Српска навијачка сцена - дискусија

User avatar
друг члан
Posts: 1410
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby друг члан » Wed Oct 10, 2018 9:36 pm

Panzram wrote:E posle svega ovde pročitanog ja bi se zaista ozbiljno zapitao zašto Forsi vraćaju zastavu tamo nekoj nebitnoj Torcidi, pritom još osvedočenim ustašama, a nikad ne bi vratili većini naših grupa.


Сплића је био кључни играч у целој причи
Choose Life

Odan
Posts: 595
Joined: Mon Aug 29, 2016 12:04 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Odan » Wed Oct 10, 2018 10:05 pm

Nikodije wrote:Dobro je nekada povuci paralelu izmedju nasih grupa i naseg shvatanja navijanja i navijacke price i npr Hrvata.

Pazi ja kao Srbin, nacionalista mogu slobodno da napisem da su Hrvati sto se tice navijackih grupa i uopste navijacke price mnogo normalniji nego mi Srbi. Setimo se samo setnje zajednicke torcide i bbb mislim da dalje ne treba da idemo. Ljudi ne shvataju sa kakvom ekipom u Srbiji mi imamo posla jos ovde pisu pa sto djavoli ili marinci ili firma ne vrate ciganima za zastave i slicne pricice?! ;)

Pa zamislite nekim cudom ali bas cudom marinci skinu ili na foru uzmu zastavu ciganima nzm kako bi to mogli da urade ni Kobre a kamoli marinci ali ajde npr desi se. Pa svako ovde zna sta bi se desilo u istom danu. Pa samo iz Vojvodine bi mogli cigani da skupe oko 100 ozbiljnih ljudi koji bi im ugasili ne grupu nego grad citav, dajte malo realnosti.

A da ne pricam o tome sto bi nekome pala glava sigurno. Ne pisem ovo jer imam neki strah od cigana niti ih gotivim pisem kao realan covek koji je navijac dugi niz godina. Nema drzave na svetu gde jedan klub ima jacu podrsku i brojniju od same reprezentacije, znaci vise ljudi navija za Zvezdu nego za Srbiju, prosto to su cinjenice ali oni umesto da budu normalni i da grade pricu zdravu i normalnu da budu smekeri oni koriste svaku slabost i napadaju grupe koje jedva zive na sceni.

Pa jbt zamisli da nema tih lokalnih grupa pa navijacki pokret u Srbiji bi bio jos gori i dosadniji. Ovde se pise kako niko sem Zemunaca ne ide da se ponudi da se pobije i slicno ili to jako retko radi. Prosto se zapitam dali ovde ljudi znaju kako rade i funkcionisu manje grupe? Pa prosecna manja grupa nema vise od 50-ak momaka u jezgru od toga njih mozda 30-ak spremnih za sve pa neka bude i svih 50 spremno to je smesna brojka , da ne pricam da ako padnu 3 vidjenija coveka iz grupe nastaje ozbiljan problem.

To je realnost i to se zna ali sve to ciganima nije bitno oni sacekaju svojih 5 min i napadaju kao da ce dobiti neki plus od nekoga. Ajde sto su napadali nego sto jos napadnu na tako jadan nacin da ti se zivot smuci. Ocigledno u Srbiji ljudi negledaju na isti nacin navijanje i navijacki pokret. Za mene je navijanje bila ljubav prema klubu i 2 dana nedeljno nekada vise zavisi cimanja oko neke parole ili brojke ili izdanja.

Ali ni u ludilu nebi mi padalo na pamet vojna akcija kodnog imena Umka ili sacekusa marinaca posle njihove tekme sa nekim Borcem ili sa kim vec ili upadanje Djavolima u 3 ligi pred neku tekmu. Iznajmljuju stan 3 nedelje ranije u blizini stadiona Vojvodine kako bi oteli zastave firmasima, spremna kola za beg i sve sto ide uz to , pa jbt sta ti ljudi rade sem sto prate i akcijaju od cega zive?

Ja sam samo pobrojao par nekih meni neverovatnih stvari gde sam ja shvatio da sam za te i takve ljude onda obican simpatizer. Ja da nekoga pratim, da nalazim stekove,stanove,napustene kuce, da skupljam ljude,oruzje itd za neku navijacku akciju pa to je ludilo. I te zastave isto, cigani ih tretiraju kao da cuvaju sveti gral, ok ali ajde ako su te ekipe jake,mocne,spremne pa neka nose zastave svoje.

Neka npr ekipa iz Nisa krene od Nisa za BG ili gde igra zvezda sa svojom krpom i neka je brane neka se ponude sa realnim sansama da ih neko izakcija a ne da cuvaju sve 2 m ispod Marakane. Mislim ko sam ja da pisem o njihovom radu itd ali realno ne daju sansu nikome ni za pokusaj revansa, sto je po meni opet malo jadno i licemerno.


Sta su te delije neka militarna organizacija pa ne moze da im padne zastava :) Cuj da nekome padne glava zbog dva metra platna... Mada vec su pale zbog zidova :!:

User avatar
casual fcv
Posts: 176
Joined: Fri Dec 02, 2016 7:06 pm
Location: Нови Сад
Contact:

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casual fcv » Wed Oct 10, 2018 10:06 pm

Kezual fkv pravda poraze bila deca, da je on bio tu druga prica bi bila,


Gari ne pravdam ja nista, samo iznosim cinjenice, okej razjurili ste al cinjenica je da su bila uglavnom deca u rasponu od 16 do 20 godina, neka su pobegla neka nisu, za ove sto nisu ne huskamo da trebaju sada da uzmu brze bolje sta mogu pa da lome, nego nam je drago sto su stali iako su dobili po tamburi malo, znas na koje klince mozes da racunas, a na koje ne.
У НОВОСАДСКИМ ОЧИМА ТВОЈА ПЛАВА ЗВЕЗДА С'ЈА!

crni bombarder
Posts: 6
Joined: Wed May 02, 2018 1:05 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby crni bombarder » Wed Oct 10, 2018 11:06 pm

Aj ok, bili su osnovci i srednjoskolci, tamburale ih razredne staresine zato sto su istalasali na casu skole u prirodi...
Mali ima devet godina, al jak ko konj!

svuda.prisutan
Posts: 547
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby svuda.prisutan » Wed Oct 10, 2018 11:37 pm

Lunapark wrote:Eto nakon onih primera sa prošle strane, evo ga dole citirani još jedan primer direktno kod nas kako ljudi ne da ne mogu da vrednuju nešto i procene, nego uopšte ne mogu da vide na pravi način. Isto dešavanje, totalno drugačije vidjenje situacije, i to sve zato što ljudi ne umeju da pričaju istim jezikom i razumeju osnovne stvari.

svuda.prisutan wrote:
losvolocos wrote:Нападани су Ђаволи у КГ када су били најjачи и кортео им је једном разјурен али ти то наравно не знаш или се правиш наиван кратко ти сећање можда.

А и те твоје поразе на траци од гробара можеш само себи да продаш пораз по који јесте био ту нема шта али опет величати се толико је већ оно ваше чувено поштење.


Ne lupaj gluposti. Vas pokusaj kortea je napadnut (ako mislimo na isti dogadjaj u fudbalu). Ako mislis na Kup Koraca, ljudi su se okupljali u centru, nije bilo ni 70 coveka od kojih polovina i jace klinci, ali dobro, nasa krivica sto nismo ispostovali vreme skupa.


Hm, ako mislimo na isto dešavanje u fudbalu, od tolikog Kragujevca i mesta, taj korteo je baš išao vašom ulicom prema vašem kafiću i došao na mesto gde ste bili? A napali ste korteo kako? Tako što si prišao da se rukuješ sa Zemuncima pardon Delijama?
Kada pričaš o tom Kupu Koraća, ako mislimo na isti, jel ne misliš da je u redu ako već pričaš o tome pomenuti da to u isto vreme nije bilo jedino dešavanje u gradu, i da ste na još nekom mestu prošli kao u tom centru, da bi se dobila neka malo potpunija slika? Ali ja mislim da ne treba da se priča tako o tim stvarima ovde, i ovo je previše, ali samo zato što je bitno, da koliko toliko dodjemo do makar minimuma zajedničkog kapiranja i razumevanja oko nekih dešavanja.


Ide grupa ljudi, a dolazi pandur i kaze ovo su vasi, zemunci, lik prilazi i vidi da nisu zemunci, i tako je krenulo. Koliko je ljudi ljudi napalo korteo? u kaficu je bilo 30-ak ljudi, od tih 30, 20 je izaslo na vas, brojka nije ni bitna, ne moze ravnopravno, ali svakako nije bilo duplo vise ljudi, osim sto je jedan vas imao noz kod sebe.

Pa da, nije bilo jedino desavanje u gradu, vas 50-80 sa sve kuvanim je razjurilo 30 ljudi kod Politehnicke skole....a da, bilo je i ono da ste cekali pojedince ispred kuce, to je bas bilo hrabro sa vase strane. Sto se tice centra, doslo bi do tuce, a ovako ste samo projurili i rasterali ljude koji su bili tu u tom trenutku. Za to svaka cast, nasa krivica sto vecina nije bila tu.

Ne moze nasa scena da ozdravi, bar ne u skorije vreme. Bice mozda kada budete zavrsili kao grobari, kada se budete podelili. A verovatno ce se desiti, pitanje je vremena. Previse je mrznje da bi ozdravila scena. Vi hocete da niko ne dira vase podgrupe iz drugih gradova, mi necemo da 20 coveka ima grafit u gradu (npr). Zdrava scena ce da bude kada ljudi iz svakog veceg grada stanu uz gradski klub, gde nece biti problema 24/7, vec iskljucivo kada dodje vikend i kada se gostuje negde, ili kada se docekuje neko.

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby нема лека » Wed Oct 10, 2018 11:42 pm

Друже само немој да лажеш да је код вашег кафића неко наш имао нож! То је баш лаж, нисте могли да налетите на бољу и исправнију екипу у том тренутку

svuda.prisutan
Posts: 547
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby svuda.prisutan » Thu Oct 11, 2018 12:00 am

Ne lazem, nemam potrebe za tim. Sta ja imam od toga da lazem za nesto sto se desilo pre 6-7 godina? To se nije desilo pre dva dana, niko nije ni izboden. Cak sta vise, 20-ak min pre toga su bila 4-5 momka na 50-ak metara od kafica, i sa njima nije doslo do sukoba bas zbog tog noza.. Lik izvadi noz, i kaze: "Ajde, ovo je vas grad." Verovatno je on bio u toj ekipi kasnije u tom sukobu.

Ali to je bilo i proslo, ovde ljudi diskutuju o buducnosti navijacke scene i o skorijoj proslosti sta se desavalo. Moje misljenje je da je nemoguce ozdraviti navijacku scenu.

crni bombarder
Posts: 6
Joined: Wed May 02, 2018 1:05 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby crni bombarder » Thu Oct 11, 2018 12:02 am

Svuda.prisutan mislim da od tvoje zasepljenosti mrznjom prema Sevreru, gubis kompas u pisanju nekih stvari, takodje i u realnom u sagledavanju dogadjaja koji su bili.

User avatar
casual fcv
Posts: 176
Joined: Fri Dec 02, 2016 7:06 pm
Location: Нови Сад
Contact:

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casual fcv » Thu Oct 11, 2018 12:35 am

Aj ok, bili su osnovci i srednjoskolci, tamburale ih razredne staresine zato sto su istalasali na casu skole u prirodi...
Mali ima devet godina, al jak ko konj!


Osnovci nisu, samo srednjoskolci kod futoske, a kod kisacke se nasli i par starijih od 26-27 godina koji su i stali zajedno sa jos nekoliko klinaca.
Ja ne osporavam to sto ste izleteli, al ne znam ni zasto ti osporavas ovo sto ja govorim kada znam koji su ljudi bili
У НОВОСАДСКИМ ОЧИМА ТВОЈА ПЛАВА ЗВЕЗДА С'ЈА!

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Чомбе » Thu Oct 11, 2018 12:58 am

Поставља се често питање зашто цигани нису напали ову или ону групу кад је била најјача, кад је била у експанзији и скинули им целу ограду...па одговор је управо данас међу вама, зашто ви не нападнете цигане сад кад су најјачи не улетите им на север и скинете целу ограду?


Проблем је дубљи далеко од трибине, нема части и морала генерално у друштву. Туку се 10 на 1, отварају главе, упуцава, боде, сакати...свакодневно невезано за навијачке сукобе. То је ОГРОМАН проблем који се пресликао и на навијачки свет. Дај Боже да постоји начин да навијачи то превазиђу у својим сукобима, али ја сам искрено скептичан у вези тога.

То скидање и паљење гардеробе и шалова ( а то раде СВЕ трибине) не доприноси оздрављењу сцене, нема потребе да се лажемо има толико слика и снимака на којима се види шта се пали,а то су у бар 90% случајева ствари из слободне продаје без икакве тежине. То раде цигани, то раде гробари то ради фирма... Смео би да се кладим на невиђено да бар пола крпа које су изгореле по оградама наших стадиона нису биле величине веће од С и М. :)

Овде међу последњих пар страна и 20-30 постова и још мање људи не може нико да призна искрено своју грешку и да се сложе људи око исте ствари, а не да се сложе читаве трибине и признају пораз, грешку, кривицу...

Lunapark
Posts: 19
Joined: Thu Oct 04, 2018 10:08 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Lunapark » Thu Oct 11, 2018 1:22 am

svuda.prisutan wrote:Ide grupa ljudi, a dolazi pandur i kaze ovo su vasi, zemunci, lik prilazi i vidi da nisu zemunci, i tako je krenulo. Koliko je ljudi ljudi napalo korteo? u kaficu je bilo 30-ak ljudi, od tih 30, 20 je izaslo na vas, brojka nije ni bitna, ne moze ravnopravno, ali svakako nije bilo duplo vise ljudi, osim sto je jedan vas imao noz kod sebe.

Pa da, nije bilo jedino desavanje u gradu, vas 50-80 sa sve kuvanim je razjurilo 30 ljudi kod Politehnicke skole....a da, bilo je i ono da ste cekali pojedince ispred kuce, to je bas bilo hrabro sa vase strane. Sto se tice centra, doslo bi do tuce, a ovako ste samo projurili i rasterali ljude koji su bili tu u tom trenutku. Za to svaka cast, nasa krivica sto vecina nije bila tu.

Ne moze nasa scena da ozdravi, bar ne u skorije vreme. Bice mozda kada budete zavrsili kao grobari, kada se budete podelili. A verovatno ce se desiti, pitanje je vremena. Previse je mrznje da bi ozdravila scena. Vi hocete da niko ne dira vase podgrupe iz drugih gradova, mi necemo da 20 coveka ima grafit u gradu (npr). Zdrava scena ce da bude kada ljudi iz svakog veceg grada stanu uz gradski klub, gde nece biti problema 24/7, vec iskljucivo kada dodje vikend i kada se gostuje negde, ili kada se docekuje neko.


svuda.prisutan wrote:Ne lazem, nemam potrebe za tim. Sta ja imam od toga da lazem za nesto sto se desilo pre 6-7 godina? To se nije desilo pre dva dana, niko nije ni izboden. Cak sta vise, 20-ak min pre toga su bila 4-5 momka na 50-ak metara od kafica, i sa njima nije doslo do sukoba bas zbog tog noza.. Lik izvadi noz, i kaze: "Ajde, ovo je vas grad." Verovatno je on bio u toj ekipi kasnije u tom sukobu. Ali to je bilo i proslo, ovde ljudi diskutuju o buducnosti navijacke scene i o skorijoj proslosti sta se desavalo. Moje misljenje je da je nemoguce ozdraviti navijacku scenu.


Pa imaš potrebe za tim zato što tačno računaš da je prošlo toliko vremena, da se niko ne seća, da će ljudi preći preko toga jer su nakon toga imali ihaha dešavanja i da na tu epizodu ni ne gledaju kao nešto toliko bitno, suštinski, više kao rutinu. A mnogo je bitno, baš mnogo.

To je jedan od razloga zašto se ovo sve piše. Jednostavno ljudi, prestanite da pravite mitove, posvetite to vreme sebi i svojim grupama, razgovarajte, daj da se ovo unormali. Naravno da ti imaš potrebe za tim, jer ako nakon toliko vremena ti sada nešto izvučeš dobro za sebe i svoju grupu, makar na internetu, ma to je to, nešto ste uradili.

Ali to nije ispravno i to je linija manjeg otpora, ma niko neće imati rezultate ako tako radi. Mene je sramota prvo zbog tih ljudi koji su bili tamo da uopšte nešto i pišem o tome, a onda me je sramota što razgovaram sa tobom koji toliko izobličeno gledaš na stvari, i ajde što ne možeš da rezonuješ kako treba, nego još lažeš i pominješ nož.

Kakve vi sebi scenarije pravite u glavama skroz je neverovatno. Evo vidiš da ipak nije bio nož u tom dešavanju kod kafića, ali da ne propadne mit, bio je 20 minuta ranije? Pa nije ni tada, nego su se malo pre tog kortea sreli ljudi u istom broju ali zbog prljavštine u vašim rukama nije ništa bilo. I tada vam je rečeno da bacite to, pokazane su vam ruke i rečeno da je ovo vaš grad. Zna se ko je sa vaše strane bio. I to ako su vam ti vaši ljudi to rekli, a to su vam najbolji tamo, sa stažom i imenom, ako su vam oni preneli taj mit o nožu onda neka ide sve u pičku materinu. Ma ni to dešavanje kod te škole uopšte nije bilo tako, neverovatno.

Ne da nisu mogli da nalete na bolje ljude u tom trenutku, nego što cela ta generacija sve ove godine radi kako treba, i dan danas su pored svega, pored svog zla zadnjih godina ostali ispravni, glas razuma i neko ko radi celo vreme da nam svima bude bolje. I onda čitaju ove gluposti i bljuvotine po internetu, kako ih neko razvlači ne bi li nakon toliko godina ostvario nešto itd. Strašno, šteta svih nas sa koje god strane kome je iole stalo do boljeg navijanja.

Kada čovek vidi sa kime ima posla, kako ljudi gledaju na stvari, koliko su daleko spremni da idu u lažima i izvrtanju činjenica, prosto je neverovatno da u takvoj atmosferi imaš neke Zemunce i par desetina drugih normalnih u Srbiji za rivale.

Kada malo bolje razmislim, prava je naučna fantastika da takvi ljudi postoje kod nas, zato treba da se pozdravi svaka njihova incijativa za prave stvari, jer ako i to nestane, možemo svi kolektivno da batalimo bilo kakvo navijanje. A verujem da je ipak cilj da navijanja bude, da pripada pravima, i da budemo normalni rivali.

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby МГП » Thu Oct 11, 2018 10:57 am

Искрено ништа не уљева наду да ће се нешто на боље промијенити на српској навијачкој сцени, па ни овај примјер из Земуна од прошлог викенда. Ми као народ тешко мјењамо навике колико год лоше биле, тако је и што се тиче навијачког свијета. Само се надам да ће барем у будућим сукобима превладати разум по неким питањима, да их сад не набрајам.

User avatar
Panzram
Posts: 355
Joined: Sun Jun 12, 2016 1:41 pm
Location: Južni Beograd

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Panzram » Thu Oct 11, 2018 12:37 pm

Odan wrote:
Panzram wrote:E posle svega ovde pročitanog ja bi se zaista ozbiljno zapitao zašto Forsi vraćaju zastavu tamo nekoj nebitnoj Torcidi, pritom još osvedočenim ustašama, a nikad ne bi vratili većini naših grupa.


Sto toliko palamudis o toj torcidinoj krpi? Jesu ustase ali nije ni pala navijacki pa koga boli kurac kako je vracena! Slazem se, nikad ne bi vratili vecini nasih grupa, ali ne bi sebi ni prisvojili jednu tako uzetu zastavu. UF je jedina grupa kojoj nikad nije pala zastava (bar na ovim nasim prostorima).


Očigledno me nisi skontao šta sam hteo da kažem, i najviše što mrzim je da objašnjavam šta sam hteo, ali evo, nije frka, ljudi smo.

Nit ja mislim da je Torcida nebitna, čak naprotiv, to je Torcida da se razumemo, nit sam ja spominjao da su oni ustaše niti bilo šta slično, dakle ironija je bila u pitanju. Ja sam odgovarao na prethodni post gde je neko napisao da ja podržavam taj čin primo-predaje sa Torcidom a oni su ovakvi i onakvi plus još osvedočene ustaše i postavio fotku sa njihove poslednje tekme gde dižu parolu za nekog njihovog "heroja" a koji je veliko zlo naneo nama Srbima.

Mislim glupo je pričati o tome, svi mi mrzimo ustaše a posebno MI koji smo poreklom iz Bosanske Krajine, i čiji su se dedovi aktivno borili sa PRAVIM original ustašama, da ne pišem dalje, svi znamo šta je bilo na Kozari i selima podno Kozare.

Dakle, poenta je bila u ovom poslednjem delu rečenice. A NIKAD NE BI VRATILI VEĆINI NAŠIH GRUPA, jer tema je "srpska navijačka scena" a ne Hrvati, Torcida, ustaše. E sad, možda ja grešim, možda bi Forsi tako oduzetu zastavu vratili ciganima ili grobarima, firmi, zemuncima, đavolima, meraklijama itd.etc. ali nekako mi se javlja da bi pre tu zastavu pojeo mrak, kao da nikad nije ni postojala nego da bi je bilo kome od naših vratili.

To sam hteo da naglasim, da treba da se zapitamo zašto je to tako, zašto nam je scena tako divna da niko nema poštovanja ni prema kome, da bukvalno niko ne bi ispoštovao taj kodeks o zastavama, da Forsi poštuju kodeks sa Torcidom (Bojsima bi kurac vratili) a ovde niko nikog ne jebe.
Ovo neće na dobro da izađe...

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Thu Oct 11, 2018 4:22 pm

U glavnom, pojavljivanje ovde ima za cilj da sada makar polako priblizimo ljudima te zle Cigane, da skapiraju malo vise stvari da ne bi svoju mrznju usmeravali u pogresnom smeru. Sve ima svoje. Da to nisu mitomani i ljigavci, da ne zaskacu 10 na 1 samo itd.

Sta vise, sem Radovaca u Pazaru i Grobara u Mostaru, ne verujem da je iko vise iskusio stvari koje su Cigani na svojoj kozi iskusili poslednjih godina. Bilo da je rec o Srbiji, Beogradu, bilo da je rec o inostranstvu. Ako neko ide srcem i potura glavu tamo gde niko ne bi nogu, sto bi rekao ludi Milojko Pantic, onda su to Cigani.

Nije to tek tako uci nekome na tribinu i pokusati da mu izneses celu torbu sa zastavama a pri tome ti je to glavni rival, nije ni lako prici hali i prebiti glavne rivale na ruke,niti je tek tako otici sa 150 ljudi u Zagreb a da niko ne zna i matirati Hrvate u sred glavnog grada, niti je lako otici pred Oaku i razjurili zelene, niti je lako otici u prokleti Instanbul i doci ispred tribine, niti naci i prebiti BBB u Atini, a nije ni toliko lako doci u poziciju da razjuris Arape ispred parka princeva, niti je jos mnogo toga lako uraditi i nema te taktike i crtanja plana koji ne zahteva muda i pozrtvovanost za tako nesto.

O stvarima koje nisu za internet necemo sigurno, ali ni to nije lako uopste. Zato bih apelovao na ljude koji nas i sa razlogom mrze i one koji nemaju razlog a mrze nas, da malo stanu i razmisle i da pokusaju da gledaju stvari sa nase strane. Mnogo se cutalo mnogo trpelo, ipak kada se ode toliko daleko da se zaborave uzroci svega, mora da se reaguje i makar 10-ti deo necega kaze.

weekend offender
Posts: 116
Joined: Fri Feb 05, 2016 3:48 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby weekend offender » Thu Oct 11, 2018 5:35 pm

kome vi prodajete ovde maglu? propucali, izboli,osakatili i ubili ste vise srba nego siptari,hrvati i muslimani zajedno poslednjih desetak godina.

TopalovicMladji
Posts: 21
Joined: Wed Apr 18, 2018 3:31 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby TopalovicMladji » Thu Oct 11, 2018 6:48 pm

Sta pricas vikend prestupnice? A garaza na medaku? A xy stvari koje se ne pisu po fejsbuku i ostalim drustvenim mrezama? A onaj fer od skoro 18 na 1? Daj nemoj vise da se lazemo kako su cigani svi ok. Nevezano za glavne rivale, a Jacim u Cacku? A Jagoda? Sve su to navijacki sukobi koji dovode do onog sto imamo danas svi - prazne tribine. Pa priznali vi sebi ili ne, morace i te vase "cestite i ispravne" tribine da porade na sebi a ne samo cigani. Cigani svakako imaju najobimniji zadatak. Uzdravlje

Lunapark
Posts: 19
Joined: Thu Oct 04, 2018 10:08 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Lunapark » Thu Oct 11, 2018 8:18 pm

Weekend offender, sada kada nisu prošli ti mitovi o nekoj ludoj beogradskoj navijačkoj sceni koje si probao ovde da provučeš a koja kao ima više grupa od Hrvata i još štošta što se piše, kada su počele da se pišu normalne stvari koje mogu da nam pomognu da gledamo to na pravi način gde se vidi da pored svog navijačkog zla u Srbiji ti imaš ljude koji rade stvari koje možda još par grupa u celoj Evropi radi, da se malo stvari unormale, kada se napišu primeri koji pokazuju kako može i treba da izgleda pravo navijanje, ajmo sada da sabotiramo kakvu takvu normalnu komunikaciju, da se vraćamo na dušmanisanja, tragedije, ono najgore.

Nije nikakav problem da se pominju tragedije i to zlo od navijanja u Srbiji kao primer nečega kako nikada ne treba da bude, ali ne tako da bi te užasne stvari, tragedije i mrtve ljude eksploatisao kako bi ga šuknuo preko interneta grupi koju mrziš. Jer tebi da je zaista stalo da se ne bi takve tragedije dešavale i ponovile, a vreme više niko od nas ne može da vrati nažalost, ti prvo ne bi koristio taj trovački jezik. Jer niko tebi ovde neće da broji stradale ljude od jedne strane, osakaćene ljude od druge strane, ili dušmanisanja sa treće.

Niti će neko da piše šta se dešava po Beogradu, eto samo sa Radovcima kada su se već javili kako im je trenutno i da se time neko nasladjuje, nabija nekome na nos nešto, ma neće to nikada pravi da rade. A toliko toga bi moglo da se kaže šta je sve bilo, sve hronološki, ali ne takvim jezikom preko interneta. Niko neće da pliva u toj internetskoj žabokrečini jer od toga nema ništa samo dodatno udaljavanje i jaz, već ako neko hoće da nešto uradi i promeni krenuće prvo da priča normalno bez tog ostrašećnog jezika. To je prvo i osnovno. Da naučimo medjusobno da pričamo.

Vreme više ne možemo da vratimo, nosićemo svi zajedno taj teret tragedija koje su se desile, ali možemo da vidimo kako će stvari da izgledaju u budućnosti. A ako je neko digao ruke od svega, ako neko nije taj koji hoće i može da promeni stvari, ako neko nije deo toga, pa ajde da imate bar malo dostojanstva i trunke svesti da onda ne otežavate ljudima koji rade na tome.

User avatar
Panzram
Posts: 355
Joined: Sun Jun 12, 2016 1:41 pm
Location: Južni Beograd

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Panzram » Thu Oct 11, 2018 8:42 pm

Kad prosečna, ne baš tolko upućena osoba čita šta se ovde piše izgleda mu kao da su cigani totalno u pravu. Zašto je to tako? Zato što ima mnogo više cigana koji mnogo učestalije pišu od svih vas ostalih. Dakle, ovo nije do cigana, oni su uvek išli na masu pa tako rade i po forumima, problem je u svima ostalima koji ste kontra njih, jer vas nema dovoljno aktivnih pod jedan a pod dva mora da se mnogo više piše ako hoćete njihov glas da nadglasate.

Ali kolko sam skapirao većinu zapravo zabole kurac šta se piše ovde na forumu jer je kao forum nebitan. E, ako je nebitan onda cigani pobeđuju lagano jer njima je SVE bitno, oni žele da dominiraju na svim poljima, i to je njihovo legitimno pravo. Znači nisu cigani krivi, mi smo govna. Ali pošto sam rekao da neću više da se mešam bar 40 dana, ispoštovaću to, a ovo shvatite samo kao dobronameran savet neutralnog posmatrača koji samo čita i prati. Hvala.
Ovo neće na dobro da izađe...

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby čompika » Thu Oct 11, 2018 9:04 pm

Panzram wrote:Zašto je to tako?.


Zato sto se na ovoj temi nista ne pise mesecima ili godinama,zato sto se i na sceni nista navijacki i normalno ne moze desiti vec godinama (cast izuzecima),i kada nekoliko manje-vise redovnih forumasa pokusava da napise neko svoje vidjenje stvari i razmeni misljenja o ovoj polumrtvoj sceni,odjednom se aktivira 7-8 starih ''za ne daj boze'' naloga ,i jos 7-8 sveze registrovanih, da te ljude ismevaju,satanizuju i da se istovari 15 novih strana njihove verzije srpske navijacke scene... za jednu grupu koja bojkotuje forum vec godinama,cigani su poprilicno aktivni,ali sto kazes,neka im,to je njihovo pravo,mi ostali smo ionako nebitni simpatizeri koji nigde nisu bili i nista nisu videli,i treba da cutimo i citamo,i mozda cemo cak i da naucimo nesto ;)

Lunapark
Posts: 19
Joined: Thu Oct 04, 2018 10:08 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Lunapark » Thu Oct 11, 2018 9:22 pm

Panzram burazeru ako ti koji sam za sebe kažeš da si nula u ovom našem svetu, ako ti koji nemaš klub, nisi navijač, ne ideš na utakmice pišeš o navijanju i onim najosetljivijim temama, a sa toliko godina kao neki napaljeni klinac, pišeš o ciganima da su ovakvi, onakvi, daješ neke analize koje nemaju veze sa onim šta se dešava i kako je van interneta, pa kako misliš da ljudi koji žive ovo na pravi način i stalo im je do ovoga, gledaju kako ih takvi ljudi koji nisu deo toga sveta polivaju govnima svo vreme?

Jel ti ne možeš da skapiraš da si se ti javio da pišeš o zastavi Torcide i Radovcima jer te smeta to što se tu provuklo, iako recimo nisi uopšte Radovac, ali te smeta to što se ovde piše o njima, o tom slučaju? I to je u redu, neka si napisao šta misliš i rekao da te to smeta. Ali šta misliš kako je ljudima koji su 100% u ovome, koji znaju ko su, šta su, šta su prošli, koliko im je stalo da bude sve kako treba i onda dodju ovde i vide kako ih ljudi koji realno nisu navijači, ništa ne ovisi o njima, pljuju najgore moguće, pišu takve bljuvotine da se ljudima prevrće želudac, i onda kada se jave ti im pišeš kalašture raus?

Šta misliš da njima ne smeta kada se laži i kretenski scenariji provlače o njima? Pa jel nisi nikada sebi rekao, ni u jednom momentu, čekaj malo, ja sam sa Vidikovca, tamo se zadnjih godina tolika sranja, gadosti, prašenja i ubijanja dešavaju, i nikada reči o tome nisam pisao, ali dodjem vamo i pišem o Delijama, pišem kako su ovakvi, onakvi, a da pri tome nikada nisi video te Delije da im pada na pamet da pišu šta se dešava po Beogradu, Vidikovcu, šta se dešava sa Radovcima, ovima ili onima. I nećeš da vidiš jer to ne rade pravi. To ne radi neko ko ima želju da se stvari poprave i promene. Ne piše i ne priča o tome na takav način.

S druge strane, jel zaista misliš da neko ko je zadnjih godina bio u Istanbulu, Atini x2, centru Zagreba, Moskvi, Parizu, ima dešavanja koja malo ko ima i ko će retko ko samo jedno takvo dešavanje da ima u životu, dodje ovde da prosipa gluposti o navijanju, kome taj bilo šta da dokazuje? Pa te stvari govore same sebe, i onaj ko je iole u ovome zna šta to znači. Pa niko ovde nije na internetu da pobedi nekoga u nekoj raspravi, već da se uspostavi kakva takva komunikacija i normalan jezik. Pa najlakše je da se nastavi po starom, to je linija manjeg otpora, to može svako. Ali ko može onda da mirno spava nakon svega ako zna da je mogao a nije dao sve od sebe da bude kako treba? Daj da makar ovde da krene kakva takva normalna priča.


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests