Српска навијачка сцена - дискусија

User avatar
losvolocos
Posts: 237
Joined: Wed Feb 03, 2016 4:20 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby losvolocos » Wed Oct 12, 2016 5:04 pm

Има и таквих на неким трибинама :mrgreen: :D


Gomorrah
Posts: 92
Joined: Thu Jun 16, 2016 3:51 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Gomorrah » Sat Oct 15, 2016 12:55 am

Jebo im pas mater u toj ,,redakciji,, kad stavljaju Acu Radovica na taj spisak.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ultrastito » Sat Oct 15, 2016 1:42 am

болесни умови...
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

МГП
Posts: 503
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby МГП » Sat Oct 15, 2016 11:09 am

Дно дна, талог који се ни у септичкој јами не може наћи то су тзв. новинари телеграфа, курира, блица и сличних.

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby фикрета » Sat Oct 15, 2016 11:16 am

proklet je njihov hleb
samo oni znaju kakav je kad ga zvacu a zaraduju na ovakav nacin

Motion
Posts: 11
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:15 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Motion » Sat Oct 15, 2016 3:03 pm

Za koji kurac vi uopšte otvarate te sajtove nikad mi neće biti jasno...

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby pustinjska lisica » Sun Oct 16, 2016 11:40 am

Шта значи ова НПД застава код Радоваца?
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

blode
Posts: 5
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:05 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby blode » Sun Oct 16, 2016 11:53 am

pustinjska lisica wrote:Шта значи ова НПД застава код Радоваца?


Nacional-demokratska partija Nemačke

Todor
Posts: 9
Joined: Thu Sep 29, 2016 10:52 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Todor » Mon Oct 17, 2016 4:27 pm

Mnogo se prasine diglo oko ubistva Aleksandra Stankovica(Saleta mutavog). Javnost najvise osudjuje sto su igraci kosarkaskog i fudbalskog kluba izasli sa majicama sa njegovim likom i porukom jer smatraju da je to bruka i sramota.Mene zanima misljenje ljudi na ovom forumu o ovom i slicnim slucajevima kojih je na zalost bilo a ja cu izneti i svoje misljenje, mislim da je ta tema dosta skakljiva pa ako admini odluce neka izbrisu ovaj post.

To sto se desava grobarima u poslednjih nekoliko godina je stvarno strasno i kao coveku i navijacu stvarno mi je krivo. Stradaju im ljudi i to je svakako za zaljenje. Ulaziti u pricu cime se ko od njih bavio i zbog cega je ubijen po meni je u najmanju ruku degutantno i jadno. Novinari ko novinari jedva su docekali kako bi punili stranice njihovim govnima i onda jos pomesaju babe i zabe i zanimaju narod 2 nedelje sa lazima i glupostima. To se od njih i ocekivalo ali su me iznenadili ljudi koji su zvizdali minutu cutanja za pokojnika. To je dno dna! Sada ce neki reci pa on je bio diler, on se bavio kriminalom, pre nego sto je bio grobar bio je cigan itd...Opet ne razumem kakav je to argument da neko zvizdi coveku za koga se daje minut cutanja?!

Problem koji je prisutan zadnjih 10-ak godina je taj sto posle svakog kriminalnog dela novinari ,prvo istraze da li je taj neko clan neke navijacke grupe, jos ako je neki od vidjenijih eto njemu etikete u tekstu "jedan od vodja navijacke grupe..." ili "inace clan navijacke grupe...." to im uz ono "od ranije poznat policiji" dodje kao ukras za njihov jadni tekst. Narod se na to peca i onda vam je jasno zasto su navijaci omrazeni kod veceg dela ljudi. Nista ja nebi imao protiv da oni te "ukrase" stavljaju kod svakog ucesnika krivicnog dela, pa npr ako je neko student i izvrsi krivicno delo neka lepo napisu "inace student npr Pravnog fakulteta" ili "radnik te i te firme" itd...

Ne toga naravno nikada nema jer nije zanimljivo a i ne sluzi im cilju! A cilj je jasan, satanizacija navijackog pokreta kako bi se tom masovnom i rekao bi mocnom pokretu urusio kredibilitet i kako bi bili predstvaljeni kao saka olosa i kriminalaca! U tome su nazalost uspeli, e sada koliko smo mi navijaci krivi za to?! Po meni nista! Ko se cime bavi i od cega zivi je njegova privatna stvar, sve dok taj posao ili kombinacija ne ugrozava tribinu i grupu.

To je jednostavno napisati ali u praksi je tesko odrzivo, jer ako ti sa nekim nisi privatno dobar a delite istu tribinu i grupu jbg zna biti problematicno ali tako je to u zivotu, ne vidim zasto bi oko toga trebalo dizati prasinu. Da li medju navijacima ima ljudi koji se bave kriminalom, svakako da ima, dali medju doktorima ima kriminalaca, naravno da ima, ima ih svagde i to je realnost i po meni je to sasvim normalno. Neko krade,neko diluje,neko namesta tendere,neko prodaje bebe,neko ubija,neko uzme milione na javne nabavke,neko zaposli pola familije,neko reketira itd...Dakle kriminal prozima sve drustvene pore u nasoj zemlji i to je jednostavno tako. Licimerje naseg drustva je najvidljivije upravo kada se radi o ovakvim stvarima! Velika vecina nas navijaca zivi od jadnih poslova, stoje u redu da placate racune, idu u prodavnicu,voze jeftina kola na plin, idu na letovanje jednom u 3 godine, kupe dobre patike ili majcu kada dobiju tiket, zickaju se za pljuge i pivo...

Druidid
Posts: 225
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Druidid » Mon Oct 17, 2016 5:22 pm

Sa moje tacke gledista pod jedan nije uopste trebalo biti minuta cutanja niti bilo kakvih majica, a ako se to sve vec dogodilo nije trebalo zvizdati za vreme minuta cutanja. Ali sa neke strane mogu i da razumem ljude koji su zvizdali. Mislim da ovoga puta mediji nisu imali nekog presudnog uticaja za reakciju ljudi u pioniru, ljudi (ovde pre svega mislim na simpatizere) su videli da tu nesto debelo nije uredu, osetili su neki inat i izrazili ga kroz zvizdanje.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby prcko » Mon Oct 17, 2016 5:29 pm

Todor wrote:Mnogo se prasine diglo oko ubistva Aleksandra Stankovica(Saleta mutavog). Javnost najvise osudjuje sto su igraci kosarkaskog i fudbalskog kluba izasli sa majicama sa njegovim likom i porukom jer smatraju da je to bruka i sramota.


A zar nije?

Sevastopole
Posts: 639
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Mon Oct 17, 2016 5:44 pm

bojan23 wrote:
djani versace wrote:pokusaj da se uradi nesto u svom dvoristu se ne radi saranjem zidova i parolama,nego sednes i napravis sastanak i dogovor sa ekipama koje su na ulici i koje ratuju! jos gore je siriti parole ''bodenja nisu deo nas'',''bodu samo picke'',kao mi smo veliki srbi pravoslavci,a seciva ne ispustamo iz ruku! ako nisi nikad bio deo huliganske ekipe i deo ulice i rata na njoj,nemoj puno da pametujes na ovu temu,jer ocigledno nisi potkovan za ovo,drzi se samo fudbala.


Napisao sam pokusaj, svima je jasno da nijedna ekipa u Srbiji nije spremna da se odrekne ekipa ili pojedinaca koji bodu.

Ne pametujem samo diskutujem, eto ti me poduci kako je na ulici, posto ja nisam potkovan po tom pitanju, kapiram da si ti sertifikovani huligan.
Ionako samo mlatimo praznu slamu.


Не лупетај глупости и престани да пишеш о трибини у чијем раду не учествујеш активно, немој да глумиш ни ти ни други овде дрвеног адвоката циганима. Уласком у било какве расправе преко тастатуре сереш по људима који учествују свуда и цимају се малтене око свега, а не пишу по форуму, ако они могу да се суздрже пискарања иако би много тога написали требало би и ти.

Todor
Posts: 9
Joined: Thu Sep 29, 2016 10:52 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Todor » Mon Oct 17, 2016 5:55 pm

prcko wrote:
Todor wrote:Mnogo se prasine diglo oko ubistva Aleksandra Stankovica(Saleta mutavog). Javnost najvise osudjuje sto su igraci kosarkaskog i fudbalskog kluba izasli sa majicama sa njegovim likom i porukom jer smatraju da je to bruka i sramota.


A zar nije?


Po meni nije! Sramota je odati pocast navijacu koji je bodrio svoj klub?!?? Mozda da se slozim sa prethodnim postom Druidida, i da dodam da je minut cutanja i majica malo preterano, ali to je unutrasnja stvar grobara kao grupe i ja stvarno necu to da komentarisem. Nisam u fazonu "o pokojniku sve najbolje", niti sam grobar ali da neko negoduje zbog odavanja pocasti i izrazavanju zaljenja za tragicnu smrt svog brata ,prijatelja,navijaca iz grupe je po meni mnogo bolesno. Citam danas po novinama i na televiziji glavna tema kako je Sale dobio desetak strana citulja i svi se kao zgrazavaju i ne mogu da veruju, cak i osudjuju i pitaju se ko je to dozvolio...Pa nekima stvarno treba ukinuti pravo glasa i misljenja, jer: "Misljenje je kao anus,svako ga ima"

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby bojan23 » Mon Oct 17, 2016 6:04 pm

Ti stvarno mislis da je on navijao za partizan?
Lik je promenio klub za koji navija i to je "navijao" za najveceg rivala.
З В Е З Д А Л Е !

maxen
Posts: 50
Joined: Wed Feb 24, 2016 2:15 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby maxen » Tue Oct 18, 2016 10:33 am

Zar stvarno ima budala koji misle, da su on i ostali bivsi cigani dosli na jug, iz ljubavi prema Partizanu?

Pitajte prave grobare sta misle o celoj ovoj situaciji.

Ja mogu da razumem cigane, i skoro istu situaciju kad je ubijen Dunjic.

Samo sto je taj covek ceo zivot proveo na severu i mnogo je dao toj tribini, bez obzira cime se van nje bavio.

Scum
Posts: 67
Joined: Mon Jul 25, 2016 4:43 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Scum » Wed Oct 19, 2016 1:11 am

Todor wrote:Po meni nije! Sramota je odati pocast navijacu koji je bodrio svoj klub?!?? Mozda da se slozim sa prethodnim postom Druidida, i da dodam da je minut cutanja i majica malo preterano, ali to je unutrasnja stvar grobara kao grupe i ja stvarno necu to da komentarisem. Nisam u fazonu "o pokojniku sve najbolje", niti sam grobar ali da neko negoduje zbog odavanja pocasti i izrazavanju zaljenja za tragicnu smrt svog brata ,prijatelja,navijaca iz grupe je po meni mnogo bolesno. Citam danas po novinama i na televiziji glavna tema kako je Sale dobio desetak strana citulja i svi se kao zgrazavaju i ne mogu da veruju, cak i osudjuju i pitaju se ko je to dozvolio...Pa nekima stvarno treba ukinuti pravo glasa i misljenja, jer: "Misljenje je kao anus,svako ga ima"


Au brate,o cemu ti pricas...Ako nisi grobar,verovatno zato i ne kapiras problem oko velicanja nega.Mada ja sam oguglao na sve ovo,nekako mi je sve ravno kad se ovako nesto desi,jasno mi je da nikada nece biti normalne price na jugu i sad tim sam se donekle pomirio,posle svega sto se izdesavalo..."Nekada su se oci crvenele od zara,sad se zelene od novca"
There's blood on the streets and the streets are ours.

Grandad
Posts: 58
Joined: Sun Feb 21, 2016 4:43 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Grandad » Thu Oct 20, 2016 1:51 am

Ovaj (pretpostavljam) navijac Sautemptona je sve rekao u zadnjoj rececenici. I ja bih mu zvizdao, da sam bio u hali...

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby riper » Thu Oct 20, 2016 12:50 pm

Necu ulaziti u price ko je sve i zbog cega gubio zivot, ovde cu se samo osvrnuti na „pisanje“ i izvestavanje novinara o tome. Mogu samo da kazem, dok god se pisu ovakve gluposti, dok god je sadrzaj emisije insajder i slicnog smeca takav kakav je, srpska navijacka scena, makar ono sto je od nje ostalo, nema sta da brine.

U moru pogresnog izvestavanja i senzacionalizma nijedan tekst ili prilog nije pogodio sustinu, odnosno nijedan nije doveo do hapsenja ili gasenja grupe. Naravno navijacki pokreti su andergraund i nikada ne treba da budu mejnstrim. Uvek ce se o tome izvestavati negativno, javnost ce se zgrazavati, postavljace se pitanja „dokle vise“ i slicno. Ali dok god su ovakvi debilni tekstovi, to znaci da oni nista ne znaju kako prica funkcionise. I dok god je tako treba da budemo srecni.

Parafraziracu jednog engleskog sociologa koji je saradjivao sa policijom u borbi sa tamosnjim navijackim pokretom, koji je odprilike ovako rekao „60ih i 70ih proucavali smo navijacke pokrete da bi shvatili o cemu se radi, 80ih smo ih proucavali da bi ih unistili“. Dakle dati sto manje prostora da neko provali kako sve funkcionise i zasto je tako kako je, tome treba teziti, a ne da se nudis k’o na dlanu.

U danasnje vreme mnoge je zahvatila neka bolest da se sto vise dokaze i pokaze medijima, da izbiju na tu mejnstrim scenu. Ucesce u emisijama poput Real Football Factory i slicno su autogolovi koje grupe daju sebi. Ne mogu a da ne pomenem pojavljivanje grobara za dokumentarac Vajsa o srpskim navijacima. U startu znas da tako nesto nece biti pozitivno, ali ti ugostis novinara kao najrodjenijeg i onda pricas o svemu. Glupost neopisiva.

Scum
Posts: 67
Joined: Mon Jul 25, 2016 4:43 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Scum » Thu Oct 20, 2016 4:23 pm

Danas navijacke grupe(cigani,grobari) su kao neki brendovi,samo gledaju da se promovisu i sto bolje izreklamiraju.
There's blood on the streets and the streets are ours.


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests