Росси́я

1914
Posts: 1198
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Sun Feb 18, 2018 7:24 pm

18.02.2018 Tuca Podmoskovskih ekipa Titan Klin VS Dologprudni+Vf(Selkovo) 20-25x20 30 sek pobeda Titan Klin

Sada su se osvetili ovoj koliciji koja ih je napla prosle godine i uzela im bubanj.

Image

Titan Klin(nisu svi ucestvovali u tuci)
Image

Tuca
https://vk.com/ofnews?z=video257872291_456239091%2F7418ef6dfc67efb5ee%2Fpl_post_-38514064_1337764

1914
Posts: 1198
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Mon Feb 19, 2018 6:17 pm

6 godina Belka Front(CSKA)-trenutno spadaju u top 10 njihovih ekipa.
Image

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Росси́я

Postby fedayn » Tue Feb 20, 2018 1:09 pm

Red White Djigits – Интервју!

Image

Вођа навијача Спартак Налчика Мурат Мизов у интервју датом за часопис ''Gazeta.ru'' осуђује кавкаске националисте. Говорећи о одлуци московских навијачких група којом се планира бојкот мечева против тимова са Кавказа, Мизов истиче како је посета Налчику апсолутно безбедна за све љубитеље фудбала.

Мурате, можете ли да нам кажете када и како је основана група ''Red White Djigits'' ?

Све је почело 1997 године. Државна телевизија је током 90-их углавном преносила мечеве московског Спартака, тако да сам импресиониран целим тим колоритом и ватреним навијањем које је носило тим Олега Романцева, одлучио да направим нешто слично и на нашој трибини. Пошто у то време, а ради се о периоду борбе клуба за улазак у Прву Дивизију, Налчик није имао своја обележја, многи наши навијачи су носили шалове Спартака из Москве. На самом почетку срж групе је чинило 20-30 људи, али и поред тога могли смо да се похвалимо поприлично великим репертоаром песама. Прва генерација (да кажемо ултраса) добија од стране симпатизера надимак ''Пушкин'', јер захваљујући њему и његовом дару поетске мисли, добили смо инспирацију да у навијачком смислу прерадимо доста тога. Сваког дана било нас је све више и како је клуб ушао у Премијер Лигу, број људи на трибини је порастао на 500.

Како стојите са гостовањима по другим градовима Русије и бодрењем клуба на страни?

Поново смо се активирали у том смислу од како је Спартак ушао у елитно такмичење. Раније док смо играли у Првој Дивизији, гостовања су зависила од јачине противника, па их је било рецимо два по сезони и није било толико занимљиво као данас. Сећам се чак да је 2006 године клуб обезбедио бесплатно путовање у Москву за меч против Динама. То је било наше набројније гостовање у престоници када се ишло са два пуна аутобуса. Међутим што се тиче градова у регији, ту су нам гостовања далеко масовнија : Грозни, Мачкала, Краснодар, Ростов итд..

Image

Шта још можете да нам кажете о односу клуба и навијача?

Старији чланови труде се да спрече инциденте наших навијача. Морамо у корену сасећи могуће непријатне ситуације и то је једноставно тако.
С обзиром да су финансијске прилике клуба јако лоше, одлучили смо да што мање користимо пиротехнику на утакмицама. Резултат је очигледан – клуб плаћа врло мале казне или их не плаћа уопште.

Ко предстваља симбол клуба за најватреније присталице Налчика?

Ако причамо о играчима онда је то Миодраг Џудовић.Генерално гледано симбол је председник Арсен Каноков захваљујући коме имамо овакав Спартак какав је данас и наравно истакао бих нашег бившег тренера – Јурија Красножана.Овом приликом бих желео да изразим своје мишљење као и мишљење већине навијача Спартак Налчика у вези са контраверзним ''одласком'' Јурија из московске Локомотиве. Не знамо шта се тачно десило,али Красножана познајемо мо врло добро – човек никада не би предао меч.

Колико навијачи Налчика испољавају агресију и да ли провоцирају супарничке навијаче?

Image

Ми из прве екипе смо ту да их зауздамо. Водили смо у више наврата едукативне разговоре са усијаним главама наше групе, који су били раније поприлично вољни да се побију. Данас они троше своју енергију не на злостављање и пребијања, већ улажу 100% себе како би пружили подршку тиму.

А на гостовањима јел било непријатних ствари, инцидената туча и слично?

Има увек тога наравно. Али није толико распрострањено, више бих то окарактерисао као локалне спорадичне сукобе.

Може ли да се каже да је група ''Red White Djigits'' левичарског опредељења?

Није тајна да већина навијача у Русији припада десничарским организацијама.То је једноставно тако. Међутим ми живимо у Кабардино Балкарији, мултинационалној републици, тако да су за нас десне идеје и политика крајње неприхватљиве. Ми иступамо против расизма и национализма, велики број Спартакових ултраса је левичарског опредељења што потврђује и застава Че Геваре на огради, али треба рећи да има и оних који су ту само због фудбала и да су аполитични.

Image

Узгред да вас питам, у каквим сте односима са навијачима Анжија, Аланије и Терека?

У сјајним смо односима. Навијачи ових клубова бодре Спартак на мечевима у Москви. То није ништа чудно, јер сви смо ми браћа и сестре са Кавказа, међу нама увек влада пријатељска атмосфера. Хтео бих да додам да ми желимо да будемо у добрим односима са свим руским навијачким групама. На пример у коректним смо односима са навијачима Зенита, Крила Совјетов и Томшка. Не би имали ништа против ни да се са навијачима Спартака из Москве спријатељимо, али то ће тешко ићи. Било како било, онај део навијача Спартака из Москве који би одржавали добре односе са нама, могли би имати проблем због тога.

Значи са навијачима Спартака из Москве како кажете, не можете никако да нађете заједнички језик?

Image

Тако је, са московским Спартаком имамо најнапетији однос. Има и међу њима коректних људи, али већина нажалост не само да се држи десних погледа, већ велича нацизам. Замислите само заству где се поздравља ''деда'' Хитлер.

Да ли је тачно да сте у једној од туча укрстили песнице и са чувеним вођом навијача Спартака Комбатом?

Да, то се десило 2006 године када је Спартак Налчик ушао у Премијер Лигу.Искрен да будем када је кренула туча нисам ни знао ко је мој опонент. Видео сам само да је он био један од најбучнијих у гостујћем сектору. Ако говоримо о разлозима зашто је избила туча, наиме цео гостујући сектор је почео да пева песму ''Црне очи'' не због љубави према тој песми, већ да би нас провоцирали. Замолили смо их да то не раде, они нису реаговали и онда смо кренули према њима.

Шта можете да нам кажете о томе што су навијачи ЦСКА, Спартака и Локомотиве решили да бојкотују мечеве на којима њихов тим игра против тимова са Кавказа?

Ти људи изгледа стварно желе да у руској лиги не играју кавскаски клубови.
Врше пристисак на фудбалски савез етикетирајући кавкасце на непријатан начин.Иако данас нема никавих инцидената на нашем стадиону, иако је све мирно, особе које пишу саопштења ће се и даље жалити иако нема никаквих разлога за тако нешто. Сетим се често оне ситуације када је било каменовања на нашем стадиону пре пар сезона,али то је далеко иза нас. Ми немамо намеру да се светимо тиме што ћемо качити увредљиве заставе, као што они нама раде.Знате ја увек кажем нашим навијачима да се треба суздржавати и не тући се по сваку цену тј. треба окренути други образ. Јер у супротном ће избити још један скандал који ће негативно утицати на углед кавкаских навијача и све остале праве навијаче.

Дакле ви тврдите да је путовање у град Налчик безбедно?

Апсолутно безбедно. Као што сам већ рекао, радимо на томе да спречимо конфликте. Али уколико неко тражи проблеме, наћи ће их свуда не само на Кавказу.

Последњих година у Кабардино Балкарији је било опасних ситуација.
Забележени су оружани сукоби владиних снага са екстремистима у неким деловима земље.Шта на то кажете?


Искрено за све те инциденте знам само из медија.Ништа слично као што је насилан упад у станове терориста ја нисам видео.Налчик је миран град и нема никаве експлозивне атмосфере о којој медији причају.

Да ли се можда некад десило да се на трибини појаве сумњива лица која агитују међу младима? Познато је да омладина често подпада под утицај слаткоречивих говорника...

Image

То се никада није десило. Имам све под контролом, а ако се нешто слично буде десило, верујте ми сузбиће се одмах.Лидер навијача Спартака Налчик вас уверава да гости неће морати да носе шлем када улазе на стадион.

Колико ''Red White Djigits''-а прати руски национални тим?

Одприлике 10-ак људи. Е сад зашто је то тако, па ето често на утакмицама репрезентације можете да чујете шовинистичка скандирања, затим истицање империјалистичке заставе Царске Русије и сл. И то су за нас наравно јако непријатне ситуације.

Ваш навијачки покрет се бори против расне нетолеранције.Шта имате да кажете о кавскаком национализму који је итекако присутан у Москви?

То је феномен који ми не само што осуђујемо већ и презиремо. На жалост захваљујући људима над којима немамо контролу, московљани су створили негативну слику о свим кавкасцима. Сви ти протести руских националиста у центру Москве који се тренутно дешавају под мотом ''Ко није са нама тај је против нас'' су обично дивљаштво.Очигледно је да млади људи који подржавају овај мото осећају да је власт попустљива и да ће проћи некажњено за све што раде. Мене је јако срамота због њих.

Да ли су децембраски нереди у Москви узнемирили Налчикове навијаче?

Обратио сам се нашим навијачима рекавши им да не би требало да учествују у међунационалном конфликту што је велика већина и испоштовала. Ипак било је и оних који су отишли на московску железничку станицу што ме је изиритирало.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Росси́я

Postby fedayn » Tue Feb 20, 2018 1:16 pm

Интервју је поприлично стар,данас као што сам рекао на оној теми о политици,стање се доста изменило на трибинама у Русији...чак их остале хулиганске екипе зову на фудбалске навијачке турнире.Човек сам каже до јуче се песничио са Комбатом,а до пре неку годину загрљени Торпедовци и навијачи Спартак Налчика,иза застава Јарославке... ;)

1914
Posts: 1198
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Fri Feb 23, 2018 2:05 pm

Pisacu o Dinamo Stavropol.Pre je postojala hul ekipa po imenu Jermolov Front(Nazvana po poznatom Ruskom carskom generalu koji se proslavio u ratu protiv Napoleona).Oni su dugo godina drzali drugu poziciju na jugu Rusije sto se tice livada,odmah iz E88(desnicarske organizacije iz Krasondara) koji su ih jedini nadmocno pobedili.Na primer do 40 boraca su bili nersiva enigma za ekipe Rostova.Poznata je njihova pobeda na livadi 40 na 40 protiv bloka Wild Legion(Rostov) zbog koje su stekli drugu poziciju na jugu Rusije.Takodje pobeda protiv Kubanja 30 na 30.Imali su koliciju sa SKA Rostov i Volgogradom,a i kontakte sa Dinamo Moskvom i Provincijskom Familijom(CSKA).Ekipa je nastala pocetkom 2000ih,a trajala je do 2013;tada je i ugasena zbog malog broja clanova(uglavnom mladjih) sto je ostalo na slobodi i aktivno, zbog toga vise nisu mogli da se suprostave Rostovu koji ima velik broj huligana.Mislim da su Capitals/ili 9ka(D.Moskva) napravili velik propust sto ih nisu uzeli pod svoje dok su ovi bili na vrhuncu snage.Kao sto su uradili Yar sa Rude Boys(CSKA),Skola sa Aliens i Union sa ЧД(Spartak).

U slicno vreme kada se pojavila hul ekipa JF,nastala je i ultras ekipa Fantoms koja je i danas aktivna i pruza podrsku klubu.Trenutno u Stavrpolu postoji mala mladja hul ekipa(ne znam da li je to ekipa po imenu Totenkopf Jugend koja je isto iz toga grada) i oni su trneutno u jednoj od jacih kolicija na jugu Rusije koju cine RBFearless(CSKA).Rebels(Vologograd) i Beserkers(SKA Rostov).Takodje imaju kontakte sa Bataljon(Dinamo Moskva).

JF
Image

JF protiv Wild Legion(Rostov) 40x40 pobeda JF
Image

Totenkof Jugend
Image

1914
Posts: 1198
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Fri Feb 23, 2018 5:18 pm

Par Lehovih je juce bilo sa Sprartakovim navijacima u Spaniji.Mozda ce obnoviti prijateljstvo pred SP2018.Kada si dobar sa Spartakom u Rusiji,dobar si sa pola grupa tamo.

Plava zastava(Fan klub Czempin) samo drugcija verzija zastave predpostavljam
Image

Image

1914
Posts: 1198
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Sat Feb 24, 2018 4:01 pm

12 godina prve ekipe Urala Rittern
Image

Do 2016 bas bili aktivni sto stariji,sto mladji.Sada su utihnuli pred SP2018.



2 godine Orelove mladje hul ekipe Youngs

Image

Image

Trenutno koliko znam Orel od hul ekipa ima Jokers,Anomali,Kuzmichi i Youngs.

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Sat Feb 24, 2018 5:14 pm

Mislim da su Youngs-i podmladak Jokera.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Росси́я

Postby Batke » Mon Feb 26, 2018 4:46 pm

Kakve su ekipe kavkaskih timova. Vidim da se i oni drže livada i ferki. Mene zanima konkretno Alanija Vladikavkaz?
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

1914
Posts: 1198
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Mon Feb 26, 2018 6:06 pm

Batke wrote:Kakve su ekipe kavkaskih timova. Vidim da se i oni drže livada i ferki. Mene zanima konkretno Alanija Vladikavkaz?


Slabе.Cudno je to zato sto Cecni imaju top borce sto se tice borilackih vestina,ali tamo lokalne mma/boks tabadzije ne zanima pracenje sportskih klubova nego bi da pokusaju da se probiju i postanu profi mma borci(jedna od najjacih u Rusiji,a i u Evropi je promocija ACB iz Groznog).Izdvojio bi ekipe koje prate Anzi i Spartak iz Naljcika kao neke koje nesto pokusavaju,ali sve je to tanko.Prvi su imali tucu prosle godine sa navijacima Krasnodara (koji su smesni) 30 na 30 i posle 2minute pobedili,uglavnom akciju 20 na 5 kada im neko dodje na gostovanje i uzeli su dosta simpatizerskih zastava,vrednu trofej im je majca Dinamove mladje hul ekipe 3 Rim.Drugi su pre dve godine sa duplo vecim brojem(50 na 30) napli klince koje prate Dinamo Stavropol ali se nisu proslavili.Alanija nema ekipu vrednu pomena,nisam primetio da su uradili nesto vredno na sceni.Dosta tanko za taj region koji ima strasne borce.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Росси́я

Postby fedayn » Mon Feb 26, 2018 8:14 pm

@1914 Cini mi se da je Spartak Nalchik pre par godina napao "Young Rats" Krila Sovjetov i oteo im transparent,koji je interesantno kacen na tribini Zemunaca.Takodje Nalchik je imao prosle/pretprosle godine sukob sa Kubanom Krasnodar koliko znam.

1914
Posts: 1198
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Mon Feb 26, 2018 9:06 pm

fedayn wrote:@1914 Cini mi se da je Spartak Nalchik pre par godina napao "Young Rats" Krila Sovjetov i oteo im transparent,koji je interesantno kacen na tribini Zemunaca.Takodje Nalchik je imao prosle/pretprosle godine sukob sa Kubanom Krasnodar koliko znam.


Za zastavu si pomesao, Anzi su uzeli zastavu ultras ekipe Jackass(oni su isto bili kod Zemunaca sa Young Rats tada),Young Rats zastava nikad nije pala.Da ekipa Spartaka Naljcika je napala Kubanjovu ultras ekipu Support 28 prosle godine.

Image

Young Rats zastava
Image

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Росси́я

Postby fedayn » Mon Feb 26, 2018 9:26 pm

E bravo "Jackass" Krila Sovjetov,samo sto sam ja video neku drugu sliku i par salova koje su im skinuli.Bio sam ubedjen da su to uradili Spartak Nalchik jer su kacili na svoju stranicu.To je to...drago mi je da si pojasnio ;)

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Росси́я

Postby Batke » Mon Feb 26, 2018 9:56 pm

1914 wrote:
Batke wrote:Kakve su ekipe kavkaskih timova. Vidim da se i oni drže livada i ferki. Mene zanima konkretno Alanija Vladikavkaz?


Slabе.Cudno je to zato sto Cecni imaju top borce sto se tice borilackih vestina,ali tamo lokalne mma/boks tabadzije ne zanima pracenje sportskih klubova nego bi da pokusaju da se probiju i postanu profi mma borci(jedna od najjacih u Rusiji,a i u Evropi je promocija ACB iz Groznog).Izdvojio bi ekipe koje prate Anzi i Spartak iz Naljcika kao neke koje nesto pokusavaju,ali sve je to tanko.Prvi su imali tucu prosle godine sa navijacima Krasnodara (koji su smesni) 30 na 30 i posle 2minute pobedili,uglavnom akciju 20 na 5 kada im neko dodje na gostovanje i uzeli su dosta simpatizerskih zastava,vrednu trofej im je majca Dinamove mladje hul ekipe 3 Rim.Drugi su pre dve godine sa duplo vecim brojem(50 na 30) napli klince koje prate Dinamo Stavropol ali se nisu proslavili.Alanija nema ekipu vrednu pomena,nisam primetio da su uradili nesto vredno na sceni.Dosta tanko za taj region koji ima strasne borce.

Sve što si napisao se slažem. I ja sam se uvek tome čudio jer sve te republike imaju ratničke narode i svoje čak narodne borilačke sportove (njihovo rvanje) i uvek su važili za zajebane borce (čak i u vreme sovjetskog saveza su činili vrh nekih specijalnih jedinica, pogotovo u avganistanu). Jbg znam i da je bivši Terek pokušavao nešto (Možda čak i najozbiljnije) ali su se sami rasturili kada im je Kadirarov promenio promenio ime kluba Ahmat valjda. Po meni skroz okej potez.
Mada sam čuo da se skoro osnovao Jermenski FK Ararat u moskvi. Za sada imaju ultra simpatizersku ekipu i pokušavaju da omasove podršku među jeremnskom populacijom u Moskvi. Ima li recimo jermena, kazahstanaca, tadžika među drugim grupama jer znam da su oni dosta podnošljiviji kao migranti u Moskvi od Čečena.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

suburban rebel
Posts: 85
Joined: Mon Apr 25, 2016 10:40 am

Re: Росси́я

Postby suburban rebel » Wed Feb 28, 2018 7:52 am

Kako su to Ceceni migranti?

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Росси́я

Postby Batke » Wed Feb 28, 2018 5:13 pm

suburban rebel wrote:Kako su to Ceceni migranti?

Ekonomski
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

1914
Posts: 1198
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Sun Mar 04, 2018 7:28 pm

Krasnodar-Rostov

Image

Image

Dobro odradjeno gostovanje navijaca Rostova(zastave skoro svih hul ekipa su bile prisutne).Izmedju 2500-3000 navijaca je bilo prisutno.

17 godina hul ekipe Nordic Soldiers koji podrazavaju hokejaski klub SKA Piter.

Image

Image

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Росси́я

Postby Batke » Sun Mar 04, 2018 7:36 pm

Koreografija Krasnodara.
Image
Znam da su smešni ali bože moj. Ranije im je u okolini stadiona prolazio ko je hteo ali su malo uozbiljili (Kamenovanje sa rostovoima u okolini stadiona i tučasa Anžijem.) Makar reađju poraze, donekle se ine daju izgleda da pokušavaju da omasove i da naprave neku hool priču. Jeste da ne ide ali ako se još malo uozbilje imaćemo još jedan gradski derbi u Rusiji
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

1914
Posts: 1198
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Sun Mar 04, 2018 7:42 pm

Batke wrote:Koreografija Krasnodara.
Image
Znam da su smešni ali bože moj. Ranije im je u okolini stadiona prolazio ko je hteo ali su malo uozbiljili (Kamenovanje sa rostovoima u okolini stadiona i tučasa Anžijem.) Makar reađju poraze, donekle se ine daju izgleda da pokušavaju da omasove i da naprave neku hool priču. Jeste da ne ide ali ako se još malo uozbilje imaćemo još jedan gradski derbi u Rusiji


Nema nista od njih.Glavno obezbedjenje na njihovom stadionu je trenutno najjaca Kubanova hul ekipa Peppers Band.Ovi ne smeju da im pisnu,a kao gradski rivali su.

User avatar
Новосадиста
Posts: 222
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:19 am
Location: Српска Атина

Re: Росси́я

Postby Новосадиста » Mon Mar 05, 2018 5:41 pm

Evo za fedayna i ostale zaostale u 45-toj, mislim da ce vas zanimati ako vec niste procitali...

http://live387.ba/6055-2/
стадион-место народног бунта!


Return to “Свет”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests