Српска навијачка сцена - дискусија

partenopeo
Posts: 59
Joined: Sun Apr 23, 2017 1:31 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby partenopeo » Thu Mar 01, 2018 1:16 pm

Франц Горјанц wrote:Мислиш бивше групе фирма, ђаволи и гроринци. А да ту је још једна угашена група инвалиди. Онај ко прати навијање зна да ове групе више не постоје. Међу ове четири најдебљи образ имају ови из Новог Сада који се понашају као да су они некоме поскидали ударне заставе. Пакао од екипе. Али добро, заборавиће се временом. Нема везе. Сашићемо нове заставе, направити јаку кампању и удри.


Da, vidi se da ti pratiš navijanje, jer da živiš navijačkim životom ovo ni u ludilu ne bi napisao. Jel si svestan ti šta radiš, i ti i svi ostali koji slično pišu? Pokušavaš da bušiš nekoga na forumu, i tebi je super ... ali onda kad neko to tvoje pisanje uzme zdravo za gotovo, pa krene da brani zastavu po cenu da neko izgubi život, tu onda nastaje sranje. Jel si svestan da tvoje ili bilo čije ovakvo pisanje može da dovede do toga da u prvom sledećem sukobu tvoje i neke druge grupe, jedni izvade oružje, a onda i drugi, i šta smo uradili? Jel ti bitnije da nekome padne zastava da bi ovde moglo da se likuje, ili da se i ti i tvoji drugari normalno vratite kući bez neke prostrelne rane? I ovo malo ljudi koji kapiraju navijanje, a ostalo ih je šaka jada kad se sve tribine zajedno skupe, ti pokušavaš da odvučeš na neki krivi put ... da ih okreneš u smeru u kom ide 95% današnje omladine. Naravno da nije poenta sašiti nove i ponašati se kao da se ništa nije desilo, poenta je raditi na sebi da bi mogao u nekom trenutku da odgovoriš nekome ko je trenutno bez svake sumnje bolji od tebe. Padalo je svima, svima će i padati, nemoj da se truje i ovo malo navijača što je ostalo.

A i ostali malo manje da lupetaju, ko te pita dal su akcijali Subotica, Kragujevac ili Novi Sad ... sve i da su došli Čikago, Ontario i Dubai da akcijaju u čemu je problem? Akcijaš kao Delija, Grobar, Djavo, Taurunum, i selekcija ljudi je stvar grupe, naravno da će svako da izabere ono što mu je dovoljno da u tom trenutku odradi ono što je planirao.

Razmišljajte malo pre nego što nešto objavite šta ste uopšte napisali i kako to može da utiče. Nije ovo fejsbuk, ovde su ljudi sa tribina u većini. Dokle god se ljudi budu tresli od poraza, i budu spremni svašta da urade (mislim na stvari koje izlaze iz granica navijačkog) da do njega ne dođe, teško da će se doći do neke iole zdravije priče ... navijača će biti sve manje, a na tribinama će ostati oni kojima iste ne pripadaju.

БорацБЛ
Posts: 111
Joined: Tue Jan 16, 2018 12:07 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby БорацБЛ » Thu Mar 01, 2018 1:27 pm

Не знам само зашто сте се сви толико надовезали на његов коментар, сличне коментаре можете да прочитате на неким фб дебилним страницама, гдје сви све знају, као што је овај његов. Такве коментаре остављају људи који пар пута годишње дођу на стадион да навијају-гледају утакмицу свог клуба.

User avatar
Обилић
Posts: 17
Joined: Tue Feb 20, 2018 8:50 am
Location: Бергамо

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Обилић » Thu Mar 01, 2018 2:39 pm

по мени највише времена је фирма потрошила на цигане више су се бавили локалним циганима неко о групи па можда их то и коштало.колико знам у суботици нема нека група цигана баш да су ударни и та акција мислим да су ту умешани други људи ал ајде знај цигани су то.
Штета што си рођен овде у овом времену!

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby нема лека » Thu Mar 01, 2018 5:23 pm

Распитај се мало боље како је Келнова екипа дошла у Београд и кад их је мурија извалила. А а исто тако се распитај и каква је екипа од ЦСКА дошла у Београд, углавном ултраси, њихови хулигани су враћени са аеродрома у Москви још. Једна група појачана са гробарима са истока је изваљена од стране мурије скоро чим су се скупили. У Београду је скоро немогуће да мурија не извали било које стране навијаче, сви навијачи који су били у Београду кажу да је наша мурија по том питању најорганизованијана.

Што се тиче ових палих застава, Фирму су одрадили само новосадски цигани, то може неко од Фирмаша овде да потврди. Маринце су одрадили војвођански цигани. У Крагујевцу нису били само локални, али су они углавном изнелу ту акцију. Променила се ситуација у тим градовима, није као што је било пре 5,6 година. Нама Крагујевац данас опет има заставу, има добру екипу. Суботица има исто екипу. Пустите ви ловачке приче неких бивших навијача.

Пазарци нису скинули навијачку заставу, него су украли српску заставу из манастира. Српску заставу са натписом Стари Рас. И ту заставу нису смели да изнесу ни на једној утакмици са нама, вероватно не због нас, него због мурије, јер би то била једна од највећих повреда устава, да поцепају или запале српску заставу.

Јел могуће да неко замера циганима на скидању ових застава? Наравно да не треба те групе сад да се угасе, али треба мало да размисле о својим поступцима задњих година. Некима од њих су локални цигани били једина сврха постојања. Нико на сцени ништа не ради сем цигана, и од почетка ове сезоне гробара са истока. Апсолутно ништа навијачки се не дешава, нико никоме не долази у град раније на дан утакмице, нико никога не акција итд. Али сви су они знали да шиље курац на локалне цигане, доста ненавијачих ствари итд.

Ово треба свима да буде опомена, да почну квалитетније да раде на себи, свако може себи на нађе достојног противника. Да не буде нечији врхунац малтретирање симпатизера и долазак у пола ноћи у други град и шарање графита, или неке небулозне пароле.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Thu Mar 01, 2018 6:11 pm

Nisam znao da Subotica ima cigansku ekipu, za KG znam oduvek su imali cigane, znam za jednog clana njihove stare Ronin ekipe. Ne rade nista manje grupe to je tacno jedva dodju na tekmu, ali ja nzm ni zasto dolaze na tekme? Pogledaj situaciju na sceni, situaciju u nasem sportu i stavi se u cipele jednog navijaca npr Spartaka. I onda ni to nije dosta nego ajde da ih akcijamo i to ne kada ih je bilo 300 nego kada ih ostalo 30. I to ne ta SU ekipa (koja postoji kako ti kazes) , nego sve ekipe iz pokrajine. I to na nacin koji smo svi videli. Pricas o KG ali slabo znas pravo stanje u tom gradu. Grad KG nikada nisu drzali cigani znaci to pitaj cigane tvoje i pitaj kako je stanje trenutno tamo pa ces videti.

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby SAO_Zeljin » Thu Mar 01, 2018 6:26 pm

Znaci za Radnicki navijas?

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby нема лека » Thu Mar 01, 2018 6:41 pm

Колико знам имају цигани у Кг доста добро одрађених акција задњих 2 године. Екипа опет постоји, млађи су и пре свега су навијачи. Нисам ја рекао да Кг припада њима, али није ни ситуација као пре 5,6 година кад наши тамо нису постојали. Колико знам Ђаволи су доста ненавијачих ствари радили тамо, али та екипа опстаје.
Да се ставим у ципеле неког навијача другог клуба не могу, немам представу уопште како би то изгледало. Али знам да би ја моју екипу и групу желео да буде исправна, да ако већ волим тај град и клуб не би желео навијаче другог клуба на мојој трибини, да не би ишао на то да другу групу истребим ножевима и пиштољима, а онда пожелим да ипак будем део те групе и још много случних ствари. Велики трибине нису чисте, али нису ни мање, далеко од тога. Њихови поступци су их довели до тога да им заставе падну, да им бројка опадне...цигани су само то искористили.

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby svuda.prisutan » Thu Mar 01, 2018 6:46 pm

nema leka, a sad se pravi selekcija za simpatizere, ultrase i huligane? za Firmase ne znam, ali znam za Kragujevac i Suboticu ko je izneo akciju. Za Kragujevac, kazes uglavnom lokalni izneli? otkad je 20 coveka od 100 vecina? :shock:
Situacija u Kg se nije promenila, samo se cigani mrze jos vise, inace ako gledas stanje u gradu, po nalepnicama, natpisima, grafitima, obelezju, tu se nista nije promenilo, e jedino sto su momci dobili zastavu.
Nisam mislio na tu iz manastira sto se tice Pazaraca, vec na neku sa Senjaka (valjda). Ne mogu da pricam o necemu sto nisam siguran 100%, samo sam napomenuo sta sam nacuo, mozda je neko jos nesto cuo oko toga.

napredcrveni
Posts: 11
Joined: Sun May 07, 2017 12:14 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby napredcrveni » Thu Mar 01, 2018 6:55 pm

нема лека wrote: Колико знам Ђаволи су доста ненавијачих ствари радили тамо, али та екипа опстаје.


Које су то ствари?
Раднички 1923

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby нема лека » Thu Mar 01, 2018 7:04 pm

Прави се разлика због њиховог понашања у Београду.

Хулигани би вероватно покушали да се издвоје, да буду без пратње. На аеродрому их је полиција дочекала, пратња до смештаја. Неки су са гробарима виђени ноћ раније по неким кафићима, али на дан утакмице само се једна групица издвојила од остатка, са њима су били гробари са истока и они су били снимљени, али их је убрзо и мурија снимила. Остатак је колико знам био у центру или где већ окружени са милион жандара. Опет да ти поновим, стране навијаче овде је скоро па немогуће акцијати, што због њиховог понашања, што због наше полиције. Нашу полиција треба да покрије 2 гранична прелаза и аеродром и одрадили су сав посао. Власници хотела и хостела су по закону у обавези да стране госте пријаве, што значи да мурија одма зна и где ће бити смештени.

Нисам рекао да су цигани из Крагујевца били већина, али су они били ти који су одрадили већину посла.

Ненавијачке ствари су бодења, кундачења, нападање кад су људи са девојком, упадање у куће и дворишта, а нисам сигуран, мислим да је било и неко пуцање пре пар година, за то нисам сигуран, могуће да сам помешао са неким другим градом

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby друг члан » Thu Mar 01, 2018 7:04 pm

svuda.prisutan wrote:nema leka, a sad se pravi selekcija za simpatizere, ultrase i huligane? za Firmase ne znam, ali znam za Kragujevac i Suboticu ko je izneo akciju. Za Kragujevac, kazes uglavnom lokalni izneli? otkad je 20 coveka od 100 vecina? :shock:
Situacija u Kg se nije promenila, samo se cigani mrze jos vise, inace ako gledas stanje u gradu, po nalepnicama, natpisima, grafitima, obelezju, tu se nista nije promenilo, e jedino sto su momci dobili zastavu.
Nisam mislio na tu iz manastira sto se tice Pazaraca, vec na neku sa Senjaka (valjda). Ne mogu da pricam o necemu sto nisam siguran 100%, samo sam napomenuo sta sam nacuo, mozda je neko jos nesto cuo oko toga.

za vise od 4 čoveka piši ljudi,baš mučno čitati
Choose Life

napredcrveni
Posts: 11
Joined: Sun May 07, 2017 12:14 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby napredcrveni » Thu Mar 01, 2018 7:17 pm

нема лека wrote:Ненавијачке ствари су бодења, кундачења, нападање кад су људи са девојком, упадање у куће и дворишта, а нисам сигуран, мислим да је било и неко пуцање пре пар година, за то нисам сигуран, могуће да сам помешао са неким другим градом


Ово су превише озбиљне теме да би на крају написао ''нисам сигуран, могуће да сам погрешио''.
Питај другаре ко боде и шурује са муријом, мада то вам дефинитивно није страно, дође вам као свакодневница...
Раднички 1923

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Thu Mar 01, 2018 7:35 pm

svuda.prisutan wrote:nema leka, a sad se pravi selekcija za simpatizere, ultrase i huligane? za Firmase ne znam, ali znam za Kragujevac i Suboticu ko je izneo akciju. Za Kragujevac, kazes uglavnom lokalni izneli? otkad je 20 coveka od 100 vecina? :shock:
Situacija u Kg se nije promenila, samo se cigani mrze jos vise, inace ako gledas stanje u gradu, po nalepnicama, natpisima, grafitima, obelezju, tu se nista nije promenilo, e jedino sto su momci dobili zastavu.
Nisam mislio na tu iz manastira sto se tice Pazaraca, vec na neku sa Senjaka (valjda). Ne mogu da pricam o necemu sto nisam siguran 100%, samo sam napomenuo sta sam nacuo, mozda je neko jos nesto cuo oko toga.

Jesi li i ti cuo da su marincima digli zastave Backa Topola i okolna sela? Cisto da proverim jer sam ja dobio tu informaciju od nekih cigana iz BG. A za vas sam cuo da je iz KG bilo svega 10-ak ljudi koji su vise pruzali logistiku nego ucestvovali u akciji.

User avatar
Futurama
Posts: 122
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:46 am
Contact:

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Futurama » Thu Mar 01, 2018 8:12 pm

нема лека wrote:Нама Крагујевац данас опет има заставу, има добру екипу. Суботица има исто екипу.


Због чега Суботица нема заставу ?

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby нема лека » Thu Mar 01, 2018 8:29 pm

Не знам стварно, нисам њихов адвокат, много екипа на нашој трибини нема заставу

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby друг члан » Thu Mar 01, 2018 8:53 pm

Futurama wrote:
нема лека wrote:Нама Крагујевац данас опет има заставу, има добру екипу. Суботица има исто екипу.


Због чега Суботица нема заставу ?

Зато што треба заслужити да се качи застава,није само битно направити исту и окачити,већ ко стоји иза ње.Колка бројност,редовност,озбиљност...Много екипа после година континуитета тек окаче заставу риф раф,мангупи..Цигани сами не дозвољавају качење заставе ако је екипа слаба.Имаш доста градова што су качили раније,а сад не. Нису им пале заставе,него се једноставно екипа осула,долазе у малом броју итд.Зато циганске заставе ређе и падају,јер се води рачуна о томе,да се неби понављале грешке из прошлости.Никшић нпр.
Choose Life

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Чомбе » Fri Mar 02, 2018 12:18 am

napredcrveni wrote:
нема лека wrote:Ненавијачке ствари су бодења, кундачења, нападање кад су људи са девојком, упадање у куће и дворишта, а нисам сигуран, мислим да је било и неко пуцање пре пар година, за то нисам сигуран, могуће да сам помешао са неким другим градом


Ово су превише озбиљне теме да би на крају написао ''нисам сигуран, могуће да сам погрешио''.
Питај другаре ко боде и шурује са муријом, мада то вам дефинитивно није страно, дође вам као свакодневница...




Сви боду, сви штанглирају и сви раде ненавијачке ствари (у смислу онога што сви овде називамо кодексима који на нашој сцени нажалост никад нису ни постојали).

User avatar
Обилић
Posts: 17
Joined: Tue Feb 20, 2018 8:50 am
Location: Бергамо

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Обилић » Fri Mar 02, 2018 6:20 pm

да се баталимо цигана и ти срања знали неко како су ове заставе пале?
Image
Штета што си рођен овде у овом времену!

User avatar
Новосадиста
Posts: 222
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:19 am
Location: Српска Атина

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Новосадиста » Fri Mar 02, 2018 10:08 pm

Обилић wrote:да се баталимо цигана и ти срања знали неко како су ове заставе пале?
Image



onako kako bi zastave trebale da padaju, ako se ne varam negde je bio i snimak kako su im nomadi uleteli na tribinu ovi pobegli i ostavili zastave...
стадион-место народног бунта!

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby несуна реса » Sat Mar 03, 2018 12:08 pm

Упали им с' леђа на трибину , њих око 30 са штанглама бакљама ланцима , више силе било 12 , од тога 9 клинаца .... Када су виделид а долазе тј када су их сконтали , клинци сви побегли остало њих 3 , једног су мало изударали другог нису дирали трећи узео главни транс и преко терена отишо и однео лику из управе да убаци у просторије и да је сакрије , па је побего и он . Ови сконтали да је однео заставу и на фору дошли после 20 минута и тражили је назад као да је њихова ... :lol:
Космет је Србија !


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests