Негативне последице даљег јачања „албанског фактора“

Патриотске теме, расправе, текстови, фотографије, филмови, књиге...
Vladen
Posts: 1
Joined: Wed Jul 19, 2017 1:54 pm

Негативне последице даљег јачања „албанског фактора“

Postby Vladen » Mon Aug 21, 2017 3:54 pm

Током деведесетих година, САД и ЕУ направили су титанске напоре да униште социјалистичку Југославију. Резултат тих напора били су три рата, десетине хиљада мртвих и рањених. Међутим, последњи од ових ратова отворио је Пандорину кутију, стварајући пријетњу читавом региону. Назив ове претње је „Велика Албанија“.

Ова претња је веома опасна јер се уопште нико не може контролисати. Борећи се за уништавање Србије, Американци су отвезали руке косовских Албанаца и створили тзв. „Републику Косово“. Према радикалима из Тиране то је био само први корак. Сада њихови интереси покривају територије Грчке, Македоније и Црне Горе. Територије земаља који су у сфери америчких интереса. Стога је Вашингтон створио главобољу.

Ова главобоља већ манифестовала се 2001. године, када су Албанци у Македонији покушали да креирају сопствену државу моделовану на догађајима на Косову. Вашингтон је реаговао са брзином грома, пружајући финансијску и материјалну подршку Скопљу, што је омогућило крај рата у најкраћем могућем року са убедљивом победом за Македонце.

Политика САД у региону узрокује когнитивну дисонанцију. Са једне стране, Вашингтон покушава спречити рат у земљама у зони својих интереса. Већ имају лојалне Белој кући владе, стога сваке војне акције ће угрозити утицају Америке.

Са друге стране, такозвана „Република Косово“ настала захваљујући подршци НАТО-а, постоји на рачун зајмова земаља НАТО-а и још није уништена само због контингента војника НАТО на њеној територији. Албански националисти свакодневно види потпуну подршку својим акцијама, њиховим идејама о формирању „Велике Албаније“ и стога неће стати тамо. Њихови планови укључују опсежна освајања у Македонији и Грчкој, додатним територијама Србије и јужне Црне Горе. За то имају све што вам је потребно: оружје, муниција, војници. Недостаје само налога из Вашингтона.

Хвала Богу, Вашингтон не даје ово наређење, знајући добро да ће сваки рат одмах окончати њихов позитиван утицај у региону. Рат припадника НАТО-а против америчког савезника ће учинити велику штету политичком ауторитету Вашингтона. Иако Америка је непријатељ Србије, треба напоменути да одвраћање је „албанског фактора“ у интересу обе наше земље.

mandasaner
Posts: 16
Joined: Sun Jan 08, 2017 6:20 am
Location: Chicago

Re: Негативне последице даљег јачања „албанског фактора“

Postby mandasaner » Thu Aug 31, 2017 5:04 pm

Moram brate Vladane da ti dam odgovor.

Ovo sta se nama desilo na KiM, I ovo sto se desava dalje u CG I MK je jedan veliki problem.
Ali veliki deo krivice pripada I nasem narodu I krivi su nasi sunarodnici.
Ne verujem da smo ni ti ni ja takvi, ali jednostavno postoje takvi Srbi.

Problem "gubljenja" KiM-a je u deci.
Bez da smo ratovali, za 50 godina bi odnos bio losiji nego sada.
Oni su sa ciljem isli, cilj su deca.
Svaka kuca po 6, 7,8 pa I vise dece, dok su Aleksandar I Aleksandra imali jedno, maksimum dvoje.
To I dalje traje.
Na 25 godina mi gubimo novu bitku jer deca prave decu I cao.

Nas narod mori bela kuga.
Nas narod je otisao u tri lepe.

Crna Gora, nasa Sparta je isto u problemu.
Imao si ljude na KiM koji su ubijani I proterani jer nisu hteli da prodaju kuce I zemlju ni po koju cenu,
ali smo isto tako imali ljude koji su davali stracare za par stotina hiljada DM I hvalili se po raznim gradovima.
To se desava I sada u CG. Bolje da ja imama vilu, a da svi "crknu" nego da smo jaki. Albanci su jaki zato sto su slozni.

Makedonija, nas bratski narod je u najvecem problemu.
Ne razumem se tacno u broj stanovnika, ali znam da je bas veliki procenat Makedonaca u Cikagu.
Vlada I'm beda I sirotinja, isti problem kao I kod nas, nema dece I cao amore, nemas vise ni zemlje. ne mora sad, ali za 75 godina si manjina I sam si kriv.

Sad sto ovi ovde progurase Siptare I siptarski lobi je druga tema totalno.
Siptari su u New York-u pre nekoliko desetina godina napravili udruzenje I izgurali tu pricu.
Kupili par senatora I gotova prica.
Nas VV ide I daje novac kampanji one histericne lude od onog kriminalc I glumi facu za njegove poltrone, dok Tramp nosi pobedu.
Da je glup, posto je sam rekao "ZATO STO SAM PAMETA", kamo srece da je bio glup pa poslao ovog fakultetski obrazovanog Grobara, a ne navijaca partizana da donira pola Trampu mozda bi imali I kakvu takvu podrsku.

Korupcija je svuda u svetu, ali samo ako hoces nesto da zavrsis moras na pravom mestu.

Jesmo ispali krvolocne ubice u raspadu YU, jesmo.
Zasto?
Nismo platili medijsku kampanju, a ima ko jeste.
Imamo Srebrenicu, zlocin nad covecnosti.
Kao Srbin to potvrdjujem.
Imamo Srbska sela oko Srebrenice koja su pretrpela stravicne zlocine I pokolje od istih onih koju su se posle krili u Srebrenici.
Znate kada cemo mi dokazati da je to odmazda I da nije toliko broj zrtava tu? Nikada!
Placeno je za kampanju I cao.
Za istu tu Srebrenicu, heroj PATKO lezi u Hagu, a oni koji su to uradili pa pobegli odatle su ozidali vile I nikada I'm drzava nije nista uradila po tom pitnaju.

To je isto ono kao kada smo bili na gej parade, pa stojimo prvi do Zandarmerije, samo hocemo da prodjemo, a dodje neka mala jadna sisa I baci ciglu coveku ipred mene u glavu, posalje Srbina, verovatno oca male dece na VMA I pobegne glavom bez obzira, a ostanemo mi da se nosimo sa profesionalcima...
Takav primer Srebenice lezi RM heroj I branilac nas!

Ima kod mene u gradu primer 2 policajca sa KiM od pre 1999.
Jedan zivi u malom stancicu u raspaloj zgradi, a drugi ima vilu kao da je predsenik drzave.
O takvom problemu pricamo.

Posle se cudimo sto su nase kuce gorele?
Njihove nisu?

Ono sto sam se ja zgrozio kada sam bio u domovini posle 5 godina odsustva je to sto sam video omladinu u Srbiju, po gradovima I selima, omladinu u BiH (RS), MK I po KiM I omladina po USA je copy/paste.
Ispira nam se kultura I obicaji, obacuje nam se nesto lose u narod I mi to gutamo.
Zarazeni smo I tesko da se mozemo oporaviti.

Trebaju nam dece, 3+ mimimum.

KOSOVO JE SRBIJA!
Maczva Szabac


Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Негативне последице даљег јачања „албанског фактора“

Postby Bunt » Wed Jan 29, 2020 11:24 pm

Za mandasaner,


Odsutan si iz Srbije samo pet godina i vec si toliko onepismenio? Kako te nije sramota da tim nekim osakacenim pismom objasnjavas sta su uzroci i posledice? Deset puta citam tvoj tekst i kroz deset razlicitih akcenata pokusavam negde da te uglavim i opravdam za toliku kolicinu nepismenosti i ne uspevam. Ma ni da si peta generacija iseljenika, ni da si juce izasao sa KIM, ni da si greskom umesto u osnovnu skolu otisao u klub ljubitelja klingonskog, doziveo fras na prvom casu i vracali ti funkciju govora i prstiju jos od te gej parade.

Ne mogu da shvatim da si svoje misli zaista izgovarao u sebi onako kako si ih i iskucao,da si procitao i rekao "to jeto" i udario enter...a zamisli tek da si imao dalekobilo spellcheck ukljucen, i odjebao skoro sve podvuceno crvenim.

Da nisi prosuo neki sok po tastaturi pa se sve ulepilo?


Return to “Српство изнад свега”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests