Росси́я

1914
Posts: 1206
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Fri May 26, 2023 3:40 pm

Pri zavrsetku oslobadjanja Bahmuta poginuo je clan OTF-a(Dinamo Moskva) Razumov Vasilij,inace je bio deo Wagnera

Image

Takodje nedavno je od tromba umro legenda ruske scene i CSKA-ove tribine Andrej Malosolov koji je bio jedan od osnivaca RBW-a.Lik je zario i palio 90ih i pocetkom 2000ih.Postavi cu par interesantnih slika:

Mislim da je ova slika sa protesta protiv Slobe 5og oktobra

Image

Sredina 90ih RBW-Celavi lik sa cvikerima i tetovazom je Akula(nekadasnji vodja RBW-a/Yaroslavke),u sredini sa salom Malosolov,dok drugi lik sa cvikerima je Spanac koji trenutno ratuje u Ukrajini

Image

Stvorio je jednu od najjacih ekipa na ruskoj sceni i verovatno "najvecu" na CSKA-ovoj tribini...iz njih je stvorena Yaroslavka,svi moraju daju udarace u RBW ako se to od njih trazi...

Image

2003 god na gostovanju Vardaru

Image

1998 god predvodi ruske huligane u Kijevu pre utakmice Ukrajina-Rusija.

Image

1999 god u Moskvi organizje protest isped americke ambasade zbog bombardovanja Jugoslavije.Uspeo je da skupi nekoliko stotina navijaca koji su gadjali ambasadu raznim sranjima...

Image

Slika sa "najvecim"-jedno vreme je radio i kao pres-atase ruskog fudbalskog saveza.

Image

Krajem jula u promociji SFC ce se sibati huligani Lokomtive i Rostova.Nekada je to bio veliki rivalitet,steta sto tamo negede do 2014 godine nije bilo vecih sukoba,uglavnom se sve svodilo na neke manje sacekuse i livade...

1914
Posts: 1206
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Wed May 31, 2023 1:36 pm

Slika clanova Skole(Spartak) i Yaroslavke(CSKA) na stadionu Zorije Lugansk...

Image

Nedavno je popularni Seva iz Skole objavio sliku svoga knockouta iz 2017 godine.Pre derbija izmedju Spartaka i CSKA doslo je do tuce izmedju Skole+Avangard i Bloka Gallant Steeds ~50x~50,prednost S+A,dok ih panduri nisu sve rasterali...

Image

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Росси́я

Postby ElPadrino » Tue Jun 13, 2023 11:00 am

@1914

Vidio sam na društvenim mrežama da je organizovan turnir gdje su, čini mi se, učestvovale sve veće ruske grupe (Spartak, CSKA, čini mi se Dinamo, Orvel itd), možeš li više napisati o tome ? Ne znam da li sam negdje upratio Zenit ? I izgleda da se stav navijača u Rusiji dosta "pooštrio" što se tiče SVO, sada su tu sve redom transevi koji veličaju Rusiju i pružaju podršku ratu u Ukrajini. Da li imaš neke kontakte ili slično, kakvo je sada javno mijenje,naravno među navijačima ?

Može i Sevastopole da se uključi, jer je uvijek imao iscrpne i detaljne analize oko navijača u Rusiji. Vidio sam da su valjda digli parolu za preminulog momka - navijača Olimpijakosa (vjerovatno zbog trojnog bratstva), bilo bi interesantno da neko podjeli informacije kako recimo Grci uopšteno gledaju na ovu SVO ?

1914
Posts: 1206
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Wed Jun 14, 2023 5:30 pm

2.6.2023 Deo Himkijevi u Niznjem Nogvorodu,umesto utakmice(bojkot na snazi zbog Fan Id) ostili na neki pank koncert...

Image

4.6.2023 Kaluga Lads i co(Kaluga) na putu za Brjansk gde je gostovao njihov tim

Image

10.6.2023 Fakel Voronjez-Jenisej

Obezbedjen opstanak u premijer ligi(gde ce nastaviti bojkot zbog fan ID)

Image


Pocetkom maja su uspeli da vrate deo zastava od Free Firm(Shinik Yarosavlj),verovatno livadom,mada nije vracena najvrednija Meteor mladji

Image

Naleteo na sliku clana tajnovitih 5 Uglov(Zenit) na nekom borilackom festivalu.Trenutno jedna od najtvrdjih ekipa na ruskoj sceni...

Image

Godinu dana perspektivnih Kiborga(Arsenal Tula)

Image

Grafit u cast poginulog clana OTF(Dinamo Moskva)

Image

Rusko-srpski turnir....

https://vostok.rs/index.php?option=btg_novosti&catnovosti=11&idnovost=140437&U-Ekaterinburgu-je-odrzan-treci-rusko-srpski-fudbalski-turnir

Prisutni navijaci Spartaka(Sekcija Bande Tuka sa Urala),Uralamasha, Zenita, CSKA,Amkara,Traktora, Viz Sinara, Automobilista,Uraleca....

1914
Posts: 1206
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Wed Jun 14, 2023 6:02 pm

@ElPadrino da 10-11 Juna odrzao se drugi navijacki turnir u cast Generala Ermolova.Pristuni(ono sto sam ja spazio) navijaci Orela(Jokers,Youngs),Spartaka(CWO,Mad Butchers),CSKA(White Army,CSKA Vandals),Zenita(Banda Sveda),Lokosa(BHZ,White Trains),Arsenla Tula(Kiborzi),SKA Pitera(Nordic Soldiers),Niznji Novgoroda(UF),Kurska(Legion 46,Rezerve),Rotor Volgograda(Mjolnir Firm),BBF(Majdanovo-koliko znam oni su se stopili u neku patriotsku organizaciju,pre su bili livadarci),Crvene Zvezde,Hokejaskog kluba Molot(navijaci vecih grupa iz Moskve),Od Moje Mladosti(pravoslavni hardcore valjda pank bend koji isto cine navijaci raznih moskovsih klubova,frontmen je jedan od vodja Uniona),Bataljoni Lobanja i Kosti(Espanjola) i VDV Moskva 106.....

Image

CWO(Spartak)

Image

Delije u cast nedavno preminulog navijaca Olimpijakosa

Image

Od Moje Mladosti i BBF(Majdanovo),inace lik sa zastavo Novorusije je vodja Uniona i jedan od najbitnjih likova na Spartakovoj tribini,prisutan je i na ratistu...

Image

grafit

Image

Na zastavi Legiona 46(Kursk),dva clana koji su poginuli na ratistu

Image

Zastave OB,Jokers,Youngs,Mad Butchers,HK Molot,uradjana je zastava u znak secanja na Malosolova(RBW) koji je obelezio rusku scenu
Image

Banda Sveda(Zenit)-oni su doneli zastave Arnija i Klicka

Image

White Army(CSKA)+Nordic Soldiers(SKA Piter)+Kiborzi(Arsenal Tula)

Image

1914
Posts: 1206
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Wed Jun 21, 2023 2:04 pm

Da dodam da su na ruskom navijackom turniru bili jos navijaci Dinama(Moskve,Vologde,Brajanska,Stavropolja),Ivanova i Kazanja...

Jos dve slike

UF(Niznji Novgorod)

Image

Dinamo Moskva,Spartak,CSKA

Image

10.06.2023 Sokol Saratov-D.Brajansk

Image

Video sa rusko-srpskog turnira "Igraj za bracu"

https://vk.com/video-38514064_456252664

Shady Horse su odrzali prvi turnir u znak secanja na svoje clanova koji vise nisu medju zivima...Prisunti blok ZDS(Prodlenka,IX Legion,Cannibals,3 Rim...),CSKA Vandals,Forest Warrios(CSKA)

Image

Image

Image

Raspitao sam malo o Shady Horse i kazu da su bukvalno od svoga osnivanja ucestvovli u 90% najvaznijih sibanja sto se tice CSKA-ove tribine.Jedna od retkih top ekipa na njihovoj tribini koja je bas aktivna.Kada je Yaroslavka oslabila stupili su u kontakt sa IX Legion(Dinamo) i od tada zajedno nastupaju uglavnom protiv Sekte(Spartak),kasnije im se prikljucuju najaktvniji mladji deo Yaroslavke(Prodlenka i Cosmo Trains) i ostaci bloka oko IX Legion(Cannibals i 3 Rim) i osniva se blok Za Druga Svog(CSKA+Dinamo+Loko)

Da dodam jos davno sam napisao da je vodja Cannibals-a(Dinamo)Adil Cecen,ustvari je lik Azer...trenutno visi u Los Andjelesu gde pokusava da napravi neku boks karijeru(sada dali kao borac i trener ne znam,uglavnom visi tamo sa "boksersom elitom")

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Росси́я

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Jun 28, 2023 6:31 pm

Pisao si na temi o Poljacima da ne mogu da se mere njihove top grupe i najjace grupe Nemaca, pa me zanima kakva situacija bi bila izmedju Ruskih top grupa i Poljskih top grupa, ali bez tih unija i saveza?

1914
Posts: 1206
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Fri Jun 30, 2023 12:17 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:Pisao si na temi o Poljacima da ne mogu da se mere njihove top grupe i najjace grupe Nemaca, pa me zanima kakva situacija bi bila izmedju Ruskih top grupa i Poljskih top grupa, ali bez tih unija i saveza?


Sto se tice malih livada tu je sve moguce,a kod velikih tu definitvno imaju prednost Spartak i CSKA ako uspeju da skupe sve najjace ekipe na svojoj tribini da se sibaju zajedno(mada to je tesko posto svaka ima svoj interes),zamisli na primer zajedno da stoje Skola+Union+Gladiators ili dok nisu bili u krizi Yaroslavka+Jugend+RBW....Vidim da Poljaci rado putuju svuda okolo da se sibaju na livadi,a nesto se nisu previse libili da odu u Rusiju(ne racunajuci Kaljiningrad koji je pored Poljske) pre rata,uglavnom se sve svodilo na dolazak Rusa kod njih.

Clanovi Yaroslavke(CSKA) predovdjeni Mougliem su posetili trening fudbalera pre superkup meca(15.7) sa Zenitom.

Image

Slika iz 2017 godine clanovi Music Hall-a(Zenit) na gostovanju pisaju na grafit navijaca SKA Habarovska(svi ti SKA klubovi su im rivali zbog povezanosti sa CSKA).Inace primetio sam povezanost clanova MH i Bande Sveda na tribini,mada se neusudjuju zajedno da nastupaju na livadi sto bi ih pretvorilo u jedna od najjacih blokova u Rusiji

Image

17.06.2023 Orel-Atom

Image

Navijaci Eleca pre par kola protiv Orela u cetvrtoj ligi.Vidim da je njihova grupa ponovo ozivela,verovatno dolazak novih generacija

Image

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Росси́я

Postby калашњиков » Fri Jun 30, 2023 1:20 pm

A kakve su Ukrajinske ekipe? Naravno pre ovog rata i svega ovog sto ih je zadesilo, da li su mogli stati rame uz rame sa Poljacima i Rusima ili samo par ekipica iz Ukrajine je moglo da parira Poljacima i Rusima?

1914
Posts: 1206
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Fri Jun 30, 2023 1:52 pm

калашњиков wrote:A kakve su Ukrajinske ekipe? Naravno pre ovog rata i svega ovog sto ih je zadesilo, da li su mogli stati rame uz rame sa Poljacima i Rusima ili samo par ekipica iz Ukrajine je moglo da parira Poljacima i Rusima?


Kod ukrajinaca kvalitet pre rata su imali Dinamo Kijev,CSKA Kijev,Cernomerc Odesa,Metalist Harkov,Dnejpar i Karpati Lavov,tu su jos i neke solidne grupe srednjeg kvalitea tipa Kirvbas Krivi Rog,Nikolajev(dobri sto se tice malih livada),Volna Lutsk....Jednu stepenicu su nize od ove dve pomenute scene kada gledamo sibanje u sumi(uporedjujuci samo najjace grupe).Zao mi sto na primer blok Rodychi(D.Kijev) ili Segetka(Odesa) pre rata se nisu posibali sa nekom top 10 Poljskom ekipom svi na sve,dok protiv Rusa tesko u skorijoj buducnosti.

User avatar
njasvi
Posts: 922
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Росси́я

Postby njasvi » Sat Jul 01, 2023 10:55 pm

Igra se super kup 15 jula, zenit - cska u kazanju, izgleda da ne treba fan id tako da ce vrv doci obe strane
04 X 1945

1914
Posts: 1206
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Wed Jul 12, 2023 11:02 am

Zaboravio sam da napisem da je maju u borbama za Bahmut poginuo bitan huligan starije generacije navijaca Rotora iz Volograda lik po imenu Vitali,inace je bio clan Wagnera...

Image


2.7.2023 Orel-Rotor 2

Image

VDV 106 Moskva zastavan tribini

Image

8.7 i 9.7.2023 Kup prijateljstva Dinamo/CSKA

Image

Zastava VDV 106 Moskva na CSKA-ovoj tribini,video sam na videu skorz desno je bila i zastava hul ekipe Zarija 18...

Image

Image

Image

Image

Navijaci iz grada Luka(Italija/Toskana) su u saradnji sa VDV 106 organizovali dobrotvorni fudbalski turnir za decu Donbasa,bile su i neke podgrupe navijaca Intera i Lacija...

Image

https://vk.com/video-38514064_456252756

8.7.2023 Navijaci Novosibirska se vracaju na tribinu posle dogovora sa upravom da promene ime kluba u skorijoj buducnosti u FK Sibir.Podrska huligana(SFG+Slavni) igracima na treningu

Image

XX.07.2023. prosmtor White Army (кс Иваново) + Kiborzi (Arsenal Tula) + KS Smolensk + Hrantieli (Skolo Saratov) vs Zenit 20х20. 3 мин. pobeda kolicije

U Ivanovu sekcija WA definitivno najjaca prica u tom gradu,pisao sam da tamo se klinci pre sibaju za velike klubove(CSKA,Spartak,Zenit,Dinamo) nego za lokalni.Pitanje ko se sibao za Zenit u ovoj livadi,da li neke grupe iz provinije ili Pitera...

ХХ.05.2023 Hrantieli + TTNS (Sokol Saratov) vs Hidden Company (Volgar Astrahan) 10х10. 2 min. pobeda Saratov

U Saratovu su neke nove ekipe prisutne uz Sartov Brotherhood,West Wing Ultras,SCF(prate prvenstveno hokejaski klub iz toga grada,mada dodju i na fudbal),Titans,dok u Astrahanu takodje neka nova prica je stvorena uz postojace Poachers Firm(dosta starijh je na frontu) i White Sharks....

Youtube kanal i VK lika iz Poachers firm,tematika trenutni rat i patriotizam iz ugla huligana sa juga Rusije.

https://www.youtube.com/@etoosnova/videos

https://vk.com/etoosnova

8.7.2023 Metalurg Oskol-Orel

Uz njih pristni clanovi Lucky Punchers(Belgorod),vidim da su Micron Warriors(Orel) napravili zastavu.

Image

lukabrasi
Posts: 259
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Росси́я

Postby lukabrasi » Thu Jul 13, 2023 11:13 pm

Nema mozda toliko veze sa temom, ali vecina Ukr huligana je do pre 10ak godina bila nacionaliaticki pro Ruski nastrojena. Smatrali su sebe cistim Rusima, malo eksperimentisuci sa neonacizmom, ali su gurali pricu o ozivljavanju Ruske Imperije.
I onda posle 10ak godina indoktrinacije (sta ti je USA meka moc), od njih su napravili tvrdokorne Ukr nacionaliste, mrzitelje Rusa.

User avatar
njasvi
Posts: 922
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Росси́я

Postby njasvi » Sun Jul 16, 2023 7:37 am

Zavrsen superkup, dobio zenit na penale, dobra brojka i jednih i drugih, bice valjda ovih dana kompletan foto izvestaj...

Ps ozbiljno cimanje murije svuda po gradu, jos dan ranije svako ko je imao neko obelezije ili u grupi odma zaustavljaju, legitimisanje, pretresanje (smarali devojke, zene, ljude sa decom...) cska-ovim spremili docek odma na stanici

Image

Image

Image

Image

Image
04 X 1945

1914
Posts: 1206
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Fri Jul 21, 2023 3:40 pm

Republika Tatarstan je policijska drzava(manje vise sve hul grupe iz te regije su svele huliganizam na minimum ili su pogasene),tako da je bilo ocekivano da gosti iz Moskve i Pitera budu pritisnuti.Inace navijaci CSKA i Zenita su se dogovorili o nenapadanju za vreme finala super kupa i izbegavanju pevanja pogrdnih pesma o rivalu.

Secanje od strane Zenitovih na svoje clanove grupe koji su poginuli na frontu

Image

MH(Zenit) na finalu superkupa,Inace par njih je tu na letovanju u okolini,pa je izostala zastava Severni Bastion na ogradi... :mrgreen:

Image


Nisam upseo da nadjem sliku ograde sa zastavama od navijaca CSKA,ali sam spazio na TV-u prisutne zastave od Shark Moscow i Night Demons(Dinamo Moskva)....

Nedavno je na frontu poginu clan Bande Sveda(Zenit) Roma Zarkov zvani Muva.Zenitovci su do sada izgubili 17 navijaca na frontu(mislim najvise od svih ruskih grupa)

Image


15.07.2023 Orel-Loko Liski

Image


16.07.2023 Sevastopolj-SKA Rostov

Moglo bi se reci istorijska utakmica,videcemo kako se funkcionisati ligaske utakmice zbog cestih napada na Krim...

Image

Kod gostiju prisutna zastava navijaca Tavarije Simferpolj

Image

17.07.2023 Dinamo Brjansk-Krasnodar 2

Posle dugo vremena hul zastava BTF na ogradi,videcemo da li ce oni zivnuti...

Image

User avatar
njasvi
Posts: 922
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Росси́я

Postby njasvi » Sat Jul 22, 2023 3:52 am

1914 wrote:Inace navijaci CSKA i Zenita su se dogovorili o nenapadanju za vreme finala super kupa i izbegavanju pevanja pogrdnih pesma o rivalu.

Secanje od strane Zenitovih na svoje clanove grupe koji su poginuli na frontu

Bilo je i neko dovikivanje dve strane slava rusiji sta vec... kad su zenitovi izbacili za ove svoje clanove sa cska-ove tribine se cuo aplauz
04 X 1945

lukabrasi
Posts: 259
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Росси́я

Postby lukabrasi » Wed Jul 26, 2023 10:24 pm

Drago mi je da su se nacionalno osvestili i probudili Rusi.
Njima je ovaj rat biti ili ne biti.

1914
Posts: 1206
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Tue Aug 08, 2023 12:46 pm

29.6.2023 Saljut Belgorod-Avangard Kursk

Image

Zastava Nema Predaje na ogradi

Image

Youngs(Orel) u poseti svojim prijateljima

Image

Vidim da nema starijih Lucky Punchers na tribini,sada da li je doslo do smene generacije ili se necimaju ko ce ga znati.Ne znam kako je rat delovao na njih po sto su pre bili bas bliski sa KCP(Metalist Harkov).Znam da je jedan clan tetovazu KCP na ramenu prekrio nekom drugom,dok mladji vise furaju druzenje sa ruskim grupama Spartak,Orel,Saturn...

Sto se tice huligana Kurska oni vec duze vreme ratuju sa svojom upravom...

Na frontu je poginuo Igor Semeneko koji je bio clan perspektivnih White Army(CSKA).Jedna od najaktivnjih podgrupa na CSKA-ovoj tribini koju cine momci iz Moskve i Ivanova.

Braca iz WA u cast njegovu

Image

https://vk.com/video-38514064_456252958

Navijaci Dinama iz Moskve su organizlovali osmi fudbalski turnir u cast navijaca Dinama koji vise nisu medju zivima.Uz njih prisutni navijaci CSKA,ne znam zasto na taj turnir ne zovu navijace ostalih Dinama iz Rusije.Koliko sam spazio od bitnih ekipa ucestovali su Capitals,Tools,IX Legion,Patriots,OTF,Shark Moscow,Yaroslavka,Blok Jugend,Prodlenka,CSKA Vandals,Cartel...


Image

Shark Moscow-prvo mesto

Image

Yaroslavka-drugo mesto

Image

Patriots-trece mesto

Image

Video(Vidim da celu pricu oko turnira vode momci iz IX Legion i Tools...)


User avatar
njasvi
Posts: 922
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Росси́я

Postby njasvi » Sun Aug 27, 2023 6:11 pm

njasvi wrote:15 godina od pogibije dva navijaca cska andreja i sergeja
Image

Odrzan tradicionalni turnir u cast andreja i sergeja, 26 ekipa (ucestvovali i prijatelji iz rostova i moskovskog dinama), prvo mesto jugend, svratio i trener fk-a
Image
Image
Nedavno je na ratistu poginuo jos jedan navijac cska, andrei sobolev
Image
04 X 1945

1914
Posts: 1206
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Tue Aug 29, 2023 5:40 pm

Inace taj lik je bio clan ultras ekipe po imenu BSB

Da dodam jos koju sliku sa turnira

Blok Jugend(Legion 46-Kursk,Extreme,Einfach Jugend),inace taj blok jos cine Jungvolk,Jolly Company i Severni.Sada ne znam da li Varangians(Shinik Yaroslavlj) su dalje u kontaktima sa Jugend...

Image

Belka Front

Image

Alfavit(iz bloka Yaroslavke)

Image

22.08.2023 Celjabinsk-Omsk

Image

Image

Celjabinsk je intersantan grad po tome posto dve lokalne grupe(navijaci Celjabinska i Traktora) su u dobrim odnosima i pre su cak zajedno saradjivale u hul smislu...

20 godina Anomaly Firm(Orel/Zeleznogorsk)

stara slika starjih i mladjih
Image

Bilbord za njihovog clana koji se uspesno bori na frontu

Image

28.08.2023 Arsenal Tula-Torpedo Moskva

Mala zastava od perspektivne hul ekipe Kiborzi
Image

Gosti dosli sa oko 300 navijaca,mnogo slabije nego neka ranija gostovanja gde ih je znalo da dodje 1500-2000

Image

Grafit u Tuli uradjen u cast 24 godine TMS(Torpedo)

Image

Starija gostovanja

2014

Image

2015

Image


Return to “Свет”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests