Српска навијачка сцена - дискусија

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1958 » Sat Jul 18, 2020 12:19 pm

Уопште ти нисам писао да не би бодрио клуб ако испадне не знам зашто то убацујеш кад није тема, а ако је стварно као што си написао, односно да није проблем да се испадне, онда можемо да причамо о повлачењу утакмица последњих кола из понуда кладионице, утакмице која утиче на опстанак вашег клуба, утакмице чини ми се против Спартака за коју је свако ко мало озбиљније прати наш фудбал знао да је намештена.


Чекај бре синовац, ти мени овде износиш ''чињенице'', а свака друга реч исправи ме ако грешим и чини ми се!? Не, теби се привиђају ствари синовац.

Ајде реци за почетак која је то утакмица против Спартака (чини ти се) па да видимо шта се ту дешава?

Повучена из Моцарта који је ако се не варам у том тренутку био ваш спонзор, ако грешим исправи ме.


Вараш се дечаче млади, Моцарт нам није био спонзор, задњих пар спонзора су били Рубикон (шипинг компанија) и МТС, имали смо на дресовима рекламу хуманитарне организације Срби за Србе, још увек имамо банере на оградама стадиона.

Нешто слично као ономад кад сте скупљали динар за звезду само што је овде промовисана помоћ за децу Србије. Пре тога је био и Опел, Ваљевско пиво, Винк, било је брда сезона без икаквог спонзора али то можемо да дискутујемо на спортским темама пошто видим да те баш занима, па да следећи пут не мораш да убацујеш: чини ми се, ако грешим итд већ да бараташ чињеницама.

Иначе иди на сајт твог клуба па погледај коме је Моцарт спонзор.

Није требало ви у последње две године да испаднете већ одавно али сте копали на прљаве начине да опстанете, можемо да кренемо од оног сузавца на брду па да анализирамо до дана данашњег.


Ако смо ми требали да испаднемо одавно, вас је требала да задеси судбина Ренџерса. Ајде да кренемо од сузавца: одиграли смо 0:0 у Милановцу и водили у Београду 1:0 кад је убачен сузавац. Сузавац креће, само играчи Металца падају у несвест, иду на ВМА на прегледе (где им је установљено да немају никакве тегобе) и траже да се Рад избаци и да они уђу у Супер лигу. Ајде реци ти мени коју корист овде може да донесе сузавац Фк Рад-у?

Крени од свог дворишта па онда кад можеш да кажеш ми смо чисти, играмо добар фудбал, омладинске екипе су нам добре


Ево рећи ћу кад већ тражиш: добар фудбал смо задњи пут играли кад је тренер био Марко Николић а у тиму били Милан Борјан, Никола Лековић, Милан Митровић, Лука Миливојевић, Немања Којић, Владимир Јованчић, Радомир Коковић, Милош Димитријевић, Јагош Вуковић, Немања Пејчиновић, Андрија Калуђеровић, Урош Витас, Бранислав Јовановић, Филип Малбашић, Дамир Кахриман, па и миљеник публике Предраг Лука. То је био период од 2009 до 2011, уживање за гледати право да ти кажем. После тога је било танко, пар солидних сезона али углавном танко.

Што се тиче Омладинских лига, оне нису почеле пре 2-3 сезоне кад су цигански медији почели да потенцирају то такмичење због Омладинске Лиге шампиона. Омладинци Рада играју добро у својој лиги, освојили су Омладинску лигу 2015-те године и први представљали Србију у Лиги шампиона за младе.

Играло се у Словенији и у Шведској, ако те нешто интересује у вези тога питај, имаћеш инфо из прве руке.

О томе какве су нам омладинске екипе показаћу ти кроз пример играча који су прошли омладинску школу ''Млађа Митровић'' у задњих пар година, показали јак потенцијал а неки и направили каријеру:

Никола Мараш
Филип Баиновић
Борис Радуновић
Немања Михајловић
Слободан Урошевић
Његош Петровић
Андрија Луковић
Богдан Младеновић
Александар Лутовац
Ђорђе Денић

Могу да ти набрајам и момке који су у корона сезони ушли у први тим као што су Петар Стојановић и Марко Добријевић или голман Душан Марковић који је бранио у Омладинској Лиги шампиона а први голман је већ пар сезона али капирам да ти ни за ове горе ниси чуо, пошто је твоје познавање фудбала на нивоу Моцарт спорта.

Моје резоновање успеха омладинских екипа су играчи који су спремни за сениорски фудбал а не место на табели, али било је и тога као што сам горе навео. Баци поглед на тренере Графичара и омладинаца у Звезди одакле су дошли, па можемо и о томе да бацимо коју реч.

Ако би кренули да поредимо колико играча из своје омладинске школе имате ви у првом тиму а колико ми, сморио би се синовац.

Ево мало и међународног фудбала:

2013. године Европско првенство у Литванији које је Србија освојила:

- Слободан Урошевић

- Андрија Луковић

- Никола Антић (не могу потпуно да га рачунам јер је почео са децом Партизана али је прошао нашу омладинску школу)

- Урош Ђурђевић (није наш омладинац, већ играч првог тима).

Тренер: Легенда Рада Љубинко Друловић.

Јел знаш легендо колико сте ви играча имали у том тиму? Ја ћу да ти кажем: једног и то Огњена Ожеговића.

плате не касне


Кажеш ако плате не касне можемо да причамо? Не могу да кажем да сам сигуран 101% да плате у Раду не касне, али не могу ни да гарантујем да су на време. Вероватно је ситуација иста као и у 90% клубова Супер лиге што значи: дугује се. А ви? Мало мало па се појави неки полупани странац којег су ваши успешни руководиоци које толико волите пронашли у ђунгли са кукањем око дуговања или још боље, тужбом.

Опраштају се дуговања за чисте папире, а богами се и кола узимају у замену за чисте папире. Зар нисте ви лупали кола и убацивали шампон вашим играчима кад су рекли да им касне плате и да нема пара? Ћути и покри се ушима.

не мора да нас финансира мтс (кад већ помињеш да неког гура држава, а да је твој клуб запостављен) али ови вечити... Ма од њих не може да се игра фудбал. Тада ће то што ти пишеш имати смисла овако је тотално нерелевантно.


Ја нигде нисам поменуо да смо запостављени нити сам кукао то си измислио. Ми немамо сигурне изворе финансирања, није нам држава обезбедила Газпром нити се правила блесава на дуговања као нпр. вама за оних 50+ милиона евра због којих би сваки клуб у нормалној земљи био обрисан.

Мада то је као када би град Београд угасио ГСП јер дугује, не иде јбг. Финансирање у случају Рада би пре могло да се зове крпљење, таква је ситуација ја не бежим од тога, можда ће једног дана бити боље. Фудбал у Србији је као и свуда у свету: колико пара толико музике.

Што се тиче МТС-а и њиховог спонзорства, пошто пратиш-упознат си требао би да знаш да је МТС спонзор:

- Фк Црвена звезда

- Фк Партизан

- Фк Рад

- Фк Раднички Ниш

- Фк Радник Сурдулица

Ако сам заборавио још некога праштај. Само Звезди није лого на грудима јер је држава обезбедила јачег спонзора на чему треба и ви да захвалите прешједнику а не само Терзо. Једини сте клуб којег Газпром спонзорише а да није плаво-бели, гле чуда...

Који је интерес МТС-а то сигурно ти знаш па ми објасни ето ја не знам.

О породичној традицији из 45-те нећу да трошим речи, имаш расправу овде о томе на хиљаду страна, али ето кад си ти рекао за себе, рећи ћу и ја за себе: Мени нису убацивали у колевку црвено црна срања нити су ме замарали причама о две најсјајније (црвене) звезде, већ сам пуштен да сагледам све, а ја сам видео да осим црног и црвеног постоји и нешто друго,треће, пето, десето. За мене је то тегет-небо плаво, за некога зелено-жуто, плаво-бело... И не, никада нисам походио стадионе наша два најсветлија клуба, стадион Краља Петра је одувек било место које ме је чинило срећним ма како год и у којој год лиги мој Рад играо.

А то ко је релевантан, и чија писанија имају смисла то се види. Све најбоље!
Често одем до на село

Sevastopole
Posts: 602
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sat Jul 18, 2020 1:01 pm

Lepo to sklope drugi navijaci za dugovanja nasa, samo niko da se seti da nas je ta drzava upravo bacila u dug od prvo 20 miliona, koji je naravno kamatom i drzavnom strategijom da ne mozemo da dobijemo nista, ni jedan od dva penala u derbiju koji bi nas vodili ka tituli i kvalifikacijama za Ligu Sampiona, doveo dotle da dodjemo na tih 50 miliona. E, onda posle nama drzava oprasta nesto? Nama je legenda kluba uhapsen kada niko nikada nije za takvu stvar za koju je on, nama su hapseni direktor stadiona, komesar za bezbednost, generalni direktor kluba za tucu na stadionu! Nema sta pravi smo dzavni klub, koji nam je natovario tih 50 miliona o kojima pricate.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1958 » Sat Jul 18, 2020 1:27 pm

Хапсили су са вашом легендом и Ранка Стојића, ето нисте сами. :mrgreen: Решио је то Тома све, окајао им грехе.

Eдит: Што се тиче дуга, признајем знам само површно ствари, ако је неко вољан може да појасни капирам да има људи који се разумеју детаљно ипак се та прича потеже и јасно је да дуг постоји и да чаробно нестаје па се појављује. Можда боље на спортским темама.
Често одем до на село

Sevastopole
Posts: 602
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sat Jul 18, 2020 1:33 pm

Sigurno za navijacku tucu na tribini, i ne secam se da je sa Dzajicem bio na bloku u to vreme.A sto se uprave tice, to je kao da je posle vase Ofke kompletna uprava uhapsena, da li mozes da zamislis to? Tesko.

Zato ne mozes ni da zamislis u kom je Zveda bila problemu dok su vladali Kostunica, Miskovic, Jocic, Dacic, Tadic, Ruzic, Vukadinovic i kompanija. Niko nikada nije imao taj tretman kao mi za vreme "Toletove" vladavine, a to je u stvari za vreme ovih gore pobrojanih.

Sto bi se reklo sa ovih 10 prstiju smo odbranili i klub i stadion od sakala. Placeno je i robijom i raznoraznim stvarima, ali su dobili kurcinu! E onda se javi neki Ofkovac ili ne znam ko da kaze da nam drzava "oprasta" nesto, to je ono "a Djura ce da oprosti sto te je tukao", odprilike je tako bilo.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1958 » Sat Jul 18, 2020 1:42 pm

Драган Џајић и Ранко Стојић су заједно ухапшени изгледа да не причамо о истој ствари.

А зашто је била у проблемима? Па зато што подпада под државна предузећа (што је невероватно у савременом фудбалу) као и Партизан и онда га јаше власт/опозиција или комплет једни/други. Ко са ђаволом тикве сади...

Које је твоје мишљење о тренутној управи, да ли ради добар посао?
Често одем до на село

Sevastopole
Posts: 602
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sat Jul 18, 2020 1:53 pm

Prva stvar kada je Dzajic uhapsen sa njim su uhapseni Misa Marinkovic i Vladimir Cvetkovic, kakav Ranko Stojic nije video dana u cz u, ovi svi lezali po 6 meseci. I to da nije uparen sa Dzajicem pitanje dal bio bio uopste pomenut bilo gde.

Druga stvar niko nista nije ni sa kim sadio, nego jednostavno se coveku digo kurac da uzme to zemljiste i naravno kao i sve sto je radio do tada, nije birao sredstva. Verovatno je mislio da ce to mnogo lakse ici. I zakon "ne mogu zastave na ogradu" je donet u sklopu svega toga, i ono govno od Piksija pre svega toga dok je bio predsednik saveza polako je pripremao teren, a tek kada je usao u klub da ne pricam.

Jako opsezna akcija koja na svu srecu nije uspela a nama je mnogo vremena trebalo da shvatimo sta je u stvari pozadina svega i zasto se sve desava. Ako mi neko nadje na celom svetu primer da je kompletna uprava uhapsena zbog tuce na stadionu sa policijom ja mu skidam kapu. Ne u Evropi, nego eto ga globus koliki je, zavrtite ga i dobro pogledajte. I Severna Koreja dolazi u obzir.

Sto se tice ove uprave ima i dobrih i losih stvari, nije to tema ovog razgovora. Sad vec moze da se raspravlja dal je casa polu puna ili polu prazna, ali potrosicemo na to nedelje a ne dane. Kljucna stvar je bila da je nama drzava napravila taj dug.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1958 » Sat Jul 18, 2020 2:04 pm

Управу си моја грешка Стојић је са њима био оптужен, нису заједно ухапшени, вероватно није био доступан. Да држава вам је направила тај дуг, али ви послујете као државно предузеће, држава ће и да га врати.
Често одем до на село

Sevastopole
Posts: 602
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sat Jul 18, 2020 2:05 pm

Mladje generacije ne mogu to da ukace nikako sigurno, pa da bi objasnio kako je to vreme izgledalo. Dobijes dozvolu da uneses barjake a ne mozes one motke(trska za pecanje), i onda vece pred jednu Evropsku utakmicu dva coveka krenu da unesu 20 ak tih trski da stave na stadion, kad tamo po celom terenu inspektori sakriveni.

Pistolji na glavu, lezi dole, pecaljke su bile u onoj ribarskoj velikoj torbi. Srecni i ozareni pozvali su i tuzioca i nacelnika Beogradkse policije i ne znam koga jos sve nisu zvali, dizali ljude iz kreveta da dodju na stadion da zajedno otvore torbu. I tako skupi se bulumenta, bukvalno vrh sudstva i murije i otvore torbu i nadju 20 pecaljki od trske. I naravno ova dvojica dobiju 48 sati, i bilo je povuci potegni dal ce da ih puste nakon 48. Eto, to je vreme u kome se funkcionisalo.

Ovo je jedan od 50 slucajeva koje mogu da napisem. Ako je neko proganjan i ako je neko najebo onda je to sever zajedno sa svojim klubom.

Mozda je ljudima cudno kad nas drzava ne jebe kao sto su navikli, pa kad je mirna situacija to tumace na svoje nacine.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1958 » Sat Jul 18, 2020 2:13 pm

Ne razumemo se, ali nije tebi ni bio namenjen onaj post, hvala sto si se potrudio da odgovoris koliko god cudni bili odgovori. Uzdravlje
Често одем до на село

Sevastopole
Posts: 602
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sat Jul 18, 2020 3:35 pm

casual fcv wrote:Malo si se zajebao da niko ne pamti dogovor sa prvog primirja, tad se i čulo iz vaših usta, eto svi smo Srbi, ne bi trebali na velike svece da ulazimo u sukobe, ipak se to kosi sa našim pravoslavnim verovanjem, isto kad je Pazar ne treba da se ulazi u sukob sa tom grupom, što jača dole da ide, i sve te neke po meni i normalne stvari, a ko ih je zajebao da nikad više neće moći da zažive???Nek bude Firma, jer vi ste ispravni, zna ko je sedeo sa vama...

Jedini ovde koji pišu da su ispravni ste vi,mi ne mislimo da smo ispravni, al još nismo ostavili mrtve iza sebe, i nemojte ovde da pišu grupe koje imaju iza sebe mrtvih o ispravnosti...

Za one vatromete i slično, da murija neće da ih unesete ne bi ih bilo, a u pravu si ima vas previše i neće sukob pa vam progledaju kroz prste, a šta je to nego tiha saradnja sa organima reda...


Jel na tom sastanku receno i da nam je slava Djurdjevdan?

Receno je sigurno da ne treba na Vaskrs da se ide na utakmicu jer je to dan koji svi znamo sta je, to za Pazar prvi put cujem, i ako je cak i receno, a 99% nije, receno je u smislu da se oko Srpskih stvari treba slagati. Pa pre bi isao sa vama dole da znam da je povuci potegni, nema nikakve razlike dal isao tamo ili na Jarinje recimo.

Medjutim, to je prica iz 2011. i sad moze da prica ko sta hoce, sa vase strane ne znam dal iko sa tog sastanka i ide aktivno vise. Od tada do dana kada ste izgubili zastave mnogo toga se promenilo, pominjes neke praznike, za nas je jedan najbitniji i toga se pridrzavamo koliko god mozemo.

Ostali praznici? Pa ne zna se sta je veci greh, do greha, sta je vece skrnavljenje nase vere i ljudskosti, dal napad na Djurdjevdan ili kada idete u Pazar na utakmicu ili neke stvari koje se znaju ovako interno a dovele su do tih situacija? I onda skoro sva pravila mozes da bacis u kantu za djubre jer nemaju nikakvog smisla ako se okolo desava sta se desava.

Vojvoda Potolić
Posts: 15
Joined: Sun Jun 21, 2020 4:14 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Vojvoda Potolić » Sat Jul 18, 2020 9:26 pm

1958 wrote:
Уопште ти нисам писао да не би бодрио клуб ако испадне не знам зашто то убацујеш кад није тема, а ако је стварно као што си написао, односно да није проблем да се испадне, онда можемо да причамо о повлачењу утакмица последњих кола из понуда кладионице, утакмице која утиче на опстанак вашег клуба, утакмице чини ми се против Спартака за коју је свако ко мало озбиљније прати наш фудбал знао да је намештена.


Чекај бре синовац, ти мени овде износиш ''чињенице'', а свака друга реч исправи ме ако грешим и чини ми се!? Не, теби се привиђају ствари синовац.

Ајде реци за почетак која је то утакмица против Спартака (чини ти се) па да видимо шта се ту дешава?

Повучена из Моцарта који је ако се не варам у том тренутку био ваш спонзор, ако грешим исправи ме.


Вараш се дечаче млади, Моцарт нам није био спонзор, задњих пар спонзора су били Рубикон (шипинг компанија) и МТС, имали смо на дресовима рекламу хуманитарне организације Срби за Србе, још увек имамо банере на оградама стадиона.

Нешто слично као ономад кад сте скупљали динар за звезду само што је овде промовисана помоћ за децу Србије. Пре тога је био и Опел, Ваљевско пиво, Винк, било је брда сезона без икаквог спонзора али то можемо да дискутујемо на спортским темама пошто видим да те баш занима, па да следећи пут не мораш да убацујеш: чини ми се, ако грешим итд већ да бараташ чињеницама.

Иначе иди на сајт твог клуба па погледај коме је Моцарт спонзор.

Није требало ви у последње две године да испаднете већ одавно али сте копали на прљаве начине да опстанете, можемо да кренемо од оног сузавца на брду па да анализирамо до дана данашњег.


Ако смо ми требали да испаднемо одавно, вас је требала да задеси судбина Ренџерса. Ајде да кренемо од сузавца: одиграли смо 0:0 у Милановцу и водили у Београду 1:0 кад је убачен сузавац. Сузавац креће, само играчи Металца падају у несвест, иду на ВМА на прегледе (где им је установљено да немају никакве тегобе) и траже да се Рад избаци и да они уђу у Супер лигу. Ајде реци ти мени коју корист овде може да донесе сузавац Фк Рад-у?

Крени од свог дворишта па онда кад можеш да кажеш ми смо чисти, играмо добар фудбал, омладинске екипе су нам добре


Ево рећи ћу кад већ тражиш: добар фудбал смо задњи пут играли кад је тренер био Марко Николић а у тиму били Милан Борјан, Никола Лековић, Милан Митровић, Лука Миливојевић, Немања Којић, Владимир Јованчић, Радомир Коковић, Милош Димитријевић, Јагош Вуковић, Немања Пејчиновић, Андрија Калуђеровић, Урош Витас, Бранислав Јовановић, Филип Малбашић, Дамир Кахриман, па и миљеник публике Предраг Лука. То је био период од 2009 до 2011, уживање за гледати право да ти кажем. После тога је било танко, пар солидних сезона али углавном танко.

Што се тиче Омладинских лига, оне нису почеле пре 2-3 сезоне кад су цигански медији почели да потенцирају то такмичење због Омладинске Лиге шампиона. Омладинци Рада играју добро у својој лиги, освојили су Омладинску лигу 2015-те године и први представљали Србију у Лиги шампиона за младе.

Играло се у Словенији и у Шведској, ако те нешто интересује у вези тога питај, имаћеш инфо из прве руке.

О томе какве су нам омладинске екипе показаћу ти кроз пример играча који су прошли омладинску школу ''Млађа Митровић'' у задњих пар година, показали јак потенцијал а неки и направили каријеру:

Никола Мараш
Филип Баиновић
Борис Радуновић
Немања Михајловић
Слободан Урошевић
Његош Петровић
Андрија Луковић
Богдан Младеновић
Александар Лутовац
Ђорђе Денић

Могу да ти набрајам и момке који су у корона сезони ушли у први тим као што су Петар Стојановић и Марко Добријевић или голман Душан Марковић који је бранио у Омладинској Лиги шампиона а први голман је већ пар сезона али капирам да ти ни за ове горе ниси чуо, пошто је твоје познавање фудбала на нивоу Моцарт спорта.

Моје резоновање успеха омладинских екипа су играчи који су спремни за сениорски фудбал а не место на табели, али било је и тога као што сам горе навео. Баци поглед на тренере Графичара и омладинаца у Звезди одакле су дошли, па можемо и о томе да бацимо коју реч.

Ако би кренули да поредимо колико играча из своје омладинске школе имате ви у првом тиму а колико ми, сморио би се синовац.

Ево мало и међународног фудбала:

2013. године Европско првенство у Литванији које је Србија освојила:

- Слободан Урошевић

- Андрија Луковић

- Никола Антић (не могу потпуно да га рачунам јер је почео са децом Партизана али је прошао нашу омладинску школу)

- Урош Ђурђевић (није наш омладинац, већ играч првог тима).

Тренер: Легенда Рада Љубинко Друловић.

Јел знаш легендо колико сте ви играча имали у том тиму? Ја ћу да ти кажем: једног и то Огњена Ожеговића.

плате не касне


Кажеш ако плате не касне можемо да причамо? Не могу да кажем да сам сигуран 101% да плате у Раду не касне, али не могу ни да гарантујем да су на време. Вероватно је ситуација иста као и у 90% клубова Супер лиге што значи: дугује се. А ви? Мало мало па се појави неки полупани странац којег су ваши успешни руководиоци које толико волите пронашли у ђунгли са кукањем око дуговања или још боље, тужбом.

Опраштају се дуговања за чисте папире, а богами се и кола узимају у замену за чисте папире. Зар нисте ви лупали кола и убацивали шампон вашим играчима кад су рекли да им касне плате и да нема пара? Ћути и покри се ушима.

не мора да нас финансира мтс (кад већ помињеш да неког гура држава, а да је твој клуб запостављен) али ови вечити... Ма од њих не може да се игра фудбал. Тада ће то што ти пишеш имати смисла овако је тотално нерелевантно.


Ја нигде нисам поменуо да смо запостављени нити сам кукао то си измислио. Ми немамо сигурне изворе финансирања, није нам држава обезбедила Газпром нити се правила блесава на дуговања као нпр. вама за оних 50+ милиона евра због којих би сваки клуб у нормалној земљи био обрисан.

Мада то је као када би град Београд угасио ГСП јер дугује, не иде јбг. Финансирање у случају Рада би пре могло да се зове крпљење, таква је ситуација ја не бежим од тога, можда ће једног дана бити боље. Фудбал у Србији је као и свуда у свету: колико пара толико музике.

Што се тиче МТС-а и њиховог спонзорства, пошто пратиш-упознат си требао би да знаш да је МТС спонзор:

- Фк Црвена звезда

- Фк Партизан

- Фк Рад

- Фк Раднички Ниш

- Фк Радник Сурдулица

Ако сам заборавио још некога праштај. Само Звезди није лого на грудима јер је држава обезбедила јачег спонзора на чему треба и ви да захвалите прешједнику а не само Терзо. Једини сте клуб којег Газпром спонзорише а да није плаво-бели, гле чуда...

Који је интерес МТС-а то сигурно ти знаш па ми објасни ето ја не знам.

О породичној традицији из 45-те нећу да трошим речи, имаш расправу овде о томе на хиљаду страна, али ето кад си ти рекао за себе, рећи ћу и ја за себе: Мени нису убацивали у колевку црвено црна срања нити су ме замарали причама о две најсјајније (црвене) звезде, већ сам пуштен да сагледам све, а ја сам видео да осим црног и црвеног постоји и нешто друго,треће, пето, десето. За мене је то тегет-небо плаво, за некога зелено-жуто, плаво-бело... И не, никада нисам походио стадионе наша два најсветлија клуба, стадион Краља Петра је одувек било место које ме је чинило срећним ма како год и у којој год лиги мој Рад играо.

А то ко је релевантан, и чија писанија имају смисла то се види. Све најбоље!



Натерао си ме да нађем ту утакмицу.

Сезона 2013/14
коло 30.
Рад - Спартак 2:1



Након те утакмице изборили сте се за бараж са Металцем, горња утакмица није привиђање већ чињеница. Ово је знао свако ко иоле зна бар неког спортског радника или фудбалера из Србије.

У следећој сезони 29. коло Спартаку треба 6 бодова из две утакмице, Рад и Чукарички, обе побеђују. Да ли сте овде вратили три бода или не немам информације, могу да нагађам само, промашен пенал Рада на тој утакмици али то и није неки доказ.

За моцарт нисам био сигуран зато сам и рекао да ме исправиш јер је била прича да неко из моцарта финансира рад што очигледно није била истина зато сам и написао да ме исправиш, а утакмица је била избачена из понуде свих кладионица.

Исто тако постоје докази за Мачву из Шапца да је намештала када је обезбедила улазак у суперлигу, чак су у том случају играчи преко посредника уплаћивали лову.

Свака част за помоћ хуманитарној организацији Срби за Србе. Да, моцарт јесте спонзор клуба за који навијам, односно бетинг партнер како они кажу али то нема везе са оним зашто сам ја то навео.

Даље пишеш како је нас требало да задеси судбина Ренџерса а онда у одговору Севастопољу кажеш како и не знаш ништа у вези тих дугова, ако већ кажеш да не знаш онда не спомињи јер рекао си да не знаш.

Је л' можеш да објасниш део око сузавца, која је поента била са истим? Да ли је грешком дошло до тога?

Није било реално да се да утакмица настави након сузавца, њихова одлука да не одиграју пар дана је педерски са њихове стране јер су хтели за зеленим столом да прођу даље. Када сам написао од оног сузавца мислио сам на ту сезону.

Сезона 2015/16
Регуларни део сезоне екипа ФК Рад се налази на последњем месту са 26 освојених бодова колико имају Јагодина и Спартак. До тог тренутка ФК Рад има 5 победа, да би у плеј ауту одједном подигао форму и успео да победи једну утакмицу мање негу у 30 кола регуларног дела.

2016/17
Победом у последњем колу против Чукаричког обезбеђујете опстанак.

2017/18
Рад последњи на крају регуларног дела 6 победа, у последњем колу обезбеђује се опстанак.

2018/19
14. на крају регуларног дела од 16 екипа, у последњем колу обезбеђен опстанак.

2019/20
На крају првенства 15. (претпоследње место) са 4 победе у 30 утакмица. Спасио вас вирус.

У последњих 7 сезона 4 пута сте извукли гузицу у последњем колу, једном вам је гузицу извукла ванредна ситуација, једном сте у плеј ауту остварили победа скоро колико и у регуларном делу.

Заправо све почиње са одласком Ранка Стојића којег си поменуо, не улазим у то зашто је отеран јер не знам, али је чињенично стање да његово менаџерисање у Раду поприлично утиче на то шта имате у омладинским екипама, зато је и последња ваша генерација вредна помена 1996, баш она која је играла ту ЛШ.

Ђорђе Денић, односно Бона за оне који га прате од времена када је играо у балону у ФК Ројал је мало и Партизанов играч. ИСто као што је Андрија Луковић мало и Чукин, као што је и Никола Антић мало Партизанов... Ипак је био капитен у генерацији.

Мислим чак да Никола Антић никада није ни заиграо за ваше омладинске категорије већ је прослеђен у Палић који је тада био ваша филијала.

Ваш играч 100% је Немања Михајловић кога је направио Марко Николић и после на кварно узео од вас. С обзиром да фудбал не пратим само толико да гледам шта раде сениори, знам за Нецу још док је играо за генерацију старију годину дана од њега у балону у Пионирском граду, као што знам за Мараша да је дошао из Аустралије још у кадетима.

Занимљиво да вас је и друго ваше дете напустило на сличан начин а то је Лутовац, да се добро ради не би тако било.

У највећем успеху наше омладинске репрезентације када смо постали прваци света имали сте 0 играча, односно једног ако рачунамо да вам је Чукарички отео Станишу Мандића у омладинцима.

Ви одласком Ранка Стојића тонете и занимљиво је да је већина играча који су направили нешто баш из његове агенције. Видећете у наредним годинама колико лоше радите, а видите и у овим јер вам је последњи успех направљен 2015. године, да те подсетим данас је 2020.

Ово за плате сам ти кроз Лутовца објаснио нема потребе даље да повлачимо ту тему, циљ је био да ти кажем да код вас нема система никаквог као и у већини клубова у лиги. Клуб који не ради систематично не може да се буни како му је неинтересантно јер он доприноси томе да буде неинтересантно.

Ево Војводине мало су се затегли и одмах освојен куп, ТСЦ се изборио за европу, Чукарички игра леп фудбал са мноштвом младих играча...

Подсетићу те да овај није био на власти (2010. година) када је Гаспром дошао у Звезду, њему може Терзић да се захваљује ми немамо на чему.

МТС је преко Звездине тарифе добро вратио уложени новац и то је већ добро познато свима, тако да сарадња са Звездом је апсолутно на обострану корист и није давање новца само да би неко опстао.

То што ти не видиш корист МТС-а за улагање у клубове са великим бројем навијача само показује колико не разликујеш спонзорства која оправдавају улог и спонзорства која су у ствари хуманитарне донације.

Када сам написао да гледате прво своје двориште мислио сам на све ове ствари, опаметите се пошто неки од вас воде клуб, имате потенцијал у виду тога да је некада ваша школа била врхунска а сада остају само трагови. На крају крајева погледајте у последњих пар сезона колико маторих суперлигашких играча доводите и враћате.

Ја вам од срца желим да се опаметите јер је много лепше када на суперлигашкој утакмици прекопута себе видим навијаче противничке екипе.

Dac
Posts: 21
Joined: Wed Jan 08, 2020 9:48 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Dac » Sat Jul 18, 2020 11:24 pm

To što ja palamudim o hrvatima vam je najveća kazna ali i dobra lekcija jer može možda da se desi da se u novom sadu pojavi neko sa mozgom pa da kaže, pa stani jebote šta ovaj naš idiot matorac kenja po internetu dok nam navijački život prolazi pred nosom a mi gledamo mini hrvate da rade stvari koje mi možemo da sanjamo trenutno. Pa kaže to ne mora da bude tako, da nam ljudi laju po internetu dok drugi prave neku navijačku istoriju, već možemo da okrenemo novi list i da budemo malo navijači.

Da sutra možemo da kažemo da nam nije baš život prošao tako što smo kenjali po internetu već da imamo nešto iza sebe, da ne padamo na dupe kada vidimo gradove od po 30-40 hiljada neke funkute, ultrase vk, raznorazne bosančerose šta rade. Sad bi ti pošto ne znaš i nemaš šta da kažeš što padate na dupe kada vidite ove mini hrvate i grupe iz okruženja šta rade a vi slinite za takvim stvarima, sad bi ti malo da vratiš pa spominješ torcidu kako se bore za svoj klub, a njihovi ljudi koji su im napravili grupu, i stariji i mladji pričali u superlativima o periodu kada su se i na na način kako su se delije borile za svoj klub. I kako izgleda ta tribina delija.

svaka grupa koja se bori za svoj klub kapa dole. pravni model funkcionisanja hajduka mi se ne svidja i ne bi to hteo u svom klubu, a deo u kojem se bore za bolji položaj hajduka i da stane na noge to kapa dole bilo da je u pitanju torcida ili bilo koja druga grupa sa istim motivima. S druge strane ovo za šta se bore recimo bojsi iz zagreba sa dinamom godinama je ono što ja imam u svom klubu i za što sam se izborio sa svojom grupom.

A sve ovo što pišem su isključivo navijačke stvari ni u jednom momentu nisam pomenuo kakvi ste šta radite kakve ljude imate koliko plivate u mulju, jer to ne pripada internetu i raspravama ovde a i ove navijačke stvari koje neko radi ili ne radi dovoljno govore za sebe ko je kakav i koje je gde. Ko je kako radio tako mu se vratilo i to se vidi na tribini i van tribine. Čak vam niko nikad nije pomenuo što ste pre par godina furali zastavu podrške američkoj vojsci jer znam da ste davno izgubili razum ali neka me neko ispravi ako sam pogrešio grupu koja je ovo imala u kopu.

Sevastopole
Posts: 602
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sat Jul 18, 2020 11:49 pm

2003/2004. godina.

Image

Dac
Posts: 21
Joined: Wed Jan 08, 2020 9:48 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Dac » Sun Jul 19, 2020 12:03 am

U kom kontekstu si postavio ovu sliku?

Dac wrote:Čak vam niko nikad nije pomenuo što ste pre par godina furali zastavu podrške američkoj vojsci jer znam da ste davno izgubili razum ali neka me neko ispravi ako sam pogrešio grupu koja je ovo imala u kopu.


Baš ne mogu lepo da se setim, ali skoro sam siguran da je firma imala powmia zastavu u kopu što je meni tada bilo neverovatno. sećam se da je imao i spartak ali oni su svašta imali po kopu tih godina pogotovo kada odu na neko daleko gostovanja pa svakakvi dodju i ubace se, pa se pričalo s njima o tome, ali onda ladno kod nas neko iznaci tu zastavu, a meni ostalo u glavi da je firma.

User avatar
casual fcv
Posts: 176
Joined: Fri Dec 02, 2016 7:06 pm
Location: Нови Сад
Contact:

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casual fcv » Sun Jul 19, 2020 12:06 am

Ili možda kod vas neko skonta, šta ovi idioti matorci, idu već 20 godina kurvali se sa svim upravama i vlastima, jedno pričali, drugo radili, treće mislili, i odjebu vas i probaju da naprave neku zdraviju priču, počnu da idu na utakmice vikendom, prestanu da leče komplekse na grupama koje imaju 300 puta manju bazu, prestanu da strančare i cinkare i uzmu da idu na utakmicu da bi gledali klub i uživali u ekipi...

A za hrvate me zabole, čestitam im što su pravi ultrasi, al što se mene tiče daleko im lepa kuća...najbolje da ćeš nekog da ubediš da smo mi rak rana ove scene pored vas i grobara, mrtvih, osakaćenih, snimanja, maltretiranja, a Firma iz Novog Sada koja ne ide bez pratnje ni u wc je problem, jer vi kao poštari oblećete...

Za početak se ovde napišete da ste na pogrešan način uzimali zastave, da to nije ispravan put, da ako se hoće napredak scene ne može najbrojnija grupa da ide takvim putem...šta ste očekivali u torbi koja se nosi u Novi Pazar nego Srpske zastave, pa sad ne možete ni da ih zapalite, zapalili ste barjak i dvomotku, vi bre još niste naše zastave zapalili, zašto???
У НОВОСАДСКИМ ОЧИМА ТВОЈА ПЛАВА ЗВЕЗДА С'ЈА!

Sevastopole
Posts: 602
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sun Jul 19, 2020 12:08 am

Da sam zlonameran, ne bi mogao niko da ih ubedi sa ovom slikom da nisu oni doneli ovu zastavu. Mislio sam da se vozim malo da vide ljudi sta je internet, propaganda, ali neka ostane na tome da su lepo naseli na provokaciju iz tog vremena i da su uredno okacili zastave pored ove. Ali po slici i kada bi mi se drzali svi price, bilo bi povuci potegni. E tako se 90% stvari iz proslosti ovuda vuce i koristi kao neki dokaz, a oni koji su bili tu i deo tog vremena bi cupali kosu da objasne da nije tako.

Dac
Posts: 21
Joined: Wed Jan 08, 2020 9:48 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Dac » Sun Jul 19, 2020 12:28 am

casual fcv wrote:Ili možda kod vas neko skonta, šta ovi idioti matorci, idu već 20 godina kurvali se sa svim upravama i vlastima, jedno pričali, drugo radili, treće mislili, i odjebu vas i probaju da naprave neku zdraviju priču, počnu da idu na utakmice vikendom, prestanu da leče komplekse na grupama koje imaju 300 puta manju bazu, prestanu da strančare i cinkare i uzmu da idu na utakmicu da bi gledali klub i uživali u ekipi...

A za hrvate me zabole, čestitam im što su pravi ultrasi, al što se mene tiče daleko im lepa kuća...najbolje da ćeš nekog da ubediš da smo mi rak rana ove scene pored vas i grobara, mrtvih, osakaćenih, snimanja, maltretiranja, a Firma iz Novog Sada koja ne ide bez pratnje ni u wc je problem, jer vi kao poštari oblećete...

Za početak se ovde napišete da ste na pogrešan način uzimali zastave, da to nije ispravan put, da ako se hoće napredak scene ne može najbrojnija grupa da ide takvim putem...šta ste očekivali u torbi koja se nosi u Novi Pazar nego Srpske zastave, pa sad ne možete ni da ih zapalite, zapalili ste barjak i dvomotku, vi bre još niste naše zastave zapalili, zašto???


Kada se skineš sa interneta i ostaneš sam sa sobom i svojom grupom imaš svo vreme ovoga sveta da razmisliš šta si i kako radio, i kako ti se to desilo da ti lokalna ekipa sugradjana delija iz novog sada na navijački način napravi zvrčku i uzme zastave. i na neki način vas pošalje u istoriju. za tu zvrčku su vaši ljudi firmaši tada pričali da je to vaša nesmotrenost, greška koju su delije iz novog sada iskoristili i na navijački način napravili zvrčku.

sa godinama ste napravili ovaj mit i priču koju sada poturaš i truješ nove generacije da je zvrčka uradjena van kodeksa, nipodoštavate tu stvari perete sami sebe pred svojim ljudima i javnosti da bi poturili pod tepih svoje greške, loš rad koji je za rezultat imao da vam odu zastave. kamo sreće da su se svi navijački problemi rešavali na način na koji su vas rešili vaši sugradjani sa tom zvrčkom. kao što ste tada priznali da je bilo sve navijački.

Osnovni motiv vašeg pisanja na internetu je taj što vi više nemate šta da izgubite. Vi ste svoje navijanje izgubili, neki zastave, neki čitave tribine, neki grupe neki ekipe. Pošto nemate šta više da izgubite vama ostaje da se istresate i iživljavate na internetu. Ako u tome uspete da odvratite nekog deliju da ode na utakmicu, da sumnja u svoju grupu ovim internet ispiranjima mozga, da ga odvratite od navijanja ili uvučete u neko blato, vi ste svoje uradili to vam je domet.

Jer ova rasprava koja se sada vodi ovde trenutno će se voditi ovde i za par meseci, za godinu, sve će isto da se reciklira i raspravlja. Jedina je razlika što će neko nešto da radi van interneta pa će eto nekako slučajno delije da budu grupa koja upali najviše pirotehnike u navijačkom svetu od južne amerike, severa afrike do zapadne i istočne evrope, grupa koja u nedelju dana izbaci 3 nove pesme iako ih i ovako ima najviše, koja ima najveći kop u ovom delu evrope, koja protiv starog srpskog kluba vojvodine ima skoro deset hiljada ljudi u kopu. A vi ćete da kenjate i kenjate, pišete o navijačkim zvrčkama kao polukriminalnoj organizaciji i aktivnostima dok vam navijanje i navijački život proazi ispred nosa, pa onda padnete na dupe kada vidite funkute sa zadranima, armadu u splitu ili kohortu u zagrebu.

to su sve teški kriminalci čim oni prave navijačke zvrčke. Zamisli ti te kriminalčuge što vam se izdrogiraju na egzitu pa odu u taj glazgov kod kultnog rendžersa i umesto da im odnesu cveće i pokažu respekt što su onako ostali verni klubu u beton ligi, oni njima odu pred pab, tribinu i naprave zvrčku. I to sa mizernim brojem ljudi. Jedina im je greška što nisu više gledali pikiblajnderse. Pa onda rječani stari kriminalci pa ko fol neki turisti se šetaju rivom prepodne i prave zvrčku torcidi. Naravno sve su to kriminalci koji svako prema svojim mogućnostima vrši kriminalne radnje u navijačkom svetu. Jedino eto novosadska firma nema veze sa takvom vrstom navijačke aktivnosti i kriminalom, oni se bave nečim drugim.

A kažem nit su oni bolji, nit su jači, nit su lepši, al džabe kada kod nas ne postoje navijački motivi kod navijača nego neki drugi motivi koji za posledicu imaju da neko negde manji, prosečan a izgleda i radi bolje.
Last edited by Dac on Sun Jul 19, 2020 12:31 am, edited 1 time in total.

User avatar
casual fcv
Posts: 176
Joined: Fri Dec 02, 2016 7:06 pm
Location: Нови Сад
Contact:

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casual fcv » Sun Jul 19, 2020 12:30 am

Idemo dobrim putem, nije ovo mišljenje samo o Firmi već o svim Novosađanima i treba da se vidi sa kim debili idu da dele tribinu, ne samo Novosađani, i ostali gradovi, ako niste u stanju da u svom gradu napravite navijačku priču manite se utakmica, ne idite kod ovih kompleksaša da nameštate ljude iz svog grada koji su uzeli da u vašim gradovima rade ispravnu stvar, da se bore za lokalni klub i vaš grad, ne zaboravite da u danima kad ih vi ne vidite oni idu u gradove širom države i predstavljaju vaš grad bez državne pomoći bez pomoći drugih gradove, grade priču od nule i svaka im čast, daleko hrabrije i poštenije nego okrenuti se već formiranim grupama...čovek postaneš kad kreneš težim i ispravanim putem, ne tuđom utabanom stazom...

Dobro je da si okačio tu sliku, 30000 ljudi, vaša proslava, pokvarili smo je koliko smo mogli, za nas dobro gostovanje, napravili smo prekid, i to dobar, izbačeni smo sa stadiona na kraju, al kao što si ti uradio ljude na forumu, džabe kad smo Mađarska grupa :D
У НОВОСАДСКИМ ОЧИМА ТВОЈА ПЛАВА ЗВЕЗДА С'ЈА!

Sevastopole
Posts: 602
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sun Jul 19, 2020 12:39 am

Strasnu zvrcku ste nam napravili, nocima nismo mogli da spavamo zbog ovoga, bice pre da ste sami sebe izbacili.


casarino
Posts: 30
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:13 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casarino » Sun Jul 19, 2020 1:37 am

Stvarno ste vi Cigani kraljevi scene. U sta ste vi sebe ubedili da ste pa to nije normalno. Jel moze jos neko normalan da veruje vasim pricama?
Drzava vam napravila dug, vi ste spasili klub, vi ste heroji, ludaci, antirezimski... Vi niste normalni al kolektivno.

Nego sta ovaj sto drka na hrvate spominje neke zastave podrske americi? O cemu ti druze, da nisi to video kod malih hrvata na koje slinis a prebacujes drugima? Ili si se setio americkih zastava kod vas na severu iz perioda 90-tih?


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests