Српска навијачка сцена - дискусија

fedayn82
Posts: 144
Joined: Sun Feb 14, 2016 7:08 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby fedayn82 » Mon May 08, 2017 4:20 pm

16 zastava cini sadasnju ogradu. Nabroj pola.
Ниси храбар као Јагода!

Neapoli
Posts: 112
Joined: Wed Jun 08, 2016 1:11 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Neapoli » Mon May 08, 2017 4:23 pm

Od sadasnje tribine onako iz glave: ultras, ultra boys, heroes, cacak. Jel ti malo?

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby јахач магле » Mon May 08, 2017 4:26 pm

Од тих набројаних пола је украдено.
...Сијају звезде као очи конобарице...

weekend offender
Posts: 116
Joined: Fri Feb 05, 2016 3:48 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby weekend offender » Mon May 08, 2017 5:06 pm

zastave koje su pale pa napravljene lepse i starije i nosene bar na nekoliko zvezdinih utakmica: niksic bar dva puta pala,bijelo polje, vukovar, banja luka, vrsac, ultras par puta, heroes, ultra boys... to je ono sto mogu ja da se setim.

peacefull huligan
Posts: 54
Joined: Thu Nov 10, 2016 4:55 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby peacefull huligan » Mon May 08, 2017 7:13 pm

Никшић од задњег пада није правио нову заставу, Бијело Поље никад екипа није била, нити чини данашњу ограду, Бања Лука не чини ограду већ 10 година, Ултрас сваки пут краден. Једино је Хероес од битнијих данашњих екипа пала у тучи, и врло брзо је колико се сећам приче пало 10ак гробарских застава као освета. Уосталом набројте у задњих 15 година било коју битнију циганску заставу да је пала? Пао је Никшић, екипа се тада угасила

Pogrebnik
Posts: 69
Joined: Sun Apr 24, 2016 2:13 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Pogrebnik » Mon May 08, 2017 8:28 pm

Ako uzmes u obzir da jedno 10 godina Grobari nemaju svoju tribinu,onda je jasno da ne moze ni biti trofeja. A ne bih da pokrenemo pricu kako se zastave cuvaju,tj one koje se donose na utakmice.
Sto se tice Kg,ako je istina kao sto sam cuo da je bila lokalna ciganska ekipa,kapa dole,sad je na Djavolima sta ce i kako ce.

weekend offender
Posts: 116
Joined: Fri Feb 05, 2016 3:48 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby weekend offender » Mon May 08, 2017 8:54 pm

peacefull huligan wrote:Никшић од задњег пада није правио нову заставу, Бијело Поље никад екипа није била, нити чини данашњу ограду, Бања Лука не чини ограду већ 10 година, Ултрас сваки пут краден. Једино је Хероес од битнијих данашњих екипа пала у тучи, и врло брзо је колико се сећам приче пало 10ак гробарских застава као освета. Уосталом набројте у задњих 15 година било коју битнију циганску заставу да је пала? Пао је Никшић, екипа се тада угасила

mogu da se raspisem ali ne bi dalje da ulazim u raspravu oko zastava kad je koja pala i koliko je vredna, podjebavali ste djavole i firmu sto se nisu "ugasili" po nekim "ultras" kodeksima koje ocigledno sami niste nikad postovali a propovedate ih po internetu.

User avatar
4lista
Posts: 32
Joined: Tue Jul 05, 2016 9:10 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 4lista » Mon May 08, 2017 8:56 pm

Smešne su mi ove priče u fazonu paramilitarci, jebeš to, ne igra njihov klub, bezveze skroz fazon itd. Milion i jedan način da se opljuju cigani, ali zato kad Đavoli, Firma i slični drže "čist" svoj grad to je onda super, cool, ultra....Kako ga oni to čine čistim, tako što akcijaju Grobare ili Cigane samo kad igraju sa Zvezdom i Partizanom??? Ne sektaše decu po školama da napadaju zvezdaše i partizanovce, ne reaguju u izlascima ako se neko pokaže kao navijač najvećih, ne zanima ih šta se piše po zidovima grada i ko se skuplja po krajevim? To je sve super, ali kad ih se napadne na njihovoj navijačkoj tribini to je onda neki bezveze vojničko-akcijaški fazon....

Još su mi smešniji grobari koji posle svake ciganske akcije idu po netu i huškaju, eto desilo se što se desilo, sad je na vama da vratite, da se skupite i kontru udarite :lol:

peacefull huligan
Posts: 54
Joined: Thu Nov 10, 2016 4:55 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby peacefull huligan » Mon May 08, 2017 9:05 pm

друже једно је кад падне застава ударна коју носи цела група, а друго кад падне застава подгрупе. Нама је у задњих 15 година пала застава једне подгрупе и она се угасила. Хероји су пали пре 20 година, другачији менталитет је тад био, а и по тим неким кодексима, они су се осветили тако што су у наредном неком периоду узели 10ак застава.
Распитајте се ви још једном да ли је било 100 људи, или само локални цигани...

Neapoli
Posts: 112
Joined: Wed Jun 08, 2016 1:11 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Neapoli » Mon May 08, 2017 9:17 pm

peacefull huligan wrote:друже једно је кад падне застава ударна коју носи цела групa


Krasile su i takve zastave ogradu na Jugu.


User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby lider » Mon May 08, 2017 9:46 pm

А јел у тим кодексима и менталита ултра законику пише да ако ти падне заставе мораш да се осветиш и отмеш не знам колико застава и онда си миран, не мораш да се гасиш :lol: Ако већ спомињете то као свест морал и остала срања онда се група одмах гаси кад падне застава нема да се чека ништа. Или ипак треба да се сачека да навијачка јавност види да ли је група спремна да се освети и како и ако нису у стању онда се угасе а ако се којим случајем освете онда ником ништа :lol: :lol: :lol:
Акција је навијачка а још више на значају добија ако су учествовали само локални цигани без београдских. Одавно не пратим помно сва дешавања али стекао сам утисак да су Ронинси (кг цигани) угашени током преходних година или да их скоро и нема у граду. Сад ова акција је прво изненађење плус и то да су Ђаволи у мајој експазији, има их фино код куће имали су и неку прославу скоро. Лично мислим да ово локални цигани сами нису могли да изведу али ево овај текст о ухапшенима говори да су сви из Крагујевца.
Са друге стране мени никад неће бити јасно да неко може да навија за клуб из другог града и још иде и бије своје суграђане да би се доказао неком тамо 150 или колико км далеком. Никад не би навијао за клуб ван Београда и зато ми никад ти људи неће бити јасни.
ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Чомбе » Mon May 08, 2017 9:56 pm

Немојте само опет те глупости о локал патриотизму. Прежвакана прича, а неће ништа променити. Људи навијају од малена за неки клуб, уз оца, стрица, ујака... па најбоље сад кад одрасте да прекине да воли клуб за који навија зато што то вама није менталита ултра. :)

NS021
Posts: 28
Joined: Sun Nov 20, 2016 12:03 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby NS021 » Mon May 08, 2017 10:17 pm

lider wrote:.
Са друге стране мени никад неће бити јасно да неко може да навија за клуб из другог града и још иде и бије своје суграђане да би се доказао неком тамо 150 или колико км далеком. Никад не би навијао за клуб ван Београда и зато ми никад ти људи неће бити јасни.

Dodatni plus jos za organizaciju od svojih gazda dobiju ako se udruze sa nekim "bratom" iz 3 lepe kog jedva i razume.. pa zajedno svom prvom komsiji razlupa glavu. Ihaj.. sto je to ultra. Jos kad mu to posle iz kvarta niko ne bi zamerio narednih 364 dana, ma milina. Jebes lokal patriotizam. Treba navijati za ono prvo ugledas na tv-u il sto ti neko kaze. Bezveze tu da neko iz Uzica navija za Slobodu skroz :lol: ako je vec gledao RTS pa se navukao na Spartak iz Subotice ili Radnicki iz Nisa jer ih bas forsiraju
Last edited by NS021 on Mon May 08, 2017 10:23 pm, edited 1 time in total.

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby фикрета » Mon May 08, 2017 10:20 pm

Са друге стране мени никад неће бити јасно да неко може да навија за клуб из другог града и још иде и бије своје суграђане да би се доказао неком тамо 150 или колико км далеком


:?:

ono kad izbodes,ubijes sugradjanina da bi se dokazao nekom,doduse mnogo blizem od 150km


zastava je uzeta,sem ponosa niko nije teze povredjen,to je najbitnije
a djilkosi i kulovi neka stave prste na celo i razmisle dal ce jos da lome deci lobanje,buse gume

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Чомбе » Mon May 08, 2017 10:42 pm

NS021 wrote:
lider wrote:.
Са друге стране мени никад неће бити јасно да неко може да навија за клуб из другог града и још иде и бије своје суграђане да би се доказао неком тамо 150 или колико км далеком. Никад не би навијао за клуб ван Београда и зато ми никад ти људи неће бити јасни.

Dodatni plus jos za organizaciju od svojih gazda dobiju ako se udruze sa nekim "bratom" iz 3 lepe kog jedva i razume.. pa zajedno svom prvom komsiji razlupa glavu. Ihaj.. sto je to ultra. Jos kad mu to posle iz kvarta niko ne bi zamerio narednih 364 dana, ma milina. Jebes lokal patriotizam. Treba navijati za ono prvo ugledas na tv-u il sto ti neko kaze. Bezveze tu da neko iz Uzica navija za Slobodu skroz :lol: ako je vec gledao RTS pa se navukao na Spartak iz Subotice ili Radnicki iz Nisa jer ih bas forsiraju



Ево ти нам објасни на примеру нс-а, зашто неко са лимана не навија за кабел него за војводину, са детелинаре за нови сад, из каменице за фрушкогорац и тд.? И шта ћеш ти сутра ако се којим случајем преселиш у суботицу да учиш сина да навија за спартак а не за вошу? :)

Бока Јуниорс
Posts: 3
Joined: Sun May 07, 2017 10:48 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Бока Јуниорс » Mon May 08, 2017 10:58 pm

Цигани су одавно постали сврха сами себи, симпатизери им више не долазе јер су и сами видели да ту нешто не штима, али зато се на њиховом форуму замазују очи о некој завери против Звезде, нападају ти исти симпатизери иако Толета више нема и довели су свог човека на чело савеза. Нема више скандирања против власти као у време Тадића, да, цела сцена је у кризи, то је дотакло и цигане, види се по бројци како су се осули и то неће надоместити никакво акцијање група које су по свим параметрима испод њих.
Због оваквих ствари им страдају људи ван БГ-а, због болесне опесесије да буду главни у сваком граду, питам се да ли неког од њих из "централе" имало пече савест када настрада неки младић?
О некаквом менталитету је излишно причати јер га на овим просторима нема а таква сцена сва трула изнутра и не треба да постоји, на крају ће се свести на две навијачке група из главног града а остали ће бити на маргини шачице од 50 људи које ће моћи да изакција један средњошколски разред.

Гуера
Posts: 33
Joined: Sun Feb 07, 2016 1:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Гуера » Mon May 08, 2017 11:11 pm

NS021 wrote:
lider wrote:.
Са друге стране мени никад неће бити јасно да неко може да навија за клуб из другог града и још иде и бије своје суграђане да би се доказао неком тамо 150 или колико км далеком. Никад не би навијао за клуб ван Београда и зато ми никад ти људи неће бити јасни.

Dodatni plus jos za organizaciju od svojih gazda dobiju ako se udruze sa nekim "bratom" iz 3 lepe kog jedva i razume.. pa zajedno svom prvom komsiji razlupa glavu. Ihaj.. sto je to ultra. Jos kad mu to posle iz kvarta niko ne bi zamerio narednih 364 dana, ma milina. Jebes lokal patriotizam. Treba navijati za ono prvo ugledas na tv-u il sto ti neko kaze. Bezveze tu da neko iz Uzica navija za Slobodu skroz :lol: ako je vec gledao RTS pa se navukao na Spartak iz Subotice ili Radnicki iz Nisa jer ih bas forsiraju

А шта је са Фирмашима из Руме, Ирига, Митровице...? Јел се и они доказују централи? Ви немате права да говорите ником ништа, још како у последње време се навлаче људи да иду, тек је то за причу...
Што се тиче акција, свака акција је легитимна, ваљда ми као навијачи желимо што више окршаја и акција а не да се мери да ли су КГ цигани или БГ или армија...Зато нам сцена и јесте у курцу јер сви скупа меримо потезе, колико вреди ова застава, колико вреди она. Застава која се појави на огради је улов, да ли то била гробарских Кумова или Цигана из Никшића и ВУковара, то јесу трофеји...Трофеј није застава Делије Станишић или ФК Партизан Бомбарево брдо.

User avatar
stručnjak
Posts: 115
Joined: Sun May 07, 2017 10:24 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby stručnjak » Mon May 08, 2017 11:16 pm

peacefull huligan wrote:Једино је Хероес од битнијих данашњих екипа пала у тучи, и врло брзо је колико се сећам приче пало 10ак гробарских застава као освета.


Čak je, kao osveta, i jedan momak iz YB ranjen iz vatrenog oružja u nogu 2001. god. Kako se to računa?

NS021
Posts: 28
Joined: Sun Nov 20, 2016 12:03 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby NS021 » Mon May 08, 2017 11:25 pm

Чомбе wrote:
NS021 wrote:
lider wrote:.
Са друге стране мени никад неће бити јасно да неко може да навија за клуб из другог града и још иде и бије своје суграђане да би се доказао неком тамо 150 или колико км далеком. Никад не би навијао за клуб ван Београда и зато ми никад ти људи неће бити јасни.

Dodatni plus jos za organizaciju od svojih gazda dobiju ako se udruze sa nekim "bratom" iz 3 lepe kog jedva i razume.. pa zajedno svom prvom komsiji razlupa glavu. Ihaj.. sto je to ultra. Jos kad mu to posle iz kvarta niko ne bi zamerio narednih 364 dana, ma milina. Jebes lokal patriotizam. Treba navijati za ono prvo ugledas na tv-u il sto ti neko kaze. Bezveze tu da neko iz Uzica navija za Slobodu skroz :lol: ako je vec gledao RTS pa se navukao na Spartak iz Subotice ili Radnicki iz Nisa jer ih bas forsiraju



Ево ти нам објасни на примеру нс-а, зашто неко са лимана не навија за кабел него за војводину, са детелинаре за нови сад, из каменице за фрушкогорац и тд.? И шта ћеш ти сутра ако се којим случајем преселиш у суботицу да учиш сина да навија за спартак а не за вошу? :)


Zato sto Novi Sad u prvoj ligi Novi Sad nazalost ima samo jednog predstavnika vec 50 godina, ako ne i vise. Pitao bih i one grobare sto su pre dve nedelje razvili parolu da Detelinara navija za Partizan, da li se to odnosi na sve dane u nedelji ili samo dan dva u nedelji, posto se zna da je Detelinara uz Novi Sad kako bi i trebalo da bude ili oni zbilja imaju duple dresove kako ih ovde ljudi i prozivaju a sto sam se i licno uverio za neke primere. U principu tvoja logika da kvartovi i navijaju za svoj lokalni klub i zivi u praksi. Znam da Firma Kamenica ide na Fruskogorac, Limanci na Kabel, PK na Mladost itd.. to je onako kvartovska kultura.


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests