Српска навијачка сцена - дискусија

Гуера
Posts: 33
Joined: Sun Feb 07, 2016 1:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Гуера » Thu Jul 21, 2016 7:14 pm

Наша сцена је тренутно го курац, једина срећа нам је што су и ови мученици у региону још гори. Да поредимо пре неких 6, 7 година, број људи на трибинама, број акција, број навијачких група...па ово сад делује 10 корака назад. Сад да узмем слике из тог периода свих група и сад, као да је куга завладала стадионима... Уз то некад мање групе које су чиниле 2 и 3 лигу сада или једва постоје или их нема на мапи, сад да видим шта је са људима са којима сам пре 5, 6 година делио трибину, могао бих рећи да су по затворима, иностранству, да завршавају факултете, па чак и да су на неким другим трибинама изградили неку репутацију али их мање више ништа око тога не занима...Овде су људи из интереса на трибинама и брзо долази до засићења, кад ураде оно што им је требало или кад их прође период занимљивости одоше даље.

User avatar
zmijuga
Posts: 1823
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:13 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby zmijuga » Fri Jul 22, 2016 10:29 pm

Šta Grobari misle o dolasku Vislinih navijača u kop u Lubinu, s obzirom na njihove pređašnje posjete Severu i šaranje grobarskih grafita?

Image

Image

Takođe, tu su bili i Ruhovi navijači, koji su imali parolu u vrijeme kad su šiptari proglasili nezavisnost Kosova sa kojom su podržali separatizam:

"Danas Kosovo, sutra Šlesija"

Image

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Ултрас » Sat Jul 23, 2016 12:30 pm

Чуо сам да је организација била таква да су гробари могли за џ да иду за пољску па ме занима ако неко зна дал је то истина?

User avatar
njasvi
Posts: 924
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby njasvi » Sat Jul 23, 2016 3:21 pm

a vrag bi ga znao sta je upitanju, mozda neka nova kombinacija sa vodecim "ljudima" kad mogu milanezi mogu i poljaci... tribinu vode "ljudi" koji nemaju veze ni sa grobarima ni sa partizanom (nemaju uopste veze ni sa navijacima i uopste navijackim svetom), iza njih stoji drzava i mogu da rade sta zele, oni koji su se suprostavljali il su otisli il kulturno zamoljeni da odu, ima tu momaka (doduse jos malo) koji pokusavaju da spase i odrze sta se moze mada mi stvarno nisu jasni, no dobro njihova stvar... uglavnom drzava je postigla cilj, vise se nece cuti vucicu seceru niti ce iko smetati sns-u u klubu i srozavanju partizana
naravno, "moguce" da sam se ja nalupao samo tako i da sve ovo nema veze sa mozgom, mada bojim se da nisam...

i samo jos za nasu scenu: nema tu mnogo filozofiranja, kako sejes tako zanjes, ako je neko radio vredno predhodnih godina to su cigani, podigli su tribinu na jedan visi nivo, necu da ulazim u to kako, kako su znali i umeli, i ko je drugima kriv, sto nisu, oko akcijanja, znam ja kakvi su cigani vrlo dobro al ni oni ne idu svugde u pun sastavu pa lepo prati radnju, pripremaj, misli pa vidi vrati istom merom ako mozes da vratis... ako je smisao svega da nekom capis zastavu
04 X 1945

User avatar
ciganstura
Posts: 77
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:35 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ciganstura » Sat Jul 23, 2016 3:54 pm

Bilo je i 4 lika iz Curva Sud Milano. Grobari Evropska Unija :lol:
Сви ми дугујемо себе некој деци, будимо потомци, да би били преци!

Analiticar
Posts: 20
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:36 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Analiticar » Sat Jul 23, 2016 4:10 pm

Od prvog sastanka Istoka i juga ostro sam se usprotivio tome , posle laznih obecanja i ponovnog kontakta napustio sam tribinu i evo do danas sa ekipom drugara nisam krocio na stadion ... Jednostavno me je sramota ,navijac sam Partizana i tesko mi je da gledam sta rade sve ovi ljudi koji sebe nazivaju Grobarima ... Sto se tice cele scene vrti se oko kesa , kombinacija i zarada , previse kriminalnih radnji , premalo mangupa i ljudi sa asfalta ... Nemoj da se oseti neko prozvan , ali ljudi sa strana iz manjih sredina , pogotovo koji su se doselili u glavni nam grad ponasaju se kao stoka , nemaju mentalitet gradske dece , dece sa Beogradskog asfalta ... Sve sto su pokupili je taj krimi fazon , mozemo samo da gledamo sa strane dalju smenu generacija i da se molimo da ne bude zrtava , sto manje zrtava ... Danas se bez noza ni na pisanje ne ide , pistolji se vade kao da smo na svadbi , scena je bure baruta koje samo sto ne eksplodira , i ljudi koji vrede koji znaju i imaju ono nesto , onaj smek , koji mogu da edukuju klince su izgubili svoju bitku i bojim se idemo u jako losem smeru ... Zato je brda ljudi odustalo od tribina .. Opasne glave Grobarske su sada semenkari na istoku i zapadu stadiona , ili kuci ispred tv-a.

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby B.Centrale » Sun Jul 24, 2016 2:16 pm

Nema to veze samo sa stadionom, promenile su se okolnosti u svetu. Politika, represija, ratovi, terorizam, bezakonje, kapital kao jedino merilo vrednosti, sve je to uzrok da su i tribine postale subjekat interesnih grupa. Juri se kes na sve strane, dolazi do promena elementarnih vrednosti, a sa druge strane ima ljudi koji ne mogu da progutaju sve to jer su na ulici i u porodici naucili o nekim drugim vrednostima. Mnogi koji su kapirali fazon odustaju, dolaze novi ljudi koji nemaju vise nista sa razlozima zbog cega je sve ovo i nastalo, i to je to. Kako god, pokret nece nestati, a kad se bude menjala situacija na globalnom planu, tako ce i na stadionima.
bologna centrale

User avatar
друг члан
Posts: 1410
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby друг члан » Sun Jul 24, 2016 8:36 pm

Zašto Jakuze nisu bile na utakmici u petak?
Choose Life

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby vinjakboy » Sun Jul 24, 2016 8:50 pm

друг члан wrote:Zašto Jakuze nisu bile na utakmici u petak?


Проблем са превозом у последњем моменту...

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby lider » Thu Jul 28, 2016 6:54 pm

На 2:12 се виде Пољаци, има их доста па јесу они неког питали да дођу или су се само појавили и стали ту са стране?

ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

dok
Posts: 54
Joined: Tue Apr 05, 2016 11:02 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby dok » Fri Jul 29, 2016 1:00 am

dolaze poljaci vec neko vreme na jug,narucito za derbi i to su navijaci vidjev lodja!mislim da imaju kontakte sa mladjim grobarima cini mi se vracarcima

User avatar
Bomba
Posts: 33
Joined: Mon Feb 15, 2016 7:57 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Bomba » Fri Jul 29, 2016 1:14 am

Jel su bili i ovi?

Image

Avanti ragazzi
Posts: 216
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:25 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Avanti ragazzi » Fri Jul 29, 2016 4:01 pm

Дабоме. Као и остали сателити Виђева.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Далтон » Tue Aug 02, 2016 11:32 am

фото/видео wrote:Тимочанин Књажевац - Раднички Пирот, 21.05.

Image


Шта је ово карта за трећу лигу 2000 дин :mrgreen:
(Street Force / Curva Orientale)

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby SAO_Zeljin » Tue Aug 02, 2016 7:52 pm

Sta je to palila Jakuza u Krusevcu?

User avatar
Organizator
Posts: 19
Joined: Tue Aug 02, 2016 8:14 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Organizator » Tue Aug 02, 2016 9:21 pm

SAO_Zeljin wrote:Sta je to palila Jakuza u Krusevcu?


Скинута обележја. Мајице, шалови и једна застава.
Напред Градски, легендо!

User avatar
Grobar do groba
Posts: 245
Joined: Sun Feb 07, 2016 12:42 pm
Location: Barajevo

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Grobar do groba » Wed Aug 03, 2016 12:08 am

I to zastava Beograda,kompleksi i ljudska glupost nemaju granice izgleda ama bas nikakve.
Do neba volimo te mi,i pevamo ti svi,da jedini si klub na svetu celom....PFK

User avatar
MentalitaBelgrado
Posts: 95
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:53 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby MentalitaBelgrado » Wed Aug 03, 2016 12:13 am

Grobar do groba wrote:I to zastava Beograda,kompleksi i ljudska glupost nemaju granice izgleda ama bas nikakve.


и онда ти исти дођу овде и студирају у Београду и мањи су од чинчила
...нису твоји вуци мртви само вребају...

User avatar
Grobar do groba
Posts: 245
Joined: Sun Feb 07, 2016 12:42 pm
Location: Barajevo

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Grobar do groba » Wed Aug 03, 2016 12:14 am

MentalitaBelgrado wrote:
Grobar do groba wrote:I to zastava Beograda,kompleksi i ljudska glupost nemaju granice izgleda ama bas nikakve.


и онда ти исти дођу овде и студирају у Београду и мањи су од чинчила


I jos uglavnom ugrabe budzet :D
Do neba volimo te mi,i pevamo ti svi,da jedini si klub na svetu celom....PFK

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby vinjakboy » Wed Aug 03, 2016 8:28 am

Grobar do groba wrote:I to zastava Beograda,kompleksi i ljudska glupost nemaju granice izgleda ama bas nikakve.


Види, ако неко крене са навијачким обележјима на утакмицу, па понесе са собом ту заставу, баш бих волео да видим те толико свесне навијаче који би таквом лику само изотимали обележја, а оставили заставу јер она нема везе ни са чим и представља само локал - патриотизам или већ шта. Односно, да поједноставим, сигуран сам да бих ја у обрнутој ситуацији прошао потпуно исто. Каква је прича почела, као да смо у најмању руку спалили те што су понели заставу, а не крпу која нема никакву тежину...


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests