Српска навијачка сцена - дискусија

Banda Descontrolada
Posts: 82
Joined: Sun Sep 30, 2018 2:44 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Banda Descontrolada » Sat Apr 06, 2019 4:50 pm

Vec sam rekao i ponavljam,sa ciganima nista zajednicko nikad. Bio sam apsolutno i protiv zajednicke setnje ispred ambasade Usa,ali sta da radim,ne pitam se ja pa se desilo. Svakako da smatram da je ok da se pojavimo i oni i mi tu,ali ne zajedno nego odvojeno.

I da pitam nekog od prisutnih cigana kako gledaju na grafite u Bijeljini koje jedna od njihovih najprljavijih podgrupa pise u znak podrske ubici koji je momku hladnokrvno prosuo mozak udarcima motkom u tuci u Dvorovima? Da li je to ispravno?
Vecchie maniere!

Sevastopole
Posts: 639
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sat Apr 06, 2019 5:45 pm

Tako je, nikad nista sa Ciganima, nema veze sto su oni jedini izlazili sa derbija, tukli se sa zandarmerijom, pravili proteste, zbog navijackog pokreta, dok su drugi kacili zastave na atletsku stazu i lupali od stolice. Nema veze sto su Cigani izbacivali sa svoje tribine ljude koji su radili sto se ne radi prema drugim grupama, i to je licemerje sigurno.

Nema veze sto su ostali kuci na dan derbija koji je odlucivao titulu dok je druga strana otisla na utakmicu iako je rekla da nece. Nema veze sto su Cigani pusili tudje robije i lezali za stvari koje nisu uradili. Nema veze sto su JEDINA grupa koja skoro 15 godina funkcionice samostalno u ovoj zemlji. Nema veze sto su prebili skoro celu Ex Ju scenu neke i po vise puta, bili svuda gde treba od Gazimestana do ulica Beograda, kada mnogima nije padalo na pamet da izadju ispred zgrade. Nema veze sto su pokusali da izvuku primirje, sto su isli i svoje grafite krecili koji su nastajali u vreme kada je bilo primirje, sto su gasili pozar gde god moze.

Ali jebi ga, Cigani su murija jer tamo negde neko nesto zna sto niko drugi ne zna, zato sto simpatizer kome skinu majicu ode i namesti ih, kako se niste setili onda tad za te slucajeve od pre par godina da pisete da su Cigani murija? Nego ste donosili parole za nas koncert za podrsku Kosovu, skandirali zajedno, a opet ste i tada znali da smo cinkarosi(doduse jedni medju drugima) po vasoj prici. Sad ste se setili kada nemate pola ograde svega? Meni je jasno odakle vama izbija ta mrznja, uvek ste je imali, ali sada vec postaje opasno.

Pominju se neki dogadjaji ovde raznorazni, a nigde niko nije reko, pitao, a druga strana? Motkom na bager i to vise puta, pa niko nikad nije kukao, ali kada se svode racuni, budite sigurni da ce se natrljati na nos svakome ko pokusa da izokrene istinu, budite ubedjeni da ce se javiti ne 5, nego 50 ljudi za to. Zna se vrlo dobro ko je glavni krivac ove poslednje ere zle krvi, i to se odlicno zna, ali se ta grupacija raspala, trenutno dobila svoj novi oblik, ali nece sigurno niko to da zaboravi niti precuti. Mnogo ima da se kaze, bas mnogo. A znaju to i oni sami.

Za tebe Firmas, proslo je mnogo godina ali desavalo vam se da vam 12-13 ljudi razjuri celu grupu na mestu skupljanja za utakmicu. U rasponu od 50 do 70 ljudi recimo. I to sa 2-3 baklje, pa sad ti to zovi supermen ili kako hoces. A na istom tom dogadjaju vas pajac matori koji se kotira kao neka legenda tribine je namestio direktno ljude koji su bezali od policije nakon sto su prebili vase i usli u autobus. Covek bez problema pokazao na autobus iz koga je izvuceno 7-8 ljudi. I to je bilo normalno za nekoga poput vas, niko od toga nije pravio dramu neku, smesno jer znas da je covek Mandovcina i da nema potrebe davati tome znacaj.

Obrnuo se krug ljudi na tribinama, oni koji su bili deo necega ili ne idu odavno ili su postali komesari za bezbednost ili vode klubove, ili vise ne znaju gde je stadion, sad je ostalo samo ono ko ce vise puta da napise nesto da bi drugi usvojili to kao istinu, a istina...jos nije obukla cpele, ali polako.

User avatar
casual fcv
Posts: 176
Joined: Fri Dec 02, 2016 7:06 pm
Location: Нови Сад
Contact:

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casual fcv » Sat Apr 06, 2019 7:20 pm

Bilo je dana pre te Limanske pijace, kad je nas 30 tuklo vas 60 na ruke a isto ste imali dve tri baklje, to je navijanje, danas deliš, sutra dobiješ, al' je suština da si uvek tu za svoj klub bez obzira na sve...al' kad istina još cipele obuka nije, odakle vama potreba da pokušavate druge da uvučete u te vaše akcije, kad ste na Đurđevdan akcijali Srbe onda Kosovo nije bilo bitno, a sad ozdravljenje, pa borimo se za Kosovo, al' nećemo sa vama jer ste pokazali da je vama vaš interes iznad Srpstva...a grobar ne mora da traži odgovor od vas, nek pita svoje, što smo skandirali ime Lončevog ubice i pisali retardirane parole, nebitno na kojoj je strani u podeli, ili što su krili Ivanovog ubicu, sve se to negde nažalost sad vratilo, pa imaju pitanja, odgovori su u vašoj grupi...
У НОВОСАДСКИМ ОЧИМА ТВОЈА ПЛАВА ЗВЕЗДА С'ЈА!

Banda Descontrolada
Posts: 82
Joined: Sun Sep 30, 2018 2:44 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Banda Descontrolada » Sat Apr 06, 2019 7:34 pm

U svoje licno ime mogu da kazem da me je sramota dogadjaja u Futogu i kasnijih parola na utakmici u Ns.
Vecchie maniere!

Sevastopole
Posts: 639
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sat Apr 06, 2019 9:02 pm

casual fcv wrote:Bilo je dana pre te Limanske pijace, kad je nas 30 tuklo vas 60 na ruke a isto ste imali dve tri baklje, to je navijanje, danas deliš, sutra dobiješ, al' je suština da si uvek tu za svoj klub bez obzira na sve...al' kad istina još cipele obuka nije, odakle vama potreba da pokušavate druge da uvučete u te vaše akcije, kad ste na Đurđevdan akcijali Srbe onda Kosovo nije bilo bitno, a sad ozdravljenje, pa borimo se za Kosovo, al' nećemo sa vama jer ste pokazali da je vama vaš interes iznad Srpstva...a grobar ne mora da traži odgovor od vas, nek pita svoje, što smo skandirali ime Lončevog ubice i pisali retardirane parole, nebitno na kojoj je strani u podeli, ili što su krili Ivanovog ubicu, sve se to negde nažalost sad vratilo, pa imaju pitanja, odgovori su u vašoj grupi...


E neka ste vi nas tukli 30 na 60, samo ne znam u kom je to filmu bilo. :) Znam ja dobro sta je navijanje ne moras da brines za to. Tesko da taj dogadjaj postoji, Sto se tice akcijanja na Djurdjevdan kada coveku padne mrak na oci, tad nista ne vazi vise, mnogo je Sever bio uredjeno drustvo, nisu Cigani sami sebe eto tek tako promenili, nego je to uradio neko konstantnim delovanjem na nacin koji je jedini umeo. Kada krene ludilo nemoj da trazis dalje nista jer nema smisla. Nadam se da niko nikoga vise nece navoditi na tako nesto, a tvoj govor i jezik kojim se ovde sluzis upravo navodi na to. Mene to najvise ovde zabrinjava jer vidim kuda vodi tvoje pisanje a neces da se stavis u drugu poziciju malo.

svuda.prisutan
Posts: 549
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby svuda.prisutan » Sat Apr 06, 2019 10:33 pm

Uu, zamisli, pao mrak na oci. A kada nam padne mrak na oci, onda nista ne vazi. Lako je kurciti se kada iza sebe imas celu drzavu na raspolaganju.

Marinci su cini mi se imali odlicnu parolu na marakani, "gDelije sever bez provincije?"

Pa zasto veliki srbi ne napadnu pazarce? Ako vec resetate redom..

Sevastopole
Posts: 639
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sat Apr 06, 2019 10:44 pm

Predpostavljam da ne smemo jer su mnogo zajebani.

User avatar
casual fcv
Posts: 176
Joined: Fri Dec 02, 2016 7:06 pm
Location: Нови Сад
Contact:

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casual fcv » Sun Apr 07, 2019 12:30 am

Sevastopole wrote:E neka ste vi nas tukli 30 na 60, samo ne znam u kom je to filmu bilo. :) Znam ja dobro sta je navijanje ne moras da brines za to. Tesko da taj dogadjaj postoji, Sto se tice akcijanja na Djurdjevdan kada coveku padne mrak na oci, tad nista ne vazi vise, mnogo je Sever bio uredjeno drustvo, nisu Cigani sami sebe eto tek tako promenili, nego je to uradio neko konstantnim delovanjem na nacin koji je jedini umeo. Kada krene ludilo nemoj da trazis dalje nista jer nema smisla. Nadam se da niko nikoga vise nece navoditi na tako nesto, a tvoj govor i jezik kojim se ovde sluzis upravo navodi na to. Mene to najvise ovde zabrinjava jer vidim kuda vodi tvoje pisanje a neces da se stavis u drugu poziciju malo.


O toj tuči koja se desila na filmu se dosta pisalo u to vreme na ovom forumu, a desila se tako davno da ne vidim smisao da o njoj i pišem, a ovo što si napisao je tačno suština onoga što pišem, ne možete vi da garantujete za sebe, jer kad vam padne mrak na oči onda sva pravila prestaju da važe, al' više ima smisla kad neko od vas to napiše, a sve i pišem zato što gledam sa vaše strane, verujem da su postojali ljudi koji su bili protiv da se to radi na taj dan, al su preglasani, zato i pitam ovde ko će to i čime da garantuje da se to neće ponoviti.
У НОВОСАДСКИМ ОЧИМА ТВОЈА ПЛАВА ЗВЕЗДА С'ЈА!

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby нема лека » Sun Apr 07, 2019 2:07 am

Banda Descontrolada wrote:Vec sam rekao i ponavljam,sa ciganima nista zajednicko nikad. Bio sam apsolutno i protiv zajednicke setnje ispred ambasade Usa,ali sta da radim,ne pitam se ja pa se desilo. Svakako da smatram da je ok da se pojavimo i oni i mi tu,ali ne zajedno nego odvojeno.

I da pitam nekog od prisutnih cigana kako gledaju na grafite u Bijeljini koje jedna od njihovih najprljavijih podgrupa pise u znak podrske ubici koji je momku hladnokrvno prosuo mozak udarcima motkom u tuci u Dvorovima? Da li je to ispravno?


Хвала Богу не питаш се изгледа уопште код вас на трибини. Има тамо ко се пита, па размишља много паметније од тебе. Престани да забадаш нос у расправама које те се не тичу и да трујеш са стране, подбадаш.

О неделима твоје трибине се мање више све зна, тако да је боље да ћутиш и да питаш таква питања. Да не испадне да нешто оправдавам, људски живот је нажалост угашен, али глупост је то што пишеш да је неко хладнокрвно просуо мозак, мотке су имале обе стране, не само тада, него у многобројним сукобима и пре и после тог догађаја, могло се десити милион пута иста ситуација.

Ти данас стојиш на трибини са човеком који је убио гробара, који је упуцао неког другог гробара, са човеком који је пре 3 месеца јуришао на тебе са мотком, кога си ти тукао мотком, кога си избацивао на стазу голог. Та како ти кажеш најпрљавија група, пре тог догађаја у Бијељини, је била страх и трепет, без иједне мрље, група без пораза на улици. Што не напишеш да је тим вашима из Бијељине пре те туче нуђена фер туча, кад су ваши рекли да неће фер?

Друга ствар, једном од двојице осумњичених да је убица се ставља на терет да је песницом ударио дечка који је преминуо. Дечко је признао учествовање у тучи пре него што је чуо да је овај преминуо. Јел не треба да добије фер суђење?

Sevastopole
Posts: 639
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sun Apr 07, 2019 10:52 am

casual fcv wrote:O toj tuči koja se desila na filmu se dosta pisalo u to vreme na ovom forumu, a desila se tako davno da ne vidim smisao da o njoj i pišem, a ovo što si napisao je tačno suština onoga što pišem, ne možete vi da garantujete za sebe, jer kad vam padne mrak na oči onda sva pravila prestaju da važe, al' više ima smisla kad neko od vas to napiše, a sve i pišem zato što gledam sa vaše strane, verujem da su postojali ljudi koji su bili protiv da se to radi na taj dan, al su preglasani, zato i pitam ovde ko će to i čime da garantuje da se to neće ponoviti.


Daj nama koji smo skoro otkrili cari interneta ajde ponovi jos jednom tu tucu ne bilo ti mrsko, mnogo me interesuje. Sto se tice drugog, morao bi da znas sve sto je potrebno da znas, da bi znao kako izgleda kada ti padne mrak na oci u neko gradu, totalno nebitno. Nije Novi Sad jedini grad u Srbiji.

Nisam ja dzabe napisao da je Sever bio sredjeno drustvo, jer ste i vi isli na ruke sa nasom sekcijom iz Novog Sada u to vreme, mnogo stvari se uradilo ispravno, ali kao i uvek, nezreli ljudi, a pogotovu ljudi koji nisu iz ovog sveta, napravili su sta jesu i tu smo gde smo. E sad, ako ti novi krug pokusaja da se nesto unormali svodis opet na nesto, onda nikada nista se nece uraditi. Danas su Grobari, sutra Cigani, prekosutra Firmasi i tako se nikada nista nece unormaliti.

Sevastopole
Posts: 639
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sun Apr 07, 2019 11:03 am

Polako bre nema leka, ako otvaras oci nekome radi to na drugi nacin, nije ovo fejsbuk mreza. Svi se lupaju po prstima, vodi racuna malo. Sad ce on svoju verziju pa ces ti morati jos u detalje i tako u krug, dokle?

User avatar
casual fcv
Posts: 176
Joined: Fri Dec 02, 2016 7:06 pm
Location: Нови Сад
Contact:

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casual fcv » Sun Apr 07, 2019 1:48 pm

Nema leka, neumesno je da ti pišeš o međusobnom upucavanju a imao si na sred tribine kod šipke ranjavanje, i Demirovo ubistvo, isto kao što nema smisla ono pitanje šta ko misli o parolama podrške ubici, kad ga grobar postavlja...

o tuči na košarci 2003 ću napisati ako te stvarno zanima, a na starom forumu su o njoj raspravljali učesnici, jedan krupan momak iz Heroja M. je tad napisao držali smo se koliko smo mogli, što je i bila istina bili smo jači na ruke, i tuča je bila sa dosta kontakta, nije bilo gađanje i bežanje, tad je CHEE sa vaše strane opisivao dešavanja, dosta nerealno...

a opet sa vaše strane se sad najviše pitaju ti koji su odlučili da se napadne na Đurđevdan, i ima još jedna stvar o koju vi ne razumete, postoji i naš ugao gledanja, da u samom gradu u kvartovima ljudi navijaju za Vojvodinu, kad kažem ljudi mislim na momke koji vreme provode na ulici, u sazrevanju nam je bitan segment gde se dokazuju ljudi u navijačkim tučama sa momcima iz drugih gradova, i onda u kvartu skontaju lika koji je odlučio da ide sa vama iz BG-a, pa kao će on još da bi se dokazao vama da išara nešto i da skida obeležja naša, naravno da ga se lomi kao psa, jer tu se ne radi o nekoj ljubavi, već o izdaji svog kraja

a izdaja je najveći mogući zločin, danas si izdao kraj, sutra ćeš državu, nema tu razlike, a zašto, zato što je onaj tamo klub uspešniji, nažalost ako se preko toga prelazi imaćemo previše izdajnika, a i ovako ih ima u našoj državi...i kao ti iz Beograda onda imaš pad mraka zbog toga pa dođeš, i šta rešiš, e iz našeg ugla ti guraš nos gde mu mesto nije...

i sad em guraš nos gde mu nije mesto, em si već pogazio reč svoje tribine, kako sad može tvoja tribina da pita nas da vam verujemo i da radimo zajedno, i kad mi odbijemo vi nemate šta da mudrujete, naša stvar, sve dok ne dobijemo neke odgovore nema potrebe da se ujedinjujemo sa bilo kim, imamo svoju braću i oni su u ovom trenutku jedini čije mišljenje nam je bitno, a šta će biti u budućnosti to zavisi od svih nas.
У НОВОСАДСКИМ ОЧИМА ТВОЈА ПЛАВА ЗВЕЗДА С'ЈА!

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Чомбе » Sun Apr 07, 2019 2:09 pm

Ау лебе мекани...значи сутра неко своје дете од малих ногу научи да навија за Звезду, усади му љубав према клубу и он је аутоматски издајник? Зашто? Зато што неки casual fcv тако поима издајнике? :roll:

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby нема лека » Sun Apr 07, 2019 2:59 pm

Ти изгледа не можеш да скапираш да се љубав према клубу учи од малих ногу, да нема ту никакве издаје краја и града. Навијај друже за кога хоћеш, на дан утакмице тражи оне што су исти као ти, само са друге стране. Кога су издали онда они што навијају за Нови Сад? Или они који навијају за Бачку Паланку рецимо? Ако ћеш тако издали су сви они из покрајине Војводина који не навијају за ФК Војводина? Јел твој клуб се не зове Нови Сад, него Војводина

User avatar
njasvi
Posts: 925
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby njasvi » Sun Apr 07, 2019 4:45 pm

ljudi koji su van bg a navijaju za vecite su po meni za jedan veeeliki respekt, jedno je da tebi treba pola cuke do stadiona, sednes u tramvaj ili bus i tu sam pa opet ljude mrzi da se iscimaju i samo traze neke izgovore... a neko se cima iz pm i nije mu tesko

a ta prica o " cuvanju kapija svog grada " mi je bas za malu decu
04 X 1945


bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby bojan23 » Sun Apr 07, 2019 7:42 pm

Šta je sa firmašima iz Srema, Banata i ostalih mesta van NS-a u Bačkoj? Njih niste terali sa svoje tribine, svi oni imaju svoje lokalne klubove u okviru svog grada ili mestašca.
З В Е З Д А Л Е !

User avatar
casual fcv
Posts: 176
Joined: Fri Dec 02, 2016 7:06 pm
Location: Нови Сад
Contact:

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casual fcv » Sun Apr 07, 2019 9:14 pm

Gde da ih teramo, u mestima u kojima imamo podgrupe ne postoji lokalna grupa koja ide na klub, to je sve okolina NS, gde si ti ikad čuo da su se naši ljudi iz tih mesta sukobili sa lokalnim navijačima, a u Subotici smo skoro oterali par ljudi kad smo čuli da su iz Subotice, tu si odrastao a kao ćeš sa nam da ideš i pevaš ljudima iz svog grada da su jajare, po čemu si ti bolji od njih, imamo mi takve i znamo kako ih gledamo, nema tu razlike...

a ta priča od malena učio je pukla u korenu, 45-te su postojali i drugi klubovi, pa se po nalogu menjalo, otelo se, a kao jebeš drugare iz detinjstva, moja ekipa ste vi iz BG, nema veze što sam sa njima odrastao, pa idemo još da vam kažem gde oni, šta i kako, a to što neko okači poster u sobu, ne meša se u navijačke priče i ne nosa po kraju stvari kluba za koji navijaju ljudi koji su mu napadali ekipu iz kraja jer poštuje svoje drugove iz detinjstva, takvog niko ne dira...
У НОВОСАДСКИМ ОЧИМА ТВОЈА ПЛАВА ЗВЕЗДА С'ЈА!

User avatar
Modus Operandi
Posts: 353
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Modus Operandi » Sun Apr 07, 2019 9:42 pm

Sevastopole wrote:, ali kao i uvek, nezreli ljudi, a pogotovu ljudi koji nisu iz ovog sveta, napravili su sta jesu i tu smo gde smo. E sad, ako ti novi krug pokusaja da se nesto unormali svodis opet na nesto, onda nikada nista se nece uraditi. Danas su Grobari, sutra Cigani, prekosutra Firmasi i tako se nikada nista nece unormaliti.


Najlakše je okrivljivati te ljude "iz drugog sveta" a oni su vam bili bitni kada je trebalo. Bolje lepo napiši mi nemamo kontrolu nad svim ljudima na našoj tribini ili se plašimo tih ljudi. Dobro je napisao Firmaš, ako vi sami sebe ne možete da kontrolišete kako da vam drugi veruju. Ubili ste najviše navijača na sceni a vamo pišete o huškanju,sejanju zle krvi, stvarno ste licemeri. Nekako u teoriji sve lepo zvuči ali vas praksa demantuje.

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby bojan23 » Sun Apr 07, 2019 11:20 pm

casual fcv wrote:Gde da ih teramo, u mestima u kojima imamo podgrupe ne postoji lokalna grupa koja ide na klub, to je sve okolina NS, gde si ti ikad čuo da su se naši ljudi iz tih mesta sukobili sa lokalnim navijačima, a u Subotici smo skoro oterali par ljudi kad smo čuli da su iz Subotice, tu si odrastao a kao ćeš sa nam da ideš i pevaš ljudima iz svog grada da su jajare, po čemu si ti bolji od njih, imamo mi takve i znamo kako ih gledamo, nema tu razlike...

a ta priča od malena učio je pukla u korenu, 45-te su postojali i drugi klubovi, pa se po nalogu menjalo, otelo se, a kao jebeš drugare iz detinjstva, moja ekipa ste vi iz BG, nema veze što sam sa njima odrastao, pa idemo još da vam kažem gde oni, šta i kako, a to što neko okači poster u sobu, ne meša se u navijačke priče i ne nosa po kraju stvari kluba za koji navijaju ljudi koji su mu napadali ekipu iz kraja jer poštuje svoje drugove iz detinjstva, takvog niko ne dira...


Ne postoje lokalne gurpe, ali postoje lokalni klubovi, ako cete biti dosledni u toj lokal patriotskoj prici onda treba da odjebete te ljude, ali to niste uradili niti ce te, zato sto su to prazne price. I ta prica o "izdajicama" grada je tezak debilizam, koliko ljudi samo znam koji idu svuda sa Zvezdom, svaka tekma im je gostovanje, veci su navijaci od vecine ljudi na nasoj sceni...
З В Е З Д А Л Е !


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests