Италија

Cassano
Posts: 2
Joined: Mon May 16, 2016 1:43 pm

Re: Италија

Postby Cassano » Tue Nov 08, 2016 8:29 am

Молоси тата. :)

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Италија

Postby Molossi » Thu Nov 10, 2016 11:45 pm

Hvala na lepim recima...

6. januara 2002. godine Crotone igrao protiv Mesine u gostima,u povratku grupa od oko 15-ak navijaca je sisla sa trajekta i u mestu Villa San Giovani opljackala bar i pretukla nekoliko policajaca,sve se odigralo dok su cekali voz i povratak nazad.Protiv 11 navijaca je podneta prijava,medjutim samo 2 su osudjena,to su Sebastiano i Mario Cemino,stari 35 i 23 godine.Sebastiano je jedan od vodecih ljudi na tribini.Kao sto rekoh njih dvojica su osudjeni ostali su oslobodjeni,Sebino je dobio 5 godina a Mario 4 godine i 6 meseci.

Sebastiano je uz Scipione Pacenzu jedan od osnivaca Crotoneovih "Nasty Boys",nastali su u sezoni 1996/1997.Oni su u stvari nastali od "Fossa Jonica" koji su delovali do 1995.Prvu put zastavu "Nasty Boys" kace na utakmici Gravina-Crotone.U to vreme su bili najjaca grupa na tribini.Jedno od pravila za ulazak u grupu je bilo 2 godine konstantnog dokazivanja,kada bi se to proslo,sledece je bilo tetovaza grupe na bicepsu.Da se vratim na pocetak price...

Sebastiano je u medjuvremenu dobio i 10 godina zabrane na stadion.

Image

Teramovi se spremaju za gostovanje protiv velikog rivala Sambenedettesea.

Image

Prva okupljanja pocinju negde polovinom 70-ih,mladi iz raznih delova grada pocinju da se druze i okupljaju kako bi bodrili klub pod parolom Club Biancorosso koji datira iz 1971.Ovi momci osnivaju grupu 1978. pod nazivom "C.U.C.E (Commando Ultras Curva Est).Bili su poznati po zastavi "Hasta la victoria siempre" sa Ce Gevarom koju policija uklanja nakon smrti Lacija Paparelija.Sezone 1979/1980 klub je izbacen iz takmicenja zbog velikih nereda u Leceu.

Poceli su da stampaju materijal sa likovima djavola,a 1984 su dodali naziv Korps.Imali su dobru zastavu "Non sarete mai soli la est vi ama" sa simbolom Merilin Monro,zatim "Uniti per vincere" a posebno "I Ragazzi della Est, noi con il tifo voi con il cuore".Te godine je i promovisana zastava bela sa crvenim srcem u sredini.Zastava "Ghetto S. Berardo" koju su napravili momci iz lokalnog kraja su zamenili "Teramo comanda".Te godine su bile dobre za njih sto se tice brojnosti,isli su i do 3 000.Sezone 1985/86 su promovisani u C1 a tada je bila uradjena i prva marama grupe.

Sledece sezone ispadaju u C2 ali brojnost ostaje ista.Drugog derbija u sezoni protiv Djulijanove su imali nove zastave a pre svega "Grande Teramo Rubaci L'Anima",cak se i danas nosi nekad.Nosili su i zastavu "Disordine" sto znaci neredi ali ju je policija zaplenila.Pocetak 90-ih je bilo burno za njih.Pravili su niz incidenata zbog kojih su skupo placali ceh,klub je lose stajao u ligi,finansijski problemi ih nisu zaobilazili...1989 nastaje grupa Mods.Pocetak 2000-ih godina dovodi do malog razdora na tribini,dolazi do sitnih podela.Stvaranje "Vecchia Guardia" iliti Stare garde proizilazi iz neistomisljenika na tribini.2001 pocinju da nose zastavu Devils.Danas aktivni samo "Teramo Zezza",postoje od 2009.

Image

Afragolese - Savoia

Image

Image

1000 gostujucih,steta bi bilo da ne udju u visi rang.

Due Torri-Cavese

Image

Caveseovi podeljeni na 2 grupe,pravo da vam kazem nisam jos saznao sto su podeljeni,uglavnom,na jednoj strani su clanovi bivseg NDC,a na drugoj Nucleo Mods i Acid Boys.

Foggia-Catania

Gostiju doputovalo oko 100 sa karticama,oko 100 ih krenulo bez kartica ali su zaustavljeni pre Fodje od strane policije.Domaci napali goste i pre i posle utakmice.



Image

Tamai-Triestina

Tuca Triestininih sa policijom,privedena dvojica ali odmah pustena.

Image

Image

Image

Image

Image

Letos su imali okrsaj sa Trevizovim na prijateljskoj utakmici.Prilicno su aktivni.

Image

"NSG" (Nucleo San Giacomo) je ja mislim novija zastava,"Chi non c’è… sempre c’è" posvecena ovima pod zabranom,uz standardne "Curva Furlan","Alcool"...Bila je sreda,8 februar 1984 i derbi protiv Udinezea.Stefano Furlan,Triestinin ultras od 20 godina je zadobio teske povrede u sukobima sa policijom.Bio je priveden u stanicu i poslat u bolnicu,bio je u komi 21 dan i na kraju je preminuo.U novembru 1985 policajac je osudjen na godinu dana zatvora.Tribina novog stadiona od tada nosi ime po njemu.Ovo poslednje verujem da svi znaju ali cisto da pomenem.

Malo nabacano,na brzinu sam pisao,cisto da ima nesto jer tesko stizem...

Odan
Posts: 595
Joined: Mon Aug 29, 2016 12:04 pm

Re: Италија

Postby Odan » Sat Nov 12, 2016 6:04 pm

Molossi, ako te ne mrzi da napises par recenica u vezi koristenja bubnjeva i megafona na Stadionima u Italiji? Mislim da sigurno znas
detalje u vezi toga. Vidim da ih neko koristi a neko ne, prvenstveno mislim na bubnjeve? Da li postoji zabrana upotrebe ili ne? Grupe iz bivse Jugoslavije koji su gostovali tamo nisu mogli da unesu bubanj, ispravite me ako gresim. Ako je Italijanskim vlastima bila namera da suzbiju organizovano navijanje, najbolje ce uspeti ako im trajno zabrane upotrebu bubnjeva, pogledajte kako zvuci navijanje sa ili bez koristenja istih... Nesto slicno su pokusali i u Srbiji pre desetak godina pa im nije uspelo, pre svega zbog toga sto su se ultrasi ovde gotovo jednoglasno pobunili protiv toga. Mada, ovde su pokusali zabraniti i zastave...

rakija_crew
Posts: 52
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:17 pm

Re: Италија

Postby rakija_crew » Sat Nov 12, 2016 8:35 pm

Odan wrote:Grupe iz bivse Jugoslavije koji su gostovali tamo nisu mogli da unesu bubanj, ispravite me ako gresim.



User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Италија

Postby Molossi » Mon Nov 14, 2016 10:31 pm

Represija u Italiji nije ista svugde,mislim na stepen represije,negde je dozvoljeno unosenje svega,negde ne smeju barjaci,negde ne sme zastava duza od 1,5m...Ne postoji definicija za to zasto ima ili nema bubnjeva,sigurno je da negde mogu da se unose a negde ne,moj utisak je da ih neki ni ne koriste a verujem da bi mogli,razlog moze da se trazi na vise mesta.Danas se represija navijaca u Italiji najvise ogleda kroz kazne,zabranama prisustva utakmica zbog svakakvih razloga.

Catania-Catanzaro

Image

Image

Image

Gosti su prvo bojkotovali odlazak na utakmicu jer nisu dobili karte uopste.Onda ih je 30-ak otislo i bili su ispred stadiona i pevali protiv lige i Catanije,na kraju ja mislim da je uspelo 15-ak da udje.

Casertana-Juve Stabia

Image

Image

Ne znam zasto ali su mi Stabiesi uvek nekako bili u drugom planu,mada ruku na srce sem brojnosti nisu ni nicim drugim ni isticali,ali valja reci i koju o njima...Klub je iz grada Castellammare di Stabia,pokrajina Kampanja,opstina Napulj.

Image

U sezoni 1969/70 nastaje prva grupa, “Ultras”.Vrlo brzo se formiraju "Brigate" i "Vecchi Fedayn",kasnije samo "Fedayn".Prvobitni stadion kluba je srusen u zemljotresu,"Romeo Menti" na kojem igraju sad je sagradjen 1984.,a tada su nastali i “Swarm Supporters”.Bili su jaka grupa tad,pocinju sa pravljenjem materijala,imali su i svoje sekcije iz okolnih mesta.Brzo su dostigli brojku od oko 200 clanova sto je za to vreme bilo veoma dobro.90-ih nastaju "Bronx Faito",grupu je cinilo oko 30 momaka,zatim “Vespe Matte”,"Lunatici","Boys"...Ubrzo posle nekog vremena svi staju iza zastave “Ultras stabiae”."Ciceron" je jedna od jacih grupa.Sredinom 90-ih igraju vaznu utakmicu plej ofa za ulazak u Seriu B protiv Salernitane,bilo ih je oko 20 000 na stadionu,tu utakmicu gube,nezadovoljstvo je bilo veliko,odrazilo se i na tribine i doslo je do podele.Na jednoj strani su bili "Brigata S. Caterina", "Ciceron" i "Ghost",a na drugoj "Swarm", "Vespe Matte", "Fedayn", "Original Fans", "Rizla +", "Nucleo" i "Highlander".Vremenom su se odnosi izgladili,poslednjih godina stoje svi iza "Curva Sud".Imaju jako prijateljstvo sa Siracusom,nastalo jos krajem 70-ih,dobre odnose sa Perudjom,pre svega "Ingrifati",zatim Giulianova,Caserta...Od rivalstava najjace je sa Nocerinima,mada su nekada bili dobri,sve je pocelo kada su Nocerini oteli zastavu “Bronx Faito”,zatim Salernitana,Cavese...

Sve pisem na brzinu,nemam previse vremena a zao mi da tema nema paznju pa se trudim da bude bilo sta...Bilo bi ovo mnogo,mnogo detaljnije da sam pisao sve sto sam mogao i znao,ali bitno da ima.

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Италија

Postby bojan23 » Tue Nov 15, 2016 9:32 am

Каравађо-Монца

Image

Аћиреале-Росолини

Image

Афогалезе-Савоја

Image

Бисцеље-Ноћерина

Image

Маћератезе-Парма

Image

Спал-Бреша

Image

Карпи-Авелино

Image

Варезе-Про Сесто

Image

Самб-Терамо

Image

Вићенца-Латина

Image

Бари-Специа

Image

Арецо-Пјаћенца

Image

Пескиара-Емполи

Image
З В Е З Д А Л Е !

Cassano
Posts: 2
Joined: Mon May 16, 2016 1:43 pm

Re: Италија

Postby Cassano » Thu Nov 17, 2016 2:03 pm

2013. Интер - Партизан....могли смо унијети бубањ на стадион.

dok
Posts: 54
Joined: Tue Apr 05, 2016 11:02 pm

Re: Италија

Postby dok » Fri Nov 18, 2016 9:49 pm

Cassano wrote:2013. Интер - Партизан....могли смо унијети бубањ на стадион.


jeste,al zato kaiseve nismo ;)

User avatar
1945
Posts: 17
Joined: Tue Mar 01, 2016 9:42 pm
Location: Beograd

Re: Италија

Postby 1945 » Fri Nov 18, 2016 11:53 pm

Ja sam prilicno siguran da smo tada bubnjeve zaboravili u Bg-u ili bar da su popucali posle par minuta 8-)

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Италија

Postby Molossi » Sat Nov 19, 2016 1:09 am

Mozda sam vec pisao ali ajde opet...Donosenjem tih kartica od strane Maroni-a krenula je citava italijanska navijacka scena da slabi.Ubrzo posle toga je bilo nekoliko sastanaka ali se nista nije promenilo."Tessera" ima i neke prednosti,u vidu 15% jeftinijeg prevoza vozom i tako nekih stvari...Milanski klubovi su prvi prihvatili kartice,za njima Juventini,Veronezi...Atalantini i Napolitanci medju prvima su protestvovali.Sto se ultrasa tice oni paznju posvecuju iskljucivo art. 9(articolo 9),to je deo zakona koji zabranjuje klubovima da izdaju kartice navijacima koji imaju zabrane,ili su nekada osudjivani a u vezi je sa fudbalskim utakmicama,preko tog istog zakona i dobijaju kazne naravno.Sad da se vratim na ono sto sam rekao skoro,nije ni to svugde isto.Recimo,negde,neko ima zabranu 4 godine,istekne mu ta zabrana utakmicama i nakon toga on moze da kupi kartu i ponovo da posecuje stadion,dok recimo u drugom delu zemlje postoji "crna lista",gde su bukvalno dozivotno udaljeni sa tribina,sto se toga tice tu nista nije cisto.

Roma-Cesena,sezona 2010/2011,Ceseni koji su dosli sa i bez kartice,odmah po donosenju tih kartica ovakvih situacija je bilo dosta,i onda ni vlastima nije bilo jasno bas sta su zeleli da postignu.I danas ima slicnih situacija ali daleko manje,i u daleko manjem broju.Secam se da je dosta poznatih ljudi iz sveta fudbala osudilo te kartice,Lipi,Zamparini...

Image

Juce bilo tacno 40 godina od osnivanja "Rangers" Pescara.Necu da pisem sad o njima,onaj intervju sa njima verovatno vec svi znaju.Ono sto mogu da kazem, da mozda neko ne zna je kako je nastao pun naziv.Grupa od par ljudi se skupila u restoranu "Excelsior",sedeli su i dogovarali ime grupe.Angelo Manzo,na kraju i osnivac grupe je ugledao natpis unutar restorana "Club Excelsior- Pescara Rangers",odatle je i pocelo...

Image

Zanimljivo je da su prvo stajali na istoku,razlog je bio da bi igraci imali vatrenu podrsku sa vise delova stadiona,godinu dana po osnivanju su se prebacili na severnu tribinu.

Image

Image

Sad ovako na prvu sto mi u glavi,cini mi se da su Peskarini prvi dali ime grupi "Rangers",imaju i Empolijevi,iste godine ali cini mi se nesto kasnije,Pisani su dali 1979.Manzo licno je zeleo da se grupa tako zove,bilo je pokusaja da se promeni naziv ali je ipak ostao.

Krajem 70-ih su bili u velikoj ekspanziji,klub je belezio odlicne rezultate,samo su "Rangers"-i imali oko 1000 clanova.Onda je pocetkom 80-ih krenuo nagli sunovrat,klub ima jako lose rezultate,belezi 12 uzastopnih poraza,ispada u nizi rang,grupa se vise nego prepolovila,na gostovanja odlazi po 60-ak ljudi.Tih godina je bilo i generacijskih promena na tribini.

Pocetak 90-ih jako dobar za grupu,broj clanova je dostigao brojku od 1500,inace su vrlo brzo stekli visoku reputaciju kod ostalih ultrasa sirom Italije.Sredinom 90-ih dolazi do malih nesuglasica i jedan stariji deo se odvaja i osniva "Vecchio Rangers",ali vrlo brzo se ponovo pripajaju.20 godina grupe docekuju kao veoma jaka grupa sa visokom reputacijom,prosecna starost 25-26 godina.Krajem 90-ih a pocetkom 2000. dosta starijih ultrasa napusta grupu.U martu 2004. grupa dozivljava tezak udarac,preminuo je Stafano Paravia,jedan od lidera grupe,zvali su ga "Vojnik".

Grafit posvecen njemu i "Bubu".

Image

Te godine su se "Bad Boys" ugasili pa su "Rangers" ostali jedina grupa na tribini."Bubu" je preminuo 2006,na sahrani je bilo oko 2000 ljudi.
Ne znam da li sam pisao,ne mogu da pohvatam sve,imali su prethodnih sezona problema sa predsednikom,bilo je tu provaljivanja u prostorije,pretnje predsedniku,neki navijaci su uhapseni...Pre par godina jedan navijac je ubijen greskom,meta je bio njegov brat,uvek se nesto desava sa njima,sad koliko vidim na njihovom "Adriatic"-u treba da igraju Ascoli-Perugia,pa se oni bune,cak hoce da ne idu u Torino gde gostuje Pescara Juventusu vec hoce da se okupe od ranog jutra ispred stadiona da protestvuju.

Mentalitet
Posts: 41
Joined: Wed Nov 02, 2016 12:24 am

Re: Италија

Postby Mentalitet » Tue Nov 22, 2016 12:17 am

Molosi svaka cast za toliku inspiraciju i izvestaj sa cizme,cast mi je uzivati u temi.

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Италија

Postby Molossi » Tue Nov 22, 2016 8:17 pm

Parma-Padova

Parmini napali Padovane ispred kafica.

Image



Juventus-Pescara

Gosti ipak stigli.

Image

L'Aquila-Avezzano

Image

Image

Derbi.

Fermana-Recanatese

Image

Par sati pre nego sto su ultrasi Savoje proslavili 108 godina kluba preminuo je jedan njihov clan.

Image

Image



Ascoli-Perugia

Image

Igrano bez prisustva navijaca.

Legnano-Varese

Nije bilo prodaje karata za goste zbog mogucih incidenata.Oni su dosli i navijali ispred stadiona.Par dana pre toga su se domaci "Boys Legnano" oglasili i rekli da ni oni nece prisustvovati utakmici jer je gostima zabranjena prodaja karata,bili su i oni oko stadiona.Prosle godine se igrala utakmica i dosta Varezeovih je doslo i nije bilo ni najmanjih incidenata.

Image

Image

Image

Na danasnji dan pre 12 godina preminuo legendarni "Cioffi",vec sam pisao o njegovoj smrti.

Image

Reggiana-Albioleffe

Image

Castrovillari-Cavese

Oko 500 Cavesana na ovom gostovanju.

Image

Image

Nocerina-Anzio

Image

Image

Image

Image

Tanak sam sa vremenom pa evo malo skrtijeg materijala,da ima bar nesto.

Odan
Posts: 595
Joined: Mon Aug 29, 2016 12:04 pm

Re: Италија

Postby Odan » Tue Nov 22, 2016 8:33 pm

dok wrote:
Cassano wrote:2013. Интер - Партизан....могли смо унијети бубањ на стадион.


jeste,al zato kaiseve nismo ;)


Bili su tamo Grobari, Firma, Torcida Split, niko nije imao bubanj. Jedino Delije jesu! Mislio sam da postoji zabrana koristenja bubnjeva i megafona ili je bar postojala jedno vreme... Molossi je dao objasnjenje oko toga, da sada ne ponavljam. Pretpostavljam da je to detaljno propisano u njihovom zakonu o sportskim priredbama ili kako se vec zakon zove...

User avatar
Форца Верона
Posts: 25
Joined: Wed Oct 05, 2016 11:21 pm
Location: Крагујевац

Re: Италија

Postby Форца Верона » Tue Nov 22, 2016 9:38 pm

Има још нас који уживамо у твом писању, одлично заиста.Само тако настави @Molossi
Понос Шумадије - РФК 1923

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Италија

Postby Molossi » Tue Nov 22, 2016 11:51 pm

malo i o brojkama,prosecna poseta...

Seria A

1. Inter 46.686
2. Milan 44.144
3. Juventus 39.774

Seria B

1. Bari 15.530
2. Verona 14.270
3. Cesena 12.247

Seria C/A

1. Livorno 4.191
2. Allesandria 3.837
3. Cremonese 3.289

Seria C/B

1. Parma 9.999
2. Reggiana 6.532
3. Sambenedettese 4.258

Seria C/C

1. Lecce 12.773
2. Foggia 9.683
3. Catania 8.182

User avatar
Krki PFC
Posts: 129
Joined: Thu Apr 07, 2016 3:21 pm
Location: U borbi za trofej, u bici za spas!

Re: Италија

Postby Krki PFC » Mon Nov 28, 2016 12:14 pm


User avatar
ultraskopje
Posts: 61
Joined: Sun Jan 31, 2016 2:25 pm

Re: Италија

Postby ultraskopje » Wed Nov 30, 2016 10:04 pm

Odan wrote:
dok wrote:
Cassano wrote:2013. Интер - Партизан....могли смо унијети бубањ на стадион.


jeste,al zato kaiseve nismo ;)


Bili su tamo Grobari, Firma, Torcida Split, niko nije imao bubanj. Jedino Delije jesu! Mislio sam da postoji zabrana koristenja bubnjeva i megafona ili je bar postojala jedno vreme... Molossi je dao objasnjenje oko toga, da sada ne ponavljam. Pretpostavljam da je to detaljno propisano u njihovom zakonu o sportskim priredbama ili kako se vec zakon zove...


били смо и ми 2003 у Риму и није био никакав проблем око уношење бубњева. имали смо бубањ. једино на списку за захтев за визе од амбасаде ИТА писали су HOOLIGANS: и сви имена који су путовали до Рим. мислам шта речи али ај.... глупости. а били су и БББ '90 и 2000-те али нисам сигуран у вези бубњева и тако то... (раније на овом форуму писали су и људи из њихових редова) поздрав!

Image

п.с. види се бубањ на слици

User avatar
ultraskopje
Posts: 61
Joined: Sun Jan 31, 2016 2:25 pm

Re: Италија

Postby ultraskopje » Sat Dec 10, 2016 1:02 pm

легендарна парола аталантиних навијача

Image

User avatar
ultraskopje
Posts: 61
Joined: Sun Jan 31, 2016 2:25 pm

Re: Италија

Postby ultraskopje » Sun Dec 11, 2016 10:34 pm

веома заразна мелодија! Тарантини у акцији


User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Италија

Postby Molossi » Mon Dec 12, 2016 9:06 pm



Return to “Свет”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests