Српска навијачка сцена - дискусија

Vojvoda Potolić
Posts: 15
Joined: Sun Jun 21, 2020 4:14 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Vojvoda Potolić » Fri Jul 17, 2020 6:52 pm

1958 wrote:Alal vera legendo, zbog ovoga si se registrovao. :mrgreen:

Kad vec volis statistiku, nije godinama vec zadnjih par sezona, a ako poznajes elementarne stvari u fudbalu dve sezone se prostiru kroz jednu godinu. Javor, izbacili ofku, izbacili zemun itd zanimljivih tekmi je bilo, u plej autu igramo kao Barselona sta da ti kazem. I da, ove sezone bi verovatno ispali da nije bilo sranja sa koronom.

A i da ispadnemo kakav je to problem? Navijao sam ja za klub koji volim i u drugoj ligi, navijacu i u beogradskoj zoni ako treba. Tu smo gde smo, ja nisam izabrao svoj klub zato sto je najjaci, najbolji, najsrpskiji, sa najvise titula, najsjajnijom petokrakom, vec zato sto mi je bio simpatican i drugaciji od drugih. Da sam cobanin neki sigurno bi se opredelio za nekog iz cuvenog dua i dicio se sa titulama koje mi je sredio tole/kokeza/terza/djura (da ne zalazim u komunjarsku proslost) na partijskim sastancima.

Tvoj usrani klub je pred potopom ako se ne osvoji prvo mesto, ja tih briga nemam. Naravno da je rezervisano i to kroz razne muljacine jer ocigledno sposobni niste da igrate regularan fudbal i pored toga sto vam jedan igrac zaradjuje godisnje vise nego ceo moj tim zajedno. Na kojem ste mestu u evropi po sutiranju penala? Prvi. Ta statistika postoji, a ti vec kad volis izvuci koliko je tih penala bilo regularno. Da ne duzim, samo se ti raduj partijskim titulama, nek ti je sa srecom.


Уопште ти нисам писао да не би бодрио клуб ако испадне не знам зашто то убацујеш кад није тема, а ако је стварно као што си написао, односно да није проблем да се испадне, онда можемо да причамо о повлачењу утакмица последњих кола из понуда кладионице, утакмице која утиче на опстанак вашег клуба, утакмице чини ми се против Спартака за коју је свако ко мало озбиљније прати наш фудбал знао да је намештена. Повучена из Моцарта који је ако се не варам у том тренутку био ваш спонзор, ако грешим исправи ме.

Није требало ви у последње две године да испаднете већ одавно али сте копали на прљаве начине да опстанете, можемо да кренемо од оног сузавца на брду па да анализирамо до дана данашњег.

Крени од свог дворишта па онда кад можеш да кажеш ми смо чисти, играмо добар фудбал, омладинске екипе су нам добре, плате не касне, не мора да нас финансира мтс (кад већ помињеш да неког гура држава, а да је твој клуб запостављен) али ови вечити... Ма од њих не може да се игра фудбал. Тада ће то што ти пишеш имати смисла овако је тотално нерелевантно.

А о овоме за кога навијам, навијам за клуб који је породична традиција у мојој фамилији, отац ми је пренео љубав према клубу... Вероватно као и некима са ваше трибине који су касније одлучили да највише мрзе оно што јесу и оно што им је отац пренео, верујем да је то и разлог што многи од њих више и не иду на утакмице једноставно не знају да воле клуб и спорт већ су ту из потпуно погрешних побуда.

Druidid
Posts: 225
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Druidid » Fri Jul 17, 2020 7:15 pm

Nikodije wrote:Mala digresija, ako neko od cigana moze da kaze ko je na ovom snimku prisutan. Marko, Gaga, pa dva lika u sredini za koja pitam, Šavija na kraju(sa leva na desno) moze i na pm. Inace taj prekinuti derbi nikada nije do kraja resena "misterija" ko zasto i kako? Ili barem meni je ne poznato, pa možda ako nekoga ne mrzi da baci par stvari o tome jer sigurno da u tom periodu je sukob bio na nekom najvisem nivou, jer koliko se secam Aca Radovic je ubijen mozda svega godinu dana pre tog prekinutog derbija a derbi se igrao 2 nedelje posle 5.oktobra. Cudna i smutna vremena zato i pitam.



Imas na delije.net forumu, tema "92-05 navijacke price". Relativno skoro je dosta pisano o tom periodu, prelistaj par stranica od kraja teme, nacices sigurno.

Sevastopole
Posts: 639
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Fri Jul 17, 2020 9:56 pm

casual fcv wrote:Jedini sukob na ruke koji pamtim iz tog perioda je onaj pred basket tamo kod severa gde je kokičar, i ne sećam se da ste se proslavili, ko nije bio patosiran pobegao je, tad su vam ti stariji spasili obraz kad su došli od epicentra, a bilo vas je duplo više, što je napisao onaj veliki Miloš iz heroja na ovom forumu tad, držali ste se koliko ste mogli...te ultra klipove o trošku države kači na RTS ili pink, možda se neko oduševi


Pa da onaj kod pijace je bio ovamo svih 10 sa bajonetima i sekirama, dok tamo 70 ak goloruke i golobrade dece sa rancevima iz skole pobegli. Aj pali sa tim pricama. Mator si, izvetrilo ti. Ultra klipovi su legendo o trosku severa o trosku onoga sto je on radio poslednjih 20 godina.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Bunt » Fri Jul 17, 2020 10:08 pm

casual fcv wrote:Jedini sukob na ruke koji pamtim iz tog perioda je onaj pred basket tamo kod severa gde je kokičar, i ne sećam se da ste se proslavili, ko nije bio patosiran pobegao je, tad su vam ti stariji spasili obraz kad su došli od epicentra, a bilo vas je duplo više, što je napisao onaj veliki Miloš iz heroja na ovom forumu tad, držali ste se koliko ste mogli...te ultra klipove o trošku države kači na RTS ili pink, možda se neko oduševi


Kao prvo da kazem da samo koristim ovaj nalog posto svoj nemam i nikada nisam imao na ovom forumu, imao sam na starom na kom sam pisao i moguce da sam pisao o tom dogadjaju pa vidim imas potrebu da se pozivas na moj komentar ali naravno pricas nesto sto ja nisam rekao ili vadis iz konteksta, ako postoji arhiva slobodno iskopiraj taj moj tekst pa vidi sta sam pisao.

A sada da ti odgovorim prvo nije bio basket ni to ne znas nego je bila odbojka, upravu si da je bilo patosiranih i to 1 (jedan) i to vas koga sam ja patosirao ako te bas zanima iz udarca i tako je zapocela tuca. Nemogu da kazem vi posto ne znam da li si ti zaista bio tu ili pricas ono sto si cuo od drugih, svakako firma (red firm, slaninari ili kako ste se vec tada zvali) izlazi iz one ulice pored stadiona i krece ka spensu gde smo bili mi i to vecinom klinci i slucajno se zateklo par nas "starijih", u prvi trtenutak nismo ni shvatali da se radi o firmi jer vas je po prvi put bio zaista lep broj i prvi put ste onako muski krenuli ka nama i obecavalo je da ce biti odlican sukob, kada smo shvatili da je to zapravo firma koja ide direktno ka nama krecemo vam u susret iz vase grupe se izdvojila dvojica vasih koji su bili momcine krupni, visoki u misicima kretali smo se u susret jedan ka drugom i u tom naletu iako je on bio malo visi od mene udaram ga i patosiram ga ovaj drugi zastaje da saceka vase koji su bili malo iza a nase preseca kordon policije i tu zapravo dalje prerasta sve u sukobe sa policijom izmedju nas i policije, a firma ostajete sa druge strane kordon i zaista ne znam da li se i oni sukobljavaju sa policijom ili ne. Dakle niti sam rekao da nas je bilo duplo vise, niti sam rekao da smo se drzali koliko smo mogli pogotovo ne protiv firme. Ali da to sam i tada i vise puta rekao da je to najbolje izdanje koje sam ja licno video od firme.

Sevastopole
Posts: 639
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Fri Jul 17, 2020 10:14 pm

Kad smo kod ruku zaboravio si verovatno da ste na ruke izgubili od vasih sugradjana isto.

Dac
Posts: 21
Joined: Wed Jan 08, 2020 9:48 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Dac » Fri Jul 17, 2020 10:17 pm

1937 wrote:A što je to mržnja, i kako vi dolazite do definicije da neko nekog mrzi?

A da ste Beogradske seka perse, to i te kako jeste... Vazda je poznato bilo da su Novosađani i na Jugu i na Severu bili jedni od udarnih igala tribine, u nekim periodima i najjače podgrupe, pisali su ranije o tome i vaši ovde, tako da nemoj da se upuštamo u takve stvari.

To koliko je dugačak most slobode je savršen dokaz svega onoga, bez motke i stotke nigde, ali ne čak ni stotke, onde je jedno 100 automobila bilo... Napali ste jednu podgrupu, čak ni podgrupu nego momke iz kraja, Kameničane, dobio čovek kome je dete tu bilo batine, ovog drugog uboli u nogu, ove ostale viteški razvlačili po putu i naravno snimali kako vas 150 tuče 20 ljudi... Lep si primer dao.

Ne može ni jedna grupa da se meri sa vama, to je uzalud, pošto vas ima po celoj državi a i okolo, dok nas ima samo u jednom gradu, ne računajući ono nešto entuzijazista i zaljubljenika u KLUB u Sremu i Banatu. Dok su stvari bile koliko toliko normalne u gradu, mimo onog vašeg lažnog primirja, videli smo ko je gde, i kako su se stvari završavale kad se sretnemo sa vašima.

Videli smo i kolike komplekse imaju vaši pošto smo imali na desetine ubodenih, osakaćenih satarama i sekirama, i upucanih. Videli smo posle i kolike komplekse smo nabili tim vašima odavde i okoline grada, da su dva meseca spremali logistiku i organizovali sve kako bi veliki Srbi pokupili manjim Srbima srpske zastave dok je trebalo da se ide u najkontraverzniji grad u Srbiji što se tiče vere i nacionalnosti.

Videli smo i kolike komplekse imaju isti ti kad su zastave iznosili nekoliko puta, pesmu smislili, tripovali ugašenu Firmu itd. A očigledno je da smo i vama ostalima van NS veliki trn u oku, hteli to priznati ili ne, ta VAŠA mržnja prema nama se i te kako oseti..


Nakon ovih par strana, i recimo nakon ove citirane poruke, pitanje za navijače koji ovde pišu. Koja je razlika izmedju tekstova i rasprave ovde i fejsbuka balkanskih navijača, komentara ispod jutub klipova i instagrama?

Džabe ste se ponadali kada je administracija rekla da će se voditi računa ko šta i kako piše. Ovo je kao da ja sada odem na delije net forum, i u temi srpska navijačka scena iskenjam sve i svašta o radovcima, grobarima i firmašima. I onda kao dodje moderator i obriše ali nakon dva dana kada je ceo svet pročitao sapunicu, intrige ko zna kakve laži gadosti i boleštine. Tako i ovde kao u medijima kada lažu.

Pa onda nakon par dana demantuju laži u nekom malom levom ćošku ali šteta je već napravljena.

Sevastopole
Posts: 639
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Fri Jul 17, 2020 10:31 pm

Niko se nije javio sa tog mosta, pa zato i ima prostora da stoji ta prica. A na klipu od 10 sekundi moze kad se lepo zaustavi bar 50 da ih se vidi, a bilo ih je 80 plus sigurno. Dobra im ta nebitna podgrupa "Kamamama", ne znam samo i one majice drugih gradova sto su bile dal i to spada pod ove? I braca koja su sacuvana najvise sto moze kada neko upadne u 100-120 ljudi. Inace na toj utakmici ako ih je u kopu bilo 250 puna kapa. Ali ja ne znam kako sm upao u zamku da pisem stvari koje inace ne bi, ali izgleda da mora tako da ne bi ostalo ovo tukli 20 ljudi, oca i sina itd.

Dac
Posts: 21
Joined: Wed Jan 08, 2020 9:48 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Dac » Fri Jul 17, 2020 11:01 pm

Ne znam zašto se ljudi pecaju na virtuelne levičare, desničare i kojekakve ludake i priče oko politike nastanka klubova kada su to trenutno sporedne teme i ne pripadaju ovde. I onda da ljudi tako isprovocirani pišu bilo šta za proteste, dal je neko tamo levičar ili desničar hoće da se inflitrira itd. Ko je bio mogao je da vidi kako izgleda, ko je tamo šta radi i kakav je. Ili da je neko navijački isprovociran pa pod pritisicima pišu neke poraze gde ih nije bilo da bi se kao uspostavila neka objektivnost i ravnoteža u raspravama.

Ne znam kome se postavljaju oni jutub klipovi? ako se postavljaju firmi njima treba da se postave rječani i osječani u splitu ili zagrebu bez murije. Te prosečne hrvatske ekipice iz manjih sredina od novog sada u kojima se samo u tim gradovima i mini okolici navija za te klubove. Pa lepo kada bude egzit šteta što ga nema ove godine da odma iskoriste priliku, pa neka pitaju goste iz rjeke i osjeka kako to svaka njihova generacija ima split ili zagreb bez murije a sve generacije firme kada se skupe nemaju zvezdu u beogradu bez murije. Taman da im komšije udele koji savet. To jedne godine, pa onda tamo druge godine kada to uspeju da izguraju onda može i to da ih pitaju kako su komšije rešile pitanje drugih klubova i grupa u svojim gradovima.

A ne da se ovde postavljaju delije klipovi gde ti oni najbolji stranci o kojima se ovde na drugim temama pišu hvalospevi sa pravom, skidaju kapu a firmaši na internetu kenjaju po tome. Nego lepo im staviti ove mini hrvate da vide kako izgledaju male ekipice šta rade pa polako. To im je ujedno i najveća kazna da gledaju mini hrvate kako i šta rade ali i lekcija da i oni nekada urade nešto navijački i dobro. Da ne izgledaju ti mini hrvati kao svemirski program pored firme.

armada u splitu



https://www.fiuman.hr/armada-stigla-u-split-kako-bi-odgovorila-na-prostacku-poruku-torcide/%20još%20jednom%20kao%20odogovor%20na%20torcidinu%20zvrčku

Ne mogu da nadjem sliku kohorte od pretprošle godine sa trga baneta jelačića u zagrebu pred utakmicu sa dinamom

Sevastopole
Posts: 639
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Fri Jul 17, 2020 11:12 pm

Srazmerno velicini grupe, neka oni postave to sto jeste poenta navijanja. NIje njima postavljeno nego svima, jer su se danas malo parametri vise pogubili i nerealno je koliko ljudi nipodastavaju stvari za koje treba nekome kapu da skinu. Mi bi prvi to uradili, kao sto recimo skidam kapu Radovcima za onaj Pazar i tako jos neke stvari. Nikada mi ne bi bio problem da priznam bilo sta sto je pravo i navijacki. U ostalom citaju ljudi ovo pa sami neka odluce sta je navijanje, ko laze, ko je kakav. Na zalost, da bi dopreo do svih, to nekada moras da radis i preko Firme i ludog Milanceta.

Dac
Posts: 21
Joined: Wed Jan 08, 2020 9:48 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Dac » Fri Jul 17, 2020 11:40 pm

Ali nije normalno da delije koje predstavljaju u navijačkom svetu to što predstavljaju i imaju reputaciju kakvu imaju, moraju pored svega što rade da se lome po internetu da bi ljudima otvarali oči. To nigde nema. Zamišljam legiju iz varšave kako im ljudi skaču od foruma do foruma ne bi li otvorili oči pametnjakovićima i ne bi li sprečili neku propagandu kontra njih.

Doduše nema legija problem s tim jer nema huškanja protiv njih na taj način ali je jasna poenta. Da ti radiš u navijačkom svetu ono što 90% grupa ne radi i ne pada im napamet da uradi, da radiš ono što je retko ko ili niko na neki način uradio i onda nakon toga dodješ na forum srpske tribine i raspravljaš se sa firmom kojoj su prosečni mini hrvati spejšatl u navijačkom svetu trenutno.

To je ludilo. Da ti moraš da se ubedjuješ sa ljudima koji su burazeri sa onima koji su svojim očima videli kako izgleda navijački beograd na dan kada je bilo bitno i kada eto ni jednih drugih srpskih navijača u gradu nije bilo. I da oni ljudi nikada nisu seli i rekli izmedju sebe, vidi nije baš tako kako se priča, videli smo mi to kako izgleda uživo kada treba nemoj da lupamo više gluposti.

https://gol.dnevnik.hr/clanak/nogomet/stotinu-rijecana-na-autocesti-napalo-desetak-navijaca-hajduka-iz-zadra-i-paga---414749.html

ne postavljam ovo zbog brojeva i omera nego nečeg drugog što može da se primeti iz ovog što se desilo.

Ima toga i što nije na internetu.

Sevastopole
Posts: 639
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Fri Jul 17, 2020 11:48 pm

Ovde je sudar dva ili cak tri sveta. Jedni cute i rade, i trpe uvrede i kada su u pravu i kada nisu, drugi nista ne rade a bolest sta rade po internetu, dok treci ovako neki iz naftalina krecu nicim izazvano neke pravde da isteruju. I onda se poklopi da se spoji njih par i kada ispisu 5 strana, stvarno dodje mi da prebijemo sami sebe kakvi smo zlikovci i govna, ali onda kazes sebi, ili ces pustiti da laz ode i da ljudi o tebi kroje misljenje na taj nacin, da samo oni koji su najdublje u pricama znaju kakav je neko...a ni oni vrlo cesto nece priznati, ili se uhvatiti u kostac negde i pokusati kroz mikro primer da objasnis da i ostalima bude jasno. Teska je ovo borba jer u korenu ne valja necije razmisljanje. Mislis da njih sada tangira ovo sto si postavio oko Rijecana i ostale stvari? Jebe im se! Jebe se i mnogim drugima, bitno im je nesto drugo. E, zato valja po nekada upustiti se u ovakve ludacke avanture.

User avatar
casual fcv
Posts: 176
Joined: Fri Dec 02, 2016 7:06 pm
Location: Нови Сад
Contact:

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casual fcv » Sat Jul 18, 2020 12:15 am

Nije odbojka već košarka, tuča je počela paljenjem baklje sa vaše strane, to je pomerilo tuču u uličicu kod zapadne tribine ispred bubija, jedini koji je ostao na nogama je vođa heroja, tad mršavac, plava kosa u šuškavcu šarenom, bežao po parkingu i na kraju otrčao prema epicentru, mi izašli na plato i kad su došli stariji iz epicentra branili se iz picerije Dorija, kakva crna sačuvana prepiska ima 17-18 godina od toga...ma i da sad lažeš, zabole te, ko smo mi pa da smo vas dobili, mrzitelji obični, nekad ste pričali da ste došli na Limansku pijacu da se operete što izgubiste tu tuču, al sad i to može kako hoćete...ako ništa tad je sa vaše strane za izveštaje bio zadužen lik sa nikom chee, taj je bio prethodnik dostojan svih vas...

Ajde podseti me kako smo izgubili od naših sugrađana, opiši tuču čisto reda radi, daj neku sliku posle tuče da vide ljudi kako izgledate kad prebijete nekog, to samo u vašim glavama može da bude dobijena tuča, da je bio ko je trebao posle prvog mešanja vaših ljudi bi bili raskantani svi, ušli ljudi da sude, dižu, izbacuju, sudio vaš, iako nije bio delegiran pa možete da pričate i o pobedi nekoj...

Već koji put neko od cigana piše da je ovo sve neozbiljno i proziva admine, koja je poenta foruma ako ćete vi ovde da sudite šta je pogodno, a šta nije, slobodno idi na delije net jer kao što sam napisao, sve ovo bi tamo napisao, al ne bi moglo, ovo je neutralan teren, pustite vi ljude da pišu, pa onaj Milanče jeste antifa, njih niko ne voli, al on sve što piše o klubu dokumentuje, što bi dobio ban...

Sad više ne znam jesmo li Mađari ili mini-hrvati, i šta se vi poredite sa Poljskom i Legijom, Poljska ima toliko malih grupa, lokalpatriotizam u celoj zemlji, našli vi navijači partijskog kluba sa njima paralelu da vučete, oni zastupaju jedan grad, neće on palamuditi da voli Poznan da bi dobio tamo ljude jer je bez njih jadan, oni odu nabiju Poznan na kitu i kući, i tako od grada do grada, i sve to kako treba, navijački, svaki grad svoj klub i svoja priča, i sad našli vi da vučete paralelu sa njima, a skupili sa 500 strana ljude...
У НОВОСАДСКИМ ОЧИМА ТВОЈА ПЛАВА ЗВЕЗДА С'ЈА!

Sevastopole
Posts: 639
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sat Jul 18, 2020 12:51 am

casual fcv wrote:Nije odbojka već košarka, tuča je počela paljenjem baklje sa vaše strane, to je pomerilo tuču u uličicu kod zapadne tribine ispred bubija, jedini koji je ostao na nogama je vođa heroja, tad mršavac, plava kosa u šuškavcu šarenom, bežao po parkingu i na kraju otrčao prema epicentru, mi izašli na plato i kad su došli stariji iz epicentra branili se iz picerije Dorija, kakva crna sačuvana prepiska ima 17-18 godina od toga...ma i da sad lažeš, zabole te, ko smo mi pa da smo vas dobili, mrzitelji obični, nekad ste pričali da ste došli na Limansku pijacu da se operete što izgubiste tu tuču, al sad i to može kako hoćete...ako ništa tad je sa vaše strane za izveštaje bio zadužen lik sa nikom chee, taj je bio prethodnik dostojan svih vas...

Ajde podseti me kako smo izgubili od naših sugrađana, opiši tuču čisto reda radi, daj neku sliku posle tuče da vide ljudi kako izgledate kad prebijete nekog, to samo u vašim glavama može da bude dobijena tuča, da je bio ko je trebao posle prvog mešanja vaših ljudi bi bili raskantani svi, ušli ljudi da sude, dižu, izbacuju, sudio vaš, iako nije bio delegiran pa možete da pričate i o pobedi nekoj...

Već koji put neko od cigana piše da je ovo sve neozbiljno i proziva admine, koja je poenta foruma ako ćete vi ovde da sudite šta je pogodno, a šta nije, slobodno idi na delije net jer kao što sam napisao, sve ovo bi tamo napisao, al ne bi moglo, ovo je neutralan teren, pustite vi ljude da pišu, pa onaj Milanče jeste antifa, njih niko ne voli, al on sve što piše o klubu dokumentuje, što bi dobio ban...

Sad više ne znam jesmo li Mađari ili mini-hrvati, i šta se vi poredite sa Poljskom i Legijom, Poljska ima toliko malih grupa, lokalpatriotizam u celoj zemlji, našli vi navijači partijskog kluba sa njima paralelu da vučete, oni zastupaju jedan grad, neće on palamuditi da voli Poznan da bi dobio tamo ljude jer je bez njih jadan, oni odu nabiju Poznan na kitu i kući, i tako od grada do grada, i sve to kako treba, navijački, svaki grad svoj klub i svoja priča, i sad našli vi da vučete paralelu sa njima, a skupili sa 500 strana ljude...


Nema sta da opisujem, imate vi snimak ima i ko jos ima, tako da je suludo pricati o tome. Ako ti je bas stalo da dokazes da si u pravu, uvek mozes da postavis snimak.

Pijacu iskusno preskaces, doslo vam 10 ljudi sa rukama u dzepovima, i sa tri baklje. Izlomili vas ko konje i razjurili iako ste vi ti koji ste imali navijacke rekvizite. Kakva crna osveta za sta bre? Evo sad za most ne vidim da se neko nesto brani?Vi niste mini Hrvati, ali na nasu zalost kolektivnu, mozete da ucite od njih i o mentalitetu navijackom, ako ne prema nama onda prema drugim grupama sa kojima mozete da odmeravate snage, ali vi to ne radite, ili jako retko, a ljudi bi vas 10 puita vise cenili da dodjete pred Zvezdu, Partizan, Rad, i da sednete negde uskuskano i cekate, da ako nema napada odete do stadiona i time stavite sebi plus, pa i da dobijete batine a pruzite otpor i to ce da bude ekstra stvar, a ko zna....

Ali vas to ne interesuje kao grupu, nesposobni ste za to, u 30 godina postojanja ako ste 5 puta to uradili negde, sto se tice ove 3 grupe nikad, tako da, imate da ucite na zalost od Hrvata.
Last edited by Sevastopole on Sat Jul 18, 2020 12:54 am, edited 1 time in total.

Dac
Posts: 21
Joined: Wed Jan 08, 2020 9:48 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Dac » Sat Jul 18, 2020 12:54 am

To što je administracija dozvolja laži huškanja i budalaštine to je njihova stvar koja ovo mesto čini pandanom balkanskih navijača, jutub komentara, instagrama i tviter trendinga. I to se ne menja već godinama. A što je više toga to je veća razlika izmedju pravih navijača i onih koji to nisu. Nebi nikome zbog ovog trebalo da bude drago. Samo nekako mi je malo čudan tajming, uvek je tu neka pauza u prvenstvu, sada korona, nema utakmica, ko zna kada će publike da bude. I onda najezda huškača od kojih ne znaš ko je gori navijački da pišu gadosti i budalaštine. Jer nećete sigurno da dodjete u sredu uveče da pišete ove stvari i izazivate bes kod ljudi a za vikend treba da idete na gostovanje u lučane.

Niste vi ni mađari ni mini-hrvati. Vi ste srbi iz novog sada jednog od najvećih gradova bivše juge sa bogatom tradicijom urbane kulture, muzika, navijanje koji danas gledaju mnogo manje sredine od novog sada kao što su rjeka, osjek, bosna, crna gora, čiji navijači danas u navijačkom svetu balkana predstavljaju spejšatl za novosadsku firmu. I nemoj ti da porediš navijanje u srbiji i poljskoj, tamošnje prilike i ove naše, već našu srpsku navijačku scenu poredi sa hrvatskom, koja je više manje slična ali se eto nekim čudom desilo da takva izaziva sline da cure tvojoj grupi i ostalima. A tek može da bude šou iduće sezone gde se može desiti da imaju 6-7 navijačkih grupa u ligi gde sve od reda imaju lepe dogadjaje iza sebe. Zagreb, split, rjeka, osjek, šibenik, pula ne znam ko još može da uskoči.

Ti kad vidiš recimo te funkute iz šibenika šta su uradili zadnjih godina iako nije sve uvek bilo čisto i kako treba ima i tamo loših stvari, ali to naše grupe nemaju, čast izuzecima koji gle čuda ne kenjaju po internetu. Pa kako to da oni srpski navijači kod nas koji imaju takve ili bolje stvari nego mini hrvati ne kenjaju po delijama na internetu nego kenjaju isključivo ovi kojima armada, varvari i takvi predstavljau nedokučivo? Ima tu neke veze. što si lošiji gde treba to si bolji i grlatiji na internetu.

https://vijesti.hrt.hr/405685/video-obracun-torcide-i-armade-uoci-utakmice-hajduka-i-rijeke

evo i za 2017. Ono gore je 2015. ovo je 2017. Kontinuitet. Ne postavljam ovo zbog nedoličnog ponašanja i remećenja javnog reda i mira, već zbog nečeg drugog što može da se zaključi iz ovih stvari. Naravno ima ovog i torcida prema njima mnogo i kako treba ali je ovde akcenat na armadi mini hrvatima. To vam je najveća kazna za sav loš rad i ponašanja na internetu, na ulici i u gradu. Da danas gledaš rječane šta rade ili osječane kojima pola slavonije konobari po belom svetu, ima ih mizerno ali opet dovoljno da prave neke navijačke zvrčke.

A sve je to suvi prosek pa i manje od toga ali i kao takvi za vas nepozanica pa ti onda vidi gde ti je grupa. I meni je glupo da ja o njima pišem iz moje navijačke perspektive i da ja vama pišem o ovome. Vi ste ti koji treba da razmišljate o ovim stvarima,grupama,izazovima i nama ovde pišete šta ste dobro navijački uradili i kako možete mini hrvatima u nečemu da parirate.

Ovo što piše ne znači da su mini hrvati jači, bolji, lepši, mirišljaviji od srba već znači da više manje ne laju po internetu i kakvi god da su da uvek imaju jednog dvojicu petoricu normalnih koji sednu i kažu mora neka dobra navijačka stvar ili zvrčka da se uradi i tako bude. pa kako bude. To vi nemate, a ni većina naših grupa. A oni koji imaju ne laju po internetu, ne lažu i ne huškaju. kakva koincidencija.

Srećom bili eto ovi neki protesti ranijih dana pa čovek mogao da vidi neke endemske vrste u našoj zemlji kao što je navijač u beogradu i srbiji.
Last edited by Dac on Sat Jul 18, 2020 1:05 am, edited 3 times in total.

Sevastopole
Posts: 639
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sat Jul 18, 2020 1:04 am

Evo na primer recimo ovaj. Mnogo je lako za nekog ko je navijac da primeti toliko uocljive stvari. Na istoku kako se strobovi zavrsavaju na negde oko 2.50, imas kako ljudi trce ka severu da preskacu ogradu, sto znaci da nisu legalno bili na istoku i da nije opusteno da se ostane tu iako je proslava titule u pitanju. Isto ovo ako pogledas neki snimak sa istoka, videces i na zapadu. Tako da, ovo je stvarno porazavajuce da moraju ovakve stvari da se objasnjavaju nekom navijacu kada pogleda neki video.


casarino
Posts: 30
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:13 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casarino » Sat Jul 18, 2020 1:06 am

Bas me zanima situacija da, na primer na Karadjordju, na prvenstvenoj utakmici Vojvodina-Napredak napravi se vatromet na istoku i zapadu, koliko bi bilo uhapsenih ljudi. Padaju ljudi za jebeni strob i dobijaju zabrane, a ti ces onda ovde da ubedjujes nekoga da ste vi ispravni i sa nekim mentalitetom. Pa kako nama preporucujes da se ugledamo na hrvate tako isto i vi mozete mnogo toga da naucite. Vi se ugledajte na ove vece njihove grupe. Na primer za pocetak oko ubistava u navijackim tucama...

Jako ste bre licemerni, sve sto ste radili u proslosti radili ste proracunato. Pa i ono zalosno primirje ste iskoristili, zato sto su sve druge grupe verovale vama. Svi sem UF i njima svaka cast sto nisu hteli nikada da bude deo tog vaseg folklora koji izlazi iz vase kuhinje.

Mozete ovde da ubedjujete klince do sutra kako ste vi jedini ispravni, ali mislim da vise sem Zemunaca koji vam se slihtaju iz svojih interesa, niko drugi vam nista ne veruje. Sjebali ste ovu jadnu scenu totalno izmisljajuci "kodekse" kako vama odgovaraju u datim situacijama a sve druge grupe su vas slepo pratili i utrkivale se ko ce bolje da vam se dokaze.

Tu mislim i na Firmu, da ne bude zabune. Sjebali ste sve sto je valjalo i sada vi hocete nekom da moraliste, da govorite o mrznji...

Sevastopole
Posts: 639
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sat Jul 18, 2020 1:09 am

U tom vasem Novom Sadu su nam ljudi lezali po dva meseca za strob, pa nikada nigde nismo dosli da kukamo. Kod nas koga god da nadju sa bakljom ide zabrana i minimum novcana kazna. Ne znas, to sto niko ne kuka ne znaci da se ne desava. Tebe toliko vodi mrznja da ne mozes od toga da vidis stvari kakve jesu. Poredis ti Karadjordje od 10000, i Marakanu od 50000...ne ide...

casarino
Posts: 30
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:13 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casarino » Sat Jul 18, 2020 1:15 am

Sevastopole wrote:Da si iole hteo da se zainteresujes za ove stvari pogledao bi jos neki snimak. Evo na primer recimo ovaj. Mnogo je lako za nekog ko je navijac da primeti toliko uocljive stvari. Na istoku kako se strobovi zavrsavaju na negde oko 2.50, imas kako ljudi trce ka severu da preskacu ogradu, sto znaci da nisu legalno bili na istoku i da nije opusteno da se ostane tu iako je proslava titule u pitanju. Isto ovo ako pogledas neki snimak sa istoka, videces i na zapadu. Tako da, ovo je stvarno porazavajuce da moraju ovakve stvari da se objasnjavaju nekom navijacu kada pogleda neki video.


Brate jel se zajebavas sa ovim odgovorom? Pa jel ti stvarno mislis da je neko debil?

Kazes trce prema severu i sta? Lagano preskacu ogradu, odradili vatromet i? Pa ja ti kazem da bi svi na Karadjordju popadali da je recimo Firma ovo uradila. Necu da spominjem druge stadione jer ne znam ali bi verovatno svuda bilo isto, za sve grupe koje bi ovo pokusale da odrade, sem vas jer za vas vaze druga pravila. I ti mi onda opusteno pises kazes kako ljudi trce na sever. Daj bre nemojmo se zajebavati.

Sevastopole
Posts: 639
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sat Jul 18, 2020 1:17 am

Najlakse je reci licemeri, a oteraj nekog sa svoje tribine sto je nekom drugom navijacu uradio nesto. Ajde bas da vas vidim, bilo koga od vas. Primirje?

Pa nije bilo dela Srbije gde nismo nase zvali da vracaju nesto prekreceno u prvobitno stanje. Eto mozda ti Zemunci su stekli poverenje bas kada su nasi nesmotreno uradili grafit gde do tada nije bio u fazi primirja, pa smo ga svi zajedno krecili i izvinili se ljudima. Ima jos puno primera gde je sever vuko rucnu, znaju to ljudi koji su imali kontakte sa severom tada. Jedini problem je sto njih sada nema, nisu deo ove ogavne scene vise pa i nema ko da posvedoci.

Sevastopole
Posts: 639
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sat Jul 18, 2020 1:19 am

casarino wrote:Brate jel se zajebavas sa ovim odgovorom? Pa jel ti stvarno mislis da je neko debil?

Kazes trce prema severu i sta? Lagano preskacu ogradu, odradili vatromet i? Pa ja ti kazem da bi svi na Karadjordju popadali da je recimo Firma ovo uradila. Necu da spominjem druge stadione jer ne znam ali bi verovatno svuda bilo isto, za sve grupe koje bi ovo pokusale da odrade, sem vas jer za vas vaze druga pravila. I ti mi onda opusteno pises kazes kako ljudi trce na sever. Daj bre nemojmo se zajebavati.


Ja ne znam kako drugacije da ti onda objasnim? Sedi onda jednom na voz, kupi kartu za sever pa stani sa strane i pogledaj malo. Ako te bas toliko interesuje, pogledaj kako sve to izgleda. Posto uporno poredis Karadjordje i Rajko Mitic stadione, sto je za pocetak neuporedivo. Ko ce da sidje medju 30000 ljudi da hapsi nekoga zbog stroba samo mi to kazi?
Last edited by Sevastopole on Sat Jul 18, 2020 1:19 am, edited 1 time in total.


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests