postavka bitnih pitanja. Istu stvar sam govorio za gay paradu i sl. Da bi dosli u poziciju da branimo nacionalni interes, prevashodno je shvatiti sta su elementarne prepreke u procesu pokretanja s mrtve tacke. Ne moze se uzeti za ozbiljno iole kompleksnija i realnija inicijativa za bilo sta u vezi pomenutog, dok npr. SNS na izborima dobija preko 40% glasova. Na kraju krajeva, obzirom na takvu istinu, Srbija danas i zasluzuje sve ovo sto nam se desava, sto automatski implicira i pitanje imigranata. Veoma prosto.

Kad smo kod zapada, po mnogim parametrima, koliko god ja kritikovao mnogo toga sto je njegova boja raspoznavanja, isto tako znam da je pregrst stvari koje bi morali da naucimo s te strane sveta i koje bi nam umnogome pomogle da unapredimo nazadno drustvo u kome danas zivimo.

Primera milion, ali uvek mi padne na pamet sindikalna borba za prava siromasnog i malog coveka. Dok su Nas ucili kako se preko mesne zajednice dobijaju luk i krompir po boljim ciframa, dotle se u negde drugde usvajalo pravilo da niko tako lako ne moze da te jebe ako radis vredno i posteno, i da uvek postoje vrata na koja mozes da zakucas. To je za nas mislena imenica. Delom i zbog takvih "kvazi patriota" kao sto si ti, kojima je veci prioritet da kenja o imigrantima nego da se bavi srpskim seljakom. Kapiram da nije 'in', ali jbg.


Да, чувени су у САД и Британији по питању заштите радника. А, што се тиче сељака могли сте ви црвени развити село 50 година али нешто нисам приметио да се то десило.

Што се тиче ваше анархо љубави по питању боја од плаве преко браон до црне то овде није потребно, имате посебне резервате за то и немојте да загађујете околину са тиме. Имигранти су овде питање економије, пре свега, јер синови црвених на власти користе те људе за шверц и енормну зараду а онда је и питање социјалне заштите тих људи док ми немамо новца ни за ратне војне инвалиде, који просе по улицама.

Додуше, тебе баш заболе за ратне војне инвалиде, теби је битни неки Арапин који иде из Јордана у Шведску да јаше плавуше и вози мерџу, са чиме немам никакакaв проблем, осим што они сада остају овде и то постаје све више наш проблем јер је ЕУ изградила зидове. Да не говорим да је цела прича око пуштaња повезана са корупцијом власти и Арапа око неких тзв. пројеката.

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Вести

Postby B.Centrale » Sun Oct 09, 2016 5:29 pm

Занемарујем тактику wrote:Значи док је СНС на власти не смемо да говоримо о заштити националних интереса. Ако идемо том логиком, онда је неки Обреновићевац или републиканац могао 1914. да каже нећу да браним националне интересе Србије у којој владају Карађорђевићи


Mozes da govoris, ali nikakve konkretizacije od toga. I ako vec govoris, onda postavljaj prioritete problema, to vec ima kakvog takvog smisla. Dakle, SNS i Vucic.

Занемарујем тактику wrote:Ајде да те питам, ал искрено да ми кажеш, видим на другој теми да си надређени неким јадним радницима, ако си газда да ли им дајеш већу сатницу него други капиталисти, да ли им дајеш више слободних дана него други капиталисти, да ли их тераш да раде више од 8 сати дневно или играш у капиталистичком колу, а ако си само шеф, да ли их израбљујеш да би се додворио газдама?


Zasto kazes 'jadnim'? Ljudi rade 6 dana u nedelji po 7 sati dnevno, smene od 9 do 4 i od 4 do 11. Plate su im 48.000 din. Ja radim mnogo vise od njih, desava se i oko 90 sati nedeljno, uzimam oko 5-6 hiljada vise od njih, do skora i manje od njih. Dajem slobodne dane u 99% slucajeva (neplaceno, jer u tom slucaju osim ako neko ne insistira da radi duplu smenu, ja moram da preuzmem) i postavljam se vise kao drugar nego li kao gazda. Izlazim sa njima na pice skoro svakog petka ili subote, uvek insistiram da ja platim. Pomazem im u resavanju privatnih problema, bilo razgovorom, bilo konkretno. Ne upadam u konflikt ni sa kim, postovan sam i voljen s njihove strane. Barem ja dozivljavam tako neke stvari, a iza kulisa je sve moguce.

Занемарујем тактику wrote: што се тиче села и сељака, немој о тим стварима да ми причаш јер си село и сељака видео вероватно само на слици.


Gresis, i te kako. Na stranu sto mi je selo blisko i sto i sam planiram da se jednog dana preselim daleko van urbanih sredina, ucestvujem i na permakulturnim projektima i druzim se sa ljudima cija je sfera zivotnog interesovanja/delovanja usko vezana iskljucivo za selo.
bologna centrale

Nexon
Posts: 2412
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Sun Oct 09, 2016 5:37 pm

Цела тзв. мигрантска криза је последица невероватне корупције, криминала и неспособности све до Брисела, тј. врха ЕУ и најјачих чланица попут Немачке. Цела прича је постала мафијашка због шверца људи уместо да је ЕУ са чланицама одрганизовала јасне путање кретања са превозом уместо што као организују војску док се стотине људи даве по Средоземном мору. Да не говорим да је то директна последица тзв. Арапског пролећа, примера ради обарања Гадафија, који им је рекао да ће се управо ово десити.

Немачкој требају људи, пошто је већи део запада постао толико декадентан и себичан да ни децу неће да имају иако имају све могуће подстицаје за веће породице. Онда морају да увозе људе, уместо што су направили хаос са преласком разних граница могли су авионима да пребацују људе са Грчко-Турске границе и нпр. Туниса, јер је Либија у расулу, и тако контролишу ситуацију а било би и јефтиније те се не би деца давила у мору, они су направили потпуни хаос.

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Вести

Postby B.Centrale » Sun Oct 09, 2016 5:37 pm

Nexon wrote:Да, чувени су у САД и Британији по питању заштите радника. А, што се тиче сељака могли сте ви црвени развити село 50 година али нешто нисам приметио да се то десило.

Што се тиче ваше анархо љубави по питању боја од плаве преко браон до црне то овде није потребно, имате посебне резервате за то и немојте да загађујете околину са тиме. Имигранти су овде питање економије, пре свега, јер синови црвених на власти користе те људе за шверц и енормну зараду а онда је и питање социјалне заштите тих људи док ми немамо новца ни за ратне војне инвалиде, који просе по улицама.

Додуше, тебе баш заболе за ратне војне инвалиде теби је битни неки Арапин који иде из Јордана у Шведску да јаше плавуше и вози мерџу, са чиме немам никакакв проблем, осим што они сада остају овде и то постаје све више наш проблем јер је ЕУ изградила зидове. Да не говорим да је цела прича око пуштења повезана са корупцијом власти и Арапа око неких тзв. пројеката.


Nista nisi shvatio. Ja ti brate pricam malocas a ti opet isto. Ne mogu da ponavljam sto puta istu stvar.
bologna centrale

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Вести

Postby Занемарујем тактику » Sun Oct 09, 2016 5:53 pm

B.Centrale wrote:Mozes da govoris, ali nikakve konkretizacije od toga. I ako vec govoris, onda postavljaj prioritete problema, to vec ima kakvog takvog smisla. Dakle, SNS i Vucic.


А пре њих је владао ДС, а пре њих СПС, а пре њих црвени, а пре њих Карађорђевићи ујединитељи, и тако све курац до курца, и кад је то онда било време за националне интересе? Национални интереси не зависе од тренутне власти. А ако већ постављамо приоритете, онда није приоритет ни НАТО ни Косово него систем образовања, правосуђе, здравство итд.

Занемарујем тактику wrote:Zasto kazes 'jadnim'? Ljudi rade 6 dana u nedelji po 7 sati dnevno, smene od 9 do 4 i od 4 do 11. Plate su im 48.000 din. Ja radim mnogo vise od njih, desava se i oko 90 sati nedeljno, uzimam oko 5-6 hiljada vise od njih, do skora i manje od njih. Dajem slobodne dane u 99% slucajeva (neplaceno, jer u tom slucaju osim ako neko ne insistira da radi duplu smenu, ja moram da preuzmem) i postavljam se vise kao drugar nego li kao gazda. Izlazim sa njima na pice skoro svakog petka ili subote, uvek insistiram da ja platim. Pomazem im u resavanju privatnih problema, bilo razgovorom, bilo konkretno. Ne upadam u konflikt ni sa kim, postovan sam i voljen s njihove strane. Barem ja dozivljavam tako neke stvari, a iza kulisa je sve moguce.


Кажем јадни, зато што радници у Србију у 99% случајева јесу јадни и састављају крај са крајем. А ако је истина све ово што си реко, онда си ти ређа појава од Халејве комете, и ја ти се искрено дивим и извињавам.

Gresis, i te kako. Na stranu sto mi je selo blisko i sto i sam planiram da se jednog dana preselim daleko van urbanih sredina, ucestvujem i na permakulturnim projektima i druzim se sa ljudima cija je sfera zivotnog interesovanja/delovanja usko vezana iskljucivo za selo.


Ето видиш још једна моја грешка, и опет морам да се извиним, и драго ми је што грешим јер ето неко води рачуна и о селу. Док код нас квази патриота то није случај.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Вести

Postby B.Centrale » Sun Oct 09, 2016 6:21 pm

Занемарујем тактику wrote:А пре њих је владо ДС, а пре њих СПС, а пре њих црвени, а пре њих Карађорђевићи ујединитељи, и тако све курац до курца, и кад је то онда било време за националне интересе? Национални интереси не зависе од тренутне власти. А ако већ постављамо приоритете, онда није приоритет ни НАТО ни Косово него систем образовања, правосуђе, здравство итд.


Istina. Ne zavise od trenutne vlasti, ali je vlast fundamentalna prepreka u zastiti tih interesa, barem kada je rec o modernim drustvima. Imas pravo i za prioritete, ali oni isto tako zavise od trenutne vlasti. Na koju god stranu da okrenemo, aktuelna vlast je kocnica koja nas zaustavlja da pravimo korak napred. To je automatski implicirano i na problem obrazovanja, pravosudja, zdravstva i sta si vec naveo...

Занемарујем тактику wrote:Кажем јадни, зато што радници у Србију у 99% случајева јесу јадни и састављају крај са крајем. А ако је истина све ово што си реко, онда си ти ређа појава од Халејве комете, и ја ти се искрено дивим и извињавам.


Naravno da je istina. Hvala.

Занемарујем тактику wrote: видиш још једна моја грешка, и опет морам да се извиним, и драго ми је што грешим јер ето неко води рачуна и о селу. Док код нас квази патриота то није случај.


Nije greska nego previd. I ne treba da budes sarkastican, ti si mene napusio bez prethodnog pitanja o tome, ja ti samo vratio istom merom.
bologna centrale

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Вести

Postby Ultra Sarma » Mon Oct 10, 2016 7:44 am

B.Centrale zanima me samo koji je to posao placen 48 000 rsd, a radi se 6 dana nedeljno pa slobodan, radno vreme 7 sati? Naravno, ne treba da mi kazes u kojoj firmi radis i to, nego sta rade ti radnici, evo ja imam npr 25 nocnih mesecno i izadjem nesto jace od 30 soma.. pa me zanima kakav je posao u pitanu?

Ps daj nabaci nama mucenicima neku sljaku. Nemamo skole, ali volimo da krademo.
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Вести

Postby B.Centrale » Mon Oct 10, 2016 9:58 am

Kafana, kuhinja. Tu burazeru uvek moze da se nadje posao i da se ne bude gladan :))
bologna centrale

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Вести

Postby Ultra Sarma » Mon Oct 10, 2016 10:48 am

Ako su takvi uslovi onda zaista skidam kapu, svaki dalji komentar je suvisan.
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 847
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Oct 10, 2016 11:08 am

Ultra Sarma wrote:B.Centrale zanima me samo koji je to posao placen 48 000 rsd, a radi se 6 dana nedeljno pa slobodan, radno vreme 7 sati? Naravno, ne treba da mi kazes u kojoj firmi radis i to, nego sta rade ti radnici, evo ja imam npr 25 nocnih mesecno i izadjem nesto jace od 30 soma.. pa me zanima kakav je posao u pitanu?

Ps daj nabaci nama mucenicima neku sljaku. Nemamo skole, ali volimo da krademo.


Ima brate. Od zene burazer kada bi imao toliko nocnih mesecno, tuko bi preko 100 000 a pravi dzambo vrece u dzakari na normu. Sa nekih 6 nocnih mesecno nabije blizu 70 000. Nema toga bas na svakom koraku, ali ima takvih firmi. Moj prijatelj kada mu radnici rade prekovremeno dobijaju 400 dinara satnicu, tako da ima i korektnih poslodavaca.

User avatar
Лудак из луднице
Posts: 162
Joined: Wed Mar 02, 2016 7:14 am

Re: Вести

Postby Лудак из луднице » Mon Oct 10, 2016 12:23 pm

Gledam nesto oko ove teme u vezi migranata, jedna stvar postaje jako zanimljiva. Nevezano za ovaj forum ( a i na njemu ima toga), relativno cesto vidjam / slusam te stavove. Vecina ljudi zaista ne zeli migrante u Srbiji, bez obzira na politicku opredeljenost , ali se zenta ili ne zeli to da iskaze kako se ne bi u ocima nekog drugog prezentovao kao 'desnicar' , nacionalista ili sta vec.

Pritom jako je glupo isticati kako migranti nisu neki problem jer eto, ima vecih sranja u zemlji pa je suludo da se i time bavimo. Makar kroz Srbiju proslo 100 001 migranata, i svih 100 soma bili ispravni a taj 1 napravio bilo kakvo sranje - stav da nisu trebali biti pusteni kroz Srbiju bi bio ispravan. A za sada su se desila 3 ubadanja, na desetine pokusaja pljacki, par pokusaja silovanja... A svega par soma ih je na teritoriji Srbije.

Ja se samo nadam (mozda je ruzno) da ce ovi koji su u fazonu ''refugees welcome-sta su vam oni krivi-nesrecni ljudi koji zele mir i slobodu'' kad tad na svojoj kozi osetiti sve te stvari i pojave koje sada negiraju i isticu kao besmislice. Ako ih prizeljkujete u Srbiji, i nemate nista protiv da se nastane ovde e onda od sveg srca zelim da bas vi ili vasi najblizi clanovi porodice budu prve zrtve tih mentola.

Pritom savrseno me zabole sto su tamne boje koze, sve i da su ljubicasti ili zeleni isti bih stav imao. Problem je u destruktivnom ponasanju koje nose sa sobom, a ne sa bojom koze, verom ili nacijom kao sto zele da predstave svi ti gistro borci za ljudska prava i slobode.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Вести

Postby prcko » Mon Oct 10, 2016 12:35 pm

Лудак из луднице wrote:Ja se samo nadam (mozda je ruzno) da ce ovi koji su u fazonu ''refugees welcome-sta su vam oni krivi-nesrecni ljudi koji zele mir i slobodu'' kad tad na svojoj kozi osetiti sve te stvari i pojave koje sada negiraju i isticu kao besmislice. Ako ih prizeljkujete u Srbiji, i nemate nista protiv da se nastane ovde e onda od sveg srca zelim da bas vi ili vasi najblizi clanovi porodice budu prve zrtve tih mentola.


Bas juce nalete na ovaj dokumentarac. S jedne strane sam u fazonu: Ma ko vas jebe, kad smo pricali vi ste nas tukli po usima, s druge strane ne mogu da ne osetim bes dok gledam ove horor scene.


User avatar
Лудак из луднице
Posts: 162
Joined: Wed Mar 02, 2016 7:14 am

Re: Вести

Postby Лудак из луднице » Mon Oct 10, 2016 12:42 pm

Da, do jaja dokumentarac - obavezna preporuka.

Kad bi oni po Evropi pravili sranja direktno prema onima koji su odgovorni za sve ( politicari, banke, vojska, institucije, nato baze..) onda rec ne bi rekao. Oni se svete i terorisu obican narod, koji nizasta nije kriv. Taj neki Svaba ili Englez kome ce migrant silovati zenu je za sranja u Srbiji ili Iraku kriv koliko i mi ovde. To ljudi treba da skapiraju, i da ne stavljaju znak jednakosti bas svuda.

User avatar
njasvi
Posts: 925
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Вести

Postby njasvi » Mon Oct 10, 2016 6:20 pm

onog trenutka kad je postalo najnormalnije da se pregovara :!: :?: :!: sa tacijem :shock: ovaj narod ni nezasluzuje da mu bude bolje !
04 X 1945

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Вести

Postby SAO_Zeljin » Mon Oct 10, 2016 7:36 pm

Лудак из луднице wrote:Ja se samo nadam (mozda je ruzno) da ce ovi koji su u fazonu ''refugees welcome-sta su vam oni krivi-nesrecni ljudi koji zele mir i slobodu'' kad tad na svojoj kozi osetiti sve te stvari i pojave koje sada negiraju i isticu kao besmislice. Ako ih prizeljkujete u Srbiji, i nemate nista protiv da se nastane ovde e onda od sveg srca zelim da bas vi ili vasi najblizi clanovi porodice budu prve zrtve tih mentola.


Kada bi se sutra ili za godinu dana odrzao referendum sa pitanjem da li ste za to da se migranti nasele u pusta planinska sela Srbije gde vise niko ne zivi bilo bi 99,8% NE tako da ja ne znam kome se ti obracas

maxen
Posts: 50
Joined: Wed Feb 24, 2016 2:15 pm

Re: Вести

Postby maxen » Mon Oct 10, 2016 8:30 pm


Bolesni^od^ljubavi
Posts: 847
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Oct 10, 2016 8:39 pm

Jel citas ti tekst i pogledas klip pre nego sto okacis nesto negde? Opusti se.


User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Вести

Postby Ultra Sarma » Thu Oct 13, 2016 3:58 am

Sta je bilo po pitanju Trepce na kraju, jebo ove camuge... kao veliki vodja je nesto odbio, ponistio, suprostavio se... to mi lici sve na situaciju od oko nedelju dana pre nego sto ce da potpise briselski sporazum, kada je isto tako nesto kao odbio, bila je frka u medijima tad slicna ovoj sadasnjoj, cekali su ljudi cak na ulici sta ce biti, ako se navaram u organizaciji Dveri, on odbije i kao do jaja, da bi posle nedelju dana potpisao briselski sporazum, najlosiji po nase interese do tad uz obrazlozenje da je to najbolje sto je moglo, a za to vreme se narod oladio... plasi me da ne uradi sad nesto slicno i u paketu preda Telekom, Trepcu odnosnu svu nasu imovinu...
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

Хајдучија
Posts: 53
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:59 pm

Re: Вести

Postby Хајдучија » Thu Oct 13, 2016 1:05 pm

На састанку са вучићем,рама изјавио следеће:

1.Косово је независно(треба да га признате,да можемо лепо да разговарамо)

2.Трепча је косовска,да нећете можда да је пренесете?

3.Нико из овк неће одговарати за почињене злочине

4.Косово ће узети и Телеком

5.Србија може само да се дури

храбри вођа је одговорио,настављамо преговоре са Приштином

Нормалан човек нема коментара за ово,само устанак и то је то!


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 121 guests