Српска навијачка сцена - дискусија

User avatar
ashatoraman
Posts: 68
Joined: Tue Apr 05, 2016 9:32 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ashatoraman » Mon Oct 09, 2017 7:06 pm

Nesto sam razmisljao, da sam na vlasti u fss ili da sam neki vucicev ministar sastavio bih ovako nasu ligu:

1. Zvezda
2. Partizan
3. Vosa
4. Radnicki Nis
5. Radnicki Kg
6. Zemun
7. Rad
8. Ofk Beograd
9. Vozdovac
10. Spartak Subotica
11. Borac Cacak
12. Smederevo
13. Sloboda Uzice
14. Radnicki Pirot
15. Napredak Krusevac
16. Macva Sabac
17. Novi Pazar
18. Radnicki Valjevo

Niko ne ispada iz lige, ko ima najvise bodova u 34 kola taj osvaja titulu. Zvezdi i Partizanu se oduzima 6 bodova na startu sezone zato sto samo oni osvajaju titule. A eto da se kup igra sa ostalim klubovima pa ko kome padne. Znam da je ovo samo moja fantazija, ali mislim da bi se vise islo na utakmice, nekako nam je navijacka scena sve slabija i slabija ili se to ja samo malo tripujem. Ja bih voleo da sam naveo 20 klubova ali ne mogu da se setim ni jedne ozbiljnije ekipe jos.

Odan
Posts: 595
Joined: Mon Aug 29, 2016 12:04 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Odan » Thu Oct 12, 2017 11:21 pm

Dobar ti je ovo spisak, sve ekipe imaju navijace :) Samo jbg. mora neko da ispadne iz lige a i druga liga treba biti kvalitetna :)
Mislim da ovi u fss moraju da shvate da je problem u organizaciji liga, kako prve tako i trece. U trecoj ligi, za razliku od drugih sportova (npr. kosarka, rukomet) koji imaju grupe istok, zapad, centar, sever; u fudbalu imamo istok, zapad (u kojoj igra fk smederevo :!: :?: ) vojvodina i beograd. Svake godine jedna ekipa iz Beograda ulazi u drugu ligu... I mislim da je ovo sa oduzimanjem bodova totalni promasaj, ako nista onda zbog toga sto se gubi vaznost svake utakmice i na neki nacin nipodastava prvi deo takmicenja. Elem, siguran sam da ce morati da se promeni sadasnji sistem...

User avatar
stručnjak
Posts: 115
Joined: Sun May 07, 2017 10:24 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby stručnjak » Fri Oct 13, 2017 11:32 pm

Mora se imati u vidu da je FK Cukaricki (koga nema na spisku), uz FK Vozdovac, trenutno najbezbrizniji klub u Srbiji sto se tice zarade fudbalera i ostalih zaposlenih. Ovi klubovi neka sluze za primer svima ostalima.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Brdja » Fri Oct 13, 2017 11:37 pm

A koja je poenta igranja u takvoj ligi? Koji je smisao takmičenja? Jel ti ideš na stadion da podržiš svoj klub ili da vidiš navijačku ekipu od 15 ljudi preko puta sebe? Pokušalo se sa veštačkim ubacivanjem par klubova ali su brže ispali nego što su ušli. Ako ti je samo do navijanja a da te briga za svoj klub, lepo napraviš neku ligu kao Rusi što prave i ne moraš ni da odeš na stadion.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Odan
Posts: 595
Joined: Mon Aug 29, 2016 12:04 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Odan » Sat Oct 14, 2017 2:52 pm

Nazalost, cesto veci ambijent utakmici daje tih 15 ljudi koji navijaju na tribini od igraca na terenu. Da nema njih bilo bi jos monotonije. Takođe je bzv da svi navijaju za samo dva kluba i da vecina ekipa dolazi iz Beograda, zbog toga sam napisao da bi savez trebao drugacije da organizuje nize lige...

msk
Posts: 36
Joined: Tue Mar 15, 2016 7:36 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby msk » Sat Oct 14, 2017 7:27 pm

Sad se tako namestilo da naprimer Rad u sledecih 15 kola, pocevsi od danasnje domace protiv Spartaka, 14 kola igra u Beogradu. 11 kola za redom igra u Beogradu, prvu sledecu utakmicu van Beograda bi trebalo da igra 24. februara protiv Backe u gostima, pa posle te utakmice, jos 3 u Beogradu.

A ako se pogleda do kraja prvenstva (prve faze), Rad ce u ostalih 17 kola do kraja prve faze samo tri puta igradi van Beograda (Backa,Spartak Subotica i Vojvodina).

Prvenstvo a i klubovi su u ocajnom stanju.Osim Zvezde i Partizana. Mislim da u narednih 10 godina tesko da ce nesto da se promeni osim ako se klubovi privatizuju.

Nego mi nikako nije jasno zasto nema publike na Zvezdi i Partizanu. Na Zvezdu je tri puta vise bilo publike kad su igrali 10 puta losije.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby друг члан » Sun Oct 15, 2017 10:47 am

Јесу ли смедерево и офк у истом делу лиге?
Choose Life

User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby навијај » Sun Oct 15, 2017 10:53 am

Не

chevanton
Posts: 101
Joined: Mon Sep 18, 2017 2:04 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby chevanton » Sun Oct 15, 2017 11:32 am

meni nije jasno da se saneri ne pojave na gostovanju na marakani

Космет је Србија
Posts: 430
Joined: Thu Feb 18, 2016 1:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Космет је Србија » Mon Oct 16, 2017 5:44 pm

Нисам пронашао слике Маринаца са Бањице у суботу... да ли су се појавили зна ли неко? Такође Инвалиди у Нишу нема слика па ако неко зна...

mandasaner
Posts: 16
Joined: Sun Jan 08, 2017 6:20 am
Location: Chicago

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby mandasaner » Thu Oct 19, 2017 5:18 pm

chevanton wrote:meni nije jasno da se saneri ne pojave na gostovanju na marakani


No comment...

Ja sam mastao I ziveo za to da igramo prvu ligu, mastao u nekom kupu da naletimo na Zvezdu I Partizan.
Maczva Szabac

chevanton
Posts: 101
Joined: Mon Sep 18, 2017 2:04 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby chevanton » Fri Oct 20, 2017 12:05 am

ja kapiram da verovatno jako mladi momci vode pricu i svaka im cast za cimanje al da ne dodjes na 100 km daleko gostovanje to ne razumem

peacefull huligan
Posts: 54
Joined: Thu Nov 10, 2016 4:55 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby peacefull huligan » Sat Oct 21, 2017 8:31 pm

Маринци?

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby svuda.prisutan » Sat Oct 21, 2017 8:32 pm

Cigani se istripovali da ako "ugase" sve navijacke grupe, da ce svi navijati za zvezdu.

User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby навијај » Sat Oct 21, 2017 10:16 pm

Како се не замисле мање трибине после пада Фирме и Ц. Ђавола да л су следећи и да се припазе, што је најгоре неће ни сад да помисле

Радничка класа
Posts: 16
Joined: Mon Jul 24, 2017 2:51 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Радничка класа » Sun Oct 22, 2017 1:18 pm

Ово акцијање цигана треба да буде упозорење за све навијачке групе. Или ће се остали опаметити и почети да долазе или ће као на траци падати једни за другима. Дај, уозбиљите се. Зар је толико тешко исцимати клинце и навући пристојну бројку људи ? Фирма после пада застава нешто покушава, са доста младих у копу, што ће рећи да не морају да брину за будућност. Али опет та бројка је мизерна. Маринци слаба издања већ дуже време. "Стоп спавачима међу навијачима !"

User avatar
Новосадиста
Posts: 222
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:19 am
Location: Српска Атина

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Новосадиста » Sun Oct 22, 2017 2:57 pm

а можда сад ти цигани почну да навијају за Спартак :mrgreen:
стадион-место народног бунта!

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby čompika » Sun Oct 22, 2017 9:22 pm

Jebiga, kome je to zanimljivo neka radi. Verovatno Marinci znaju, ali ovo im se spremalo malo duže i bilo je neuspelih pokušaja pre ovoga.
Naravno, na njima je krivica što ih nisu odbranili, il nemoj nositi zastave ili ih nosi pa budi spreman da svakog tog komandosa iz žbunja iznabadaš da mu ne padne na pamet to da radi više.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 752
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Bruno Sulak » Sun Oct 22, 2017 11:01 pm

Navodno je ovaj izvor tacan kad su u pitanju zastave. A tu je i snimak

http://balkanski-navijaci.com/video-pogledajte-snimak-napada-delija-na-marince/

Радничка класа
Posts: 16
Joined: Mon Jul 24, 2017 2:51 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Радничка класа » Mon Oct 23, 2017 3:10 am

:shock: Снимак потврђује причу. Е сад, да ли је та прича тачна или је снимак са неког другог места, то више није важно. Било како било, крајње време је да се људи активирају. Не тражите изговоре, већ правац на стадион !


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests