Српска навијачка сцена - дискусија

Франц Горјанц
Posts: 27
Joined: Wed Oct 18, 2017 11:51 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Франц Горјанц » Sat Sep 15, 2018 12:52 pm

Пакао. А очеви им до скоро лежали у истом рову..
Или макар на истом фронту војевали..
Хостел, место народног кунта!

thug4life
Posts: 41
Joined: Sat Jan 30, 2016 8:30 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby thug4life » Sat Sep 15, 2018 4:37 pm

Tuga velika, mnogo dobar momak da izgubi na ovakav nacin zivot. I to zbog cega ? Pocivaj u miru Sale.

User avatar
Panzram
Posts: 355
Joined: Sun Jun 12, 2016 1:41 pm
Location: Južni Beograd

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Panzram » Sat Sep 15, 2018 4:38 pm

Ma da se ovo desilo u Srbiji pukla bi bruka ali pošto se radi o RS...evo samo gledajte, neću ja ništa da kažem.
Ovo neće na dobro da izađe...

chevanton
Posts: 101
Joined: Mon Sep 18, 2017 2:04 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby chevanton » Sun Sep 16, 2018 1:49 am

Ovakvih i slicnih tuca na nasoj sceni ima sigurno 50 godisnje ali nazalost moralisemo samo kada neko izgubi glavu.Koliko pucanja,bodenja i svega odvratnog je bilo i u bg-u i ns-u pa i u nekim manjim gradovima u samo zadnjih par godina.I svi sve znaju ali dok centrale sa juga i severa ne budu zaustavile ovo ludilo nece nam biti bolje.Da je srece da se ugledamo na bracu iz moskve i jedni i drugi....

Odan
Posts: 595
Joined: Mon Aug 29, 2016 12:04 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Odan » Mon Sep 17, 2018 10:20 am

Франц Горјанц wrote:Пакао. А очеви им до скоро лежали у истом рову..
Или макар на истом фронту војевали..


Da, neverovatno da zlo bude vece! Nego neko je napisao ovde da ovo nece prestati dok vrh tj. prve ekipe to ne "prekinu". Pa sta rade te prve ekipe i grobara(to je vec posebna prica) i delija. Kakvog tu sve sljama nije proslo kroz sve ove godine, od kriminalaca pa do preletaca (navijaca drugih klubova), murije.. Ako cemo cisto navijacki, najpre bi te prve ekipe trebalo da ulaze u tuce i sukobe a ne da to odrađuju drugi za njih i da zaluđuju klince, prave idole od sebe. Ne, vazno da su promovisali da su zastave vaznije od ljudskih zivota i sakacenja nekih. Bitno da se cuvaju oruzjem! Kao padne zastava grupa treba da se ugasi, ne znam samo ko je ustanovio to pravilo. Sta, nije "navijacki" izgubiti zastavu? U ovom slucaju je rec o grafitu, kao i kod ubistva Demira Jukic a ne o zastavama.

Odan
Posts: 595
Joined: Mon Aug 29, 2016 12:04 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Odan » Mon Sep 17, 2018 10:25 am

Panzram wrote:Ma da se ovo desilo u Srbiji pukla bi bruka ali pošto se radi o RS...evo samo gledajte, neću ja ništa da kažem.


Siguran sam da ce ovo biti "reseno"! Za razliku od Srbije gde niko od novinara (ispravite me ako gresim) nije pitao velikog vođu ili nekog mu ministra sta je sa slucajem ubistva Demira Jukic?

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby reziser » Mon Sep 17, 2018 2:55 pm

Да се ово догодило у Србији, јавност би иоле била обавештена, иако је пропуст информација строго контролисан.

"Аналитичари", "новинари", "социолози",наглабали би о овоме 3 дана(толико траје свако чудо,код нас Срба и краће) Овако десило се у РС,која је јавности код нас далеко као Мадагаскар(а суштински Бјељина,три пут ближа од Бора или Прибоја).

Туга,један млад живот,Српски живот,неутешни родитељи,вечна туга.Најгоре што млад човек може да уради је да сјебе своју младост,бивајући "члан"псеудо хул екипа.Да се,млати за другога,који се не млати већ често,млати новац,из разних шема,и комбинација,далеко од проблема.Ман'те се људи тога.Иди навијај,зајебавај се,путуј по селендрама и Европи,али бежи од "идола".Кад сазриш видећеш да исти,често су нуле у сваком погледу(важи и за,политику,посао итд).Вечна му слава,нека његова жртва буде последња!

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby bojan23 » Mon Sep 17, 2018 4:47 pm

Džabe mi drvimo ovde, glavni ljudi svake grupe treba da budu spremni da izopšte iz svojih redova ljude koji pucaju, bodu, tuku štanglama do iznemoglosti suparnike itd. kako bi dali primer mlađima, ali teško da će se to desiti, tako da biće još mrtvih pre ili kasnije nažalost.

Jedini izlaz iz ovog stanja je prelazak na ruski "model", dakle fer tuče na livadama, šumama, ovaj današnji mentalitet gde je dobiti batine sramota ne vodi nigde, samo stvara strah od poraza, kako se opravdati pred starijima i onda ljudi ne biraju sredstva kojim stižu do "pobede". Stvorena je generacija pizudrina čije se akcije svode na štangliranja brojčano slabijeg rivala ili gađanja bakljama sa 7, 8 metara. Samo ruke i jednaka brojka to je recept.
З В Е З Д А Л Е !

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Mon Sep 17, 2018 7:07 pm

Dok je organizovanih navijackih grupa kod nas bice i ubistava. Naravno da sam kao svaki normalan covek protiv toga ali prosto to je cinjenica. Neki zagovaraju "ruski" model, neki samo na ruke bilo gde i kada, neki primirje itd...Sve je to daleko od realnosti, meni samo bode oci sto se to desilo u jednom malom gradu, prosto ne shvatam da u gradu od 45-50 000 ljudi moze da se desi ovakav sukob.

Pa ti ljudi se sigurno znaju po imenu svi , kontam da su isli u skolu zajedno,da su neki i rodjaci mozda, da su iz istog kraja, pa ljudi moji ja da stangliram coveka koga znam licno na cao cao barem ili ne daj boze da mu znam i familiju i prijatelje i da spremim sacekusu zbog grafita pa to je bolesno. Ovde je neko spomenuo da se radi o ne zrelim osobama koje idu za nekim idolima, mislim da to nije tacno, decko koji je ubijen ima 30 godina.

Tuzno je ovo sve, ali to zlo dolazi iz nase prestonice. Prosto putujuci i pricajuci sa ljudima po Podgorici,Banja Luci, Sarajevu,Novom Sadu,Kragujevcu,Nisu ne mogu da se otmem utisku da svi ti ljudi koji su u navijackoj prici a u glavnom sam imao prilike da upoznam brdo ljudi iz tog naseg sveta, kopiraju BG, po oblacenju,ponasanju neki cak i po govoru.

Taj radikalizam i debilizam na zalost se svagde primio i oponasaju ga. Isto malog Demira Jukica su svi zaboravili, mediji pisali mozda 2 dana i to je to. Ja sam zgranut tim slucajem , iako sam cuo da su Vandali tih dana akcijali po NBG i upadali i napadali cigane,grafite ovo ono ali opet da ti nekoga upucas i da se taj sukob zavrsi tako sto jedno dete mora u zemlju pa ja vise nikada nebi isao na stadion, koje jebene parole koji barjaci ,skandiranja, ubili ste coveka i jos krijete ubicu jer je u prici, mi smo bolestan narod.

detelinara83
Posts: 102
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:40 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby detelinara83 » Tue Sep 18, 2018 2:14 pm

Све је ово већ испричано, и тема је прежвакана. Неће се ништа променити. То је евидентно.. као и претходних 3 године, гледаћу мој клуб преко ТВ-а и повремено са запада. Да не стојим са дегенерицима на трибини.

Odan
Posts: 595
Joined: Mon Aug 29, 2016 12:04 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Odan » Wed Sep 19, 2018 7:22 pm

Inace, dobro izdanje i koreografija delija na utakmici sa Napolijem. Bili i napolitanci pa ako neko ima foto/video od njih neka okaci na forum.

User avatar
друг члан
Posts: 1418
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby друг члан » Wed Sep 19, 2018 10:00 pm

Napolitanci gola kurčina. Oko 400 njih, od toga pola sedi i snima sever. Razočarenje veliko
Choose Life

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby јахач магле » Wed Sep 19, 2018 10:24 pm

И још су се пола утакмице премештали по трибини у покушајима да направе коп.

П.С. Ко им је онај лик на оном великом белом барјаку?
...Сијају звезде као очи конобарице...

User avatar
Panzram
Posts: 355
Joined: Sun Jun 12, 2016 1:41 pm
Location: Južni Beograd

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Panzram » Thu Sep 20, 2018 10:32 pm

Ruski model? Zar ne shvatate da je to kod nas nemoguće al' bukvalno ni teoretski ni praktično, jer onda bi se konačno pokazalo ko je jači, a aj ti nateraj bilo koga od ovih kompleksaša da prizna da je dobio batina. Ma samo zamislite npr. cigane da dobiju batine od grobara i kao izađu i kažu dobili smo batine, čestitamo suparnicima. Pa katastrofa bre jebote***. Realno pre ćemo da povratimo Kosovo i teritorije u Hrvatskoj nego što bi ovi priznali da su dobili batina. E, baš iz tog razloga se valjamo u blatu i krvi je do kolena i naravno da će biti toga još, dogod kompleksi budu bili na vodećim pozicijama u grupama. Znači svi znamo koji ljudi vode te grupe, i sad zamislite sve te po meni patetično komične face (neki se u životu potukli nisu a bez da su imali pratnju) kad bi im dojavili da su pretrpeli poraz. Pa zlo bre. A ovako sa ovim sitnim uličnim tučama gde se ne zna ko koga jebe mogu i da se provuku na foru "nerešeno" i slično, i nikom ništa. Po meni oni su rak rana srpske navijačke scene ali pošto ih većina posmatra ko bogove (kakvi crni idoli) ne možeš im ništa, jer većina je bre spremna i da pogine za njih ako treba. Tako da je sve to piši propalo, klinci će biti ubijani od zlikovaca i dalje a mi ćemo ovde da bacamo RIP, jer smo i mi debili zajedno s njima, ovce za šišanje. Istina boli jbga.
Ovo neće na dobro da izađe...

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 761
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Bruno Sulak » Thu Sep 20, 2018 11:46 pm

Jako je tuzno sto samo par dana posle toga cigani se prave kao da se nista nije desilo, navija se sve u 16, na njihovom forumu niko ni rec da pomene, svi se prave blesavi, hvale navijanje...

Ovo sa pozivanjem likova iz ostalih gradova/ekipa je jedno od najvecih jajarenja na nasoj sceni koje su uveli cigani. Zamisli imas problem sa nekim i ti cimas ceo okrug da bi ih se resio. U napadu na Marince se skupilo pola Vojvodine, licno znam da je decko iz Beceja ucestvovao a tu su bili i ostali.

Ali ne vredi vise pricati...

1914
Posts: 1214
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1914 » Sun Sep 23, 2018 3:06 pm

Pohvale za brojnost,ako neko zna koja utakmica?

Image

User avatar
zmijuga
Posts: 1863
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:13 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby zmijuga » Sun Sep 23, 2018 7:24 pm

Vlasina - Dubočica u maju

Sevastopole
Posts: 639
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Mon Sep 24, 2018 12:04 pm

Panzram wrote:Ruski model? Zar ne shvatate da je to kod nas nemoguće al' bukvalno ni teoretski ni praktično, jer onda bi se konačno pokazalo ko je jači, a aj ti nateraj bilo koga od ovih kompleksaša da prizna da je dobio batina. Ma samo zamislite npr. cigane da dobiju batine od grobara i kao izađu i kažu dobili smo batine, čestitamo suparnicima. Pa katastrofa bre jebote***. Realno pre ćemo da povratimo Kosovo i teritorije u Hrvatskoj nego što bi ovi priznali da su dobili batina. E, baš iz tog razloga se valjamo u blatu i krvi je do kolena i naravno da će biti toga još, dogod kompleksi budu bili na vodećim pozicijama u grupama. Znači svi znamo koji ljudi vode te grupe, i sad zamislite sve te po meni patetično komične face (neki se u životu potukli nisu a bez da su imali pratnju) kad bi im dojavili da su pretrpeli poraz. Pa zlo bre. A ovako sa ovim sitnim uličnim tučama gde se ne zna ko koga jebe mogu i da se provuku na foru "nerešeno" i slično, i nikom ništa. Po meni oni su rak rana srpske navijačke scene ali pošto ih većina posmatra ko bogove (kakvi crni idoli) ne možeš im ništa, jer većina je bre spremna i da pogine za njih ako treba. Tako da je sve to piši propalo, klinci će biti ubijani od zlikovaca i dalje a mi ćemo ovde da bacamo RIP, jer smo i mi debili zajedno s njima, ovce za šišanje. Istina boli jbga.


Iskljucivi i jedini krivac ove nove ere zle krvi su oni koji sad cute, a zapoceli su sve ovo. Bilo im je lepo dok su pisali, iako porazeni po zidovima stadiona "cigane na stake", da ne idem dalje znaju oni vrlo dobro kako i ko je sve poceo i na koji nacin. To su najveci krivci za sve. Umeju da moralisu kako je pala zastava gde je stotka sacekala jadne hanterse sa 8 kola, ali ne umeju da kazu da se tih istih 8 kola zaustavilo da prebije 5 ljudi na stanici, inace da su produzili jos bi imali zastavu u svom posedu.

Umeli su to vesto da preokrenu na svojoj tribini i udare kukanjvu, umeli su pre toga da se brukaju i golorukog decka koji izadje da brani svoje unakaze na najjajarskiji nacin koji postoji, umeli su da izvedu 20 kola da bi obijali reviju u sred noci, umeli su da izvedu isto toliko kola da preskrabaju neki grafit, ali zato kad se pojavi stotka odmah je to problem, jer valjda onda treba izaci i suociti se sa tom stotkom. Onda od jednom nemaju vise to sto imaju. To su bolesni ljudi koji od Pionira gde su dobili batine na ruke, Jna gde su im ljudi usli na tribinu i razjurili ih ispred stadiona nosili im torbu sa svim zastavama jedno vreme, umeju da na sve to izbace zastavu sa znakom Delija i policije. To je taj mozak koji vidi svet naopacke, a doveo je dokle je doveo navijacku pricu.

Lepo im je bilo da grokcu i slade se ko je gde najebao, lepo im je bilo kada su za njihova dela drugii ljudi lezali i osudjivani, ali zato su Cigani najvece picke, sto nece sta? Da se biju? Sramota da ih bude, da se pokriju usima za sve sto su posejali a danas u druge upiru prstom. Ovi pomenuti mozda nemaju tucu, kako ti kazes, a da nije u grupi, ali ovi njihovi nemaju tucu ni u grupi, sta je tek to sunce ti poljubim? Ovde pisu nezreli ljudi, iskompleksirani, ljudi puni mrznje, i oni u mnogome doprinose situaciji koja se desava. Nije ovo jedino mesto, i fejsbuk profili i raznorani sajtovi gde se vrti jedno te ista prica bez odgovora.

I ne treba da bude odgovora, ali mi nije jasno da ne postoji niko da stane malo i razmisli. Sta je pokrenulo sve, kako je pocelo, ko sada cuti ko picka i pravi se lud. Ljudi naprave akciju koja im se ne zavrsi dobro i krenu na sva usta da pricaju pobeda, neutralni ljudi koji cuju i jednu i drugu verziju, kada je izasao klip, ne mogu da veruju sta su culi od njih i to im se desi vise puta. Ja razumem glad za pobedom, ali ne ide to tako. A svi osteceni poput Firmasa i jos po nekih, nasli su svojih 5 minuta da i oni izgalame iako ama bas nikakvog razloga nemaju za to. Sa jedne strane imaju ljudi koji svoju reputaciju nisu sticali tako sto su cekali neko dete ispred skole, nekoga ispred posla, ili izletali na coveka sa devojkom itd. nego na druge nacine, dok sa druge strane na zalost,imamo citav svet novi izgradjen koji zaslepljen od mrznje nista ne vidi.

Imaju Cigani gresaka iha haj,sigurno i oni ih sami vide, i siguran sam da ce pokusati da ih isprave na mestima gde to treba da se radi, ali da u njih upiru prstom ljudi koji su sve zapoceli a sad se prave ludi, to je vec bolest. Nemam nameru dalje da se upustam u raspravu i odgovaram bilo kome na ovaj tekst. Pomenute su stvari koje se znaju i tu cu se zaustaviti.

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby CREW pg » Mon Sep 24, 2018 1:26 pm

Od ''najvecih'' branitelja srpstva i pravoslavlja stradalo je najvise ljudi , koji ce to spin da opovrgne ? Provocirali su nas ? Samodbrana ? . I druge tribine imaju svojih divljaka i monstruma, ali vi kraljevi ponoci ste uveli jedan bolesni trend skupljanja citavog grada na grupu iz jednog kraja i vise gradova na jedan grad. Kao najveca grupa i svakako finansijski najmocnija, mogli ste vise puta da poslusate osnovni razum. Zasto mora da se u gradovima, mjestima da se ide od kraja do kraja da se zapisava grafitima tamo gdje to nije realan odnos snaga? I onda kad neko reaguje, skuplja se ekipa od Subotice do Becha. Oruzje povlaci oruzje i dokle se stiglo? Djeca umiru. Djeca zavrsavaju izlomljena. Stanite ljudi , ''Srbi'', jebes fudbal, jebes navijanje.
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

Sevastopole
Posts: 639
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Mon Sep 24, 2018 1:37 pm

Kreni ti navijacki na ne navijace i to vise puta, pa da te pitam sa kojim brojem ljudi ces da krenes. Bolestan trend je poceo pre toga, to je samo posledica. A kad kola krenu nizbrdo idu samo brze i sa jedne i druge i trece i pete strane. I da, ja vec bar 5 godina pricam serem se u ovakvo navijanje.


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests