Сеобе

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Сеобе

Postby lost&found » Fri Feb 12, 2016 11:27 pm

riper wrote:Serbus i mene zanima gde zivis u Amerikama. Posto me ovde duze vreme interesuje fenomen bandi, imacu pitanja oko toga. Naravno ne mislim da si gengbenger, ali je neko ko zivi dovoljno blizu da prenese utiske. I naravno problem rasizma. Ali ne moras odmah da odgovaras. Izgleda da si trenutno jedini gasterbajter na forumu, dok se ostali ne vrate, pa odgovaraj na zivotna pitanja ljudi koji imaju planove da zapale. Za ove ostale price ima vremena.


Pucaj s pitanjima, nisam toliko upucen o bandama, za ostalo bih mozda vise mogo da pomognem. Zivim u Kaliforniji.

park
Posts: 11
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:31 pm

Re: Сеобе

Postby park » Sat Feb 13, 2016 3:02 am

Dodice daj kraj knjige!

serBud
Posts: 28
Joined: Tue Feb 09, 2016 7:30 am

Re: Сеобе

Postby serBud » Sat Feb 13, 2016 3:05 am

Lost ajde izbaci neke okvirne cene zivota tu kod tebe (koje je mesto u pitanju?) da napravimo okvirno poredjenje zivota na vestu i ovde.
Cuo sam dosta dobrih stvari o San Dijegu, zvuci mi kao jedno od boljih mesta za zivot u US.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Сеобе

Postby lost&found » Sat Feb 13, 2016 10:13 am

serBud wrote:Lost ajde izbaci neke okvirne cene zivota tu kod tebe (koje je mesto u pitanju?) da napravimo okvirno poredjenje zivota na vestu i ovde.
Cuo sam dosta dobrih stvari o San Dijegu, zvuci mi kao jedno od boljih mesta za zivot u US.


Ziveo sam prvo u San Dijegu (i dobro si cuo) , sad sam malo severnije , blize LA (okrug Oranz). Napisacu opsirnije nadam se za vikend kad uhvatim vremena. Samo cu ti reci da upravo trazim apartman i cene su jezive. Slatko sam se nasmejao dok sam citao kad si napisao da jednosoban stan kosta 800 renta mesecno u Cikagu, zato sam te i pitao gde zivis. Jebi ga , ovde placas klimu, sunce 90% vremena, okean, nisam jaknu obukao dva puta u prethodnih 3-4 meseca.

User avatar
Kox
Posts: 25
Joined: Wed Feb 03, 2016 8:21 pm

Re: Сеобе

Postby Kox » Sat Feb 13, 2016 1:29 pm

I ja bas uplatih u cetvrtak za work and travel..
Aljaska puna,pa moram da izaberem neku drugu destinaciju,pa ako neko ima iskustva neka pise...
Svaki savet je dobro dosao,neki predlozi gde se lako nadje drugi posao a da smestaj nije skup...
Teske droge i lake zene!

serBud
Posts: 28
Joined: Tue Feb 09, 2016 7:30 am

Re: Сеобе

Postby serBud » Sat Feb 13, 2016 5:43 pm

@lost preterao sam malo, 800 neki normalniji kraj je izvodljivo ako preuzimas neciji liz ili dolazis po preporuci, za jednosoban stan realna cena je 900-1000. inace cikago jeste po cenama zivota najpovojniji od svih vecih gradova, posebno u odnosu na ny i la i majami....majami je po meni najprecenjeniji grad sto se tice cena nekretnina, renti i ostalih stvari. dobar je da se ode na zezanje ili za ljude koji dolaze na w&t ali za zivot je preskup u odnosu na ono sta nudi.

@kox pogledaj ako ima nesto sa floride u ponudi

Република Српска
Posts: 46
Joined: Wed Feb 03, 2016 6:07 pm

Re: Сеобе

Postby Република Српска » Sat Feb 13, 2016 6:03 pm

Drugar mi je radio jedan period u San Hose-u Santa Clara za Cisco Systems, kaze da je predrkavanje taj dio Kalifornije, i da je za njega ostavio najbolji utisak tzv. american dream-a. Kaze bukvalno narandze i mandarine rastu pored puta kao koprive kod nas...
ОД МАЊАЧЕ ДО МАРИБОРА СВАКИ СРБИН У ЧЕТНИКЕ МОРА!

ex клемпави

Casual 1989
Posts: 344
Joined: Sun Feb 14, 2016 8:20 am

Re: Сеобе

Postby Casual 1989 » Sun Feb 14, 2016 7:23 pm

Molio bih da mi se jave na pm ona 2 lika sa foruma sto su otisla u Kinu da rade.
Ne treba mi nikakva usluga, vec sam potpisao ugovor, nego eto tako neki savet bi mi dobrodosao. Hvala

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Сеобе

Postby 1958 » Sun Feb 14, 2016 10:02 pm

Drugar je dobio zelenu kartu, ide za koji mesec sa zenom ima posap vec sve itd... Kakve su mu sanse da dovede burazera rodjenog?
Често одем до на село

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Сеобе

Postby Далтон » Sun Feb 14, 2016 10:21 pm

9 година прође ка' јуче да је било.

Image
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
КРИГЛА
Posts: 27
Joined: Sat Feb 06, 2016 12:09 pm

Re: Сеобе

Postby КРИГЛА » Sun Feb 14, 2016 10:34 pm

Да ли неко ко је био на визирању може укратко да каже пар речи о томе? Колико траје цео процес, нека '''необична'' питања (ако их је било), и да ли могу да те одбију ако испуњаваш све услове? Добио сам посао у једном забавном парку у држави Висконсин преко ворк анд травела, следеће је визирање па ме занима тај процес.

User avatar
Kockalone
Posts: 288
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Сеобе

Postby Kockalone » Sun Feb 14, 2016 10:46 pm

Причао ми је лик из једне агенције ође да су прошле године од неких 300тинак људи који су они послали за Америку само њих 9 пало на разговор за визу. Најбитније је ваљда са тим положеним испитима, да имаш половину положену и да си редован студент и све лагано. Можете ли ми рећи колико кошта горе код вас овај ворк и травел програм? Ође узимају 1500 еура, плус карта и остало изађе отприлике 2500 хиљаде кад све сабереш.
Сербуд, да те питам још нешто. Ако већ истекне виза, а останеш тамо и тражиш посао каква је ситуација са послодавцима? Колико представља проблем то што немаш папире, некако ми је чудно да се може наћи лако посао.

User avatar
КРИГЛА
Posts: 27
Joined: Sat Feb 06, 2016 12:09 pm

Re: Сеобе

Postby КРИГЛА » Sun Feb 14, 2016 11:00 pm

Агенције узимају од 1 400 до 1 500е + авио карта, тако да је малтене исти трошак и код нас и код вас. А после зависи од послодаваца, тј од компаније за коју радиш, колико њима треба да даш, и да ли уопште треба да дајеш неке паре при доласку (униформа, депозит, њихов смештај....)

niko
Posts: 512
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:48 am

Re: Сеобе

Postby niko » Sun Feb 14, 2016 11:16 pm

Kockalone wrote: Ако већ истекне виза, а останеш тамо и тражиш посао каква је ситуација са послодавцима? Колико представља проблем то што немаш папире, некако ми је чудно да се може наћи лако посао.


na ovom forumu kazu da je sad skoro nemoguce naci posao po isteku vize, ranije je moglo...

http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php

serBud
Posts: 28
Joined: Tue Feb 09, 2016 7:30 am

Re: Сеобе

Postby serBud » Sun Feb 14, 2016 11:48 pm

Posao nema veze sa tim da li ti je istekla viza ili nije, za posao je bitan ssn i id. Ssn dobijas sa j1 vizom kad sletis i on ti traje za ceo zivot, id izdaju i dalje neke drzave na po 5 godina. Pored toga postoji varijanta na prelazenje na drugi tip viza.
A oko tih varijanti vam je bolji workandtravel forum, na zelenoj lutriji su vecinom ljudi sa zelenom kartom tako da oni nemaju mnogo dodira sa ostajanjem nakon isteka j1 vize...tako da ne uzimajte zdravo za gotovo informacije sa tog sajta.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Сеобе

Postby lost&found » Mon Feb 15, 2016 12:33 am

serBud wrote:Posao nema veze sa tim da li ti je istekla viza ili nije, za posao je bitan ssn i id. Ssn dobijas sa j1 vizom kad sletis i on ti traje za ceo zivot, id izdaju i dalje neke drzave na po 5 godina. Pored toga postoji varijanta na prelazenje na drugi tip viza.
A oko tih varijanti vam je bolji workandtravel forum, na zelenoj lutriji su vecinom ljudi sa zelenom kartom tako da oni nemaju mnogo dodira sa ostajanjem nakon isteka j1 vize...tako da ne uzimajte zdravo za gotovo informacije sa tog sajta.


treba i radna dozvola (osim ako posao nije na crno) , a da li ti je istekla viza to nema veze. Viza ti samo sluzi kao karta za ulazak u ameriku.

@1958
U kom smislu da ga dovede ? njegov burazer nema nikakvih osnova za dobijanje papira (koliko ja znam, treba proveriti) ali zena ima .

serBud
Posts: 28
Joined: Tue Feb 09, 2016 7:30 am

Re: Сеобе

Postby serBud » Mon Feb 15, 2016 1:13 am

kakva radna dozvola brate, ako imas ssn imas dozvolu za rad...ssn i id su jedino sta poslodavci traze.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Сеобе

Postby lost&found » Mon Feb 15, 2016 11:10 am

serBud wrote:kakva radna dozvola brate, ako imas ssn imas dozvolu za rad...ssn i id su jedino sta poslodavci traze.


https://en.wikipedia.org/wiki/Employment_authorization_document

Ne znam koja ti je priroda posla, ali ovo bi morao da imas. Ako nemas = sljaka je na crno, kolko ja znam .

serBud
Posts: 28
Joined: Tue Feb 09, 2016 7:30 am

Re: Сеобе

Postby serBud » Mon Feb 15, 2016 3:17 pm

J-1 Exchange Visitor; Student: J-1 students may be employed on the campus of the school in which they are enrolled to a maximum of 20 hours per week with prior written authorization from the Responsible Officer (RO) of their Designated Program. Employment does not require additional permission from Department of Homeland Security (DHS) or an EAD....

....In some cases, the right to work comes with a person’s visa status, so that they do not need to apply for an EAD at all.

http://www.hooyou.com/ead/noneed.html

EAD je taj emplojment dokument, to je verovatno za neke druge tipove viza. Ja iskreno prvi put cujem za to.
Uglavnom da ne ulazimo u teorije sada, u praksi znam desetine ljudi koji su nakon j1 ostali na nacine koje sam napisao duz cele amerike i niko nikada im nije trazio bilo sta osim ona dva dokumenta, a svaki posao koji je isplacen preko pejceka i na kome se placa porez je legalan a ne na crno. Ljudi rade, zive, kupuju/iznajmljuju nekretnine, rade porez na kraju godine...bez ikakvih problema.
Ja od dokumenata od pocetka imam samo to dvoje + grin kard, s tim da mi grin kard sluzi samo kao zamena za pasos pri novom ulasku u zemlju (doduse sad vidim da se ovdei pominje da meni to ne treba - U.S. Citizens and Permanent Residents of the U.S. If you are a lawful permanent resident or a conditional permanent resident, you do not need an EAD. Your Alien Registration Card (Green Card) proves that you may work in the U.S.) ali nevezano od mene, nikome od nikad od j1 studenata koji su ostali nije trazen taj ead.
-

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Сеобе

Postby lost&found » Mon Feb 15, 2016 10:39 pm

Brate izvini ja sam totalno smetnuo s uma da ti imas zelenu kartu. Ja sam gledao iz svog ugla (nemam zelenu kartu), tako da ako nemas to, onda moras da imas EAD (za legalan posao). Cudno mi je za J-1 da ne traze EAD, jedino ako su se prebacili na H1-b (radnu vizu)?


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 48 guests