Српска навијачка сцена - дискусија

само јако
Posts: 72
Joined: Wed Nov 30, 2016 11:36 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby само јако » Tue Feb 27, 2018 9:50 pm

беџеви вас сјебали :) следећи пут памет у главу ...

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Wed Feb 28, 2018 12:25 pm

Ne znam da li cigani razmisljaju o posledicama svojih akcija? Jebo zastave ako to nekoga bude kostalo zivota ili zdravlja. Nebi se ja tako lako zavaravao da ce i Firma i Djavoli i Marinci pustiti te stvari tek tako da prodju. Znam da se po KG ozbiljno kuva na relaciji Djavoli -Cigani , u NS je uvek napeto,a sada sto se tice Subotice i Marinaca, nzm ko je odradio akciju da li su to neki suboticki cigani? Ili neke ekipe sa prostora Vojvodine? Tesko da su se BG ekipe cimale za to. Kako god bilo nadam se da ce se oporaviti od ovih poraza i stati na noge. Ciganima skidam kapu za akcije iako su tajming i nacin prica za sebe ali akcija je akcija treba priznati to. Ko je sledeci to mene zanima? :D

Франц Горјанц
Posts: 27
Joined: Wed Oct 18, 2017 11:51 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Франц Горјанц » Wed Feb 28, 2018 8:39 pm

Мислиш бивше групе фирма, ђаволи и гроринци. А да ту је још једна угашена група инвалиди. Онај ко прати навијање зна да ове групе више не постоје. Међу ове четири најдебљи образ имају ови из Новог Сада који се понашају као да су они некоме поскидали ударне заставе. Пакао од екипе.
Али добро, заборавиће се временом. Нема везе. Сашићемо нове заставе, направити јаку кампању и удри.
Хостел, место народног кунта!

underground
Posts: 38
Joined: Sat Mar 12, 2016 3:44 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby underground » Wed Feb 28, 2018 9:15 pm

Prvi,drugi, treci svi su cackali mecku,ganjali simpatizere i slicno desilo im se to sto se desilo.
Ne treba to da bude razlog da se ugase,imali smo takve primere i na nasoj strani da grupa nastavi da postoji.
Bolje je kada preko imas grupu pa makar i od 30 ljudi nego kada odes u Ivanjicu,B.Palanku,Gornji Milanovac itd.
Sami su krivi sto su dozvolili da ne mogu u svom gradu, kako su se svi dicili, da izadju na kraj sa lokalnim ekipama.
zapad je desno

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby svuda.prisutan » Wed Feb 28, 2018 9:40 pm

Франц Горјанц wrote:Мислиш бивше групе фирма, ђаволи и гроринци. А да ту је још једна угашена група инвалиди. Онај ко прати навијање зна да ове групе више не постоје. Међу ове четири најдебљи образ имају ови из Новог Сада који се понашају као да су они некоме поскидали ударне заставе. Пакао од екипе.
Али добро, заборавиће се временом. Нема везе. Сашићемо нове заставе, направити јаку кампању и удри.


Sva sreća, pa cigani nijednu nisu sašili do sad. Video sam koliko su cigani jaki i organizovani protiv Kelna i CSKA kuci. Lako je nasrnuti na 2 coveka (mislim na Marince), sad ce neko reci, ko ih jebe sto im dva coveka nose zastavu. Pa bolje i dva coveka da nose zastavu, nego da ih cuvaju na stadionu kao neki. Lako je napasti u duplo vecem broju uz stangle, stikove, motke i baklje.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Wed Feb 28, 2018 9:57 pm

underground wrote:Prvi,drugi, treci svi su cackali mecku,ganjali simpatizere i slicno desilo im se to sto se desilo.
Ne treba to da bude razlog da se ugase,imali smo takve primere i na nasoj strani da grupa nastavi da postoji.
Bolje je kada preko imas grupu pa makar i od 30 ljudi nego kada odes u Ivanjicu,B.Palanku,Gornji Milanovac itd.
Sami su krivi sto su dozvolili da ne mogu u svom gradu, kako su se svi dicili, da izadju na kraj sa lokalnim ekipama.

A koga su odradile lokalne ekipe? Koliko znam delije Subotica ne postoje, sto se tice NS neverujem da su samo cigani iz NS odradili akciju bez pomoci bratije iz BG, za KG isto nzm da li su samo cigani iz KG odradili akciju... Tako da prozivas malo napamet. Ispravi me ako gresim nisam ja niciji advokat ovde ali ne volim da citam takve polu-informacije.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Wed Feb 28, 2018 10:02 pm

Франц Горјанц wrote:Мислиш бивше групе фирма, ђаволи и гроринци. А да ту је још једна угашена група инвалиди. Онај ко прати навијање зна да ове групе више не постоје. Међу ове четири најдебљи образ имају ови из Новог Сада који се понашају као да су они некоме поскидали ударне заставе. Пакао од екипе.
Али добро, заборавиће се временом. Нема везе. Сашићемо нове заставе, направити јаку кампању и удри.


Ti si bas zanimljiv lik. Jesi ih sam gasio ili si isao sa tatom da ih gasis? Popljuvo ti i firmu i invalide i marince i djavole alo decko pa da si prosao u zivotu pored jednog navijaca a ne nesto vise ne bi pisao ovakve gluposti i ovako vredjao. Pa ja ovo za bbb ne bi pisao.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Чомбе » Wed Feb 28, 2018 10:07 pm

svuda.prisutan wrote:Sva sreća, pa cigani nijednu nisu sašili do sad. Video sam koliko su cigani jaki i organizovani protiv Kelna i CSKA kuci. Lako je nasrnuti na 2 coveka (mislim na Marince), sad ce neko reci, ko ih jebe sto im dva coveka nose zastavu. Pa bolje i dva coveka da nose zastavu, nego da ih cuvaju na stadionu kao neki. Lako je napasti u duplo vecem broju uz stangle, stikove, motke i baklje.


Не схватам овај део за Келн и Цска кући, шта си конкретно очекивао?

Ако већ тврдиш да цигани заставе држе на стадиону па ваљда их на гостовања носе без стадиона, не носе читаву маракану на гостовања? :)

Не кажем да не треба потенцирати причу о нападању штанглама, моткама и осталим оружјем као и нападање многоструко малобројнијег противника, напротив, али не видим суштину зашто се стално прича врти око цигана, да ли остале групе нападају кад с друге стране имају бројнијег противника? Да ли друге групе иду на руке? Да ли има нека група која је чиста по том питању на нашој сцени?

User avatar
BTS
Posts: 197
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:09 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby BTS » Wed Feb 28, 2018 10:28 pm

Ima brdo utakmica po unutrasnjosti gde lokalna grupa cigana okaci zastavu, bez da ih je iko ikad iscimao. A svi pricaju o zastavama u reviji. Neki su i upadali u tu reviju, vidim sto su zategli zastave tamo.

casarino
Posts: 30
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:13 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casarino » Wed Feb 28, 2018 10:43 pm

Франц Горјанц wrote:Мислиш бивше групе фирма, ђаволи и гроринци. А да ту је још једна угашена група инвалиди. Онај ко прати навијање зна да ове групе више не постоје. Међу ове четири најдебљи образ имају ови из Новог Сада који се понашају као да су они некоме поскидали ударне заставе. Пакао од екипе.
Али добро, заборавиће се временом. Нема везе. Сашићемо нове заставе, направити јаку кампању и удри.


A jel grupa Delije Sever bivsa? Mislim, koliko je vama popadalo udarnih zastava od '89. pa sasijete nove zastave i zaboravi se vremenom... Ipak ste vi rekorderi u tome. Jel tako? Vi nasli da pricate o kodeksima :lol:

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby svuda.prisutan » Wed Feb 28, 2018 10:54 pm

Чомбе wrote:Не схватам овај део за Келн и Цска кући, шта си конкретно очекивао?


Ocekivao sam da ce da ih napadnu, sumnjam da su helikopterom stigli do njihove tribine.

Navijacka scena je u rasulu, nijedna grupa sem cigana i grobara nema brojku za bilo kakvu akciju, a da to bude bez posledica. I da te posledice uticu na njihovu trbinu mnogo. Cigani i grobari raspolazu sa celom Srbijom, u svakom gradu mogu da imaju po 10 coveka spremni za akciju, i lako im je da raspolazu onda. I grobari bi isto radili sto rade i cigani, samo da su organizovani. Ciganima svaka cast za svaku organizaciju. Ali ponavljam, lako je njima. Pa da su samo Beogradjani na severu, cigana ne bi bilo 500 kod kuce. U kojoj akciji je ucestvovala samo domaca ekipa cigana? Ni u jednoj! Pa decko iz Beceja dolazi da akcija u Kg, sta dalje da ti pricam? Ekipa cigana iz Kg ne moze jedan grafit u gradu da uradi, a kamoli nesto vise.

Druidid
Posts: 224
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Druidid » Wed Feb 28, 2018 11:15 pm

Navijaci Kelna su spavali u hrvatskoj, na dan utakmice su usli u zemlju i pod punom pratnjom dosli do marakane, zatvoren je bio ceo bulevar oslobodjenja, busevi su skoro do fona bili parkirani, posle tekme su se potrpali u iste i isto pod punom pratnjom nazad u hrvatsku. Al zato bitno da su talasali na samom stadionu sa bakljama gadjajuci ljude na jugu. Pa njih bi taj jug zgazio da nije bilo ograde, pandura i redara, a kamo li sever. Jebo ti takve navijace.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Чомбе » Wed Feb 28, 2018 11:29 pm

свуда присутан а јел сумњаш да цигани носе свој стадион на гостовања па зато нико не може да им нападне заставе? :)

Нису хеликоптером, келнове су довезли бусевима пред улаз на трибину, прилично су на брзину ушли јер су на пар локација по граду били нападнути. За цска не могу да тврдим са сигурношћу али колико знам били су груписани и под пратњом полиције. То сигурно може неко од гробара са форума да демантује или потврди, било их је око 200 с њима и нису пуштени на трибину.

Та гостовања су углавном праћена полицијском опсадом тако да мислим да су твоја очекивања изнад реалних. Ништа мање није ни на нашим гостовањима напољу. У Келну је посебно била дигнута тензија, полиције на хиљаде, новине, телевизија...ратно стање буквално. А после утакмице су нас све потрпали у трамваје, масовни транспорт како само немци то знају. :lol:


друид мислим да нису сви спавали у хр.

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby svuda.prisutan » Wed Feb 28, 2018 11:45 pm

Naravno da ne nose stadion sa sobom, ali da li je izvodljivo da grupa kojoj je prosek oko 150-200 coveka, da izvede bilo kakvu akciju na grupu od retko kad 500 coveka, uglavnom ih je vise. To poredim kad cigani gostuju, a kada gostuju manje grupe u nekim gradovima je nerealno zato sto te iste malobrojne navijace sprovodi policija do stadiona, retko koja grupa se pojavi u gradu 5h pre utakmice i da bleji u gradu, pa da moze da dodje do nekog sukoba. Ali svi su svesni da ciganima ne moze da padne zastava dok rade kako rade. Drugacija bi prica bila da recimo Valjevo, Novi Sad, Kragujevac, Mangupi ili bilo koja podgrupa nosi zastavu kuci posle svake utakmice, bilo kod kuce ili na strani. Pa za Kelnove i za navijace CSKA sam ocekivao nesto da ce se procuti, onako kako nasi mediji to znaju da odrade. Medjutim nista, i zato je lakse napadati 10x manje brojnu grupu ili nekolicinu ljudi.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Thu Mar 01, 2018 8:17 am

Ajde ljudi ko ce bre od nasih grupa da akcija ciganima zastave? Dajte malo realnosti. Pa neko bi izgubio glavu u roku od 24h.

User avatar
BTS
Posts: 197
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:09 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby BTS » Thu Mar 01, 2018 8:26 am

Za koga navijas ti Nikodije?

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Thu Mar 01, 2018 9:52 am

Poslo sam ti na pp. Samo nije mi jasno zasto je to uopste bitno u ovoj "raspravi"? Prozivati manje grupe zbog poraza od cigana je jako cinicno. Pritom nasladjivati se sa tim je bezobrazno pogotovo ako nisi ni prismrdio ni jednoj akciji koja je dovela do pada tih zastava. Gore ovaj decak pise kako su marinci, djavoli i firmasi maltretirali lokalne cigane i nazivali ih simpatizerima i sada su im oni kao pokazali ko je simpatizer??! Cak sam cuo da su cigani skandirali marincima simpatizeri?! Samo nzm u kom smislu? Pa ja sam posle pada zastava marincima iscimao 5 ljudi koji su u prici i ono cigani su vec duzi niz godina i oni su prvo rekli ma koji Suboticki cigani oni ne postoje. Onda kada sam prico sa likom koji je isao pre i bio ozbiljan igrac NSCZ takodje je priznao da nisu bili samo novosadski cigani cak su bili i u manjini u akciji u Novom Sadu?! I onda kao firma ugasena i djavoli su uguseni i marinci itd... Pa svaku grupu mogu tako da ugase. Ne umanjujem cimanje i akcijanje cigana samo treba biti realan i iskren a ne predstavljati kao akciju lokalaca.

User avatar
BTS
Posts: 197
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:09 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby BTS » Thu Mar 01, 2018 10:16 am

Kakav pp, nije bitno za koga navijas, ali ne vidim svrhu da navijac na navijackom forumu krije za koga navija.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Thu Mar 01, 2018 11:12 am

Posto ti navijas za zvezdu tvoji postovi nemaju neku tezinu na ovom forumu znajuci kako tvoja grupa tretira ostale forume a samim tim i ovaj forum. Postavlja se pitanje da li si uopste aktivan na severu? Meni to ne smeta sasvim normalno komentarises samo zakljucujem. Ako na ceo moj post imas samo tu zamerku onda nebi vise ulazio ovde u polemiku sa tobom.

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby svuda.prisutan » Thu Mar 01, 2018 11:34 am

Nikodije wrote:Ajde ljudi ko ce bre od nasih grupa da akcija ciganima zastave? Dajte malo realnosti. Pa neko bi izgubio glavu u roku od 24h.

Pazarci jos uvek nisu izgubili glave (mozda zato sto se ne zna ko je) :mrgreen:
Mislim, bar se tako prica, a gde ima dima ima i vatre.


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests